Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért önzőség, ha nem akarok...

Miért önzőség, ha nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés

Párommal nem lehet amúgy se biológiai gyerek, de én nem is szeretnék.

Nem látom őket cukinak, aranyosnak. A cicákat, bocikat, kutyákat sokkal inkább, én inkább őket vállalnám.

Meg nyilván amit nem szeretnék, arra nem is akarok költeni, és ez azt mondja önzőség, mert abból a pénzből akár örökbe fogadott gyereket is lehetne nevelni.

Én elvagyok utazgatva, csinositgatva a házat, dolgozom, ha olyan kedvem van, megtanulok ejtőernyőzni ha olyan kedvem van, megtanulok egy új nyelvet, és erre szánok időt és pénzt. De ha én keresem meg, miért önzőség?



2020. okt. 15. 10:09
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
93%
A szokásos feligazsaggal igazolod a saját elméleted, miszerint aki gyereket vállal, az boldogtalanságra van ítélve. Elárulom, hogy ez nagyon nem így működik, aki gyereket akar, az nem nyűgöt lát a gyerekben, és még a nehézségek ellenére is vállalja és boldoggá teszi. Nincs azzal baj, ha te nem így gondolod, de ne kreálj elméleteket és főleg ne köss gúzsba az önzőséged miatt egy olyan embert, főleg egy nőt, aki gyereket szeretne. Neki ketyeg az órája, minden évvel kevesebb esélye van. Ha áltatod és becsapod, egy napon nagyon fog rád haragudni. Az egod akkor is szemet fog hunyni, azért mert neked ő a tökéletes?
2020. okt. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
95%
A nővéred vagy alkalmatlan a gyermeknevelésre, vagy depressziós és segítségre lenne szüksége. Ha még nem érted meg, hogy sok nő számára a gyerekvállalás egy olyan dolog, amiért még a lelkét is eladná az ördögnek, akkor jobb lenne ha szakítanál. Biztos, hogy talál jobb férfit és te is találsz majd egy ugyanolyan klassz, de gyerekellenes nőt, mint a jelenlegi párod, aki egyáltalán nem illik hozzád.
2020. okt. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 A kérdező kommentje:

Nem csapom be, csak nem akarom führerként azt mondani, hogyha akarsz gyereket lehet máshova költözni.

De rám szól olyan apróságokban, hogyha állatról küld videót lelkesedem, ha az unokaöccséről ignorálom, mert egyszerűen nem cuki.

És akkor most hétvégén mondtam, hogy megbeszéljük, ezt a dolgot, mert eddig kerülte

2020. okt. 15. 14:41
 24/51 anonim ***** válasza:
80%

Ha tényleg ő a mindened, akkor boldoggá szeretnéd tenni. Vagy elengeded, vagy teret engedsz a gyermekvállalásnak.


Ez egy ösztön, aki egyszer eldöntötte, hogy szeretne, az soha nem lesz boldog igazán nélküle.


Nem gondolom, hogy önző vagy. De sajnos ilyen az élet és a párod nem lesz boldog gyermek nélkül. Azt meg nem tudhatod, hogy hogyan éreznél a sajátod iránt. Ég és föld egy saját és más gyereke. Egészen más.


A párod szemszögéből a gyermek nem egy olyan kívánság, ami nem baj, ha nem teljesül.. vagy, most jaj de szeretném azt a cipőt, de á lemondok róla... lesz majd másmilyen. Ha beüt a gyermek iránti vágy, az soha el nem múló dolog. Veled szemben ez nyilván nem jó dolog, hisz neked is vannak érzéseid és terveid. De míg minden mást lehet tologatni, addig a biológia órának van egy határa. Kalandra lehet menni 40 felett is. Bakancslistát teljesíteni gyerekkel is lehet, max pár évvel később.


Nehéz téma az biztos. De te is gondold át, ha a párod az igazi és boldoggá is szeretnéd tenni, esetleg próbálj engedni... ha nem is most, de még fiatalok vagytok.


Sajnálom, hogy ezen mész át, szerintem ez nem csak egyszeri beszélgetés lesz köztetek. Kívánom, hogy minden a legjobban alakuljon nektek!

2020. okt. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értem, hogy leírod, hogy a nővérednek milyen rossz és kényszerből szervez összejöveteleket stb. azt hogy? Ezt te gondolod így bakker. Most akkor én meg azt gondolom rólad, hogy nincs gyereked és állatokkal kompenzálsz, meg bánatodban buliba mégy, meg utazni, hogy ne kelljen szembesülnöd addig sem azzal, hogy neked nem adatott még meg egy gyermek. Ugye milyen hülyén hangzik? Márpedig én ezt látom kívülről. Mindegy mit gondolsz. Ennyi valóság tartalma van annak is, amit a nővéredről mondasz. Nem könnyű a gyereknevelés, én is ki tudok akadni, van, hogy úgy érzem magam, mint aki kiégett, de pl. egy tök jó utazás során is van olyan, hogy feltöri a lábad a cipő vagy összefosod magad a helyi ételektől, mégis kva jó és mennél megint, nem?
2020. okt. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 A kérdező kommentje:
A nővére konkrétan azt mondta, hogy a férje nem segít neki, állandóan dolgozik, ő otthon van a gyerekkel sehova nem tud kimozdulni, semmit nem tud csinálni és úgy érzi mintha be lenne zárva
2020. okt. 15. 15:26
 27/51 anonim ***** válasza:
100%
De a lényeg, hogy nem egyezik a véleményetek egy nagyon is lényeges kérdésben. Tehát a vége így is úgy is a szakítás lesz... Ez nem olyan kérdés hogy vegyetek-e szárító gépet vagy nem?.. Ha az anyai ösztön bekapcsol, semmivel se tudod magad mellett tartani.. Még fiatal, de 30éves korára kötéllel se tudod majd vissza tartani. Pont így volt legjobb barátnőmnél, ő most várja a második babáját, volt párja tengeti egyedül a napjait, és Instagram posztokkal kompenzál...
2020. okt. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
100%
A "nővérke" panaszkodott, mint mindenki más, bármilyen témában. Mert nem bánná, ha valaki segítene neki. Nem a gyerektől boldogtalan, bár kétlem, hogy az lenne, egyszerűen szüksége lenne egy kis szabadidőre.
2020. okt. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
73%
Ki nem sz@rja le, hogy te mit akarsz? Minek írsz ki erről kérdést? Gyáva vagy? Önigazolás kell? Senkit nem érdekelsz.
2020. okt. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 A kérdező kommentje:
Az utolsónak mondom, a kérdésre konkrétan kíváncsi voltam, és főleg itt mert itt ugye gyerekesek vannak általában, aztán hogy milyen irányba megy a beszélgetés, én megyek vele. Senkibol nem akartam ilyen agressziót kihozni, ne haragudj.
2020. okt. 15. 17:54
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!