Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért akadnak ki az emberek a...

Miért akadnak ki az emberek a császármetszésen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tervezett császármetszéssel fogok szülni az én kérésemre. A párom teljes mértékben támogat, a családjainknak sincsen problémája ezzel, de vannak ismerősök akik feszegetik a témát. (Alapvetően senkinek nem kötném az orrára.)


Ha megtudják, hogy császárom lesz, akkor kiakadnak, mert hogy az milyen már...


Rendkívül alacsony a fájdalom küszöböm, görcsbe rándulok az egésztől, teljesen ráparázok a dologra. Vagyis így, császármetszéssel nem. Sokkal nyugodtabb és boldogabb a babavárásom így.


(Egyébként sem biztos, hogy lehetne természetes szülésem, és egy plusz trauma lenne, ha valami csoda folytán rákészülök a természetesre, majd mégse szülhetek akként.)


Most komolyan, mi a baj ezzel? Ettől szar anya lennék?


Tudom nem kéne foglalkoznom az emberek véleményével, de már sok.. meg azért így a vége felé minden hallgatnék csak ezt nem.


2015. márc. 29. 00:14
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/137 anonim ***** válasza:
29%

Én nem ítéllek el, nem tartalak emiatt rossz anyának.

Nekem 4 hüvelyi szülésem volt, ha valamitől féltem a szülések előtt, akkor az a császár volt, hogy valami miatt az lesz.

Én a szüléseim után néhány órával már mászkáltam, semmi bajom nem volt, a császárosok a kórteremben még a fájdalomcsillapítót szedték napokig, meg a fal mellett, óvatosan, összegörnyedve jártak. Az egyiküknek még hazamenetelkor is erős fejfájása volt, gondolom, az epidurálástól.

Hát ennyit. Te tudod!

2015. márc. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/137 anonim ***** válasza:
90%

De miért mondod el.minden ismerősnek? Kérdezik mikor fogsz szülni, megmondod, hogy mire vagy kiírva és kész. Ha gátvédelmes szülésre készülnél, azt is megosztanád velük? Ugye, hogy nem. Nah ezt sem kell fűnek-fának mesélni.

Én csak saját élmény alapján annyit tennék hozzá, hogy én rettegtem a természetes szüléstől. Ennek volt oka is. Akartam is császárt, de a dokim azt mondta, hogy ő ok nélkül nem vág, mert kockázatos, próbáljuk meg természetes úton, és ha baj lesz, akkor megyünk a műtőbe. Végül gyors, könnyű szülésem volt, és másnap az ebédet már simán ülve ettem, pedig hajnalban szültem. Persze van olyan is, amikor nem.így sül el a történet, de ott legtöbbször valamilyen mulasztás történik. Sógornőm pl a végbeléig repedt, és mindig ezzel riogat mindenkit, de azt már nem teszi hozzá, hogy azért, mert a gyerek nem.illeszkedett be rendesen, a doki felnyúlt, hogy a köldökzsinórt leszedje a gyerek nyakáról és még pár nyalánkság, nah én megbeszéltem a dokimmal, ha ilyen gond van, akkor inkább császár, mert ha valami nem klappol a folyamatban, akkor nem kell erőltetni. De ha minden frankó, akkor felesleges a műtét. Én nem szenvedtem napokig sem. Szülés napján már úgy tettem-vettem, mintha mi se történt volna.

2015. márc. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/137 anonim ***** válasza:
72%

Nemrég volt egy kérdés, az oldalon, azzal kapcsolatban, hogy nem lehet kérni csak úgy császármetszést csak úgy. És tessék, meri vállalni valaki, h igen lehet kérni. Orvosi részről nem biztos, hogy etikus ilyet vállalni....

Én természetesen szültem a fiam, könnyű szülésem volt, gátmetszéssel. Szülés után 2 óraval, már simán ültem, sétáltam. Most már nem is látszik, 6 hét után teljesen begyogyult, szinte el is tűnt. Amikor voltam szülőszoba látogatáson az orvosommal, kijelentette, hogy ne is merjek előhozakodni a témaval, hogy császárt kérek. Indokolt esetben fog műteni. Nekem eszembe se jutott.

2015. márc. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/137 A kérdező kommentje:

Köszönöm a nagyon sok választ.


Nem gondolom, hogy leányálom a császár, ezt egy szóval nem írtam sehol.

És a tapasztalatot a rokonokkal azért írtam le, mert láttam már ilyet, de nyilvánvalóan olvasok, meg hallgatok ismerősöket és a többség a természetes szülés mellett voksol a császárral szemben. Én mindenezek ellenére inkább vállalom az utóbbit.


A szülés témát, mint mondtam, ők feszegetik. Megkérdezik mikorra vagyok kiírva, elmondom, és utána tovább mennek és kérdezgetnek.

Inkább mondom azt, hogy császár, mint kertelek nekik az 50-50nel, mert aztán meg aztán meg ennek a miértjére akarnak választ, erről viszont inkább nem beszélnék. (Jó ég, mi pillantásokat kapnék miatta, ha már ettől ez van..)


Szóval nem tudom hogy bújhatnék ki a kérdések alól. Bunkó sem akarnék lenni egy "semmi közöd hozzá"-val.


Ja a másik..hogy lesz így apás szülés.. Ha természetes úton szülnék, sem akarnám, hogy bent legyen. Ezt persze nem mondtam nekik.


Szerencsére a környezetem nem ilyen tolakodó, de van egy két (sok) régi/távoli ismerős, akiket nem akarok elküldeni melegebb éghajlatra, de ha idegen lenne, akkor tuti megmondanám, hogy nincs köz hozzá.

2015. márc. 29. 10:17
 25/137 anonim ***** válasza:
77%
Nem azt írtam, hogy természetes szülés után több a probléma, mint császármetszésnél (bár igenis el tudom képzelni, de erre nincsenek adataim. Viszont ha azt nézzük, hogy több hüvelyi szülés van, akkor az aránynak is nagyobbnak kell lenni, vagyis több nőt érint szülési szövődmény, mint császárosnál). Hanem hogy a természetes szülések után egyre több nőnek lesz problémája, amik sokkal durvábbak és egy életre szólnak. Én is linkelhetnék be oldalakat a saját véleményem alátámasztására, bár tény, hogy kevesebbet találnék a szándékos elhallgatás miatt, egyébként pedig teljesen felesleges, olyan tapasztalatról van szó, amit az ilyen esetekkel foglalkozó (sajnos nagyon kevés) orvos is állít. Okként elsősorban a nők szüléskor magasabb életkorát szokták megadni, amit a szülőorvosok, szülésznők nem vesznek számításba. De ha elmennél egy ilyen rendelőbe, bizony szomorú látvány fogadna: egymásnak adják a kilincset fiatal és idős anyukák, akik sokszor a párjukkal érkeznek. Császáros és hüvelyi szülés után is még napokig fájdalmuk lehet az anyukáknak, és bár a császárosnál ez műtét révén természetes, addig egy természetes szülésnél már egyáltalán nem az! (A 6 hét vérzés egyébként normális, azon túl már nem az) Az, hogy a döntést csupán az orvos hozza meg, mint régen, már nem időszerű. Mivel nem csak orvosi szempontok alapján dönt, hanem nagyban befolyásolja a már említett statisztikai dobogós hely elérése (a rá nehezedő szakmabeli nyomással), az anya kérése a szülés körülményeit illetően (régen az anyának semmi beleszólása nem volt) és a saját hozzáállása, ami valljuk be, nagyban függ az anyuka pénztárcájától is. Mint ahogy idejétmúlt az a kijelentés is, hogy császármetszést csak életveszélyben végezzenek. Az ugyanis lehet, hogy a hüvelyi szülésnek nem maradnak markáns jelei az anyánál, de a baba átmeneti oxigénhiánya (a hüvelyi szülés erőltetésétől, az orvosi beavatkozás hiányától - gátmetszés, császármetszés, vagy akár csak a felügyelet hiánya) ahhoz vezet, hogy a baba terápiákra szorul, mivel nagymozgásos, kismozgásos, beszéd- írás- olvasási zavara lehetnek. Olykor még szopni is képtelen. Elgondolkodtató, vajon miért van az utóbbi években már tendencia szerűen "túljelentkezés" a dévényes terápiára, okostornára, autista szűrésekre. Ezek az intézmények már várólistákat vezetnek. A hiperaktivitást is összefüggésbe hozzák a természetes szülés körülményeivel, ahol a homloklebeny bizony sérülhet. Én konkrétan nem találkoztam még szövődményes császáros anyukával, de érdekes módon itt is írják páran, hogy szövődményes hüvelyi szüléses van legalább egy a környezetükben. Biztos vagyok benne, hogy többen is vannak ismerőseink között, de senki nem "dicsekszik vele", meg nem is olyan téma, amiről az ember bárkivel beszélne.
2015. márc. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/137 anonim ***** válasza:
74%
Kedves Kérdező, az apás szülés is megérne egy témát (biztos van ilyen is). Ott sem garantált a siker. Az anyukák egy részére a szülés alatt irritálólag hat az apuka jelenléte, tehát amihez annyira ragaszkodtak (hogy ott legyen a párjuk), az egyáltalán nem úgy sül el, ahogy szerették volna. Az más dolog, hogy az apukának fantasztikus élmény lesz látni a gyereke születését (vagy éppen hogy nem). Az apás szülés megint olyan dolog, ami a köztudatban "kizárólagosan csak jó" lehet.
2015. márc. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/137 anonim ***** válasza:
54%
igazad van, sokkal jobb hogy három rétegben vágnak fel, feltépik a hasfalad hogy elváljanak egymástól, lefejtik a peritoneumot a méhedről, majd vasrudakat tolnak a nyílt sebbe hogy tartsanak, és ezekkel nyomják fel, le és oldalra a belső szerveidet. ezek után kiveszik a gyerekeket, majd egyre növekvő tágítókat nyomnak át belülről a méhszájadon amit alulról húznak ki miközben egy orvos keze végig a hüvelyedben van szinte, utána varrnak, elrendezgetik a belső szerveid majd megint varrnak... igazad van, mennyivel jobb mint a természetes szülés... ja igen, mielőtt nekem esnétek, gyakorlaton nem egy császárt és természetes szülést láttam, valamint a császár után a fájdalomtól zokogó anyákat.
2015. márc. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/137 anonim ***** válasza:
66%
Kedves 27-es, te realisztikusan leírtál egy műtétet elrettentés céljából. Ezt nevezem... Mindenki el tudja képzelni, milyen egy műtét... A műtét utáni fájdalmakról is tudnak. Ezek azonban elmúlnak. A hüvelyi szüléses problémák egy életen át tartanak. A repedések, vágások heteken keresztül iszonyúan fájnak, kín az ülés, a wc-zésről (bocsánat) nem is beszélve. Állóhelyzetben is fáj, mosakodni nem lehet rendesen a vérzéses időszak alatt, a baba ellátása meghaladja az anyuka erejét. Hosszú sorokon keresztül ecsetelhetném én is realisztikusan, hogy néz ki a valóságban mindez. Az anatómiai elváltozások ezután már végigkísérik az anya életét, képtelen lesz emelgetni, futni, minden köhögés, tüsszentés kínos következményekkel járhat... A vége pedig ennek is a műtét lenne, ami vagy sikerül vagy nem. De már sohasem lesz olyan, mint régen. Egy élet meg tönkre és te a műtéti utáni sebgyógyulás normális és természetes fájdalmaival próbálsz riogatni? Tudod, az általam említett nők inkább átélnék azt a fájdalmat százszor, ha tudják, hogy úgyis vége lesz és minden olyan lesz utána, mint régen. De sajnos ezt már nem lehet visszacsinálni nekik.
2015. márc. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/137 anonim ***** válasza:
41%
28as én ilyen elváltozásokkal élő, hüvelyi úton szült nővel még nem találkoztam, pedig leendő hivatásom miatt napi szinten ilyen körökben mozgok. Senki sem repedt, mert volt gátmetszés, nem tágultak ki, és nem lett rosszabb a nemi életük sem. Igen sz első egy-két nap kellemetlen ülni, de kibírható. És nem elrettentésként írtam le, csak hogy tisztában legyen azzal hogy a császár nem csak egy vágás és már kint is van a baba. Nekem aztán édes mindegy hogy fog szülni a kérdező, sajnos én is császárral fogok, mert nekem nincs más választásom.
2015. márc. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/137 anonim ***** válasza:
67%

Kérdésedre a válaszom, MAGÁNÜGY. Senkinek semmi köze ahhoz, hogy te miképpen szülsz, milyen nőgyógyászati problémád van, vagy milyen pszichés zavarod. Tessék szépen határt tartani és nem beengedni az intim szférába az embereket.

Kinek jut eszébe megkérdezni, hogy "hogyan tervezel szülni"? Én még nem is hallottam ilyet!

Egyszerűen ez egy oltári bunkóság. Bunkó embert meg nem kell kímélni. Meg kell mondani, hogy erről a témáról nem szeretnél vitát nyitni. Ha erőlteti, akkor ezt még jobban nyomatékosítani, hogy nem vitatéma a dolog. Intelligens ember innentől kezdve befogja a száját, a többivel meg minek állsz szóba?

2015. márc. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!