Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményetek arról, aki...

Mi a véleményetek arról, aki nem akar szülni, és lebeszéli az orvossal a császármetszést, holott semmilyen ellenjavallata nincs a természetes szülésnek?

Figyelt kérdés

Csak én akadok ezen teljesen ki? Főleg a körítés: nem bírom a fájdalmat meg nyáron meleg lesz, és nem akarok szülni.

Velem van a baj, hogy az jutott eszembe: az ilyennek minek gyerek?

Mert a császár jó dolog, és ha valakinek veszélyes lenne szülnie, nagyon jó, hogy nem kell megkockáztatni, van ez a lehetőség. vagy ha szülés közben gond adódik.

Szóval ne értsetek félre, nem nézem le a császáros nőket, és nem az ő hibájuk, ha úgy alakul. De aki kényelemből akarja választani attól felfordul a gyomrom.

Már bizonyított tény, hogy a császáros babák később betegesebbek és sok esetben le vannak maradva sokmindenben társaiktól.Tehát választani a császárt ennek tudatában nagyon önző dolognak tűnik.

Ráadásul pár héttel előbb szeretné, hogy ne legyen túl meleg 9 hónaposan. (ennek meg olyan szaga van, hogy minél előbb meg akarok ettől az izétől szabadulni)



2013. jan. 21. 10:06
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
72%
Hogy mi a véleményem? Semmi, mert semmi közöm hozzá, hogy valaki császárt kér-e az orvosától vagy nem, hogy szoptat-e vagy nem stb. Csak jelzem, hogy nincs gusztustalanabb dolog, mint a mások magánéletében való vájkálás.
2013. jan. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 A kérdező kommentje:
egyébként nem vadidegen életében vájkálok, rokonról van szó. és engem néz hülyének, hogy rendesen szeretnék szülni. csak kíváncsi voltam, velem van-e a baj, hogy nem értek vele egyet. vagy más sem. gondoltam pártatlan embereket megkérdezek.
2013. jan. 21. 11:18
 23/60 anonim ***** válasza:
85%
Mindenkinek a saját magánügye, hogy hogyan szeretne szülni, és a valóságban a végén hogyan fog. A férjén és az orvosán kívül senkinek semmi köze hozzá. Valószínű téged most azért érint meg ennyire, mert túlságosan beleképzeled a helyzetbe magad valamilyen oknál fogva. (vagy nemrég szültél, vagy állapotos vagy, vagy hosszú elhúzósó vajúdásod volt stb..) Ne foglalkozz vele, mert ez az ő magánügye!
2013. jan. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
60%
Ha rokonról van szó, akkor még csúnyább dolog ismeretlenekkel kibeszélni. Te szülj, ahogy akarsz, Ő is szüljön ahogy akar és kész. Az anyaság nem attól függ, hogyan születik meg a gyerek, a végén ez senkit nem fog érdekelni.
2013. jan. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy sokan félreértitek. nem azt mondtam, hogy akit meg kellett császározni, az rossz anya lesz. nem tudom miért forgatjátok ki.ennyire sekélyesnek ne nézzetek. lehet, hogy én is császárral fogok szülni, mert szükség lesz rá, de az azért lesz úgy, mert biztonságosabb a gyermekemnek. és nekem az az első, hogy úgy tegyek, ahogy neki a legjobb, és szerintem mindenkinek így kéne hozzáállnia. ha valaki a szépsége miatt nem szoptat, vagy nem szül mert fáj, vagy koraszülött gyereket akar, mert nem akar 9 hónapos terhes lenni, mivel az kényelmetlen, azzal semmi baj, de nem vállaljon gyermeket, vagy fogadjon örökbe egy egyéveset. és ennyi. de az nem lehet jó anya, aki akármit megtesz, akár a gyermeke életét és egészségét is kockáztatja (8 hónaposan császár), csak ne kelljen azért a gyerekért semmit megtenni. benne később sem lesz semmiféle lemondás, vagy bármi. az ilyeneknek fontosabb a fodrász, mint a gyerekcipő...
2013. jan. 21. 11:36
 26/60 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem is gáz. Én sem értem, hogy az ilyennek minek gyerek. Akkor miért nem fogad örökbe, ha ennyire nem jön be neki dolog?

Akkor nem fog se meghízni, nem lesznek striái, nem kell megszülnie sem.


De egyébként egy doktornő mondta, hogy általában azoknál, akik tényleg nem akarnak hüvelyi úton szülni, azoknál a végén muszáj császározni.

Az egyik barátnője rettegett a hüvelyi szüléstől, végig mondogatta, hogy császárt akar. A doki meg persze mondta, hogy nem kellene, meg majd változik a véleménye stb.

A végén beindult a szülés, de nem tudta megszülni és a végén császározni kellett.

2013. jan. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:
77%
Ne Te akard már meghatározni, hogy ki vállalhat gyereket és ki nem, mint ahogy azt se Te mondd meg, ki lesz jó anya vagy ki nem. Én sem akartam császárt, nem is lett, de van olyan ismerősöm, aki császárt kért a dokijától. Lenézem, kibeszélem, rossz anyának nevezem? Nem, mert ez a legteljesebb MAGÁNÜGYE és mellesleg nem is lesz ettől rossz anya. Foglalkozz inkább a saját terhességeddel (már ha terhes vagy), ne másokkal.
2013. jan. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:
87%

Egy a lényeg, hülyék az emberek, és minden kérdésnél félúton nekiállnak valami teljesen másról vitatkozni.

Ezt ezentúl minden ilyen kérdéshez ki fogom írni.

2013. jan. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:
46%

Én abszolút egyetértek veled kedves Kérdező. Szerintem aki így áll a szülés témájához, ahogyan a rokonod, az nincs felnőve a feladathoz. azt szeretném hangsúlyozni, hogy az egészségügyileg indokolt császárral abszolút semmi problémám.

Egyébként a sok álszent, toleranciabajnok kommentelőnek annyit azért mondanék, hogy szerintem magatokkal kerültök ellentmondásba....azt írjátok, hogy nem foglalkoztok azzal, hogy ki hogyan szül, stb....akkor miért válaszoltatok egyáltalán erre a kérdésre??? :D

Indulhat a lepontozásom, úgy látom, aki a kérdezővel egyetért, annak itt ez a sorsa. (Az ordenáré stílusú versenyző kedvéért halkan megjegyzem, hogy nem vagyok zsíros hajú, dagadt, tanulatlan tehén, mielőtt a véleményemből erre következtetne abszolút "logikusan".)

2013. jan. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:
96%

1. Amit a csecsemős nővér ismerősöd mondott - biztosan nem orvostól hallotta.


2. Mi a császármetszés, és milyen hatása van a babára? Nagy hasi műtétről beszélünk, a mechanizmus senki előtt nincs rejtve szerintem. A természetes szülés során a gyermek áthaladása a szülőcsatornán számos fiziológiás folyamatot indít be (felkészíti a légzésre, kolonizálódik a szülőcsatornában), ezért bizonyos szempontból valóban jobb módja a szülésnek - azt hiszem ezzel mindenki tisztában van.


2. Mi is áll általában a látszólag ok nélküli császármetszések mögött? Valamilyen olyan fóbia, olyan félelem, amely egy nő számára adott esetben nem teszi lehetővé azt, hogy természetes úton szüljön.


3. Mi a következménye annak, ha ennek ellenére mégis így kell szülnie? Életre szóló nyomot hagyhat a gyermekével való kapcsolatában, komolyan prediszponálja a szülés utáni depresszió kialakulását, neuroendokrin okokból pedig laktációs gondokhoz, és azok minden szövődményéhez vezethet.


4. Van-e értelme olyan esetben nemet mondani a császármetszésre, amikor az orvos azt látja, hogy a kismama pszichés státusza alapján a műtét indokolt? Nincs.


5. Van-e értelme neked azt írni ilyen nőkről, hogy felfordul tőlük a gyomrod, és nem való nekik gyermek? Ismét nincsen, ugyanis elképzelni sem tudod, hogy milyen okok állhatnak a kérés hátterében - ami számodra kényelmi kérdésnek tűnik, lehet, hogy larvált módon egy trauma megjelenési formája. Amikor ilyen kérdést teszel fel, és ilyen véleményt hirdetsz, szűklátókörű vagy, és bántó.


6. Mi a saját véleményem? A császármetszés a rémálmom volt, mert tartok a műtétektől, sajnos megvalósult rémálom lett, komplikációkkal és mindennel. Adott esetben azt hiszem, hogy tud ez lenni a nehezebb út (vajúdtam is, tudom miről beszélek). Amikor valaki ezt választja, okkal teszi, a lenézést és az egyéb megjegyzéseket pedig nem érdemli meg.


Egy társadalom fejlettségét az határozza meg, hogy hogy áll az olyan emberekhez, akik valamilyen módon mások, mást szeretnének, esetleg pszichéjükben sérültek. Ezt az egyik professzorom mondta anno, nagyon igaza volt.


Egy szülészeten dolgozó pszichológus

2013. jan. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!