Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményetek arról, aki...

Mi a véleményetek arról, aki nem akar szülni, és lebeszéli az orvossal a császármetszést, holott semmilyen ellenjavallata nincs a természetes szülésnek?

Figyelt kérdés

Csak én akadok ezen teljesen ki? Főleg a körítés: nem bírom a fájdalmat meg nyáron meleg lesz, és nem akarok szülni.

Velem van a baj, hogy az jutott eszembe: az ilyennek minek gyerek?

Mert a császár jó dolog, és ha valakinek veszélyes lenne szülnie, nagyon jó, hogy nem kell megkockáztatni, van ez a lehetőség. vagy ha szülés közben gond adódik.

Szóval ne értsetek félre, nem nézem le a császáros nőket, és nem az ő hibájuk, ha úgy alakul. De aki kényelemből akarja választani attól felfordul a gyomrom.

Már bizonyított tény, hogy a császáros babák később betegesebbek és sok esetben le vannak maradva sokmindenben társaiktól.Tehát választani a császárt ennek tudatában nagyon önző dolognak tűnik.

Ráadásul pár héttel előbb szeretné, hogy ne legyen túl meleg 9 hónaposan. (ennek meg olyan szaga van, hogy minél előbb meg akarok ettől az izétől szabadulni)



2013. jan. 21. 10:06
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
100%
A történeted egyébként sántít, valóban előfordul az, hogy az anya kérésére császármetszéssel fejezik be a terhességet egy előre meghatározott időpontban, ezt azonban a terhesség betöltött 38. hete előtt nem teheti meg orvos, ha megteszi, büntetőjogi felelősség terheli.
2013. jan. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó, köszönöm, ez egy normális komment volt, hiába nem értesz velem egyet, legalább rendesen megírtad.


Egyébként, semmi ilyen nincsen ebben. hogy rettegne tőle. Kijelentette, hogy nem akar a nagy melegben sem várandós lenni, sem szülni, szeretné, ha 3-4 héttel előbb megcsászároznák, jó lesz a gyerek 2 kilósan is, de ő nem kinlódik.

És nem akar szülni, mert az fáj, és a császárnál legalább lehet előbb, és programozni, hogy kiszedjék hamarabb.


Szóval nem mondhatnám, hogy hatalmas traumák állnak emögött, egyszerűen kényelmes és kényes és minél hamarabb meg akar ettől a tehertől szabadulni. És ezt 4 hetes terhesen kb ki is jelentette.

2013. jan. 21. 13:28
 33/60 A kérdező kommentje:
nem tudom, hogy az orvossal azt sikerült-e lebeszélnie, hogy csinálja meg előbb,de ez a terve. a császárt már megbeszélte. de én is mondtam neki, hogy ok nélkül nem hiszem, hogy kivennék a babát 8 hónaposan. őszerinte pénz kérdése. ez majd kiderül.
2013. jan. 21. 13:30
 34/60 anonim ***** válasza:
Általában ezeket mondták azok, akikről később kiderült, hogy más is áll a természetes szüléssel szembeni ágálás hátterében. Forduljon pszichológushoz, vagy pszichiátriára, itt szakrendelésen egyébként papírt is kaphat arról, hogy indokolt neki a császármetszés. A probléma forrása pedig terápiában megszüntethető. Megértéssel érdemes felé fordulni, és akkor talán kiderül, hogy mi van a felszín alatt.
2013. jan. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
90%

kedves 30as válaszoló!


nagyon jól megválaszoltad ezt a kérdést.

én röviden és csúnyán válaszoltam,mert felbosszantott a kérdező hozzáállása.

de amit írtál,én teljesen egyet értek!!

én szültem már simán és császárral is(toxémia miatt). senki ne merjen senki kritizálni azért h h szül és h miért éppen úgy!

egyébként engem az első szülésem rettenetesen megviselt..a császár utána már kevésbé..

2013. jan. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
66%

29-es válaszoló vagyok, látom a tolerancia bajnokai beindultak, már 34%-os vagyok, éljen a lepontozás. Nem értem, hogy miért nem lehet az embernek véleménye....

Egyébként a 30-as válaszoló korrekt választ adott, legalább megmagyarázta, hogy ő miért gondolja úgy, ahogy. Értem én is egy pszichés dolgot, de azt gondolom, hogy aki valamilyen okból nem kiegyensúlyozott, vagy pszichés okok miatt nem akar szülni, stb, az mielőtt gyereket vállal, szedje össze magát, vagy kezeltesse ki, mert aki a szüléstől így retteg, meg ódzkodik (ilyen-olyan indokkal), az majd szülés után, amikor a picurt el kell látni és leköti az embert a nap 24 órájában, mit fog csinálni? Mert az sem egy kényelmi állapot (megkockáztatom, sokszor kényelmetlenebb éjjel felkelni egy hasfájós babához, mint nyáron melegben pocakot hordani - ez saját tapasztalat) és akkor majd jön a depresszió? Vagy körbeugráltatja magát a rokonsággal, vagy sajnáltatja majd magát? Én ezért mondom, hogy a gyerekvállaláshoz fel kell nőni...

2013. jan. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
100%

Hát jól esik, ha hasznos volt a válaszom.


Abban természetesen igazad van, hogy egy ilyen problémát érdemes szülés előtt elrendezni és tisztába tenni, de ha már így van, akkor már talán most kell lépni a kezelés irányába, hiszen ha még korai a terhesség, akár egészen szép eredményt is el lehet érni végéig. Egyébként valóban tény, hogy ha nagyon nem akarja, akkor akkor is császármetszés lesz, ha nem vállalja az orvos, de egy beindult szülésnél az ilyen pszichés ellenállás már sokkal-sokkal több veszélyt rejt magában.

2013. jan. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
100%

Korábbi válaszadó vagyok, 30-as kapcsán pár gondolatot hozzá fűznék. (Idézek tőle, így egyszerűbb)


2. Mi is áll általában a látszólag ok nélküli császármetszések mögött? Valamilyen olyan fóbia, olyan félelem, amely egy nő számára adott esetben nem teszi lehetővé azt, hogy természetes úton szüljön.


Igen, vannak ilyen esetek, bár Kérdező pont nem ilyen esetre célzott. Amikor valaki kifejezetten kényelmi okokra hivatkozva kéri a császárt, ott nem hinném, hogy ilyen erős lenne a pszichikai nyomás, főként ha még emlegeti is, hogy ez csak pénz kérdése (egyébként sajnos tényleg csak az).


3. Mi a következménye annak, ha ennek ellenére mégis így kell szülnie? Életre szóló nyomot hagyhat a gyermekével való kapcsolatában, komolyan prediszponálja a szülés utáni depresszió kialakulását, neuroendokrin okokból pedig laktációs gondokhoz, és azok minden szövődményéhez vezethet.

Sajnos ez az állapot bárkinél bekövetkezhet, és nem hiszem, hogy ettől függne. Elég hozzá annyi, hogy pl. nem elégedett a testével az anya, és ezt a "gyereknek tulajdonítja". És teljesen mindegy, hogy milyen úton szült.

Sőt, el tudom képzelni azt is, hogy egy anya, aki pszichés okokból császárt szeretne, de az orvos nem engedi, és sikerül hüvelyi úton megszülnie, utána jobban "megépül", mert "mégis képes volt" arra, amiről nem gondolta volna.


4. Van-e értelme olyan esetben nemet mondani a császármetszésre, amikor az orvos azt látja, hogy a kismama pszichés státusza alapján a műtét indokolt? Nincs.


Ezzel maximálisan egyet értek, csak azt nem tudom, mennyire könnyű azt meghatározni, hogy ki pszichés eset, és ki nem, mert a határvonal meghúzása nehézkes.

2013. jan. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem aki kijelenti, hogy "kényelmi okok" miatt akar császárt, az minden képpen pszichés eset. Függetlenül attól, hogy mennyire határozott személynek is állítja be magát.
2013. jan. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
89%

Nekem anyukám belehalt mikor engem szült, természetes úton, megrepedt a méhe és belső vérzése volt - nem tudták sajnos megmenteni.

Aztán a nővérem szült, második baba volt, közel 3 napig hagyták vajúdni majd egy orvosi műhibának köszönhetően majdnem meghalt ő is és a baba is, 2 percen múlt az életük.

A barátnőm kisbabája megakadt a szülőcsatornában és oxigénhiány miatt károsodott az agya majd 2 hetes korában meghalt.

Engem ezek olyan szinten megráztak hogy még a teherbeesés előtt közöltem a nőgyógyászommal hogy ezekből kifolyólag nálam csak is a császár jöhet szóba - tudom, hogy annak is van kockázata, de biztosan kikészültem volna lelkileg ha végig azon rettegek a terhesség és a szülés ideje alatt is hogy Istenem, mi fog most velem történni?

Sajnálom ha felfordul a gyomrod, valószínűleg azért, mert még nem volt semmilyen negatív tapasztalatod e téren, de kívánom hogy ne is legyen és remélem egyszer majd megkomolyodsz annyira hogy nem a programozott császármetszéssel szülő nőktől fog felfordulni a gyomrod!

2013. jan. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!