Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Teherbe estem! Nagyon megvagyo...

Teherbe estem! Nagyon megvagyok rémülve. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nos, tehát leírom mi is a problémám, bocsánat, ha hosszú és nem érthető, de össze vagyok zavarodva! 16 éves lány vagyok. 5 hónapja van barátom, és a múlt hónapban jutottunk el odáig, hogy lefekszünk egymással. Most leszögezem, hogy védekeztünk óvszerrel, én sem tudom, hogy történhetett! Az utolsó menstruációm április 1.-én kezdődött, és 6.-án lett vége. Most május elsején nem jött meg, igazából nem tulajdonítottam neki nagyobb jelentőséget.. Barátomnak elmeséltem, azt mondta, nincs baj, biztos a stressz,stb.. Tüneteim nem voltak, de 7.-e óta feszültek a melleim, és rávettem magamat a tesztelésre.. Sajnos beigazolódott amitől féltem, 4 db teszten is erős 2 csík..:( Barátom, szüleim nem tudnak még róla. Azóta lehangolt vagyok, sírok, csak fekszek bent a szobában, semmihez sincs kedvem.. Én még szakközépbe járok, vendéglátást tanulok, még lenne 2 évem.. Nem tudom, mit tegyek, nagyon egyedül érzem magam..:(
2020. máj. 10. 15:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/180 anonim ***** válasza:
91%

Eloszor is, próbálj megnyugodni. Minel hamarabb el kell mondanod a szuleidnek. Vagy eloszor annak, amelyikukkel bizalmasabb a kapcsolatod. Keszulj fel ra, hogy nagyon ki lesznek akadva /te is ki vagy akadva, meg gondolj bele a helyukbe/. De ha lehiggadnak, ok is azon lesznek, hogy segitsenek neked.

Biztosan nagy tores lesz ez a kapcsolatotokon a szuleiddel, lehet eltiltanak baratoktol, stb...


De ha nehez is, viselni kell a kovetkezmenyeinket a tetteinkert - ez is a felnotte valas része. Tudom, ez nem vigasztaló meg szarul hangzik, de ez van.


Kitartást!

2020. máj. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/180 anonim ***** válasza:
97%

Sok opciód nincs.

Szólni kell a szüleidnek.

Minnél jobban húzod az időt annál nehezebb és rosszabb lesz megoldani

2020. máj. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/180 anonim ***** válasza:
6%
Figyu vannak tabletták amik elhajtják a kezdemenyt . Fiatal kepzetlen vagy , tanulj keress utazz stb . Ne vallalj a semmire utódot . Keress fel hozzáértőt senkinek ne mondd mi van , magánügy .
2020. máj. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/180 anonim ***** válasza:
36%
Nem kell híresztelni , lepni kell a rendelőt felkeresni megoldják .
2020. máj. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/180 anonim ***** válasza:
97%
Meg azt elfelejtettem, hogy korhazi gyakorlaton tanuja voltam, ahol egy 15 eves lány allt abortusz elott, ott volt vele az anyukája, és a barátja is, egyutt biztatták a kórházban. /magam sem ertettem/. Szóval csak azt akarom ezzel mondani, hogy meg az sem torvenyszeru, hogy szeretetmegvonással buntetnek, vagy eltiltanak a barátodtól.
2020. máj. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/180 anonim ***** válasza:
92%

Drága kislány...!


Ne sírj, hanem először is, beszelj a szüleiddel, mérlegeljétek a lehetőségeiteket! A végső döntést úgyis Ti, együtt, a szüleiddel fogjátok meghozni! Gondolkodj el, te mit szeretnél... (én úgy veszem ki az írásodból, hogy nagyon nem jókor jön ez a baba).


Abortuszt a 12. Hétig legálisan csinálnak, mindenhol, 1 hét alatt el lehet intézni. Te bőven időben vagy... ne aggódj!


Természetesen nem lenne kérdés, hogyan döntenék a helyedben, 16 évesen, tanulóként, munkatapasztalat, pénz nélkül, ráadásul első szexuális együttlétből....


A szüleid mindenképp segíteni fognak, nem te vagy se az első, se az utolsó, aki így járt.

2020. máj. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/180 anonim ***** válasza:
96%
Ha valóban védekeztetek és jött össze nincs mitől félned! Elmondod a szüleidnek, barátodnak, nem fogják leharapni a fejed! Az abortuszhoz mindenképp szülői engedély kell a Te korodban!
2020. máj. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/180 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, jól esnek, hogy próbáltok segíteni.. Ma estére beszéltem meg a barátommal egy találkát nálunk, mondtam neki, hogy fontos, sürgős, de ő még csak nem is sejti, miről lesz szó..:( Nagyon elvagyok keseredve, kilátástalan az egész helyzetem..
2020. máj. 10. 15:12
 9/180 anonim ***** válasza:
85%

nem kilátástalan! Tudom, hogy most nagyon rossz, de meg fog oldódni a helyzet! Figyelj, minden csoda 3 napig tart...ki lesznek akadva, de 10 év múlva teljesen normálisan fogtok tudni róla beszélni. Persze, most csalódnak majd benned, valahol magukat is okolják majd a szuleid, hogy nem vigyáztak rád...


De segiteni fognak.

2020. máj. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/180 anonim ***** válasza:
25%
Nem akarom elhinni, hogy normális óvszeres védekezés mellett történik ilyen... Itt valami sumákság van.
2020. máj. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!