Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek is ráérne még a...

Szerintetek is ráérne még a gyerekvállalás?

Figyelt kérdés

Jövő júniusban végzek az egyetemen, akkor leszek 24 éves.

Óvónőnek tanulok egyébként.

Párom már dolgozik vagy 3 éve.

Leírom, hogyan állunk anyagilag meg ez sokszor felmerül, mint szempont a gyerekvállalásnál.

Mire összeköltözünk lesz 3 millió forintja.

Nekem 500 ezrem van, ösztöndíj, diákmunkákból.

Esküvőnk júliusban lesz, akkor fogunk összeköltözni nagymamám házába, aki már sajnos nem él.

A lagzinkat a szüleink fizetik és megkapjuk amit nekünk szánnak a vendégek meg 2 milliót párom szülei még szeretnének adni ajándékba.

Ennél több segítséget, ha adnának sem fogadunk el a szüleinktől.

A babavárót gondoltuk felvenni még és ha lesz megfelelő ház szeretnénk egy másikba költözni, hogy szüleim visszakapják a nagyi házát és eladhassák, de ez nem sürgős, mert nem ér sokat. A házra nem kell költeni. Egy sorház egy kisvárosban, tökéletesen lakható.

A párom nem keres olyan rosszul szerencsére, havi 300 ezer a bevétele.

És arra gondoltunk, hogy igénybe vennénk a diplomás gyedet!!! Ami kb. 110 ezer forint és akkor én egyből gyermeket vállalhatnék.


Kicsit részletesen írtam le, de azt gondolom, hogy anyagilag rendben leszünk és anyagi akadálya nincs szerintem a babavárásnak.


Mi a párommal sokat gondolkodunk rajta, őszintén úgy érezzük, hogy nem szeretnénk várni vele.


Azonban az anyósommal beszéltünk valamikor erről a témáról és ő nagyon ellenzi. Ő annó 30 évesen szült és meg van győződve, hogy nagyon ráérek még és elsietem és hogy inkább kezdjek el dolgozni, meg hogy csak akkor költözünk össze es össze kell szokni. Plusz párom tesójáéknak is esküvőnkre születik meg a babája és már szóvá tette, hogy attól, hogy nekik most lett gyerekük nem kell nekünk is rögtön gyerek.


Erre én elképedtem. Azt gondolom, hogy ezt egyedül csak mi tudjuk mikor szeretnénk és ez a mi kettőnk döntése. Én sose néztem mást, hogy mikor szül, nem máshoz igazítom és időzítem ezt. Én ezt màr akkor is eldöntöttem mikor nem volt párom, hogy én nem szeretném sokáig húzni a babavárással az időt.


A kapcsolatunk stabil és szeretetteljes. :)


Én úgy gondolom, hogy oké, szívesen dolgoznék, de tudom, hogy még nagyon sokat fogok. Inkább előbb megszülnék, mert fiatalabb már nem leszek. Nagy családról álmodozunk pàrommal. 3-4 gyerkőcről és imádkozom, hogy egészségileg bírjam és semmi akadálya ne legyen.

Óvónőként pedig nem hiszem, hogy gond lenne, ha nem lenne tapasztalatom hiszen gyereket nevelek majd, a sajátjaimat és az is tapasztalat és azért az egyetemen is sok tapasztalatot gyűjtöttem szerencsére.


Plusz még míg teherbe nem esek és valameddig terhesen is tudok dolgozni.



Köszönöm előre is, ha leírjátok a véleményeteket. :)



2021. aug. 14. 23:27
 201/228 anonim ***** válasza:
100%
194-es A kérdező párja 300-at keres, ő 110 diplomás gyes-t kapna, erre a 410e Ft-ra vállalna be 3 gyereket. Úgy, hogy kölcsön lakásban laknának, amit fel kell újítani. Olyan emberrel, akivel egy percet nem élt együtt. Mi van, ha szétmennek? 3 gyereket hogy tart el 110e Ft-ból?
2021. aug. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 202/228 anonim ***** válasza:
100%

"Ez nem csak magyarországi fórum és normális igaza van a csajnak városi pitsák vagytok ."


Vannak komplexusok...

2021. aug. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 203/228 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem alljunk le.

A kerdezo azt kerdezte, “szerintetek is raerne meg a gyerekvallalas?”.

A valaszadok 90%-a pedig azt mondta a helyzetedet latva, hogy igen, raerne.

Erre te csak csopogteted is a lenyegtelen allaspontodat, meg az informaciokat, hogy mi miert akarjuk ezt neked megszabni, kik vagyunk mi.

:D

Senki nem akarja megszabni. Mi csupan valaszoltunk az “igen-nemmel” eldonthedo kerdesedre, ami neked szemmel lathatolag nem tetszik, ahelyett hogy atgondolnad.

Tehat a valosagban nem is volt kerdesed, te megingathatatlan vagy, es xarsz arra ki mas okosabb/tapasztaltabb nalad es ad tanacsot neked, az ugyis rossz lesz neked.

2021. aug. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 204/228 A kérdező kommentje:

Voltam pszichológusnál egyébként. Azonban nem tudtam tovább fizetni, mert tízezer volt havonta és inkább sajnálom, de nem vállaltam tovább, hogy fizetem. 4x voltam, ami sokat segített nekem, de nem tehetem meg, hogy többet járjak, meg nekem őszintén úgy érzem nem tudott annyira segíteni. Attól hogy beszélgettünk apukám ugyanúgy leitta magát és kiabált anyámmal és velem. Ezen sajnos ő nem tudott változtatni csak mondani, hogy legyek határozottabb és emeljem fel a hangom és nagy önbizalommal fordítsak hátat mikor veszekszik, de elég nehéz ezt tenni mikor anyukámat bántsa és látom anyukámat sírni.


Párom egyébként nagyon ügyes és talpra esett. A munkahelye stabil és minden évben van emelés. Mérnök, bocsi már kérdeztétek minek tanult. Úgyhogy ő ezzel 300 ezret keres. Ezen felül zenész, amit nem számoltam bele, mert az változó hányszor megy el zenélni, de amúgy egy nyár alatt a zenekar miatt keres olyan 300 ezret pluszba. Illetve jár meccsekre is tavasz-őszi szezonban, mert focizik évközben. Erre is kap pénzt. Ebből is bejön olyan 300 ezer egy évben.

Meg mindig kitalál valamit, ha másnem szed 10 kg gombát és eladja a munkatársainak. Leleményes és ügyes férfi.


Én hozzáképest sajnos nem vagyok ilyen talpraesett és sokszínű, de nem baj, nem lehetünk egyformák. Nekem lesz egy óvónői végzettségem, mellette csinálok jelenleg gyógytestnevelés specializációt, amivel tarthatok majd, ha lesz rá lehetőségem gyógytestnevelést ovisoknak és kis iskolásoknak, ez is lehet egy plusz pénz bevétel.

De nagyon nyitott vagyok a néptáncra is például, szívesen végeznék el egy specializációt, mert régen táncoltam és tarthatnám a gyerekeknek, ez is minimális pénz bevétel lehetne, mert nyilván sokat erre nem kér el az ember. De minden kevés számít. Sok tervem van és baba várás mellett szívesen tanulnék.


Illetve gondolkodunk gyümölcs termesztésben is a párommal, mert nagyon szeretünk mind2-en kertészkedni, mind2 nagy kert mellett nőttünk fel, sok-sok gyümölcs fával, nagy veteményessel. Szívesen adnánk el belőle.


Tehát mi mindenre is vevők vagyunk. De szerintem, persze ez csak az én véleményem elég lenne 3 gyerekre 400 ezer forint.


Nekem a régi német tanáromnak a férje a volt biosz tanárom. Természetesen sejtjük ők ketten mennyit keresnek. 3 gyermekük van. A gyerekeiknek mindenük meg van! Látszólag sokkal több mindenük, mint nekem. Egyszer voltam náluk és nagy városban egy nagy családi házban élnek a kert városi részen és a házuk belülről is nagyon szép és igényes.



Mamám házát amúgy nem kell felújítani. Csak szimplán kitakarítani, meg elajándékozni vagy kidobni, ami már nem kell sajnos.

Plusz venni egy ágyat meg egy szekrényt meg egy szőnyeget. A fürdő nagyon szép, első osztályú kád van benne és szép csempe, jó wc. A konyha is szerintem nagyon szép. Minden rendben azzal a házzal. Arra pénzt nem nagyon kell költenünk. Csak ugye ha nem lakja az ember a házat, akkor az annyira nem jó. Most is mindig van fűtve minimálisan, ha tél van.

Meg ha egyszer eladódik akkor is jobb, ha úgy lesz eladva, hogy a kert is rendezett meg a ház belülről is szép, tiszta, bútorozott. Akkor aki jön megnézni is másképp tekint rá, mint pl. Most tekintene rá.

2021. aug. 17. 00:43
 205/228 anonim ***** válasza:
66%

A férjem IT-s, és könyvtáros vagyok. Kétszer annyi pénzből élünk 3-an (+éves prémium), mint ami a te legszebb álmaidban összejön 5-ötökre.


Hogyan szeretnétek félretenni magatoknak és a gyerekeknek? Mert ennyiből csak éhenhalás lesz, még ha igényeltek segélyt, akkor is.


De a legfőbb baj, hogy a pasid sem reálisabb.

2021. aug. 17. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 206/228 anonim ***** válasza:
11%

Nanananana. Nem szabad luxus legyen a gyerekvállalás,ezt már több más kérdésnél leírtam. Nem csak egy elit rétegnek van joga a gyerekhez!


Nem minden szakma jól fizető, de szükség szakma, nélküle nem haladna a társadalom, pl tanár, nővérke, vagy bármiféle nem orvos, de kórházba szükséges személyzet, pl gyógytornász, vagy csecsemőgondozó, óvónő, pékek, bolti eladók, mind mind a társadalom alap pillérei, de hasznosabbak mint egy marketinges...

Az egyszerűbb embereknek is joguk van családot alapítani, és egy normális élethez nem kellenek milliók. Nem kell mindenkinek gazdagnak lenni, meg folyamatosan programozni. Én gyerekként kétszer voltam állatkertben, mindkettő csodás emlék, és nem haragszok anyáékra, mert csak ennyi fért bele.

A szegénység ellenére boldog gyerekkorom volt többnyire, és igaz én nehezebben indultam meg az életben, de legalább megbecsülöm a kemény munkával megkeresett pénzt. Nem úgy mint akinek a feneke alá tettek mindent is! Szerinted az elkényeztetett kölykök mit fognak becsülni?

2021. aug. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 207/228 anonim ***** válasza:
0%
Lányom /Fiam nélkül soha!
2021. aug. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 208/228 anonim ***** válasza:
73%
Az "elkényeztetett kölykök" és a szegénység között azért számos átmenet van. Nálunk pl. három iskolás van, amikor beütött az online iskola, meg kellett oldani, hogy egyszerre három gyerek tudjon online tanulni. Venni kellett egy nagyobb teljesítményű wifi routert és egy okostelefont, ezt a két dolgot 120e körül megúsztuk. Az első kör során kiderült, hogy ugyan az órákat tudja a gyerek telefonon követni, de dolgozni nem képes rajta, így vettünk az asztali gépekhez webkamerát, valamint a nagy kapott egy laptopot. Ez utóbbi a kérdezőék havi családi bevétele. A szegénység már nem csak azt jelenti, hogy kopott a ruhád (amúgy is turiból lehet úgy öltözni, hogy senki sem mondja meg, nem újonnan vetted), hanem azt, hogy a többiektől lemaradsz. Sulinkban is van olyan, aki egyszerűen nem tudott megvenni egy telefont se a gyereknek - gyakorlatilag van másfél tanévnyi lemaradásuk, behozhatatlan hátrány.
2021. aug. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 209/228 anonim ***** válasza:
35%
Azért a kérdező nincs ilyen rossz helyzetben könyörgöm
2021. aug. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 210/228 anonim ***** válasza:
82%

De, pontosan ilyen helyzetben van. Felveszik majd a babavárót, aztán a felújításhoz hitelt, ő elmegy babázni, a párjának pedig a rendszeres jövedelme 300e, a többi olyan, mint a kutya vacsorája. Ha megint bejön a covid, nem lesz a zenélésből pénz. Szuper, hogy általában van, de erre gond esetén (beteség pl.) nem lehet alapozni. Ami bevételük van, elmegy megélhetésre és hitelre.

De mondok más példát: múlt héten vittem a gyerekeket szemészetre. Sztk-ban jelenleg november végére adnak időpontot, elvittem őket magánba, hogy szeptemberre legyen szemüvegük. A magán szemész fejenként 13e, szemüveg 44e (kellett keret is), mindezt szorozd meg kettővel. Olyan összegek mennek el egy pillanat alatt, hogy hihetetlen. Vagy pl. jön az iskola szezon, a szeptember azzal kezdődik, hogy fizesd be a menzát (havi 3-4e), az osztálypénzt (havi 2e), az iskola alapítványi hozzájárulását (10e az évre), ez mind gyerekenként. És akkor nem vettem se füzetet, se ceruzát vagy tolltartót, valamint egyik gyereknek sincs osztálykirándulása.

2021. aug. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!