Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akiknek szakember segítségével...

Akiknek szakember segítségével sikerült feldolgozniuk a szülésélményt, kórházi létet, ez mennyi időbe telt? Mikor éreztetek javulást?

Figyelt kérdés
2023. szept. 17. 17:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/84 anonim ***** válasza:
13%
Nem értem a kérdést, mit kell ezen feldolgozni???
2023. szept. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/84 anonim ***** válasza:
100%
Mi történt szülés közben és a kórházban?
2023. szept. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/84 A kérdező kommentje:

Eredetileg egy magánkórházban szültem volna, császármetszéssel.

Végig erre készültünk, számunkra ez volt a "jobb" opció annak ellenére, hogy a programozott császárt egészségügyileg nem indokolta semmi. Volt a választásra lehetőségem, éltem vele.


Viszont a 37. héten arra ébredtem, hogy erősen görcsölök, nyilván első baba, megijedtünk és mivel a pesti kórház 180 km, nem vágtunk volna neki úgy, hogy nem tudjuk, mi a probléma, van-e egyáltalán valami... Beszéltem az itteni nőgyógyászommal, ő javasolta, hogy menjünk be a helyi kórházba, nézzenek rám, legalább megnyugtatásképpen.

Ez egy szombati hajnalon volt, bementünk, megvizsgáltak nagy könyörgések árán, majd mondták, hogy innen már nem megyek sehová, hozassam be a holmijaimat, szerintük reggelre már meglesz a baba.

Mondtam, hogy szeretnék beszélni a saját orvosaimmal is, szeretném, ha az otthoni megvizsgálna (nyilván így Pestről nem rángattam volna el, akihez a terhesség alatt jártam a magánkórházban). Nem, ilyen már nincs, nem választhatok orvost, higgyem el, ők tudnak mindent és gyerek még nem maradt bent...


Összegezve, pokoli volt az egész szülés + az első napunk a babával, amíg az orvosom el nem intézte, hogy átrakjanak minket egy egyágyas szobába, ahol már ott lehetett a férjem is velünk.


Hiába kértem fájdalomcsillapítót, nem kaptam, a szülésznő annyit mondott, hogy ezt a fájdalmat rajtam kívül már sokan kibírták bármiféle csillapítás nélkül, menni fog ez nekem is.

Bármit kérdeztem, hogy miért van rá szükség, az volt a válasz, hogy "protokoll".

A babát úgy vitték volna el vizsgálatokra, hogy azt sem tudtam, hová viszik, miért, kik fogják megvizsgálni, és mikor mondtam, hogy megyek vele, nem akarták engedni. Mondtam, hogy jó, akkor itt fogják megvizsgálni a szobában, mert nem hagyom az éppen most született gyerekemet magára.

Tápszerre húzták a szájukat, de kiderült, a cukros víz nem probléma...

Az is megviselt nagyon, hogy teljesen egyedül éreztem magam, nem tudtam, mi történik, mi fog történni.


És még sorolhatnám.


Nyilván én is az érzékenyebb fajta vagyok, sosem volt az állami egészségüggyel dolgom, nem nagyon voltak egészségügyi problémáim soha. Nem véletlenül választottuk már a terhesség elején inkább a magánellátást, nekem igenis szükségem van arra a kis plusz kedvességre, cukormázra.

Ott pedig kb. emberszámba sem vettek az elején, borzalmas stílusban tárgyaltak velem még a nővérek is. Akkor változott kicsit, mikor az orvosom szólt az érdekemben és utána már nem kellett azon is veszekednem, hogy akarok-e a gyerekemnek cumit adni, kell-e rá kesztyű, elvihetik-e a tudtom nélkül.

2023. szept. 17. 18:09
 4/84 anonim ***** válasza:
58%
Szerencsére azért ez nem olyan durva szerintem. Nyilván a bánásmód olyan, amilyen, ami nem szép dolog, nem is a te hibád, de sajnos nem nagyon lehet tenni ellene semmit. Ennyire nem kell túllelkizni. Örülj, hogy mindketten jól vagytok! Nekem már az is furcsa, hogy ehhez szakember segítségére van szükséged, de te tudod.
2023. szept. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/84 A kérdező kommentje:

Szerintem pedig ne mások akarják megmondani, hogy SZÁMUNKRA mi a durva és mi nem az.


De, nekem igenis durva volt egy természetes szülést végigcsinálni, bármiféle fájdalomcsillapítás nélkül, miközben pont ezt akartam elkerülni.


Lehet jönni azzal, hogy ez "túllelkizés", szerintem pedig csak a saját lelki egészségemmel való törődés.

2023. szept. 17. 18:27
 6/84 babyboom567 ***** válasza:
64%
Ez az a helyzet, amire azt mondjuk, hogy nem pisilünk széllel szemben.Azért viselkedtek így veled, mert Te mindent jobban akartál tudni náluk.Az újszülöttednek semmi baja nem lesz 2 nap(vagy egy hét) alatt kesztyű nélkül és cumi nélkül.Otthon meg úgy csinálod ahogy akarod.Vannak helyzetek/alkalmak mikor saját magunknak csináljuk a feszkót a felesleges konfrontáció miatt.Ha egészséges a gyereked,akkor nincs mit feldolgozni.
2023. szept. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/84 A kérdező kommentje:

"Azért viselkedtek így veled, mert Te mindent jobban akartál tudni náluk."


Nem, ez nem így van!

Kezdjük ott, hogy már megvizsgálni sem akartak, mondván, hogy menjek haza és ha hétfőig még tartanak a fájások, menjek vissza.

Aztán mikor kiderült, hogy hétfőre már gyerek lesz ebből, valahogy mindenkinek sietős lett azonnal...


Az meg, hogy mit adok a gyerekre, vagy a szájába, ne a csecsemősnővér hatásköre legyen már... Ugyanígy ha vizsgálatra viszik, akkor szeretnék ott lenni vele, mellett és tudni, hogy ki vizsgálja, miért vizsgálja. Ha pedig szülés közben csinálnak bármiféle beavatkozást, akkor arról is szeretnék tudni, nem azért, hogy ellenkezzek, hanem mert nem 60 kg hús vagyok, amit úgy szurkálnak, vágnak, ahogy éppen kedvük tartja.

De mint kiderült, pl. a gátmetszést sem tudták megindokolni, annyi volt rá a válasz, hogy elsőbabás kismamáknál nincs gátvédelem, protokollból vágnak.


"Ha egészséges a gyereked,akkor nincs mit feldolgozni."

Ezt ne te döntsd el helyettem légy olyan kedves!

2023. szept. 17. 18:34
 8/84 anonim ***** válasza:
61%
Ilyen stílussal ne csodálkozz hogy nem voltál a kedvencük...
2023. szept. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/84 A kérdező kommentje:

Leírtam, én a cukormázhoz vagyok szokva, a kedvességhez.

Velem senki nem szokott nyers, goromba lenni. Terhesen, szülés közben/után szerintem méginkább nem erre vágyik az ember.


De fura, miután lett szólva az érdekemben, azonnal nem volt gond sem a cumi, sem az, hogy nem akarom fél órára sem nélkülem hagyni a babát, vagy hogy éppen kesztyű van rajta.

2023. szept. 17. 18:38
 10/84 anonim ***** válasza:
87%

Szia!


Igazabol en egy ilyen csoportos szuleselmeny feldolgozo alkalomra mentem (vagyis osszesen 4-re).


Nekem mar az elso alkalom is gyogyito volt, ott voltunk 6-an anyukak es babak (bar en nem vittem a kisfiam, mert vele ez keptelenseg lett volna, nincs el “nyugiban” 1 orat, amig beszelgetunk :D) mindenki meselt magarol, a szakember pedig segitett megerteni a testi-lelki folyamatokat, batoritott minket erre-arra, stb.


Na szoval, jo volt es nekem kellett. Foleg amiatt, mert rengeteg kerdojeles pont volt a szulesemben, ugy hajtottak vegre rajtam vizsgalatot, akarmit, hogy nem kerdeztek, nem szoltak, csak csinaltak. Nem kezeltek emberkent, mikor nemet mondtam az oxira, akkor mar “hoppa, mindegy, mar csopog”.


Na szoval ilyesmik. A kisfiam szerencsere egeszseges, de en traumakent eltem meg a szulest, mas okbol is, ami most mindegy is.


En azt gondolom, hogy ha te erzed, neked szukseged van szakember segitsegere, akkor menj el! Nem ertek egyet a 4-es valasszal, hogy “ez azert nem olyan durva”, mert tokmindegy mi kivulallok mit mondunk, az a lenyeg, hogy te hogyan erzed magad.


Ha emiatt rosszul, akkor erdemes foglalkozni vele.

2023. szept. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!