Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyire jó a Clearblue...

Mennyire jó a Clearblue terhességi teszt? Mikor mutatja ki először a pozitív eredményt?

Figyelt kérdés
2011. jan. 7. 11:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 anonim ***** válasza:

Szia Kriszti!


Köszönjük szépen, jól vagyunk. Rendszeresednek a reggeli rosszullétek, de túlélhető. Pár falat keksz és valami hideg gyümölcslé segíteni szokott.

Legközelebb jövő hétfőn 4-re megyünk dokihoz. Bízom benne, hogy hallhatjuk/láthatjuk a mi picikénk szívhangját, és már képet is kapunk, hogy nézegethessem :)


Én most töltöm a 6 hetet és még nem híztam egy dekát sem, pedig már 3. hónapja szedem a kismami vitamint. Azért a második doboznál már kezdetem érezni, hogy bármit meg tudnék enni, és egész nap tudnék enni. De szerintem, ha az ember ilyenkor odafigyel, akkor meg lehet őrizni a vonalakat.


A kicsik hisztijével kapcsolatban pedig, hidd el, hogy teljesen más lesz mikor a te gyermeked hisztizik. Nekem sincs mások gyerekéhez türelmem, de a sajátomhoz lesz. Abban pedig gyakorlati tapasztalatom van, hogy az ideges, ordítós, nehezen kezelhető gyerek sem azért ilyen mert ilyennek született, hanem mert a környezete ezzé tette. A picik ugyanis az első perctől kezdve (a pocakunkban is) iszonyatos erővel veszik át minden apró kis rezdülésünket. Ha nyugodtak, kiegyensúlyozottak vagyunk, akkor ő is az lesz. De ha idegeskedünk, türelmetlenek vagyunk vele szeben, akkor ő is egy kis idegroncs lesz, erőszakos, és hisztis.

Türelem, türelem... szeretet, ez mindent megold. :)

Ne félj az érzéseidtől, nem kell mindenre előre tudnod a válszt. Csak halgass a szívedre, semmi másra. Gondoldd át, hogy miért is szeretnél gyereket, hogy mi az ami talán még jobb lenne mielőtt ő eljön. Meg tudod-e találni azt a kényes egyensúlyt, hogy míg őt a nap 24 órájában gondozod, ne hanyagold el magad és ami még iszonyatosan fontos: a párodat! A párunk a másik felünk, a mi picikénk apukája, és persze picit a gyerekünk is. Ők is sok-sok figyelmet, törődést, gyöngdséget igényelnek. Óvni kell a szerelmet, mert ez is aboldog család kelléke!!!


Valóban még nagyon fiatal vagy a korodat nézve, de nemcsak a számok számítanak, hanem hogy felkészült-e az ember és ketten várják-e.

Én már betöltöttem a 30-at (bár mindenki azt mondja, hogy max 22-25-nek nézek ki), viszont hiába vágytam már egy babára, nem volt Igazi Apuka-jelölt. Nem volt olyan társam akivel mindenféle kompromisszum nélkül boldog vagyok. 2008-ban azonban megismertem az én drágámat, egy évvel később, karácsonykor megkérte a kezem, s tavaly mikor elmerültünk az esküvő-szervezés relytelmeibe,s mivel nem vagyunk eleresztve anyagilag, így egyszer csak elhatároztuk, hogy fontosabb most már egy bébi, mint a költséges dínom dánom.

Egy hónap múlva kezdünk bele a lakásfelújításba is... szóval van mi vékonyítsa a pénztárcánkat. De a lényeg, hogy soha nem voltunk ennyire boldogok :)

Nagyon kívánom neked, hogy te is érd el a boldogságot!


... szóval a 14. napon jársz. Húha ideje rákapcsolni a babagyárra :)


Íme az én ovu teszteim:

[link]


Tökéletesen látszik rajta, hogy a 12. napon negatív, mert halványabb a tesztcsík, mint a kontroll. A 13. napon a tesztcsík jóval erősebb, vastagabb, mint a kontroll. Nekem ezen a napon reggel hirtelen leesett a hőm 36,7-ről 36,4-re, majd másnap 36,8-ra felugrott ismét. ezen a napon tapasztaltam tojásfehérje szerű, tiszta, nyúlós nyákot, illetve puha és nyitott volt a méhszájam. Este 10-körül pedig erős bal oldani szúrkálást éreztem. :) Ez volt a mi esténk :)

Másnap a tesztcsík még mindig erősebb volt, mint a kontroll, de már az előző napihoz képest halványabb, yga ezt én már a hormon csökkenésének értelmeztem és csak picit pozitívnak értékeltem a tesztet. Az utána készített tesztelk pedig már egyértelműen negatívak, aminek nagyon örültem, mert egyértelmű volt A Nap.

Az előző ciklusban és teszteltem, ez a hónap nem volt annyira egyértelmű.

Íme a tesztek:


[link]


Ebben a hónapban, a 14-15-16. napon is pozitív, mindhárom napon szurkált a hasam, 15-énvolt tojásfehéres a nyák... talán a 16. napon lehetett a pém, bár a a hőm csak a 15. napon kezdett emelkedni. Sóval nem volt egyértelmű, és a 9. 10. 12.DPO-n negatív lett a tezstem és pont időben a 28. napra meg is jött.

Fontos, hogy a tesztet a megadott idő (5 perc) után olvasd le, és semmiképpen se legyen több a pisi csepp, mint 5 csepp, különben nem egyértelmű eredményt kapsz. Az én első hónapom biztosanezért lett értelmezhetetlen... Ja és a9. ciklusnaptól a 18.-ig minden nap együtt voltunk a párommal. Ez sem jó.


Végül íme a csíkos tesztjeim, hasonlókat kívánok neked is:

[link]


Szép napot!

Puszi: Bea

2011. jan. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/72 A kérdező kommentje:

Szia Bea!


Igen,én is úgy gondolom,hogy már az elejétől kezdve oda kell figyelni arra hogy mennyit és mit eszünk..sajnos rajtam van egy picike úszógumi,de nem vészes,igazából csak engem zavar..de teszek ellene hogy le tudjam adni,hála istennek van itthon egy kis kondi termem,és minden nap leszaladok tornázni picikét,és hát este 6után már megpróbálok nem nagyon enni! A súlyom már 2-3éve nagy küzdelem számomra,mert hát sajnos volt egy eléggé nagy autó balesetem már lassan 3éve,(a baleset előtt kb 45-50kg között voltam,most 55 vagyok és majdnem 160cm)és itthon voltam jó pár hónapot és akkor felszaladt gyorsan 5-10kg körül,plusz rá tett egy lapáttal hogy magamba fordultam..! Ezért is határoztam el hogy ahogy babás leszek oda fogok figyelni hogy mit eszek!


Hát remélem hogy igazad lesz,de ezt már többen is mondták hogy a sajátom teljesen más lesz!

Nagyon oda kell figyelni hogy milyen a lelki állapotunk miközben babát várunk,mert a barátnőm 4hónappal ezelőtt szülte meg az első babáját,és a terhessége egyenlő volt az idegeskedéssel,fél éve volt a párjával és jött is már a kicsi,persze nem tervezték,de a már jött megtartották,utána gyorsan elkezdték szervezni az esküvőt,aztán jött a lakás átalakítás hogy a pici számára kényelmes legyen majd..de a 9hónap mind a kettőjüket megviselte,a lány többször is elakart válni,haza költözött,de végül minden jól alakult..szóval ezzel csak azt szeretném mondani hogy ő a terhességét végig idegeskedtte,és most meg is látszik a babán mert sajnos 24órából alszik durván 5-órát,a nap hátra levő részét végig ordítja,letenni nem lehet őt..szóval vigyázni kell amennyire csak lehet!!


Úgy érzem hogy már kész vagyok a babára és szeretném is Őt,csak néha bekattanok és akkor jönnek ezek a fura gondolatok amit az előzőben írtam!

A párom is készen áll már,csak azt mondja hogy ne beszéljek róla ennyit,mert így elveszem a kedvét tőle..végülis jogos!

Még ezidáig akár mikor felhoztam neki a babát,hallani sem akart róla,azt mondta még fiatal vagyok,előttem az élet,stb..

De aztán karácsonykor meglepett,az volt az ajándékom hogy egy hatalmas dobozban volt egy kis cipő,hát én majd kiugrottam a bőrömből,azt hiszem ez volt az eddigi legszebb ajándékom!

Mi már 5éve alkotunk egy párt,persze nálunk is vannak hullám völgyek,vannak nagyon rossz napjaink,heteink,és vannak csodás korszakok is..azt hiszem abban is szerencsénk van hogy veszekedni sem szoktunk..hát igen jól mondod..ők is a mi gyerekeink,speciel az én kedvesem egy tányér étel nem melegítene meg magának..mert azt mondja hogy olyan csúnya hidegen..nah ilyenkor a hajam az égnek áll!! :D


Talán a tegnap előtti ovu tesztem a 2011.01.01 re hasonlított,de a tegnapi már annál is halványabb volt(de lehet hoy csak 4 csepp pisit raktam),úgy hogy nem tudom milyen lesz a mai,a ciklus.hu mára húzta be a peterést,de én még semmit sem érzek..nem tudom hogy most mi van!!? Lehet az is hogy még csak holnap vagy holnap után lesz. Majd meglátjuk!

Köszönöm szépen hogy felraktad a képeket,sokat segítenek majd!

És nagyon örülök neki hogy ilyen jól eltudunk beszélgetni!

Szorítok neked a hétfői vizsgálat miatt! Biztosan már láthatod majd a Te kis drágaságodat..és hát igen a kép,az valóban nagyon jó lesz mikor minden reggel felkelsz és láthatod a kicsikédet!!


Szép napot!

Puszi:Kriszti

2011. jan. 26. 15:24
 33/72 anonim ***** válasza:

Szia Kriszti!


A Ciklus.hu-n én is vezettem a hőmet, de nem mindig húzta be jól a pé napját (vannak megbízhatóbb külföldi oldalak, amiken lehet vezetni a ciklust). Bár inkább hallgass az ovu tesztre és a testedre.

Milyen lett a tegnapi ovu teszt? Most már erősödnie kell a csíknak. Ha hőmérőzöl, akkor volt leesés?


Köszönjük szépen a jókívánságokat. Picikém jól érzi magát, én már kevésbé. Ezek a reggeli rosszullétek nagyon kínoznak, ma reggel el is késtem a munkahelyemről mert nem tudtam elszakadni a buditól, plusz ez az iszonyatos fáradtság... az egész napot át tudnám aludni.


Kilókkal kapcsolatban: én 167cm vagyok, és 59 kiló. A versenysúlyom 50-55 volt, próbáltam még a babaprojekt előtt leadni 4-5 kilót, de sehogy sem sikerült. Ha fogyóztam akkor is 59 volt, ha egész nap ettem akkor is. Szóval felhagytam vele, majd szülés, szoptatás után újra nekifutok valami komolyabb ditával és edzéstervvel.

Amúgy olvastam, hogy babaprojket idején kifejezetten jó, ha van egy pici felesleg, hiszen ha a szervezet alultáplált, vagy túltáplált akkor a szervezet úgy ítéli meg, hogy nem alkalmas az idő babavárásra. Szóval ilyenkor még a plusz nasi is megengedett :)


Nem szabad túlságosan rágörcsölni a babaprojektre, ez neked sem jó, mert kimerít, s ahogy írtad, a párod sem élvezi. A férfiak amúgy is teljesen máshogy állnak a kérdéshez. Az én párm is halálos nyugalommal figyelte a hőmérőzésem és az ovu tesztelésem. Ők magabiztosabbak, mi pedig - igazuk van - túlaggódjuk ezt az egészet.

Minden nap csak picit foglalkozz a kérdéssel és akkor minden rendben lesz.


Örülök, hogy segítettem a képekkel. Remélem hamarosan a HCG teszted is csíkos lesz!


Szép napot!


Puszi: Bea

2011. jan. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/72 A kérdező kommentje:

Szia Bea.


Hát,igen,most nekem sem húzta be jól a pémet,elvileg tegnap kellet volna,de még mindig semmi,talán már este kezdtem érezni kis feszülést a petefészkemben,meg nagyon picit fáj már a cicim is! Az ovus teszt talán már alakulóban van,de még mindig elég halványak a csíkok!

Van Gabriel ovus tesztem is,csak nincs hozzá tájékoztatóm! Azt is ugyan így kell majd csinálni? Hallottál már róla valamit?


Nagyon sajnállak,de már nem fog sokáig tartani! Hétvégén pedig pihenj amennyi csak tudsz! Apuka mit szólt mikor elmondtad nekik hogy egy kis élet fejlődik a pocakodban?


Már én is hallottam róla hogy nem árt teherbe esésnél egy kis felesleg,és hogy a nagyon vékony nőknek sokáig is tart mire összejön nekik a baba! Engem zavar,de azért nem viszek túlzásban semmit sem! És ha babás leszek akkor is mindent úgy szeretnék csinálni mint most,mert nem szeretnék egy bálna lenni! Gondolom ezzel te is így vagy!?


Igen,nekik sokkal könnyebb mint nekünk,eleinte nagyon sokat gondoltam a babára,de most már egyre jobban nem foglalkozom vele,meg csinálom az ovus tesztet,körbe nézek itt az oldalon és ennyi egy napra!


Ti hol laktok? Én Gödöllői vagyok.

Magán orvost választasz majd a szüléshez?

Én nagyon gondolkozom rajta hogy fogadok egy orvost,mert 14éves koromban derült ki hogy nyitott az egyik csigolyám,akkor az ortopéd orvos azt mondta hogy valószínű hogy meg fogom majd szenvedni a szülést,és az sem biztos hogy természetes úton menni fog! Persze járnom kellet volna gyógytornára de hát annyi idősen cikinek tartottam.


Szép napot Neked is!

Puszi:Kriszti

2011. jan. 27. 11:19
 35/72 anonim ***** válasza:

Szia Kriszti!


Én jelenleg Budapesten lakom, a párom pesti és valójában székesfehérvi vagyok. Nagyjából két éve mikor összeköltöztünk, akkor jöttem fel Pestre (vagyis Budára), de még nem nagyon sikerült megszokni. Ráadásul már elég régóta Fehérváron dolgozom, vagyis minden nap bejárok... Sokat utazom, naponta több, mint 2 órát töltök a buszon plusz a séta... Nagyon fárasztó, és most macerás is a sok pisilés és a reggeli hányinger miatt, így nem tervezem, hogy sokáig dolgozom. Ha minden jól megy, akkor max május közepéig. (Persze ha az orvosom is így gondolja)

Magán orvost választottam. Ugyan nem ő volt eddig az orvosom, de a párom nála született és nagyon jó híre is van. Szerintem érdemes saját orvost fogadni, mégiscsak jobb, ha végigkíséri a terhességet és vezeti a szülést is.

Hallottam, hogy manapság divat szülésznőt is fogadni... na ennyire nem lihegjük túl a történetet. Egyébként is, van jobb helye is a pénzünknek.


Nálunk tervezett volt a baba. Szóval a szűk család be volt avatva, abba is hogy próbálkozunk. Párom nagyon érdeklődő volt a hőmmel, az ovutesztekkel és minden egyébbel kapcsolatban, így a teszetlésbe is annyira be volt avatva, hogy ő végezte el. :) :)Első próbálkozára ugye nem sikerült, számomra nagy csalódás volt a negatív teszt, pedig hát teljesen normális, 6 hónapot minimum kell adni, hogy összejöjjön. Szóval második alkalommal én még várni is akartam a teszteléssel, de a párom rábeszélt. Ez a nap a nemvárt előtt 2 nappal volt este, mivel már majd 3-4 órája nem voltam pisilni, így pipiltem egy tiszta műanyag pohárba és otthagytam a fürdőben. Párom bement és elvégezte a tesztet. Életem leghoszabb 5 perce volt... Így végülis Ő közölte a jó hírt :) Volt ám sírás... Aztán mi nem bírtuk ki (és mivel az egész család rá volt állítva a drukkolásra) körbetelefonáltuk a boldog mamákat, papákat, nagynéniket, nagybácsikat :) Közös volt az öröm! :) Én mondjuk nem vagyok babonás nem hiszek benne, hogy a 12. hétig titkolni kell.


Szerintem nyugodtan tesztelj tovább, aztán meglátjuk. ha elfogy az 5 teszt és még mindig nem volt erős csíkos akkor folytasd tovább, jó lenne látni, hogy mi is helyzet. ... és persze kapd el apát! :)


Én szurkolok nagyon!


Puszi

2011. jan. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/72 A kérdező kommentje:

Szióka.


Szegény,képzelem mennyire rossz lehet mindennap több órát utazni..hát ilyen téren nem szívesen cserélnék veled!

Én is szerintem választok orvost,már meg is van hogy ki lesz,ő genetikus is,ami miatt a voksomat rá teszem,és hát az sem utolsó szempont hogy csak akkor császároz ha már nagyon muszáj..igaz én hallottam róla jót is rosszat is,de ezt csak a stílusával kapcsolatban,egyébként jó szakembernek tartják! És ha sajnos a mai világban az embernek nincs saját orvosa akkor konkrétan jó magasról tesznek a kismamákra,ami szerintem undorító dolog..de végülis ha már itt tartunk erre is mi szoktattuk az orvosokat!!


De jó,nagyon cuki párod lehet! Az enyémről ez nem mondható el sajnos,talán azért mert az első 1-2hétben sokszor beszéltem a babáról,és már a haja kihullik ha szóba hozom a témát..na de mindegy,inkább befogom a számat!

Hát képzelem hogy volt sírás meg minden,biztos nagyon szép pillanat volt,ráadásul úgy hogy szinte nem is számítottál rá..!


Elfogyott a teszt,most a gabriedllest csinálom,már 1hete kezdtem és még mindig semmi,a tegnapi egyértelmű negatív volt,mert csak egy csík volt,most már lassan meg kell jönnie is! Ebben a hónapban szinte nem volt semmi sem,se cici fájás,se has fájás,és pozitív tesztem sem..aszt hiszem a héten meglátogatom a nőgyógyászt hogy ő mit mond,és hát ha már ott vagyok kérek egy teljes vizsgálatot is hogy minden rendben van-e! Szerinted létezik hogy kimaradt a pém?? Meg egyébként sem voltam nála mielőtt belekezdtünk a baba projektebe!


Köszike.

Szép napot nektek és vigyáz magadra és a kis pocaklakóra!


Puszi.

Kriszti.

2011. jan. 30. 14:38
 37/72 anonim ***** válasza:

Szia Kriszti!


Tegnap gazdagodtunk még egy szép pillanattal. Voltam a dokimnál, mindent rendben talált. a petezsák 5,0mm feletti és már látszott benne a mi kis bogyókánk :) 1,9mm és már dobogott a szíve :) Ez egy igazi csoda :) Hihetetlen, hogy már két szív dobog bennem. Egy nagy és egy egészen aprócska... Ja és az orvosom azt is mondta, hogy szemmel láthatóan jól érzi magát a pocakomban. Hát kell ennél jobb hír?!

Jaj, annyira szurkolok Neked, hogy mielőbb baba legyen nálatok is!

Elég érdekes az ovu teszted, mármint, hogy nem volt erősödő csík. Sajnos előfordulhat, hogy egy hónapban kimarad a peteérés, lehet teljesen normális jelenség is.

Nagyon jó lenne ha tudnál hőmérőzni, mert a kettőt együtt nagyon jól lehetne értékelni.

Mindenesetre szerintem ha mész dokihoz, vidd el neki a teszteket, biztosan tudni fog neked valami használható magyarázatot/tanácsot adni.

Ha már közel a nemvárt ideje, akkor hagyhatod az ovu tesztelést, már úgyis a luteális szakaszban vagy. Bár azt tarts szem előtt, hogy volt 37napos ciklusod is és ha ezt nézzük akkor a 23.nap is lehet a PÉ napja, szóval még nem biztos, hogy ennek a hónapnak a termékeny napjai elmúltak, vagy nem is voltak. Lehet még csak most lesz :)

Figyelj a testedre. Nézd meg, hogy van e tojásfehérje szerű nyálka, nyitva vagy zárva van e a méhszáj... Ezek nagyon egyértelmű jelek.

Drukkolok továbbra is!

Vigyázz magadra és legyen szép napod!


puszi: Bea

2011. febr. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/72 A kérdező kommentje:

Szia Bea!


Hát ez nagyon nagyon jó hír..tényleg most már szívből gratulálok Neked,azt kívánom hogy legyen nagyon boldog az elkövetkezendő 9hónapod!! Ez tényleg egy kis csoda!!!

Rosszul létek,javultak már valamennyire??

Mit vártok,kis fiút vagy kislányt??

A vásárlás még nem érdekel? Én már legszívesebben most elkezdenék venni ezt-azt! :)


Hát igen jó lenne már!

Tegnap is ovuztam,gabriellel,eddig ezen nem volt csak 1csík,most már volt 2csík de a T halványabb volt,és fájt a jobb petefészkem+a cicim! Gyorsan el is kaptam apát,utána pedig popsi alá párna+5perc gyertya állás! A bizti kedvéért holnap is megszeretgetjük egymást! Még van 2ovu tesztem azt megcsinálom! Remélem most sikerül(t)!

Még nem biztos hogy megyek orvoshoz,át gondolom még!


Szép napot Neked! És vigyáz magatokra nagyon nagyon!!

Puszi:Kriszti

2011. febr. 1. 12:35
 39/72 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is összevissza ciklusom volt, és mikor nekiláttunk a gyerek projektnek, első hónapban nem is jött össze. Miután elmúlt a mensim, cickafarkfű teát ittam napi egy filtert, nagyjából az ovulációmig. Úgy tűnik hogy használt és ha nem esem teherbe, akkor beállítja a 28 napos ciklust. :-)

Nem tudom hogy próbáltad-e, de ha esetleg nem jön össze ebben a hónapban sem a babó, akkor lehet hogy érdemes lenne kipróbálnod. :-)


23+1 km

2011. febr. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/72 anonim ***** válasza:

Szia Kriszti!


Köszönjük szépen :)

A picike jobban érzi magát mint én... Nekem most már mindennaposak a rosszullétek. És most már nem csak reggel hanem bármikor rámjön. Mondjuk hányni még nem hánytam, csak az öklendezésig jutok. (talán ez kicsit jobb az utazás miatt).

Nagyon fáradt is vagyok. Sokkal de sokkal többet tudnék aludni... itt az irodában akár az asztalon is... :)

Két napja kezdődött a gyomorégésem, erős fájdalommal. Valószínú, hogy sok a savam. Hazafelé mindenképpen be kell szereznem valami okosságot rá.


Mindenképpen hallgass a testedre, a szívedre. Majd akkor menj orvoshoz ha már te is úgy érzed.


Ahogy írtad a csíkokat, még az is lehet, hogy csak most volt a PÉ-d.


Drukkolok nagyon! Addigis szeretgessétek egymást, abból lesz a baba!


Puszi

2011. febr. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!