Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért akadnak ki az emberek a...

Miért akadnak ki az emberek a császármetszésen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tervezett császármetszéssel fogok szülni az én kérésemre. A párom teljes mértékben támogat, a családjainknak sincsen problémája ezzel, de vannak ismerősök akik feszegetik a témát. (Alapvetően senkinek nem kötném az orrára.)


Ha megtudják, hogy császárom lesz, akkor kiakadnak, mert hogy az milyen már...


Rendkívül alacsony a fájdalom küszöböm, görcsbe rándulok az egésztől, teljesen ráparázok a dologra. Vagyis így, császármetszéssel nem. Sokkal nyugodtabb és boldogabb a babavárásom így.


(Egyébként sem biztos, hogy lehetne természetes szülésem, és egy plusz trauma lenne, ha valami csoda folytán rákészülök a természetesre, majd mégse szülhetek akként.)


Most komolyan, mi a baj ezzel? Ettől szar anya lennék?


Tudom nem kéne foglalkoznom az emberek véleményével, de már sok.. meg azért így a vége felé minden hallgatnék csak ezt nem.


2015. márc. 29. 00:14
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/137 anonim ***** válasza:
41%
Kedves 7-es, sajnos nincs igazad. Egyre nagyobb azoknak a nőknek a száma, akik természetes szülést követően maradandó károsodásokkal (sok esetben babájukkal egyetemben) kénytelenek leélni nem hogy éveket, hanem egész hátralévő életüket. Erre rámegy a házasságuk, megsínyli a gyerekükkel való viszonyuk. Sajnos ezekről az adatokról nem beszélnek, még mindig a császármetszések szövődményeit emlegetik, ami érdekes módon még szülő nők saját környezetükben való tapasztalatik szerint is igen ritkán fordul elő. Jó lenne, ha végre leállnának már a császármetszések körül a rémisztgetésekkel. Amit a kérdező is tapasztalt, az felel meg inkább a valóságnak. Hogy csak egy pár dolgot említsek: a repedések, vágások és azok varrata iszonyúan tud fájni még hetekig, folyamatos vérzés 6 héten túl is előfordul, hüvelysüllyedés, hüvely előreesés, a gát képtelen lesz többé a tartó funkcióját ellátni, méhsüllyedés, inkontinencia (széklet esetén is lehet). De hogy a babáról sem feledkezzünk meg: a szülést a baba is végigszenvedi, komplikációk esetén, rossz orvosi felügyelet esetén oxigénhiányos lehet, aminek aztán a tünete elég széles skálán mozog egészen a fogyatékosságig. Az anyánál durva vashiány, sérülések, a tej természetesen egyáltalán nem indul be. Így kezdődik a baba élete.
2015. márc. 29. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/137 anonim ***** válasza:
25%
Az orvosok pedig a rendes szülésnek is megkérik az árát (legalábbis Magyarországon), viszont egy kórház szülészeti osztályának a legjobb marketing fogása, ha alacsony császármetszési aránnyal tudja magát reklámozni, tehát bizony lent tartja a műtétek számát. Erről van szó, nem másról.
2015. márc. 29. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/137 anonim ***** válasza:
72%

[link]

[link]


Nem veszélytelenebb és nem jár kevesebb fájdalommal a császármetszés, mint a hüvelyi szülés. Ez nem riogatás, hanem tény.

Igen, lehetnek a hüvelyi szülésnek is szövődményei, az viszont nem igaz, hogy több, mint a műtétes szülésnek. Amiket írtál, nagyon ritkán fordulnak elő, a kérdező szerencsétlenségére pont a környezetében akadt ilyen.


Egyébként, miután mindkettőben van tapasztalatom (közvetlenül, nem mások révén), úgy érzem, sokkal nagyobb élmény volt a spontán szülésem. És a szexuális életem sem sínylette meg, sőt...:-)

A kérdező pedig úgy dönt, ahogy akar, senki sem ítélheti el érte, végülis az ő élete.

2015. márc. 29. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/137 ritaeva válasza:
26%
Azért mert nekik mindig minden tökéletes(legalábbis ők úgy gondolják)itt meg nagyon pozitív véleményre ne számíts...nekem egy császárom volt másnap kivették a katétert és gyalog mentem 5 emeletet le és vissza...utána se volt próbáljaproblémám.most megint babát várok és legszívesebben ezt is császárral szülném!
2015. márc. 29. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/137 anonim ***** válasza:
81%

nekem sajnos csaszarral vegzodott (mar kitolasi szakaszba voltam), vajjudtam is es azt mondhatom: inkabb 8 termeszetes szules, mint az a 2.het felepules a csaszar utan, senkinek se kivanom. szerintem nem jol dontesz es aki szult mar vagy latott csaszar utani anyat es terneszetes szules utani anyat egymas mellett, az ezt tudja, es azert nem ert teged.

en egyebkent ugy gondolom ez a te dolgod, nincs jogom beleszolni, tanacsom az volna h inkabb szulj termeszetesen, de mar dontottel :)

2015. márc. 29. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/137 anonim ***** válasza:
56%

az a baj, hogy én is félek a ráktól, mégsem vetetem ki a fél vesém, tüdőm meg a beleim.

A sectio egy hasi műtét, aminek szükségességét anyai és magzati okok alapján az orvosnak kell eldöntenie.

Ha a választott orvosom pénzért belemenne ok nélkül, többet nem bíznék benne.

A császár sem fájdalommentes, komolyabbak a lehetséges szövődményes, de hajrá.


Jövőre meg menj be, és pénzért beszéld rá a sebészt, hogy vegye ki az appendixed, mert rettegsz, hogy egyszer perforál és fájni fog.

2015. márc. 29. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/137 anonim ***** válasza:
70%

En siman szultem es nem is fogadott dokinal.Semmi bajom nincs,a szexualis eletunk milyensege meg ettol fuggetlen.Lehet vereztem 6hetig,de a csaszarosok is vereznek,ergo ez nem szempont a dontesnel.A csaszarosok kozul egyetlen egy embert ismereek,akinek nem volt baja utana,marmint siman ment ide oda.Mindenki mas alig birt leszallni az agyrol.En is sokat vajudtam,hajnal fel 4-tol kb este 9-ig,akkor adtak mehlazitot,mert reggeltol 2 perces fajasaim voltam.Fel 10-tol vagy utana jottek a tolo fajasok,11-re meglett a kicsi.Felszivodoval varrtak.Hajnal 2-kor mar csengettem a novernek hogy majd bepisilek es sajat labon mentem wc-re.Kutya bajom nem volt.Avarratokon nem volt kellemes ulni,de inkabb az agy miatt,mert eleg rossz volt.

En nem akarnek csaszarral szulni.Foleg ha fogadott doki,mit aggodsz?Kap rakat penzt,nem fogja hagyni,hogy szetszakadj.Meg ezert jo ha apuka ott van.Nekem pl siman nem tettek volna olajat.Aztan ott volt parom szoval ijnkabb tettek,pedig noverke a kezeben az olajjal mondta hogy nincsen is,pedig felig volt az uveg parom elmondasa szerint.

Egy mondattal osszefoglalva,fogadott doki eseten vegkepp nem valasztanek csaszart,csak ha o mondja.Mondja es nem az en otletemre helyesel.

2015. márc. 29. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/137 anonim ***** válasza:
68%
én azt mondom ha kizarolag a fajdalom kuszobod miatt valasztod a csaszart akkor gondold at ujra. faj a vajjudas, persze, de valahogy megis extazis, annyira jo es egyedi elmeny hogy nem hazudok, minden percet elveztem annak ellenere h mocskosul fajt. annyira szep dolog hogy egyszeruen masnap mar csak jo erzessel lehet visszaemlekezni (gondolom kivetel elofordul). Kicsit olyan mintha nem is lennel jozan, faj mint allat de masnap mar ugyse fogsz ra emlekezni :) es biztos van aki termeszetes szules utan is nehezen epul fel, de en a korhazba csakazt lattam h a csaszarosok haldokolnak, a siman szultek meg mintha mi se tortenr volna.
2015. márc. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/137 anonim ***** válasza:
66%
Bizonyos szempontból megértelek. Mindenhol a csodás élményt olvastam, meg hogy minden fájdalom elmúlik azonnal természetes szülés esetén. Hát én ezekkel nem találkoztam. Az 1 napig tartó vajúdás majd szülés után kb. 1 hónapig nem tudtam lábra állni, kellett egy újabb műtét, a további problémákról meg ne is beszéljünk. Csak ezekről mind illik hallgatni, mindenki csak a pozitívumokat mondja. Másik oldalon méhen belüli is műtétem volt később, az sem volt egy leányálom. Ha most kellene döntenem, nem tudom melyiket választanám. Egy biztos: a természetes szülés mellett sem tudok ezek után 100%-osan voksolni.
2015. márc. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/137 anonim ***** válasza:
75%
Azért majd meséld el, hogy az alacsony fájdalomküszöböddel milyen volt az első talpra állás. Nekem magas a fájdalom küszöböm, hang nélkül vajúdtam nagyon sokáig, de mikor császár után fel kellett állnom, azt hittem meghalok. Kb olyan érzés volt, mint akit ketté fűrészeltek. Ne hidd, hogy a császár leányálom. Nem tudsz köhögni, nevetni, menni, leülni. Van egy bazi nagy sebed, amivel aztán ugrálhatsz, hogy ellásd a gyerekedet. Te tudod neked mi a jó, de én erősen fohászkodok, hogy a másodikat sikerüljön simán szülnöm. A szobában ahol voltam, a simán szültek jöttek-mentek, mint a távirat szülés után pár órával, mi meg császárosok alig bírtunk felkelni.
2015. márc. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!