Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Teherbe estem! Nagyon megvagyo...

Teherbe estem! Nagyon megvagyok rémülve. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nos, tehát leírom mi is a problémám, bocsánat, ha hosszú és nem érthető, de össze vagyok zavarodva! 16 éves lány vagyok. 5 hónapja van barátom, és a múlt hónapban jutottunk el odáig, hogy lefekszünk egymással. Most leszögezem, hogy védekeztünk óvszerrel, én sem tudom, hogy történhetett! Az utolsó menstruációm április 1.-én kezdődött, és 6.-án lett vége. Most május elsején nem jött meg, igazából nem tulajdonítottam neki nagyobb jelentőséget.. Barátomnak elmeséltem, azt mondta, nincs baj, biztos a stressz,stb.. Tüneteim nem voltak, de 7.-e óta feszültek a melleim, és rávettem magamat a tesztelésre.. Sajnos beigazolódott amitől féltem, 4 db teszten is erős 2 csík..:( Barátom, szüleim nem tudnak még róla. Azóta lehangolt vagyok, sírok, csak fekszek bent a szobában, semmihez sincs kedvem.. Én még szakközépbe járok, vendéglátást tanulok, még lenne 2 évem.. Nem tudom, mit tegyek, nagyon egyedül érzem magam..:(
2020. máj. 10. 15:02
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/180 A kérdező kommentje:
Itt vagyok.. Picit jobb hírekkel jövök nektek. Bementem anyukámhoz, leültem mellé, és mondtam hogy beszélni szeretnék vele. Nem volt ezen már mit cifrázni, kimondtam hogy "Anyu, baj van, terhes vagyok". Anyukám lefagyott.. Nem tudtam tovább tartani magamat, elsírtam magam, de ő egyből átölelt engem..:( Elmondtam neki, hogy lefeküdtem vele, de védekeztünk, hogy mikor volt az utolsó menstruációm, a tesztekről beszéltem neki.. Édesanyám azt mondta, hogy haragszik, de azt tiszteli, hogy legalább a védekezés megvolt.. Megkérdezte, miért nem szóltam előbb. Azt mondta, hogy ad nekem egy pár napot, mélyen nézzek magamba, vonuljak el egy kicsit, és döntsem el, hogy én mit szeretnék. Nem szabja meg az időt, amennyire szükségem van, ha döntöttem, szólok. Azt is mondta, ha az abortusz mellett döntök, akkor ne húzzam-halasszam annyira az időt.. Ha pedig megszeretném tartani, az nagyon nehéz lesz, de segíteni fog nekem mindenben, anyagilag is, stb.. Csak majd szóljak, és együtt elintézzük a nőgyógyászt, stb.. Elmeséltem neki páromat.. Erre nagyon kiakadt, azt mondta, ha lesz baba, ha nem, nem engedi meg, hogy ezek után én megint összeálljak vele, mert undorító volt a viselkedése.. Azt mondta anya, ne hívjam, ne keressem, ne beszéljek róla, majd észre veszi magát.. Ha találkozik vele valahol, lesz hozzá 1-2 keresetlen szava... Az iskolával kapcsolatosan eddig oda jutottunk, hogy ezt a tanévet (ami amúgy is online van) ezt így már kihúzom.. A továbbiakban vagy halasztok, vagy magántanuló leszek. Ezt nem tudom, hogy e téren milyen lehetőségeim vannak, kérlek írjátok meg, ha tudtok valamit! De majd felszeretné hívni az igazgatót nyár vége fele, hogy ezt hogy s mint lehet.. Persze ezeket csak abban az esetben, ha a babát megtartanám. Anyu azt kérte tőlem, hogy egy ideig ne nagyon híresztelgessem, mondogassam senkinek, hogy kisbabát várok. Ennyi volt röviden tömören.. Anyu azt mondta, hogy nem tehetek olyat, ami miatt kevésbé szeretne, és mellettem lesz, akármilyen döntést hozok, és elküldött aludni, holnap reggel folyt.köv.. Nagyon megkönnyebbültem.. Köszönöm azoknak, akik aggódnak értem, remélhetőleg hamarosan mindenre lesz megoldás! Jó éjszakát!:)
2020. máj. 10. 23:04
 52/180 anonim ***** válasza:
95%

💖💖💖


Anyukád nagyon rendes. Egyetértek vele. Én nem tartanám meg a helyedben, nagyon korlátozottak lesznek a lehetőségeid egy gyerekkel társ nélkül. Nekem is volt ennyi idősen kapcsolatom. Most 24 vagyok. Ha most terhes lennék, megtartanám. De a te korodban semmiképp.

2020. máj. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/180 anonim ***** válasza:
94%
Anyukád nagyon rendes volt, ne aggódj; megtaláljátok a megoldást. Én 16 évesen biztos nem tartanám meg, tanulni, szórakozni, karriert építeni mind nehezebb lesz egy kisgyerekkel a jövőben, ráadásul anyukádnak sokat kéne segítenie és az neki is teher lenne. De azt is megértem ha nincs szíved elvetetni, gondold végig jól és tégy belátásod szerint.
2020. máj. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/180 anonim ***** válasza:
54%

Én biztos nem tudnám elvetetni, de a te helyzetedben teljesen érthető, ha úgy döntesz. Próbáld elképzelni magad 10 év múlva, ha elveteted, és ha megtartod. Gondold végig, melyik életben éreznéd magad boldogabbnak, illetve tedd ezt a közeli jövőddel is, és próbálj meg aszerint dönteni. Ne azzal foglalkozz, hogy mások, mit mondanak, mert mi nem leszünk ott akkor, amikor a döntésed következményeit viseled, bármi is lesz az.

A pasival ne foglalkozz, hagy menjen, nem kár érte. Persze, ez most nagyon nehéz, de hidd el, később te is látni fogod, hogy jobbat érdemelsz nála, és lesz is majd, ebben biztos vagyok, mégha most elképzelhetetlennek tűnik is😀A fiatalság nem mentség a barátod viselkedésére, de tulajdonképpen szívességet tett neked, hogy ilyen b.nkó volt, könnyebb lesz elfelejteni. (Azért az abortusz árának felét/gyerektartást ne felejtsétek el behajtani rajta).

Örülök, hogy anyukád ilyen jól fogadta, és melletted áll. Szerencséd van vele, becsüld meg! Biztosan nagyon szeret téged.

Kitartást és sok erőt kívánok neked, bárhogy is döntesz! Remélem, majd megírod, mire jutottál, itt sokan vagyunk melletted.🤞

2020. máj. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/180 anonim ***** válasza:
100%
Srácot akárhogy is alakul felejtsd el örökre, inkább nem írom le mit gondolok róla, de azzal a kijelentésével, hogy vagy vetesd el vagy nem hallasz róla... inkább nem írom le mire kellettél neki pontosan.
2020. máj. 11. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/180 anonim ***** válasza:
93%
Na ilyen egy igazi anya 🥰🥰🥰 Nagyon jó fej volt, kicsit talán így neked is könnyebb!
2020. máj. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/180 anonim ***** válasza:
100%
Minden tiszteletem anyukádé!😊
2020. máj. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/180 anonim ***** válasza:
86%

Ilyen fiatalon ne rontsd el az életed egy gyerekkel. Egy gyerek ne neveljen gyereket. Neked és a babának is jobb lesz, egy suttyó senkiházi szemetet akarsz életed első gyermeke apjának?

Lehet fáj az abortusz gondolata, fájdalmas tanulópenz, de gyereket szülni és nevelni 16-17 évesen még nincs itt az ideje. Az egész életed nagy hátránnyal indítod, a munkaerő piacon, szocializálódás terén.. kimarad rengeteg olyan lélektani fejlődési állomás amin át kell mennie egy embernek a felnőtté váláshoz, és nem egy kisbaba mellett kell ezen végigmenni.

Az abortusztól pedig nem kell felni, ez már nem a 18. szazad, nem lesz maradandó problémád belőle, viszont utána egy pszichológust felkeresnek mert ilyen fiatalon ezt nem lehet egyszerű hova tenni

2020. máj. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/180 anonim ***** válasza:
18%

Ezeket a kérdéseket se értem. Ne haragudj nem akarlak megbántani de ha 16 évesen volt annyi eszed hogy lefeküdj a barátoddal akkor legyél már bátor és mondd el otthon. Csúnyán hangzik de az lenne a legjobb megoldás hogy elveteted és éled tovább az életed. Legközelebb meg szex után megnézitek a gumit nem szakadt-e ki vagy megtanuljátok rendesen használni.

Ne húzd az időt, mondd el otthon mert a 12. hétig eltudod vetetni az meg hamar elröppen.

2020. máj. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/180 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi most olvasom hogy beszéltél már anyukáddal.

Erre azt mondom hogy ügyes voltál és anyukád nagyon megértő.

2020. máj. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!