Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ma teszteltem pozit. A férjem...

Ma teszteltem pozit. A férjem hallani sem akar második babáról. Szedtem gyógyszert, becsúszott. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Abortusz ellenes vagyok, a férjem meg 2. gyerek ellenes. Váljak el? Meg tudnám oldani egyedül is, de szeretem a férjem...
2020. okt. 19. 10:52
 31/98 anonim ***** válasza:
78%
30 de a kérdező akarja a gyereket. Nem csak nem akarja elvetetni. Nyilván nem fogja örökbe adni...
2020. okt. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/98 anonim ***** válasza:
36%
Azért elég brutál, hogy itt a válaszolók nagyrésze simán eldobná a házasságát, a férjét akit elvileg élete párjául választott egy embrió miatt. Aztán csodálkozunk a magas válási arányokon. Nektek nem férj kell csak egy tenyészbika.
2020. okt. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/98 anonim ***** válasza:
25%
“Aztan csodálkoznak a magas válási arányokon”. A válások túlnyomó többségét a nők adjak be. Szerintem nem nagyon csodálkoznak, mikor végül elválnak.
2020. okt. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/98 A kérdező kommentje:
32es ki mondott ilyet? Értő olvasás?! Magadat tapsold meg 😅
2020. okt. 19. 14:37
 35/98 anonim ***** válasza:
63%

33-ra:

Nekem az lenne válóok, ha a feleségem elvetetné a gyereket, feltéve, hogy egészségi probléma nincs. Nekem (és szerencsére feleségem ugyanígy van vele) nem "egy embrió", hanem egy kis életkezdemény BELŐLEM és BELŐLE.


Helyeslem, hogy az abortusz legális Magyarországon, mert vannak olyan élethelyzetek, amikor ez a kisebbik rossz. De egy házasságban élő párnál, szeretetből fogant magzat esetén, ha nincs egészségi probléma sem a magzatnál sem az anyánál, és megoldottak a lakásviszonyok, akkor nem kéne élni ezzel a lehetőséggel. Nevetséges indokok, hogy "egyet terveztek, nem kettőt", meg a férj már 43 éves!


Tervezni lehet egy vagy kettő vagy akárhány gyereket. De ez nem olyan, hogy tervezek venni fél kiló darált húst, tehát annyit is veszek. Van, ahol nem jön össze a baba. Van ahol az első szüléskor adódnak olyan problémák, hogy az anyára veszélyes lenne egy újabb terhesség ..... és van, ahol védekezés ellenére (vagy abban elkövetett hiba miatt) lesz újabb terhesség.

El kell fogadni. Mint ahogy azt is, hogy esetleg nem olyan nemű lesz, mint amilyet várnak. Vagy nem szőke lesz, hanem barna hajú. Vagy nem lesz tehetséges a matematikában. Vagy diszlexiás lesz. Vagy asztmás lesz. Egyik esetben sem dobjuk kukába a gyereket, mert nem olyan lett, mint amilyet elterveztünk.

Több elfogadás és kompromisszumkészség kéne, mert erre a gyereknevelés 18-20 éve alatt amúgy is végig szükség lesz!

2020. okt. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/98 anonim ***** válasza:
45%

Ez akkor is örök tüske marad, ha enged a Kérdező a férje akaratának.

33-as: számomra meg az a brutál, hogy sok nő mennyire könnyedén döntene inkább az abortusz mellett. Mondjuk én eleve hozzá sem mentem volna olyanhoz, akivel alapvető és összegyeztethetetlen értékrendbeli különbségek vannak, mert ez az a javából.

2020. okt. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/98 A kérdező kommentje:

Utolsó, igazad van. :) Én abortusz ellenes vagyok. De a férjem nem az, és hülyének néz emiatt. Baba marad. Ha jönni akar jön. Férj eldöntheti, hogy marad-e.

Ha felhozza hogy Ő egy gyereket akart, akkor majd mondom neki, hogy akkor passzoljuk el a nagyot. Ugyanolyan lélek mindkettő, csak az egyik már nagy. De attól még ugyanúgy érez.

A darált hús: SOHA nem volt még, hogy annyit kaptam, mint amennyit kértem 😅😂



Félreértés ne essék: nem kényszerítem semmire. De nem ölök meg egy lelket.


Ui.: Nem ez még mindig nem azt jelenti, hogy átvertem. Nem volt tervben még egy gyerek. De így alakult, kapunk még egyet.

2020. okt. 19. 14:51
 38/98 anonim ***** válasza:
78%
A válaszok fele törölve lett. Miért?
2020. okt. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/98 A kérdező kommentje:
Én látom mindet.
2020. okt. 19. 14:58
 40/98 anonim ***** válasza:
82%

Engem 10 éve a férjem belekènyszerített az abortuszba. Nem akarta a gyereket, persze amíg nem lettem terhes, addig szeretett volna.

Amikor örömmel mondtam neki, hogy terhes vagyok, összepakolt és közölte,hogy ő ebben nem vesz részt. Hetekig sírtam,örlődtem mit tegyek. Végül az utolsó pillanatban elmentem abortuszra. Azt hittem belepusztulok!!!

A műtét után meg jött sírva, hogy megbánta,ne haragudjak, álljunk neki újra és legyen gyerek...

Na persze, elváltam!

Az ilyet nem lehet elfelejteni. Mindig benned marad a tüske.

Majd írjad meg,mire jutottatok!

2020. okt. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!