Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyire jó a Clearblue...

Mennyire jó a Clearblue terhességi teszt? Mikor mutatja ki először a pozitív eredményt?

Figyelt kérdés
2011. jan. 7. 11:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/72 anonim ***** válasza:

Szia! Tegnap csináltam egy ClearBlue tesztet is és előbb volt kint a pozitív jel, mint a kontroll csík :) Nagyon örültünk :)

Behívott az orvosom, hogy megnézzen, minden rendben van-e. Kicsit ránk hozta a frászt, mert nem állapított meg terhességet... UH-on nem látszott semmi. Sőt, méhen kívülivel riogatott! Pedig mondtam neki, hogy nem fáj a hasam és egy cseppet sem véreztem. Azért szerencsére csinált egy teljes vérképet és BétaHCG-t ami 360 lett, így az terhességre utal! :) Szerdán reggel kell visszamennem hozzá és akkor már remélem lát is egy kis petezsákot. Majd gondolj ránk!

Valószínű, hogy nem kellett volna még mennem hiszen még csak 2 hetes a picurka, tehát 4 hetes vagyok. Mindössze 3 napja késik a menzeszem.

Picit elkapkodtuk a dolgot. Ebből is csak az a tanulság, hogy TÜRELEM!

További kitartást kívánok neked és mindenképpen szedd a kismami vitamint. Én Gravidát szedek, mert abban jód is van. A ciklusod 12. napjától 5 napig, minden délután ugyan abban az időben csinálj Corax-os LH tesztet. Ha pozitív, akkor kapd el apát! Nekünk így sikerült :)

Elkésve pedig tényleg nem vagy, de nem a kor számít, hanem hogy mikor vagy kész igazán egy kisbabára. És ezt csak Te tudhatod, másra ne hallgass!


Szorítok nektek!

Bea

2011. jan. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/72 A kérdező kommentje:

Szia.

Hát akkor ez még tényleg korai volt,,de tuti hogy én is rohantam volna az orvoshoz!

Már nagyon jó lenne,ha én is tudnák írni a boldogságomról..de ami késik nem múlik,talán ez lesz a mi hónapunk,hisz én szedni fogom a kis mami vitamin és tesztelni fogok,és a párom is szedi a vitamint..talán sikerül..akkora öröm lenne,pont a születésnapom körül derülhetne ki!

Nem tudom mennyire hiszel a jósnőkben (én kételkedem),mindenesetre azt mondta anyukámnak,hogy februárra fogok lenyugodni és nem fogom ilyen görcsösen akarni,aztán majd csak az ikrek havában fog megfoganni a baba!

Hát reménykedem benne hogy tévedett és előbb jön hozzánk a gólya,nem csak május június felé!

Vigyázz nagyon a kis szemed fényére,és persze magadra is!

Szerdán gondolni fogok rátok!

Biztosan lesz petezsák,és 1hét múlva talán már a kicsi szíve is fog dobogni!


Puszi:Kriszti

2011. jan. 16. 16:38
 23/72 anonim ***** válasza:

Szia Kriszti!


Köszi, hogy szorítasz nekünk. Szerdán délután leszek gép előtt és majd beszámolok, hogy "láttunk egy szép peteszákot" :)

Amúgy én is teljesen rá voltam állva múlt hónapban, hogy jöjjön a baba mert akkor milyen jó lesz a karácsonyfa alatt közölni a jó hírt... hát nem úgy lett. Ez is bizonyítja, hogy Ő irányít és nem mi.

Ha nem jelentkezik a szülinapodra, ne keseredj el. Tudja Ő, hogy mikor kell jönni.

A jósnővel kapcsolatban én is kételkedni szoktam, bár bevallom, hogy tavaly előtt karácsonykor voltam egynél, és amit mondott az 90%ban bejött. Az eljegyzésem, a költözésünk, a munkahelyem és a kisbbám is. (bár nekem utóbbira nem mondott ennyire konkrét hónapot, hanem hogy "két éven belül", ez most telik le idén, és hát a picikém szeptember végére várható. DE voltam már olyan jósnőnél is akinek egy szava sem jött be. Szerintem az ember úgy mélyen a lelkében érzi, hogy igaz lehet e amit mondanak, vagy csak a vágyaink beszélnek belőlünk.

Mindenesetre a jóslat nagyon is jó!!! Hiszen nem azt mondta, hogy egyáltalán nem lát babát és azt sem, hogy orvosi problémák lehetnek! :) És ez nagyon jó! :)

Hidd el, tudják Ők, hogy mikor kell leszületni :)

Ha gondolod privátban elküldhetem neked a sikeres hónapunk hőgörbéjét és az LH tesztek képeit is. Ezeken pontosan látszik, hogy mikor volt PÉ-m, vagyis mikor fogant a babánk.


Addig is ne stresszelj, egyél sok vitamint és minden másnap - vagy ahogy kedvetek van - szeressétek egymást! :)


Puszi Bea

2011. jan. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/72 anonim ***** válasza:
100%

Szia Kriszti!


Szuper jó hírt közölt ma az orvosom. :) 3,6mm-es az én picikémnek a kuckója, vagyis a petezsákunk. Pénteken már mehetek is a védőnőhöz a kiskönyvemért :)


Nagyon hálás vagyok, hogy drukkoltál!

Azért érdekes, hogy az ember lánya alig várja azt a bizonyos két csíkot, aztán meg azon aggódunk, hogy az UH-on látszódjon, aztán, hogy jók legyenek az eredmények, hogy minden rendben legyen a 12.heti UH-on és így tovább... mindig ez az aggódás (de persze megéri minden egyes perce)

Nagyon szurkolok nektek, hogy hamarosan bekopogtasson a picikétek.

Mi újság babaprojekt fronton? Hányadik ciklusnapon jársz?


Puszi: Bea

2011. jan. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/72 A kérdező kommentje:

Szia Bea!


Hát ez nagyon jó hír,most akkor még nagyobb a boldogság!

Nektek mennyi idő után jött a picikéd?

Hát igen,mindig ez az aggódás,és féltés..de én azt gondolom hogy ez most már egész hátralevő életedben elfog kísérni..valami minden egyes korszakban lesz ami aggodalommal fog eltölteni..és hát amúgy is,mi nők már csak ilyenek vagyunk! :) De ez így van rendjén!

Most a 8 napon vagyok.

Mikor kezdjem az ovu tesztet?

Egyébként mindig más a ciklus hossza,az utcsó előtti 28napos volt ez meg most 31napos volt..úgy hogy gőzöm sincs most mikor lesz a pé-m!

Hát mi sajnos ne túl sokat tudunk együtt lenni,nagyon elfoglalt a párom(autószerelő,saját műhely,vállalkozás,és még rallyzik is,plusz van 5versenyautó amit bérbe ad,felkészít! Úgy hogy megértem szegényt,reggel 9kor megy és este 9-10felé esik haza,még vacsizunk,megbeszéljük a nap eseményeit,és mire észbe kapunk már éjfél! De ettől függetlenül is szeretnénk ezt a csöppséget,mert ez most mind érte van..hogy gondtalan élete legyen! És hát persze amint megszületik ez megfog változni,több időt tölt majd velünk!ezt azért írtam csak le,mert bárki olvashatja,és ne ítéljenek el hogy ennek ellenére be válaljuk a babát!!! ) ..de rajta van az ügyön! Kb.heti 1x 2x azért szokott lenni,de megbeszéltük hogy akár milyen fáradtak vagyunk a pénél azért beleadjuk apait-anyait!

Boldog babvárást kívánok neked,élvezd ki minden egyes percét,mert ennél szebb dolog nincs a világon!

Vigyáz magatokra!


Puszi:Kriszti

2011. jan. 20. 12:15
 26/72 A kérdező kommentje:

Egyébként a jósnős dologgal én is így vagyok!

1nél voltam,2nél pedig anyukám.

Az első azt mondta tavaly tavasszal hogy 2éven belül jön a baba és esküvő is lesz,és hogy a párommal egymásnak teremtett minket az Isten!

A másodikat hívta anyu,ő azt mondta hogy 2010februárban már a karjaimban tarthatom őt,és ő is azt mondta hogy egymásnak teremtettek minket,meg hogy lesz esküvő is és karácsonykor eljegyzés(ez nem jött be)!

A harmadik pedig azt mondta hogy nem fog születni közös babánk és hogy orvosi problémáink vannak..sőt együtt sem maradunk!

Erre anyu begurult és felhívta megint a másodikat és ő megint azt mondta hogy május június felé teherbe esek és 2012februárban születik!

Apukám ezt nem hitte el,azt mondta hogy aki nem is látta még öt az honnan tudja ezeket(mert ez az rtl klubos jösnő),erre ő is felhívta és megint csak azt mondta mint anyukámnak!

Úgy hogy nem tudom mit higgyek,azért ugyan azt mondani háromszor,nagy tudomány kéne hozzá,nem hinném hogy írja a telefonszámokat és mellé hogy kinek mit mond..mindenesetre nem ez alapján csinálom dolgaimat,ez mint mondtad csak arra jó hogy megerősít hogy tuti hogy lehet babánk!

2011. jan. 20. 12:32
 27/72 anonim ***** válasza:

Szia Kriszti!


Szerintem ezt a jósnős dolgot, hagyd. Hallgass a testedre, a szívedre! Ha nem tartod hülyeségnek, akkor beszélgethetsz is már képzeletben a kis angyalkáddal (mint én mikor még nem volt a pocimban), hívogasd, szeretgesd és meglásd meghallja és jönni fog :)


Mivel nem szabályosak a cikusaid ezért én azt javaslom, hogy kezdj el MOSTantól MINDEN reggel hőmérőzni! Nagyon szuperul lehet belőle látni, hogy mikor van Pé-d és az is látszik, hogy elég hosszú e a luteális szakaszod, amiből látható, hogy hormonálisan rendben vagy-e.

Minden reggel ébredés után szájban mérd majd jegyezd fel. Ha leesik a hőd félidőben, akkor van PÉ, majd másnap min 0,2 fokot emelkednie kell. (Ha a felugrás után 18 napig fent van, akkor tutti a baba, és lehet menni tesztelni)

Ovu teszttel kapcsolatban 28 napos ciklusnál a 12. napon kell először teszteni, esténként. (Én este 6-kor teszteltem 5 napig és nagyon szépen mutatta azt a bizonyos napot).

Ha megnézed az elmúlt 6 hónap ciklusnapjait, akkor kiszámíthatjuk az átlagos ciklusnapod és hozzáigazítjuk az első ovu tesztes napod (hosszabb ciklusnál lehet később kezdeni a tesztelést)

Hasad nem szokott szúrni félidőben? Nekem mindig határozottan feszült vagy jobb, vagy bal oldalon.

Amúgy az nem baj, ha nem tudtok minden nap együtt lenni a pároddal. Sőt! Kétnaponta a legideálisabb, de a huncutok akár 4 napig is életképesek a méhben, petevezetőben. Tehát akár már ott is lehetnek harcra készen mire kiszabadul a pete :)Plusz: az egészséges és érett huncutkák kifejlődéséhez 72 óra kell! Szóval kell hagyni időt apának, hogy kifejlődjenek a huncutkák.

Kérdésedre, hogy nekünk mennyi idő alatt sikerült: a 2. ciklusban. De a 6 hónap próbálkozás teljesen normális.

Én egy nagyon alapos, határozott, ún "kocka" ember vagyok, tehát igyekeztem mindennek utána nézni és bevetni amit csak lehet.

Tehát hőmérőztem, ovu teszteztem, szedtem a kismami vitamint, sok friss zöldséget, gyümölcsöt ettem, minden másnap és amikor kedvünk volt szeretgettük egymást a párommal, minden aktus után gyertyaállás és már csak reggel keltem fel... Ja és előre bejelöltem a terhességi teszt dobozán a két csíkot, csak hogy bevonzzam :)

Szerintem a "babagyáros" időszak is csodálatos, mert nem tudhatod mikor kopogtat be, így van egy egyedülálló hangulata. Ennek is ki kell élvezni minden egyes pillanatát! :)

Még van pár napod a pé-ig. Pihenj! Beszélj az angyalkádhoz! Hőmérőzz és irány a DM ovu tesztért! :)

Ha gondolod segítek az ovu teszteket értékelni, vagy elküldöm neked privátban az enyémről készült képeket (a sikeres naposat is)...

Puszi: Bea

2011. jan. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/72 A kérdező kommentje:

Szia Bea!


Hogy vagytok?

Nem foglalkozom a jósnővel,én hiszem,és tudom hogy jön előbb is a kicsikém!

Egyébként nem tartom hülyeségnek,én sokat simogatom a pocim,és mindig mondogatom hogy bárcsak már ott lennél..!

Gondoltam már én is a hőmérőzésre,így akkor reggel el is kezdem majd! Hétfön kezdem az Elevitet is,és mostanában én is rá szoktam a sok vízre és a napi gyümölcsre is!

Sokat piszkáltam az elmúlt időkben a páromat az együttléttel hogy lehetne kicsit több is,de inkább befejeztem mert láttam rajta hogy eléggé zavarja,és hát egyébként is az csak úgy jó ha nem kell mondani,és nem érzi kényszernek a szexet csak azért hogy minél előbb legyen baba!

A múlthónapban pont a pém előtt voltunk együtt,így hát ezért nagyon reménykedtem hogy hát ha sikerült de sajnos nem!

Nekem általában a cicim fáj meg kicsit a hasam is,szerintem akkor lehet a pém,de majd most kiderül hogy jól jelezi e testem!

Azt megköszönném ha el küldenéd nekem a képeidet!

Leírom az elmúlt 6hónap ciklusait,és előre is köszönöm a segítségedet! Sokat jelent nekem!

Puszika a kis pocaklakónak! :)


Május 31- Júni 3ig

Júni 26-29ig

Júli 24-27ig

Aug 20-23ig

Szept 19-22ig

Okt 18-21ig

Nov 12-fogamzásgátló befejezése

Nov 16-19ig

Dec 13-17ig

Jan 12-16ig


Még egyszer köszönöm szépen!



Puszi:Kriszti

2011. jan. 21. 19:48
 29/72 anonim ***** válasza:

Szia Kriszti!


Bocsi, hogy elmaradtam, de nem tudtam géphez jutni. Megnéztem a ciklusnapjaidat és sajnos elég nagyok az eltérések. A leghosszabb 37 napos, a legrövidebb 27 napos volt. Furcsáltam, hogy még fogamzásgátló szedése alatt sem volt szabályos a ciklusod. Érdekes, hiszen 21 napig szeded a tabit, aztán rá 2-3 napra meg kellene jönnie a menzesznek. Nem volt ez furi neked, vagy az orvosodnak?

Szóval átlag 30 napos ciklussal kell számolnunk, ami picit több türelmet igényel, majd a teszteléssel, de nem probléma.

Mindenképpen ajánlott Neked hőmérőzni, mert inkább a 14-15-16-17. nap lehet esélyes a peteérésre. Én a 14. naptól kezdenék ovu tesztelni. Együttléteket pedig mindenképpen a 10. 12. 14. 15. 16. 18. 20. 22. 24. napokra időzíteném. Ha a legrövidebb ciklust nézem, akkor a 13. nap, ha a leghoszabbat akkor a 23. nap is esélyes, de nem szabad minden nap ilyen hosszú időn keresztül, mert nem lesz elegendő életképes huncutka.

A képeket nem felejtettem el, holnap mindenképpen felteszem ide, vagy ha nem sikerül, akkor e-mailben átküldöm.

Hányadik ciklusnapnál jársz? Ovu teszt készenlétben?

Hogy áll a hőd?


Mi jól vagyunk, csak egyre több a reggeli rosszullét, de szerencsére nem vagyok egy hányós fajta, így csak az öklendezésig jutunk. Általában pár falat rendbe hoz. Emellett nagyon fáradt vagyok, szinte egész nap tudnék aludni. (Szerencsére a mellfeszülés elmúlt, átmenetileg).

Ma vagyok 5 hetes és 5 napos. Várom a hétfőt, amikor már láthatom az én picikémet is, s ha minden igaz már szívhangja is lesz :)


Puszi: Bea

2011. jan. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/72 A kérdező kommentje:

Szia Bea!


Semmi baj. Hát az orvossal nem is beszéltünk erről,nekem kicsit fura volt hogy abba hagytam a gyógyszert és csak akkor jött meg mikor már majdnem újra kellet kezdenem a gyógyszert..de különösebben nem foglalkoztam vele!


Ma tartok a 14napon,de már tegnap elkezdtem az ovut,volt már 2csík és szint a kettő között csak egy két árnyalat volt az eltérés..úgy hogy folytatom tovább,az elevitet is elkezdtem szedni..érdekes mindenki azt mondta hogy tök éhes leszek és hogy hízni is fogok,de szerencsére egyáltalán nem vagyok éhes!

Szégyellem magam,de mindig elfelejtem mérni a hőmet,úgy hogy sajnos erről nem tudok beszámolni.

Egyébként annyira fura gondolataim vannak,most hogy remélem már közel járunk a babához..szóval egyszer majd meg veszek hogy sikerüljön,egyszer pedig azt gondolom hogy még rá érek,hisz még csak 20éves vagyok,és egyébként sem biztos hogy jó anya leszek..sajnos van pár rossz tapasztalatom,2barátnőmnek is van babája,plusz a tesomnak 2lánya..hát az egyik rosszabb mint a másik,hisztisek,akaratosak,nem fogadnának szót még véletlenül sem,ők parancsolnak szinte a szülőknek..ilyenkor mindig meg ijedek hogy mi lesz ha nekem is ilyen babám lesz,sajnos én annyira nem bírom elviselni a hisztit,hogy ha meg hallom,szinte menekülők a gyerek közeléből!

Úgy hogy mindig össze zavarodok..hogy most mi van,minek is nekem gyerek..hogy ha nem tudom az ilyen jellegű dolgokat kezelni!! Én imádom a babákat,de valahogy a nagyobb gyerekektől félek! Mindig elszörnyedve nézek rájuk..hogy te jó isten,mit képzel magáról ez a kis "csipszar",hogy beszélhet így,minek ez a hiszti már akkor is ha az anyja azt mondja hogy nem..szóval maga az a viselkedés amit engedélyeznek maguknak..borzasztó!!!! Ez normális? :(


Hát sajnos ez a hányós időszak nagyon rossz,ettől én is félek nagyon..de az a szerencse hogy nem tart sokáig!

Fuu..már 5hetes vagy,gratulálok!

Biztos vagyok benne hogy már lehet majd látni a picik szívét,mikor mész legközelebb!

Vigyáz Rá nagyon!

Szép napot neked!


Puszi Neked és a kis apróságnak!

2011. jan. 25. 12:27
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!