Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akiknek szakember segítségével...

Akiknek szakember segítségével sikerült feldolgozniuk a szülésélményt, kórházi létet, ez mennyi időbe telt? Mikor éreztetek javulást?

Figyelt kérdés
2023. szept. 17. 17:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/84 A kérdező kommentje:

Igazából az "utána" rész addig volt problémás, amíg nem szóltak páran az érdekemben, köztük az itthoni nőgyógyászom is. Utána már nem problémáztak, kaptunk a babával külön szobát is fürdőszobával, de addig szörnyű volt, tényleg.


Itthon meg már a szokásos kis cukormázas világom várt, a babával is jól telnek a mindennapjaink, de érzem, hogy ez az egész bennem azért hagyott nyomot bőven.

2023. szept. 17. 21:07
 52/84 anonim ***** válasza:
60%
Amúgy mit gondoltál császár után nem lett volna fájdalmad? Ha már említed, hogy fájdalomcsillapító nélkül kellett szülnöd. 2 hétig mozogni alig bírtam, a férjem segített felkelni az ágyról sokszor az első napokban. Kaptál volna algopyrint műtét után ami szart sem ér. És mellette el kell látnod egy újszülöttet.
2023. szept. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/84 A kérdező kommentje:
Nyilván lett volna, de az teljesen más fajta, plusz nem is úgy bántak volna velem, mint a kutyával, aki minek tévedt oda. Valamint a felépüléskor sem annyi történik, hogy "anyuka oldja meg", hanem küldenek gyógytornászt, végig melletted lehet a férjed is (éjszakára is). Tehát nem magadra vagy hagyva egy 6-7 órás csecsemővel, hanem kérhetsz segítséged, ami valóban segítség is lesz.
2023. szept. 17. 21:15
 54/84 anonim ***** válasza:
81%

Én is inkább a szülés utáni depresszióra gondolnék,aztán persze kitudja. Kérdező,én megértelek,nem erre készültél. Mindenképpen menj el,aztán a szakember majd látja a többit.

Viszont ha te a cukormázhoz szoktál,hogy másoktól ezt kapod,hogy lehet az,hogy te nem ezt adod át?Elvárni elvárod? És nyilván az életben is ilyen a stílusod,mivel egy cukormáz kedves nő még itt sem fog ilyen stílust lenyomni. De ez mellékes. Én csak annyit írnék ehhez és én tényleg nem rosszból,hanem jószándékból,hogy picit muszáj megerősíteni a lelked,mert a gyerek körül lesznek dolgok,fognak veled úgy beszélni még,sajnos. Kerülhetsz olyan helyzetbe még magán helyen is,vagy olyan kórházba,amiből nincs magán gyerekrész bármilyen problémával és sajnos ott bizony van bunkó személyzet. Tapasztalat. Hiába undorító a rendszer,ez változni nem fog,tehát nekünk kell erősnek maradni. Legalább a gyereknek példát mutatni. Kitartást!

2023. szept. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/84 A kérdező kommentje:

Ezt adom át, azzal szemben, akivel ezt is kapom.

De aki itt rinyának fogja fel a sérüléseimet, azzal nem leszek kedves, megértő, mert az inkább egy gonosz banya, és sajnálom a gyerekeit, hogy rájuk a nap 24 órájában ez vár.

2023. szept. 17. 21:37
 56/84 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem is szükséged van egy pszichológusra, de nem a szülés miatt.

Ahogy írod, még sosem történt veled olyan dolog, amit ne akartál volna, márpedig az élet ilyen.

Most, hogy gyereked van, meg még ilyenebb lesz.

Fogsz még konfrontálódni nagyon sok mindenkivel miatta is.

Úgy gondolom, ez nem egy klasszikus rossz szülésélmény, inkább az első nagy pofon az élettől, amikor nem úgy alakult valami, ahogy eltervezted.

Annyi, hogy ezen legtöbbünk már korábban átesik, és tudjuk kezelni az ilyen helyzeteket.

Most neked még rátesz a szülés utáni depresszió is, tehát elég nehéz helyzetben lehetsz.


Mindenképp egy jó pszichológus!

2023. szept. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/84 anonim ***** válasza:
67%

Semmi traumatikus nincs abban, amit leírtal. Kicsit jarjal utána milyen tapasztalai vannak olyan kismamáknak akiknek pl veszelyben volt az ő vagy a kisbabájuk élete. Nem annyi volt a probelmajuk, hogy hüvelyi úton kellett szulni és nem nyalta a popojat az összes orvos.

Én értem , hogy te annak érzed, mert nem kenyed-kedved szerint alakult minden, nem voltál VIP szobaba, de az élet ilyen, fogadd el, kicsit szallj le magas lóról.

2023. szept. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/84 anonim ***** válasza:
85%
54# voltam. Igen,erre írtam,hogy te elvárod a szirupot,te viszont nem vagy az. Nekem van ilyen kedves típusú kolléganőm,de bizony ő olyan szinten az,hogy ha beszólnak is inkább csendbe marad,anonim oldalon is csak a kedvesség ömlene belőle bárki felé,de ő valóban ez a típus. Te nem vagy ez,nyilván látható,amivel nincs gond,sejtem a kórházban is hasonló módon indíthattál. Nyilván ez nem jogosít fel senkit semmire,de ha ajtóstól rontasz bunkó módon ne gondold,hogy más nem fog rá úgy reagálni.
2023. szept. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/84 A kérdező kommentje:

"Nem annyi volt a probelmajuk, hogy hüvelyi úton kellett szulni és nem nyalta a popojat az összes orvos."

Nekem sem ennyi volt, de ugye elhiszed, hogy nem írom ki ország-világ elé, milyen maradandó sérüléseim lettek?


"te elvárod a szirupot,te viszont nem vagy az. "

De, az vagyok, viszont, mint írtam, itt sok nőnek nem kéne gyerek, mert elkeserítő, milyen példát adhatnak át otthon. Gyönyörű, mikor úgy tárgyalnak másokkal, hogy a kapa kilóg a szájukból...


A kórházban is kedves voltam mindenkivel, de mikor a csecsemősnővér "Jó reggelt kívánok, minden rendben van, jól érzi magát?" helyett azzal indít, hogy "Miért van cumi a baba szájában, ki mondta, hogy azt odaadhatja maga neki?!", nem sok cukormázzal találkoztam akkor éppen.

2023. szept. 17. 22:03
 60/84 anonim ***** válasza:
68%

Kedves voltal? Szamonkerted őket mit miért csinalnak úgy, ahogy a dolguk. Baromi idegesito alaknak tunhettel, szerintem lehetett egy kisebb buli, mikor végre hazamentel.

És ha már mindig ezzel jossz, hogy milyen példák vagyunk a gyerekeinknek, mi normális értékrendet kozvetitunk nekik, nem azt, hogy csak az a normális , nyalva van az ember se**e, ahogy te azt elvarod mindenkitől.

Az meg végképp nonszensz,hogy te osztod az észt arról, hogy kinek való gyerek itt és kinek nem.

2023. szept. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!