Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményetek arról, aki...

Mi a véleményetek arról, aki nem akar szülni, és lebeszéli az orvossal a császármetszést, holott semmilyen ellenjavallata nincs a természetes szülésnek?

Figyelt kérdés

Csak én akadok ezen teljesen ki? Főleg a körítés: nem bírom a fájdalmat meg nyáron meleg lesz, és nem akarok szülni.

Velem van a baj, hogy az jutott eszembe: az ilyennek minek gyerek?

Mert a császár jó dolog, és ha valakinek veszélyes lenne szülnie, nagyon jó, hogy nem kell megkockáztatni, van ez a lehetőség. vagy ha szülés közben gond adódik.

Szóval ne értsetek félre, nem nézem le a császáros nőket, és nem az ő hibájuk, ha úgy alakul. De aki kényelemből akarja választani attól felfordul a gyomrom.

Már bizonyított tény, hogy a császáros babák később betegesebbek és sok esetben le vannak maradva sokmindenben társaiktól.Tehát választani a császárt ennek tudatában nagyon önző dolognak tűnik.

Ráadásul pár héttel előbb szeretné, hogy ne legyen túl meleg 9 hónaposan. (ennek meg olyan szaga van, hogy minél előbb meg akarok ettől az izétől szabadulni)



2013. jan. 21. 10:06
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
100%

nem olvastam el a többi hozzászólást.

nem tudom milyen statisztikát olvastál a császárral születetteket illetően...

én magam is császárral születtem, szinte pontról pontra abban az időben kezdtem járni/beszélni stb. mint ami az átlagos, a normális.

kétszer voltam gyerekként nagyon beteg, egyszer tüdőgyulladásom volt, egyszer influenzám, néha kisebb náthám. most felnőttként is szinte mindig megúszom ha valami járvány van, 3 éve nem voltam beteg, max. enyhe takonykór

125 az iq-hányadosom, 4 nyelven beszélek a magyaron kívűl, 170 centi vagyok egészséges testalkattal és soha, semmiben nem voltam visszamaradott :D

ahogy egy császáros ismerősöm sem.

szóval ezek a statisztikák... sem fedik a teljes valóságot, nem tudnak minden egyes gyereket nézni.

egyébként nem nézem le azokat akik így akarnak szülni, mert én meg pont a fordítottjától rettegek, hogy császárral kell szülnöm.

te azt mondod, elvetendő hogy nem akar a nő nyáron szülni mert meleg van és mert tudja hogy alacsony a fájdalomküszöbe.

és arra mit mondanál ha azt mondanám hogy én meg azért nem akarok császárt mert imádom a gyönyörű kockás hasamat és nehogy már ott átvágjanak és legyen egy ronda heg?

nem tudom érted-e amit írok... mindkét oldalon vannak olyanok akik csak saját magukra gondolnak.

viszont, amíg a gyerek nem látja kárát, addig lehetnek kedvezmények. akkor kell elgondolkodni hogy mi fontosabb, ha a kicsi egészsége forog kockán.

márpedig az, ha valaki mindenáron a természetes szülést erőlteti ha császár kéne, az nagyobb és rosszabb következményekkel jár a baba részéről, mint egy indokolatlan császár.

ott maximum az anya tovább szenved.

2013. jan. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
47%

"szóval ezek a statisztikák... sem fedik a teljes valóságot, nem tudnak minden egyes gyereket nézni. "



Te egy ember vagy.

A statisztikának meg az a lényege, hogy SOK embert néz.


Ez kb. olyan, mintha azt mondanád, hogy a cigi miatt nem lesznek többen tüdőrákosak, mert neked a nagyapád dohányzik és mégse tüdőrákos.

2013. jan. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
77%

a cigi miatt nem lesznek többen tüdőrákosak, mint pl. az autók kipuffogógáza miatt.

pont rossz plédát hoztál fel... de nem ez a lényeg.

hanem, hogy természetes szülésnél ugyanúgy lehet sérült gyerek mint császárnál és ezt így kijelenteni, hogy a császáros babák nagyrésze csökött és visszamaradott - nem lehet.

azok a "lemaradások a fejlődésben" körülbelül annyit jelentenek, hogy a statisztika szerint mondjuk fél hónappal később kezd mászni a baba.

nem is tudom, hatalmas tragédia...

ismerek pár olyat, aki természetes szülés miatt nyomorodott meg, császárost egyet sem.

volt egy osztálytársam aki nem tudta a bal kezét mozgatni mert szüléskor "kirángatták" az anyából és elszakadtak a karjában az idegek.

egy másik oxigénhiányos lett és ő szegény, valóban visszamaradott a szó valódi értelmében.

szeretnél még kötekedni, vagy az okos enged, szamár szenved-elvet vallod?

2013. jan. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
Hagyjuk inkább. Nem hiszem, hogy olyan embert meg lehet győzni észérvekkel, aki nem érti, hogy mit is jelent az, hogy statisztika.
2013. jan. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:

igazad van, Téged, tényleg nem lehet meggyőzni.

mert képtelen vagy felfogni hogy egy Statisztika, egy bizonyos helyről gyűjt információkat.

pl. X városból.

lehet hogy X városban alakult egy bizonyos módon a babák fejlődése, de addig Y, Z, Q városokban, amiket nem mértek még lehetett teljesen máshogy.

Nem is tudom, ki az aki itt nem ért valamit :D

2013. jan. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:

Ha nem tűn volna fel, abban nem foglaltam állást, hogy a császáros babáknak van-e bármiben hátrányuk, mivel nem mélyedtem el a témában.

Arra hívtam fel a figyelmed, hogy te egyetlen egy ember vagy, jó esetben ismersz még pár olyat, aki szintén császárral született. Azaz max. 10 ember alapján következtetsz, ami baromira nem helyes.

Ezzel szemben a nagyobb (értsd: pl. tudományos cikkekben közölt statisztikák) jóval több emberre terjednek ki.

Azért baromira nem mindegy, hogy te 10 ember vizsgálata alapján mondasz vmit, más meg esetleg 1000 vagy még több ember vizsgálata alapján.

2013. jan. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
100%

Asszem én értem miről írsz.

Szerintem Te egyátalán nem a császár ellen vagy- sőt ez kérdés nem is erről szól, hanem inkább azokról a nőkről, akik annyira önzőek, hogy az egész terhességben, szülésben és gyereknevelésben is csak a saját érdekeiket rajkák előtérbe.

Pont mintha az én sógornőmről írnál.

Ő is kijelentette már a legeljén, hogy végre terhes, de kizárólag császárral fog szülni, mert Ö nem akar így- nem akar úgy, Ő kicsi, Ő nem bírja a fájdalmat, az Ő idegei gyengék, Ő alacsony, ŐŐŐŐŐŐŐ.....

Olyan szinten végigszenvedi az egész terhességét... most 34hetes. Ő mindig fáradt, Őt nagyon szétrugta a baba, Neki ég a gyomra, Neki nincs kedve enni...EGész nap jajgat. Az FB-re is olyan képet rakott fel magáról 33hetesen, hogy már csak pár hét és végre vége ennek az egésznek...(ezt írta a terhességéről) SZóval mindig csak Ő, az hogy a babának mi a jó, az sosem fordul meg a fejében.

A császármetszése már le van zsírozva. Kijelentette, hogy szpoptatni nem fog, mert az undorító, és az ő (mű)melleit nem fogja a szájába adni a gyereknek.

Én nem véleményt írtam róla, csak a tényeket...

De megfordult a fejembe nekem is, hogy minek neki baba.

De miért is ne lehetne neki!!

a véleményem az egészről, az, hogy szegény csaj baromira átérzi az anyaságot, és már most sajnálom azt a szegény babucit.

Nagyon kiváncsi vagyok, hogy mi lesz velük- és bármennyire is nem bírom a csajt, a pici babákat imádom, (nekem is van kettő) és csak azt kivánom nekik, hogy nagyon jó anyukája legyen annak a picilánynak. Tanuljon sokat a lányától.

2013. jan. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 A kérdező kommentje:

utolsó kommentelő: pontosan erről van szó a mi esetünkben is. köszi, hogy megértetted.

nem a császár ellen vagyok, hanem az olyanok ellen, amit írsz és én is leírtam(szinte szóról szóra ugyanez van nálunk is, még szoptatás ügyében is)


nem a császárral van baj, hanem ha csakis önző kényelemből kéri. és a legelső dolgot amit a gyermekért meg kell minden nőnek tenni, azonnal elhárítja, mert ő? ő aztán nem! hát ő hogy? áááá

2013. jan. 22. 07:53
 59/60 anonim ***** válasza:
én is azt mondom nehezebb a császáros szülés----
2013. jan. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
A kérdés régi, és nem olvastam minden kommentet el, de szerintem aki kényelmi császárt választ, egyszerűen nem látott még kívülről császárt, hasi műtétet meg "sima" szülést. A császármetszés, kívülről nézve, őszintén egy elég rettenetes látvány, gyakorlatilag 2 orvos egymással szemben kvázi szettepi a kismama halálát, kifejti a gyereket, a és a méhet egy csúnya nagy oltesekkel osszevarrja. Nem indulnak be utána úgy a természetes folyamatok mint a szülesnel, kívülről kell oxitocint adni hogy osszahuzodjon q méh és ne végezzen. Mindebből persze a kismama nem sokat érzékel mert boldoggá van gyógyszerezve meg érzéstelenitve. Császár után nincs aranyra, nincs kötődést segítő első összebujas, elviszik a gyereket és majd 6 ora múlva látod. 6 ora múlva fel kell menni, és tekintve hogy a császár egy nagy hasi műtét, ez igen fájdalmas dolog. Lassabb a gyógyulás, és nincs lehetőség annyira kihasznalni a testünk természetes folyamatait, hogy magától induljanak a hormonok, stb. Ráadásul ha a szülés rosszul megy, meg mindig ott a császár lehetősége, ami egy plusz biztonsági faktor. A császár meg kvázi a "vegallomas". Én láttam többször császárt és szulest, meg más jellegű hasi műtétet is, és ha oda kerül nagyon remélem hogy szép, természetes szuelsem lesz, mert igen a vajúdás fáj, de osszessegeben sokkal jobban megeri egészségügyi szempontokat figyelembe véve az anyának is és a babának is. Szerintem ha a direkt császárt választó nőket bevinnék q császár műtétet megmezni 1-2 ilyet kívülről, nagyon sokuk meggondolná magát....
2021. dec. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!