Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek milyen élmény volt az...

Kinek milyen élmény volt az első szülése?

Figyelt kérdés

2014. jún. 13. 19:09
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nekem is progcsaszar...lett volna, de a 37. Heten elfolyt a magzatviz. Gondolhatod, h. Meglepodtem. De jobb is volt igy, hivtam a dokimat, indultunk a khba, masik varosban szultem, siman beertunk, kaptam katetrt, nekem nagyon jol jott, mert mar nem tudtam rendesen kipisilni magam, nagyon jo erzes volt, hogy nem feszit tovabb a holyagom. Este vittek a mutobe, vegig poenkodtunk a ferjemmel, dokikkal. Erzestelenites annyira fajt, mint egy szunyogcsipes, a mutetbol csak azt ereztem, hogy rangatnak, nem fajt semmi. Reggel fel hatkor felkeltettek, nem akarok nagykepu lenni, de az is siman ment, 9tol velem volt a bebim, negy nap utan jottunk haza, 5. Nap mar egy orat setaltunk, persze a ferjem is jott velunk, annyira bator nem voltam. Nem viselt meg egyaltalan a csaszar, egy fajdalmam nem volt, ugy szuletett meg a lanyom. Viszont en is attol felek, h. Megegyszer ilyn mazlink nem lesz, ugyhogy valoszinu nem lesz teso.
2014. jún. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rosszra készültem, és kellemesen csalódtam. 5 perces gyenge fájásokkal indult a vajúdásom, ami fokozatosan erősödött. 4 oóra múlva mentünk a kórházba, aztán ott vajüdtam a férjemmel a szülőszobán. Még az elején beszélgettünk, fotóztunk, aztán sűrűsödtek a fájások, és már nem volt kedvem dumcsizni:)

Mikor eléggé kitágultam, burkot repesztett a dokim, és akkor nagyon felerősödtek a fajások, de már láttam a fényt az alagút végén. Aztán éreztem, hogy nyomnom kell. A férjem kivonult, és 3-4 nyomásra kint volt a baba. Na, az az érzés az, amiért érdemes végigcsinálni. A rohadt nagy feszítés, fájdalom hirtelen eltűnik, és kicsusszan a baba. Megkönnyebbülés, és öröm, hogy vége.

Szóval fájt, de kibírtam. 10 óra volt az első fájástól.

A második szülésem szinte ugyanígy zajlott le, csak kevesebb, mint fele idő alatt. Szóval a burokrepesztésen kívül nem zargatott a doki.

Nem voltak előre elvárásaim, terveim, gondoltam megy minden a maga útján, szerencsére a doki és a szülésznő is íígy gondolta.

Biztos vagyok benne, hogy sokat rontott volna az élményen, ha közös vajúdóban vagyok, és nem a szülőszobán a férjemmel, ha oxytocint nyomnak, és ha nincs fohadott dokim és szülésznőm.

2014. jún. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Ez az utolsó történet nagyon tetszik! Lehet ilyet rendelni magamnak? :)

Persze továbbra is várom mindenki történetét szeretettel, köszönettel, és hatalmas nagy elismeréssel mindazok számára, akik így vagy úgy, de kibírták...:)

2014. jún. 15. 10:25
 34/44 anonim ***** válasza:
Hmm, érdekes, hogy a leírt történeteket valaki lepontozgatja (tudom, hogy nem te, kérdező)… Oké, hogy a többsége nem "álomszülés", de ha egyszer nekünk ilyen volt, akkor most az kinek szúrja a szemét?? Egyébként ahány szülés, annyi történet, azért, mert nekünk nem úgy alakult, ahogy szerettük volna, másnak még lehet jó!
2014. jún. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
közös vajudo? ilyenek vannak? :-O
2014. jún. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
SOTE I-en szültem, ott volt néhány 1 ágyas szülőszoba, meg volt egy nagyobb, közös vajúdó is. Nem emlékszem pontosan, tán 5 ágy volt ott. De azért tudd, hogy függönnyel körbe keríthetők az ágyak, szóval nem lát be mindenki!! :) Én is ott kezdtem a vajúdást és mikor felszabadult egy 1 ágyas szülőszoba, akkor átkísértek oda.
2014. jún. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:

huha, az se lehet rossz, többen együtt vajudni.. ahol én szültem ott mindenki külön szobát kapott, ahova elvonultak a párjukkal. volt ott egy fotelágy az apukáknak, fszoba, tévé, hütö, -vajudási kellékek :-D..a növérek csak akkor jöttek be, amikor telefonált az ember, hogy pl. szomjas vagy éhes, hozzanak valamit enni..

el se tudom képzelni milyen, ha több nö együtt szenved.

2014. jún. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:
Kedves SOTE I-es válaszoló: te a sürgősségi császáros vagy a 1,5 óra alatt lezavarós 87%-os vagy? (Én is ott fogok szülni, ezért érdekelne. :)
2014. jún. 15. 14:47
 39/44 anonim ***** válasza:

Szia, nekem itthon folyt el a magzatvíz, 38 hetes voltam aznap. Beértünk a kórházba, jött a szülésznőm, az orvosom, kaptam beöntést, burkot repesztett a doki, és fél hatkor jött az első fájásom, rögtön öt percesekkel kezdtem. Este 9-re kitágultam teljesen, jöttek a tolófájások, de sajnos 11-ig nem tudtam megszülni, mert elakadt valahol a baba a szülőcsatornában, pedig megpróbálták vákuummal is kiszedni, az orvosom pedig feküdt a hasamon az ügyeletes dokival együtt, hátha, de sajnos nem sikerült, és azonnal vittek a műtőbe sürgősségi császárra. A papírjaimra azt írták, hogy relatív téraránytalanság, és fájásgyengeség. Altattak, a kislányom két napig intenzíven volt, légzéstámogatást kapott, úgyhogy nagyon megviselt. Ennek ellenére bármikor szülnék újra, az a lényeg, hogy nem lett bajunk. :-)

Ha gondolod és érdekel valami, nekem is írhatsz én is a SOTE 1-en szültem márciusban

2014. jún. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
SOTE I-es vagyok, aki egyben a sürgősségi császáros, indított szüléses. :)) Kérdezz bátran a kórházról, akár privátban is!
2014. jún. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!