Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért önzőség, ha nem akarok...

Miért önzőség, ha nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés

Párommal nem lehet amúgy se biológiai gyerek, de én nem is szeretnék.

Nem látom őket cukinak, aranyosnak. A cicákat, bocikat, kutyákat sokkal inkább, én inkább őket vállalnám.

Meg nyilván amit nem szeretnék, arra nem is akarok költeni, és ez azt mondja önzőség, mert abból a pénzből akár örökbe fogadott gyereket is lehetne nevelni.

Én elvagyok utazgatva, csinositgatva a házat, dolgozom, ha olyan kedvem van, megtanulok ejtőernyőzni ha olyan kedvem van, megtanulok egy új nyelvet, és erre szánok időt és pénzt. De ha én keresem meg, miért önzőség?



2020. okt. 15. 10:09
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
95%

Elég típusosan te is beleesel a túlkompezálásba, legalábbis elég gyakori a gyerekeket látványosan nem szerető nőknél a cuki állatok agyondédelgetése, ami az anyai ösztönök egy kifejeződése.


Ettől még a "gyereknemvállalás" nem önzőség és mindenkinek a maga döntése. HA és AMENNYIBEN ez lelki megnyugvást hoz.

2020. okt. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
34%

Nem önzőség.

Egyébként nem tudom,hogy milyen idősek vagytok,de te most még el vagy a kis életeddel aztán egyszer csak észbe fogsz kapni,hogy úgy szeretnél egy gyereket. Na mindegy.

2020. okt. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
85%

Ki mondja azt hogy önzőség, a párod?

A probléma itt nem az, hogy önző lennél, amiért nem szeretnél gyereket vállalni. Rosszul látod a dolgot, ha csak erre koncertálsz a dologban.

A probléma ott kezdődik, hogy a pároddal nem értetek a témában teljesen egyet. Ő akar gyereket, te nem. Olyan téma, amiben nincs kompromisszum. Legalábbis mint olyan kompromisszum, amellyel mind a kettő fél maradéktalanul kiegyezik, nem létezik.

Az ilyen kapcsolatoknak, ahol az egyik fél akar, a másik nem akar gyereket, van egy “szavatossági ideje”.

2020. okt. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ezzel semmi gond. A te életed, a te döntésed.
2020. okt. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
74%
Nem önzőség, hanem qrva unalmas már minden nap ilyet olvasni. Aki nem akar gyereket, annak ne legyen, ennyi. Nem kell állandóan nyavajogni.
2020. okt. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 A kérdező kommentje:

25 és 26 évesek vagyunk.

Elhiszem, hogy unod, de nem ilyen egyszerű.

Van egy lány, akivel azért dolgoztok, hogy jó életetek legyen együtt.

És akkor egy ilyen random biológiai program miatt, azt mondja lehet, hogy ez semmit nem ér majd, mikor ketyeg az óra vagy mi.

2020. okt. 15. 10:51
 7/51 anonim ***** válasza:
87%
Nem az önzőség, hogy nem akarsz gyerket, hanem az, ha a párod akar, de te rá akarod kényszeríteni, hogy ne legyen neki, mert neked nem kell. Az a baj, hogy a gyerek egy sokkal nagyobb kötelék, nagyobb szeretet, örökké tart, mint egy "pár". Fontosabb. És szemétség olyanba csimpaszkodni, aki gyereket akar. Menj keress olyat, aki veled együtt nem akar. Ne azt fogd vissza, aki meg szeretne.
2020. okt. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:

Egy nem létező gyerek miért fontosabb, mint minden amit egymással megéltünk?

Én vele akarnék megoregedni. Ezért nekem ez nem olyan egyértelmű

2020. okt. 15. 10:59
 9/51 anonim ***** válasza:
96%

Nekem meg te nem vagy egyértelmű.

Ha vállalnátok gyereket akkor is ugyan úgy a pároddal fogsz megöregedni.


"Egy nem létező gyerek miért fontosabb, mint minden amit egymással megéltünk?"

Na ezt végképp nem értem.

2020. okt. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 A kérdező kommentje:

A hetesnek válaszoltam.

Ugye a problémája az, ahogy a gyerekvállaláshoz hozzáállok, mert bennem nem mozdul meg semmi egy gyerektől. Viszont az állatokat nagyon szeretem, és nekik is lehetne menhely vagy akármi, és akkor is anyák lennénk

2020. okt. 15. 11:08
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!