Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ma teszteltem pozit. A férjem...

Ma teszteltem pozit. A férjem hallani sem akar második babáról. Szedtem gyógyszert, becsúszott. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Abortusz ellenes vagyok, a férjem meg 2. gyerek ellenes. Váljak el? Meg tudnám oldani egyedül is, de szeretem a férjem...
2020. okt. 19. 10:52
 51/98 anonim ***** válasza:
81%
Egy barátnőm pont spirál mellett esett teherbe...
2020. okt. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/98 anonim ***** válasza:
29%

"Ha felhozza hogy Ő egy gyereket akart, akkor majd mondom neki, hogy akkor passzoljuk el a nagyot. Ugyanolyan lélek mindkettő, csak az egyik már nagy. De attól még ugyanúgy érez."


Hát ez nagy marhaság, már ne is haragudj.

Értem én, hogy nem akarsz abortuszt, de pont ugyanolyan bunkóság a férjedre rakenyszeirteni a gyereket, mibtvrad az abortuszt. Ezt meg kell beszélni, többször, meghallgatva egymás érveit, nem pedig eldönteni.

Amúgy meg érdemes belegondolnod újra abba a helyzetbe, amit már irtam: ha elváltok, te megtartod a gyereket, ő meg lezárja. Ismerősi körben volt ilyen. A férfi már a kapcsolat elején megmondta, hogy egy gyereket akar, többet nem. A nő elfogadta, aztán véletlenül mégiscsak teherbe esett gyógyszer mellett pár év hiábavaló könyörgés után a második gyerekért. Pasi beadta a valopert. A nagyot azóta is rendszeresen látogatja vagyis már a gyerek megy, mert 16 eves- a 10 éves kicsin meg átnéz, megcsak hozza se szól, nem viszi magával, nincs vele semmi kapcsolata. A tartásdíjat fizeti utána is, de ennyi. Lehet xar apának mondani, nyilván lehet, bár a nagynak kiváló apja, imádják egymást.

2020. okt. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/98 anonim ***** válasza:
32%
43as te is sejtcsomó vagy akkor téged is bárki megölhet nyugodt szívvel?
2020. okt. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/98 A kérdező kommentje:

52es. A pici a hasamban ugyanolyan lélek, mint a nagy. Pont.

Nem kényszeritem a férjem semmire. Én nem könyörögtem, hogy terhes legyek, nem akartam én sem. Kaptuk. El kell fogadni.

Ha neki nincs szüksége még egy picire akkor nincs.

De nem fogok megölni egy lelket.

Nem feltétlen kell belelátni az ismerősöd helyzetét a mi helyzetunkbe. A férjem még nincs itthon, de írt egy üzit, hogy megbeszéljük, tudja, hogy engem is meglepett a dolog, de meg fogjuk oldani.

2020. okt. 19. 18:30
 55/98 A kérdező kommentje:
Utolsó, hagyd. Nem ér ennyit
2020. okt. 19. 18:30
 56/98 anonim ***** válasza:
37%

"Én nem könyörögtem, hogy terhes legyek, nem akartam én sem. Kaptuk. El kell fogadni."


Kaptuk? Hm.... Nem, nem kell elfogadni. Te akarod elfogadni. A férjed meg majd eldöntőnél akarja e fogadni. Nyilván ideális az lenne, ha elfogadná. Szoritok érte.


Az ismerősöm élete meg valóban nem a tietek, Lehet nálatok máshogy is.mp

2020. okt. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/98 anonim ***** válasza:
28%

"Ha felhozza hogy Ő egy gyereket akart, akkor majd mondom neki, hogy akkor passzoljuk el a nagyot. Ugyanolyan lélek mindkettő, csak az egyik már nagy. "


Hogy tessék?? Mindenfelé rosszindulat nélkül, téged se az eszedért szeretnek. Képes vagy egy már megszületett, érző, magától lélegezni képes embert egy lapon említeni és összehasonlítani egy fejletlen, tudat nélküli fájdalmat nem érző embrióval?! Én elhiszem, hogy bigott nagy abellenes vagy, de azért hülyeségeket ne hordjunk már össze.

Egy embrió SOHA nem lesz egyenértékű már megszületett emberekkel, szomorú ha valakinek ezt magyarázni kell, de ez puszta biológia. Tény, hogy egy embrió NEM marad a nő mehe nélkül életben egyetlen percig sem, ahogy fájdalmat sem érez, mert nincs a szükséges mértékig kifejlődve. Levegőt sem képes venni magától, hogy lenne már egyenlő a nagyobbik gyerekeddel? 🤦🏻‍♀️

Azt nem is kommentálom, hogy valaki azzal "érvvel" egy embrió mellett, amit a férje nem akar, hogy a már meglévő gyerekét adjuk zaciba, mert hát tök ugyanaz a kettő...🤦🏻‍♀️


Én személy szerint soha nem helyeznék egy tudat nélküli, fejletlen embriót a már meglévő gyerekem és a szeretett férfi elé és eszembe nem jutna emiatt eldobni a családomat, de hát kinek mi. Ha valakinek fontosabb egy embrió a családjánál, arra rá kell adni a kabátot, majd beadni a válópert.


Persze szíved-joga megtartani és szánt szándékkal csonka családba szülni a gyereked, ahogy az elsőtől pedig szíved-joga szándékosan elvenni az apját és mozaik családba kényszeríteni, de én nem bírnék így tükörbe az biztos. Kíváncsi vagyok mi lesz a nagyobbik gyerek reakciója, mikor tudatosul benne, hogy tulajdonképpen a saját anyja szakította szét a családot és miatta nem nőhetett fel az apjával együtt, aminek oka a drága tesó. Biztos jó alapot fog adni a jó testvéri viszonynak. És ebben semmi szemétség nincs, ez az igazság! Anyuka egyedül döntött úgy, hogy borít mindent, ez az oka annak, ha apuka lelép, miért kéne mást mondani, mint az igazat? Apa azért vált el, mert anyunak fontosabb volt a tesó.

2020. okt. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/98 anonim ***** válasza:
56%
57 a magafajta miért nem tudja elviselni, hogy vannak emberek, akik a fogantatástól embernek tekintenek a magzatra? En sem vagyok vele így, de felesleges ilyen dolgokban a másikra kényszeríteni a te gondolataidat. Neki mind a kettő teljes értékű gyereke és kész. Ezt már többször leírta. Joga van így érezni.
2020. okt. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/98 A kérdező kommentje:

57es, igyál meg egy sört, vagy fuss egyet, de ne velem kötekedj.


Szánalmas vagy. Örülnék, ha többet nem szólnál hozzá ehhez. Ennyire unatkozol?

2020. okt. 19. 19:04
 60/98 A kérdező kommentje:

Jah amúgy a férjem reakciója iszonyú távol áll attól a sok rosszindulatú badarságtól amit itt összehordasz. Szóval, kérlek, kopj le.

Köszi

2020. okt. 19. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!