Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményetek arról, aki...

Mi a véleményetek arról, aki nem akar szülni, és lebeszéli az orvossal a császármetszést, holott semmilyen ellenjavallata nincs a természetes szülésnek?

Figyelt kérdés

Csak én akadok ezen teljesen ki? Főleg a körítés: nem bírom a fájdalmat meg nyáron meleg lesz, és nem akarok szülni.

Velem van a baj, hogy az jutott eszembe: az ilyennek minek gyerek?

Mert a császár jó dolog, és ha valakinek veszélyes lenne szülnie, nagyon jó, hogy nem kell megkockáztatni, van ez a lehetőség. vagy ha szülés közben gond adódik.

Szóval ne értsetek félre, nem nézem le a császáros nőket, és nem az ő hibájuk, ha úgy alakul. De aki kényelemből akarja választani attól felfordul a gyomrom.

Már bizonyított tény, hogy a császáros babák később betegesebbek és sok esetben le vannak maradva sokmindenben társaiktól.Tehát választani a császárt ennek tudatában nagyon önző dolognak tűnik.

Ráadásul pár héttel előbb szeretné, hogy ne legyen túl meleg 9 hónaposan. (ennek meg olyan szaga van, hogy minél előbb meg akarok ettől az izétől szabadulni)



2013. jan. 21. 10:06
1 2 3 4 5 6
 11/60 A kérdező kommentje:
visszatérve az orvosra, persze belemegy, jó pénzért....
2013. jan. 21. 10:26
 12/60 anonim ***** válasza:
77%

18 órát vajúdtam, és mégsem jött jött ki a lànyom, hiàba próbálta 3 orvos konyomni, kihúzni a babát belőlem, meg se moccant!

Én a végen kértem a császárt.

Ettől nem vagyok kevesebb, a gyermekem évente 1 x ha beteg... Pedig Bölcsibe, oviba is járt!

Most a másodikat császárral szeretném szülni, mert nem akarok feleslegesen szenvedni!

Tejem az első perctől volt...


Ennyi erővel lenézhetnéd azokat is akik nem szoptatnak, még ha simá is szültek, mert kényelmesebb a tápszer, vagy mert nem unokát az elveket vallja mint te....


Mindenki más, mindenkinek más az értékrendje, attól még lehet jobb anya mint te, vagy bárki más...

2013. jan. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:
100%

Az én Kisfiam császáros, mert farfekvéses volt. Örültem, hogy császár lesz, de csak mert így tartottam biztonságosnak. Nem foglalkozom azokkal, akik kényelemből választják ezt a megoldást. De amikor az első felkelésre kerül a sor a műtét után, lehet, hogy bánja még, mert mindenki tudja, hogy általában lassabb a felépülés.

A császár negatív hatásait viszont tapasztaltam. Nem indult be a tejem, pedig minden tejserkentőt kipróbáltam, próbáltam olyan ételeket enni, amik ezt fokozzák és a többi. Így tápszeres lett a fiam. Majd a tápszer után tejfehérje érzékeny, és a kórházban elmagyarázták, hogy a császáros babáknál fordul elő nagyobb számban, mert ahogy a kérdező is írta nem fertőződnek meg (jó értelemben persze) azokkal a baktériumokkal, amikkel egy hüvelyen keresztül születő baba igen. Állítólag bizonyított tény, hogy a császáros babák nagyobb százaléka lesz diszlexiás. Stb.

Azt sem tartom jó dolognak, hogy a szülés megindulása előtt történjen meg a császár, beleszólni egy biológiai folyamatba nem túl szerencsés, és mi van, ha a baba nem elég érett? Én ezért rettegtem a programozott császártól, de szerencsére nem került rá sor, mert a 37. héten magától beindult a szülés, aminek persze császár lett a vége, de legalább akkor, amikor a babám is úgy "gondolta".

2013. jan. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Bocs az OFF-ért, de ezt már annyiszor olvastam itt, hogy az orvos többet kér/kap egy császáros szülésért, mint a simáért. Nem tudom. Én annak idején, amikor szültem, én ugyanannyit adtam volna, ha császárral kellett volna szülnöm, mint így. Más akkor ezek szerint nem így gondolja? Minden jót Nektek. (egyébként a témával kapcsolatban, én meg pont attól féltem, nehogy vágjanak, és a császár utáni műtéti fájdalmaktól és lábadozástól tartottam nagyon. Így a szülés után pár órával már a kisbabámmal a kezemben jöttem-mentem-pörögtem, és szerintem kevésbé volt így fájdalmas, mint egy nagy hasi műtét után. Üdv.)
2013. jan. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 A kérdező kommentje:

12-es: mondtam, hogy nem nézem le azt, akinek szüksége van a császárra. de a jaj fáj, meg jaj meleg van miatt igen is lenézek egy nőt. a szülés egy áldozatvállalás is a gyermekünkért. ha valaki már erre sem hajlandó, akkor mire lesz az?


és nagyon örülök, hogy neked és a babának nem lett hátrányod a császárból, de látod az utánad író és a babája is szenvedett/szenved miatta.


és hogy lenézek-e valakit, aki nem akar szoptatni, mert nincs kedve? igen, mert a gyermeknek szüksége van az anyatejre, és ha valakinek van, de heccből nem szoptat, azt igenis lenézem.

vagy mert félti a mellét. ezekkel a dolgokkal mindenki tisztában van teherbeesés előtt. lehet örökbe fogadni, ha sem szülni, sem szoptatni nem akar. nem muszáj vállalni egy gyermeket de csak úgy ha...és csak akkor ha... ez nem szólhat erről

2013. jan. 21. 10:43
 16/60 anonim ***** válasza:
49%

egyszerűen rosszul vagyok az ilyen nőktől mint te vagy b@szki.

gondolom h egy elhízott zsíroshajú irigy fogatlan buta liba vagy.

nem az a fontos h vki jó anya legyen??? nem mind1 h h születik?? a végeredmény alényeg,és nem az h ki hogyan hozza világra a babáját.

ha vkinek császárral kényelmes az neked miért fáj???

utálom az ilyeneket de nagyon.

2013. jan. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 A kérdező kommentje:

a leírásod egyáltalán nem illik rám. és én pedig az ilyen ordenáré nőktől vagyok rosszul, mint te.

egyébként aki azzal kezdi, hogy jaj, legyen a gyerek koraszülött, mert nem akarok terhes lenni a meleg miatt, és legyen császár, mert nem akarom, h fájjon, és nem szoptatok, jó lesz a tápszer mert a cicim fontosabb, az nem lehet jó anya.

2013. jan. 21. 10:57
 18/60 A kérdező kommentje:
ja, és ha le leszel pontozva, az nem én voltam, soha senkit nem pontozok le.
2013. jan. 21. 10:58
 19/60 anonim ***** válasza:
26%
én ordenáré te meg egy kocka.
2013. jan. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 A kérdező kommentje:

de köszönöm az építőjellegű hozzászólásaidat, nagyon sok érvet felhoztál, legalább olyan intelligenseket, mint én...

"szeretek" olyannal vitatkozni, aki azt hiszi, ha többet káromkodik és sérteget, meg hangosabban ordít, neki lesz igaza. :)

egyébként az előbb még elhízott ocsmány buta fogatlan liba voltam. most meg kocka, ami nagytudású szakembert jelent, aki emiatt nem él társasági életet. most felettébb okos vagyok vagy buta?

2013. jan. 21. 11:06
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!