Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményetek arról, aki...

Mi a véleményetek arról, aki nem akar szülni, és lebeszéli az orvossal a császármetszést, holott semmilyen ellenjavallata nincs a természetes szülésnek?

Figyelt kérdés

Csak én akadok ezen teljesen ki? Főleg a körítés: nem bírom a fájdalmat meg nyáron meleg lesz, és nem akarok szülni.

Velem van a baj, hogy az jutott eszembe: az ilyennek minek gyerek?

Mert a császár jó dolog, és ha valakinek veszélyes lenne szülnie, nagyon jó, hogy nem kell megkockáztatni, van ez a lehetőség. vagy ha szülés közben gond adódik.

Szóval ne értsetek félre, nem nézem le a császáros nőket, és nem az ő hibájuk, ha úgy alakul. De aki kényelemből akarja választani attól felfordul a gyomrom.

Már bizonyított tény, hogy a császáros babák később betegesebbek és sok esetben le vannak maradva sokmindenben társaiktól.Tehát választani a császárt ennek tudatában nagyon önző dolognak tűnik.

Ráadásul pár héttel előbb szeretné, hogy ne legyen túl meleg 9 hónaposan. (ennek meg olyan szaga van, hogy minél előbb meg akarok ettől az izétől szabadulni)



2013. jan. 21. 10:06
1 2 3 4 5 6
 41/60 A kérdező kommentje:

utolsó, te egy tök más eset vagy. ezt bőven nevezhetjük indokolt esetnek. és nagyon sajnálom, hogy veled illetve a környezetedben ezek történtek, a helyedben én is így tennék.

de a kérdésem nem az ilyen esetről szól, mint a tiéd.

2013. jan. 21. 15:17
 42/60 anonim ***** válasza:
30-as válaszoló véleményét és a 40-esét is teljes mértékben osztom. Egyébként az az eset létező eset, ami ellen te most vagy? Hogy előbb szedik ki a gyereket mert jön a nyár? Mert szerintem ilyet nem tesznek meg...
2013. jan. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 A kérdező kommentje:
írtam már, hogy azt tudom, az orvost sikerült megfűzni a császárról, de azt nem tudom, hogy az sikerült-e, hogy előbb legyen a császár. de ez a terv
2013. jan. 21. 15:45
 44/60 anonim ***** válasza:

Bocsi, csak a veszekedéseket igyekeztem átugorni, aztán lehet ezt sem olvastam el:)

Mindenesetre ez a rokonod nem százas, de gondolom nemcsak a szülés tekintetében, hanem egyéb dolgokban is lehetnek bogarai. Remélem nem szedik ki neki túl korán, mert ez igen veszélyes... Tehát a rokonoddal kapcsolatban teljesen ellene vagyok ennek a hülyeségnek...

2013. jan. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
100%

szerintem meg a kérdezőnek ezt a konkrét esetet kellett volna felvázolnia, és a rokonával kapcsolatos érzelmeit kifejteni, nem pedig az miatt az idióta nő miatt mindenkiről, aki így szeretne szülni, véleményt alkotni, miszerint megveti, szánalmas stb.

Minden eset más és más, ha nem általánosítva írja meg, hogy MINDEN program császárral szülő nőről ez a véleménye, akkor valószínű a válaszadók nagy része egyetértene (mert amit a rokon csinál, az valóban túlzás), és nem alakult volna ki, a 'de ha ez miatt' 'de ha azért' válaszok többsége

2013. jan. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:
Igaza van az utolsó válaszolónak. Egyértelműbben kellett volna a kérdést és az utána következő hozzászólásidat megfogalmazni. Egyébként egy orvos sem vállalja fel, hogy ok nélkül jóval előbb megcsászározza a rokonod, mert, ha bármi baj történik, akkor Ő lesz a felelős és a diplomájába kerülhet.
2013. jan. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig a hozzászólásokat de van egy két dologról véleményem amit igen.

Az, hogy egy császáros baba hátránnyal indul ezt én és szerintem más nő is aki ugyan így szült ki fogja kérni.

Utálom az olyan megnyílvánulásokat akár direkt akár véletlenül ami egy frissen szülni készülő első babás anyukát

2013. jan. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló vagyok véletlenül elküldtem a linket.

Szóval az, hogy ki miért akar császárt az az ő döntése amihez senkinek semmi köze.

Az én véleményem a császár egy szükséges rossz, ami ha kell akkor kell nincs mit tenni.

Sok esetben amikor már az első baba császáros volt akkor a nők igen is félnek a sima szüléstől. Én is most várom a második babámat és igen félek a spontán szüléstő. Viszont eüsként tudom, hogy abból talán gyorsabban regenerálódik az ember.

Betegesnek szerintem attól függ, hogy beteges lesz e, hogy mennyire engedi az anyuka a gyerekét ismerkedni a világgal. A lányom két éves és egy kezemen megtudom számolni, hogy hányszor volt beteg. Az, hogy a tej később indulna be? Az úgyszintén egyén dolga. Én kedden szültem és már szerda este láttam az előtejemet ahogy szopizott a lányom. Ergó már akkor elindult valami. Majdnem két éves volt amikor elhagyta magától minden féle lelki törés nélkül.

Nekem erről az a véleményem, ha valaki mellre teszi annyiszor és akkor a babát és addig ameddig ő szeretné akkor nem lesz ebből gond.

A fejlődés is inkább attól függ, hogy a család mennyit fejlődik, hogy mennyit tanul a szüleitől és milyen vérmérsékletű.

Az a baj a statisztikákkal, hogy csak azt fogja mutatni amit akarnak nem adnak reális képet.

Szerintem van mozgásában elkésve vagy a fejlődésben elkésve olyan gyerek is jócskán aki spontán született.

Lemaradva ez egy olyan érdekes dolog. Mindig mindenből nem lehet egyformán teljesíteni. Viszont az a gyerek aki mozgásában van elmaradva lehet, hogy a kis elméje fejlődik nagyon vagy épp fordítva.

2013. jan. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
77%

Legyen azoknak igaza, akik azt mondják, senkinek semmi köze ahhoz, ki hogyan szül.


Engem már csak az érdekel, a kérdező által bemutatott kismama gyerekének a következőkben, netán egész életében még miről kell lemondania az anyja kényelme érdekében? Mert ha ez már itt a szüléssel kezdődik, mert nem akar nyáron terhes lenni... gondolt volna előbb arra, hogy ne nyárra legyen terhes, és már bocs, de dugaszolta volna be magát addig. Itt nem más áll a háttérben ,mint ostobaság és önzőség.

Én sem akartam terhes lenni nyáron, mégis úgy alakult, ráadásul házfelújítások miatt még ezerszer rosszabb is volt, sem szülni nem akartam, mégis kibírtam mindegyiket, még élek és jól vagyok. Ennyit mindenkinek ki lehet bírni, ha nem vállalja, ne akarjon anya lenni. Ennyi.

2013. jan. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:

Én alapvetően azt nem értem, miért gondolják azt a nők, hogy a császármetszés az valami rózsaszínű álom, amiből felébrednek, és már túl is vannak az egészen.


A szobatársam császárral szült, számára nem volt más megoldás. Először is nem sikerült túl jól az érzéstelenítés, így végig érezte, hogy a hasában turkálnak. Azt mondta, olyan volt, mintha élve boncolták volna. Utána egy napig nem kelhetett fel, mindenhol csövek lógtak belőle. Amikor meg kivették a katétereket, elvárták, hogy egyedül kelljen fel a hatalmas műtéti sebbel. Mondanom sem kell, hogy ez mennyire fájdalmas dolog, és hogy ilyenkor érződik, mennyire kell a hasizom minden mozdulathoz. Napokig alig bírt kimenni a vécére. Aztán meg hosszabb gyógyulási idő, varratszedés, hegek! Most komolyan valaki azt gondolja, hogy ez kényelmesebb, könnyebb???

2013. jan. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!