Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek milyen élmény volt az...

Kinek milyen élmény volt az első szülése?

Figyelt kérdés

2014. jún. 13. 19:09
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
73%
Szia! Azthiszem csatlakozom a többséghez...iszonyatosan fájdalmas volt.13 órát vajúdtam és a 3200grammos becsülyt súlyú babám helyett megszültem természetes úton a 4160grammos kislányomat 21 évesen.És nagyon büszke vagyok magamra.A fájdalomtól eltekintve csodálatos dolog a szülés.Amikor először meglátod a kisbabád az mindennél többet ér!
2014. jún. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ami azt illeti, azért többeknek sikerült a vártnál is durvább eseményekről beszámolni: őket szívből sajnálom, a 15-ös válaszadót meg különösen. Abban reménykedtem, hogy a mai felszereltséggel és körülmények között már nem jellemzők az ilyen durva sztorik. Szomorú vagyok, hogy mégis. Valakinek van még esetleg kellemesebb emléke a szülésről? :) Olyanokat is szívesen olvasnék ám! :)
2014. jún. 13. 23:15
 23/44 A kérdező kommentje:
Szeretném leszögezni, hogy nem én pontoztam le a válaszokat, részemről mindenkinek ment a zöld kéz, és igen szánalmasnak tartom, amikor valaki abban éli ki magát, hogy totál indokolatlanul lehúzza mások válaszait. Mi volt velük a probléma? Nem úgy szültek, ahogy a pontozó szerette volna?
2014. jún. 14. 00:32
 24/44 anonim ***** válasza:
66%
Én azok táborát erősítem, akiknek pozitív élmény volt a szülés. 1 héttel túlhordtam a kislányomat, és megbeszéltük az orvosommal, hogy aznap befekszem, és másnap indítja. Az ügyeletes orvos azonban felhívta a fogadott orvosomat, hogy ő most annyira ráér, hogy megindítja a szülést. Hát be voltam parázva rendesen. Kaptam valami tágítót, amire mondták, hogy 6 óránként adhatnak újabb adagot, ha az első nem hoz eredményt, de szerencsére beindította. Kaptam oxitocint is, attól rendszereződtek a fájások. A fogadott dokimnak csak akkor szóltak, amikor a magzatvíz elkezdett szivárogni, 6 órával az indítás után. Én fogadtam szülésznőt is, és életem legjobb döntése volt. Végig masszírozta a hátamat, derekamat, meg végig poénkodott a férjemmel. Aztán tolófájásokig jutottunk, és nyomta az orvosom a hasamat a könyökével, de nem illeszkedett be a baba rendesen, és fél órás tolófájások után mondta, hogy irány a műtő. Őszintén már alig vártam az érzéstelenítőt, én észre sem vettem, ahogy beadták, mert már elég fáradt voltam. Nem éreztem azt sem, hogy rángattak volna, csak amikor kivette, olyan volt mintha valami vákum lenne a hasamnál. De szerencsére mindketten rendben voltunk. Én az utána lévő időszakot is teljesen szépnek éltem meg. Az első felkelés elég fájdalmas, de utána már nem volt gond. Az ügyeletes orvos is nagyon segítőkész és rendes volt.
2014. jún. 14. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
66%

13-as vagyok. Ne aggódj, engem nem érdekel a pontozás. Azt is tudom, hogy nem egy ember szavazata kell a százalékhoz. Én leírtam, nekem milyen volt, nem tudom, kinek nem volt hasznos.

Valószínűleg itt is megjelent néhány ősanya, akinek nem tetszett, hogy nem rohanok megint szülni. Ez van. Ettől nem fogok álmatlanul forgolódni :)


Csak annyi negatív történet érkezett, hogy gondoltam, én írok jót is, hátha feldob :)

2014. jún. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 A kérdező kommentje:
:) Köszönöm, így történt, és én azt is tökéletesen megértem, hogy megállsz egynél. Nem attól lesz valaki jó anya, hogy sok gyereket szül...
2014. jún. 14. 08:59
 27/44 anonim ***** válasza:
27%
érdekességként irom, itt nálunk a babákat nem mossák le, majd csak a 3. napon a fürdetésnél az anyuka, nem szörtelenitenek, és nem is adnak se hashajtot, se beöntést és nem vágnak. 2 szülésznö van bent, orvosok nincsenek jelen a szüléskor, csak ha komplikácio merül fel. orvossal konkrétan a terhességem alatt 3 szor találkoztam, a 3 kötelezö ultrahangon. annyira lazán kezelik a dolgokat, hogy konkrétan a fekete zoknimban és polomban szültem :-D (17 ora vajudás után)
2014. jún. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
66%

Nekem nagyon jó élmény volt:

Programozott császárra készültünk,a kiírt napon volt végül(kicsit paráztam előtte,de így utólag jó nagy baromság volt).

Megvolt az időpont,előtte ctg.Sajnos végül altattak,de inkább nem sajnálom,nem viseltem valami rosszul azt hiszem.

Hashajtót nem adtak,mert előtte nem ettem egész nap,este 10kor lett meg a baba.Ami kellemetlen volt:a katéter,meg,hogy azzal együtt kellett átmászni(persze segítettek) a műtőasztalra.Utána valamivel lemosták a hasam,az még ott lent is csípett(frissen borotvált voltam)

Ennyi.Műtét utáni 2 órás megfigyelésből max egy óra lett,mert mikor felébredtem,hánytam,át kellett öltöztetniük.Utána elvittek az operált osztályra.Másnap lehetett felkelni,alig vártam.

Tusolásban is segítettek,mindenki nagyon rendes volt.

Nem fájt műtét után sem semmim,erős izomlázat éreztem csak,a vágás viszont teljesen érzékelten volt.No,meg a hátam fájt a sok fekvéstől,nem vagyok hozzá szokva.Utána már alig feküdtem,járkáltam,amikor lehetett,semmi bajom nem volt.

Most 3 hetes a baba,már a kórházból sokkal laposabb hassal jöttem haza,mára tényleg csak egy nagyon kicsi van meg.

Összességében nagyon pozitív volt így,örülök,hogy így alakulhatott.

2014. jún. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
66%

összességében nekem is pozitív volt. persze fájt, leírhatatlanul, pedig nekem nagyon magas a fájdalomküszöböm (elég durva műtéteim és sérüléseim voltak eddigi életem során, szóval jól bírom), és maga, amikor a baba "jött ki" szó szerint azt mondtam a dokinak hogy ketté fogok szakadni.

de nagyon nagy mázlim volt, első szüléshez képest nagyon gyorsan kint volt (4. tolásra), nem vágtak, szinte semmit nem repedtem, a lepény úgy jött ki, hogy észre sem vettem. szóval az a pár óra fájdalom semmi ahhoz képest, hogy most itt szuszog a kiságyban ez a gyönyörű kisfiú :) szerintem lesz kistesó, de azért még apa előtt nem mondtam ki :P

2014. jún. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
66%
Én nagyon féltem a szüléssel járó kiszolgáltatottságtól, talán ezért is szültem harmincon túl az első babát. Utólag bánom, mert a terhesség és a szülés csodás élmény maradt. Hozzáteszem egyik sem volt probléma mentes. Az utolsó trimesztert fekve kellett töltenem, a 27.héten majdnem előbújt a kis drága, szülésnél pedig nekem is bent maradt a lepény egy része. Engem elaltattak, míg a doki elővarázsolta belőlem. Nem vajúdtam hosszan, első gyenge fájástól 5 óra telt el a szülésig (sem tágítót, sem fájdalomcsillapítót nem kaptam), velem lehetett a párom, és biztos kezekben éreztem magam végig (pedig az orvosom nem ért be, így az ügyeletesnél szültem). Ezért maradt pozitív élmény. Bármikor újra végigcsinálnám.:-)
2014. jún. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!