Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akiknek szakember segítségével...

Akiknek szakember segítségével sikerült feldolgozniuk a szülésélményt, kórházi létet, ez mennyi időbe telt? Mikor éreztetek javulást?

Figyelt kérdés
2023. szept. 17. 17:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/84 A kérdező kommentje:

Az miért számonkérés, hogy szeretném tudni, különféle fájdalmas (!) beavatkozások miért kellenek?

És végülis a válasz az volt, hogy hát végülis nem kell, de ez a protokoll.


Az a normális értékrend, hogy fogd be a szádat, és örülj, hogy élsz? Vagy esetleg az, hogyha valakinek problémája, gondja van, akkor még rúgjunk egyet mi is bele, minősíthetetlen stílusban?

2023. szept. 17. 22:18
 62/84 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező, valóban úgy gondolod, hogy az viszont jó példa a gyereknek, ha úgy van nevelve, hogy mindig és mindennek az ő szájíze szerint szabad csak történnie?

Ha ilyen habos-babos kis cukros világban neveled, azzal csak neki fogsz ártani, és ezt most komolyan mondom.


Írom ezt úgy, hogy elhiheted, nem vagyok egy eü-fan, nekem is meg kellett küzdenem a kórházban például a gyerekem táplálása miatt, mert nem volt tejem, és nem akartak tápszert adni neki, holott egész nap csak sírt az éhségtől.

Tudod mit csináltam? Hozattam be tápszert meg cumisüveget és én adtam neki, meg kellett oldanom a helyzetet, mert besárgult, és ha nem etetem meg rendesen, lehet, még mindig bent vagyunk.

Nekem szóltak például még a popsitörlő miatt is.

Mit csináltam? Oké, rendben, elteszem. Mikor nem látták meg használtam, és ennyi.

Úgy voltam vele, hogy ezt a pár napot kibírom bent.

A védőnőm is azt mondta, hogy nyugodjak meg, "itthon mindent lehet".

Fájdalomcsillapítót sem kaptam a tágulások miatt, fájt? Rohadtul, de ez van.


Még valami: nem mindenki rosszindulatú, aki nem burkolja be a véleményét, hidd csak el, hogy kellenek az olyan emberek az életben, akik szívfájdalom nélkül az arcodba mondják a véleményüket, mert ez formálja az embert.

Az nem élet, ha mindig úgy történik valami, ahogy elképzeled.


Legyél büszke magadra, hogy fájdalomcsillapító nélkül végig csináltad, a gyerek érdekeit nézted, nem vállaltál be 200 km-t a saját elképzelésed miatt, túlélted a bunkózásokat, és ezzel is erősebb lettél.

Ha pszichológus segítségét akarod igénybe venni, akkor vedd, de igazából nem rajta, hanem csak rajtad múlik az egész, hogy hogy fogod fel a dolgokat.

2023. szept. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/84 A kérdező kommentje:

Engem is így neveltek, 27 éves vagyok, egy percig nem gondolom, hogy ártottak volna nekem a szüleim.


"nem mindenki rosszindulatú, aki nem burkolja be a véleményét"

Szerintem abban egyetérthetünk, hogy babyboom és társai szimplán nyersek, gonoszak és rosszindulatúak csupán, nem pedig azért írnak, hogy engem bármilyenre is formáljanak.

2023. szept. 17. 22:25
 64/84 anonim ***** válasza:
59%
Könnyen feldolgozhatod, ha bele gondolsz, mennyi pénzért, mennyit és milyen munkát végeznek. Ez állami egészségügyi, lehet nem is volt fájdalomcsillapító készleten. Vizsgálatokra érthető, hogy nem mehettek, más se hiányzik a csecsemősöknek, mint egy hormonbomba anyuka, aki sikítozik, hogy hogyan vizsgálják a babát😀. Pereskedni? Mégis mire? Szerintem kérszülj fel magánokirat, suliba stb., mert államiban sehol nem lesz cukormáz. Sajnálom, persze, hogy nem így kéne működnie, viszont pont ezért kéne kicsit összekapnod magad, mert most már a gyerek miatt, sokszor leszel kénytelen nyelni. Tudod hány h.lye pedagógus volt, óvónő, aki hajtogatta a baromságait, de nem szólhattam stb. Most már anya vagy, úgyhogy növessz egy kis páncélt.
2023. szept. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/84 anonim ***** válasza:
73%
64#-nél a pont. Pont ezt akartam én is írni,hogy mi lesz később az oviban vagy csak random a játszótéren,ha egy nem épp kedves anyuka beszól? Nem tudom nálatok milyen vizsgálatok voltak,nálunk csak a reggeli vizit,plusz egyszer vitték el hallásvizsgálatra,pedig egy hétig voltunk bent. A reggeli viziten mérik a babákat,vizsgálják,vért vesznek. Később pedig bejön az orvos és elmondja mi a helyzet. Mivel voltam a színfalak mögött,semmi gonoszság nem történik ott,hidd el. Kirohannak 30 babával és haladnak,dokumentálnak,öltöztetnek,mérnek,stb.,közbe az orvos elmondja mit hogy tervez. A szülés miatt viszont elhiszem,hogy szükséged van szakemberre feldolgozni,ez tök érthető. Viszont az hogy cukormázat vártál egy állami intézménybe,akkor le se írom,hogy egy gyerekkórházba mi megy sokszor..bizony ott is vannak a rendszerbe alpári emberek.
2023. szept. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/84 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem meg ártottak a szüleid, mert most is pszichológusra lesz szükséged, hogy feldolgozd ezt a kórházi bentlétet.
2023. szept. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/84 anonim ***** válasza:
31%
Kérdező, a hosszútávú megoldás a problémádra az, hogy elköltözöl Magyarországról. Látod, mennyi frusztrált vadidegen éli ki rajtad a ki tudja, miből eredő feszültségét.... amiket számon kérsz, tök ALAP egy normális (!) országban. Felháborító, ami veled történt, de annál már csak ezek a válaszok szomorúbbak. Látlelet Magyarországról.
2023. szept. 18. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/84 anonim ***** válasza:
65%
Isten hozott nyuszika a valóságban. Eddig hol éltél, mit dolgoztál hogy még a főnököd sem nézett rád soha csúnyán? Elhiszem hogy jobb lett volna ha a sámán kifüstöli belőled a gyereket, de az élet már csak ilyen így szülünk mi ostoba, nem minden caron picsogó, földi halandók.
2023. szept. 18. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/84 anonim ***** válasza:
38%
Ez tuti a Fannika vagy valamelyik celebecske.
2023. szept. 18. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/84 anonim ***** válasza:
40%
Te egy gazdag elkényeztetett senki vagy.Mindenki egyedul van a kórházba,ez van.Felnőtt vagy ,vwgy egy gyerek ?Kicsit felfújtad.
2023. szept. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!