Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Valószínű alacsony a progeszte...

Valószínű alacsony a progeszteron szintem. Mit tennél?

Figyelt kérdés

Már van egy 3 éves lányom, vele nem volt semmi baj, elsőre összejött. Idén februárban teherbe estem, de 7 hetesen elkezdtem barnázni. Nagyon nagyon gyengén. A hetek előrehaladtával egyre több lett. Itt hozzá kell tennem, hogy külföldön élek, itt nem igazán foglalkoznak az első trimeszterben fellépő barnázással. Annyit mondanak rá, hogy elő szokott fordulni, ne aggódjak. A 11. hetet betöltve már véreztem. 11+6 hetesen vetéltem el a korházban. 4 nappal előtte is benn voltam, hatalmas könyörgés árán megvizsgáltak, de csak a méhszájamat nézték, azt mondták, zárva van, valószínű nem belülről jön a vérzés. Pont aznapra kaptam uh időpontot, amikor elvetéltem. 1 órával később néztek volna meg. 5 hetesen halt el a terhesség. Ha időben megnéztek volna, legalább nem kellett volna végigszenvednem azokat a heteket. Mindvégig éreztem, hogy a babám nem él. Ez májusban történt. Azóta minden mensi előtt 2 nappal már véres folyásom volt egész az utolsó 2 mensiig. Azóta 4 nappal előtte van ez a véres folyás. Sokat olvastam róla, hogy mi lehet ez, s azt olvastam, hogy progeszteronhiányra utal. Sajnos ilyen vizsgálatot nem kérhetek itt, mert nem vizsgálják ki, kérdeztem már a dokim, s olvastam is rengeteg forumot sorstársaimtól. Olvastam, hogy otthon gyógyszert írnak fel rá, de az vényköteles....itt ez a gyógyszer be van tiltva. Egy fórumon olvastam, hogy van progeszteron krém, és szerencsére itt is hozzá tudok jutni, internetről kell rendelnem. Hazamennem esélytelen mostanában. Nincs rá pénz, s szabadságom sincs (karácsonykor se, dolgozom akkor is)És itt nincs ilyen, hogy fizetős doki. Amúgy se lenne rá pénzem.

Mit tennétek a helyemben? Azt olvastam a progeszteron krémről, hogy nem okozhatok vele kárt, max nem használ. Elkezdenétek használni a progeszteron krémet?


2013. nov. 27. 20:03
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/214 A kérdező kommentje:
Úgy legyen!:D Egész könnyen beitta a bőröm. Kettőt rendeltem, egyet USA-ból, egyet meg UK-ból, miután észrevettem, hogy a másik az USA-ból fog jönni. Amit az UK-ból rendeltem az egy 45 percnyire tőlem levő nagyvárosból jött, ezért ért ide olyan gyorsan. Pont időben, mert ma kellett elkezdenem:D Tegnap egyébként furcsa mód tojásfehérjéhez hasonló állagú folyásom volt, de nem volt egész tiszta. Együtt is voltunk, mondjuk nem hiszem, hogy az még az a folyás lett volna, amire én várok. De azért az elkövetkezendő napokban megismételjük a tegnap estit, már csak úgy:D :P
2013. nov. 30. 17:13
 22/214 anonim ***** válasza:

Na megrendeltem én is...Ezer féle volt,de de maradtam annál amit küldtél.Jövő hétre itt van remélem...Bár én jövő szombatra nem várom.Bárcsak nem lenne rá szükségem! :)

Majd megírod ha van vmi uj tapasztalatod,észrevételed?

Kívánom hogy legközelebbi menstruációd már nem legyen,"csak "egy pozitív teszted!

2013. nov. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/214 A kérdező kommentje:
ó köszi szépen:D Ha most teherbeesel, akkor sem lesz felesleges a krém, mert akkor aztán végképp kenjed ezerrel, hogy segítsen megtartani a babát:D A múlt havi ciklus óta szinte folyamatosan érzékeny a mellem, fáj is. Erre a tünetre is azt írja, hogy ez is valószínű az alacsony progeszteronra utal. Az utóbbi időben meg izomgyengeséget is tapasztaltam..na ez is utalhat arra. Remélem időben elkezdtem kezelni magam. Egyébként elég kellemes kis krém. Amivel most kenem, az más márkájú, mint amit linkeltem neked, mert itt csak ez volt elérhető. Én is drukkolok neked!
2013. dec. 1. 13:27
 24/214 anonim ***** válasza:

Komolyan mondod,hogy a ciciérzékenység is progihiányra utal????????

Hát 2-3 hónapja megőrülök a melleimtől.Állandóan érzékenyek,és már nem tudom mivel nyugtassam magamat mert ha nincs rá indok,pl ovu után is nem bírok melltartó nélkül meglenni mert olyan érzékenyek...

Szóval azt mondod hogy terhesség után is kenni kell?Azt hittem menstruáció előtt abba kell hagyni mert ez is csinál pozitív terhességi tesztet.Na mindegy ennek utána olvasok...Bárcsak már ott tartanék (tartanánk) :D

Tudod...azért nagyon durva ez az egészségügy itt is meg ott is.Borzasztó hogy úgy kell itt mindenféle "elixírt"összevadászni,mint egy kuruzsló! :(

2013. dec. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/214 A kérdező kommentje:

Abba kell hagyni a nemvárt előtt, de ha pozit tesztelsz, újra el kell kezdeni kenni. A progeszteron nem csak a megtapadásért felelős. A sárgatest hormon felelős a méhlepény kialakulásáért is. Igy még akkor is kell. Majd még ha odaérek (remélem odaérek), hogy teherbe esek, akkor utána olvasok, meddig kéne kenni, de már hallottam olyat, hogy tizen akárhányadik hétig kente. Bánná a fene, hogy kenni kell akár végig is:D

Azt is írja, hogy ha a tünetek beerősödnek, nem kell megijedni, ez még - azt írja -, bizonyítéka is annak, hogy valamit elkezdett segíteni. Olyanra emlékszem, hogy akkor még tán emelni is lehet az adagot. Merthogy inkább legyen több, mint kevés.

A minap elbeszélgettem anyósommal a vitaminokról és a különböző gyógyszerekről. Hogy azt hallotta, hogy mennyi káros hatásuk van. Én meg mondtam, hogy én meg a múltkor azt olvastam, hogy a progi hiány a nők 80-90%-át érinti valamilyen formában és hogy azért alakult ki, mert ma már mindenhol körülvesznek a mesterséges hormonok. Kerülni kell a nagyüzemi tejet, tejterméket, nagyüzemi húst és a csapvizet is....magyarul kábé haljunk éhen és szomjan. Mondta anyósom, hogy nem vitamint kéne enni, hanem gyümölcsöt...de mondom nincs annyi vitamin benne, mire ő, hogy hát most egy alma helyett egy kilót kéne megenni naponta, azt mondják az orvosok....márhogy annyira kevés benne már a vitamin. Kérdem én, hány tonna kaját kéne megennem minden nap,...mert ez még csak az alma....ezért eszek én bogyót, mondtam neki, mi a frászt tehetnék. Beveszem a vitamint, hogy aztán rákos lehessek pár évtized múlva...de ha nem teszem, lehet 10 éven belül úgy kiürül belőlem a vitamin, hogy azok hiánya okozta betegségekben fogok szenvedni...Saját magunkat nyírjuk ki...úgy értem a technológia túl van fejlődve, magunkat mérgezzük. A pénz miatt akarják növelni a termelést, vagy génmalipulációval próbáljuk kényelmesebbé, finomabbá tenni az ételeinket, de ezzel csak magunknak ártunk.

2013. dec. 1. 21:21
 26/214 A kérdező kommentje:

Tegnap együtt voltunk, délelőtt éreztem ovus jeleket (vetélés óta megérzem), vettem pár ovutesztet, egyet ellőttem, egyforma erősségű a két csík rajta. Nem túl erősek, tudom, este kellett volna csinálnom, de nem bírtam ki. Este megismétlem. Egyébként tegnap úgy döntöttem, elkezdem mérni a hőmet is. Ma reggel 6:37-kor mértem 36.7-et, de átállok korábbi hőmérőzésre (csak ma nem dolgoztam, így nem ébredtem fel korábban, na meg hát a tegnap este jól sikerült:D)

Nem tudom, hogy miért, lehet, hogy csak mert valszeg tényleg ovum van, de a libidóm enyhén szólva megemelkedett. Már rég nem másztam rá így a férjemre:D Az interneten olvastam, hogy a krém segíthet megemelni a libidót is...na de ilyen hamar? Ma kenem 3. napja. Igazából nem ártana, ha tényleg megnövekedne a libidóm, mert lányom születése óta nincs az egekben, hogy úgymondjam. 2 évig szinte totál nulla volt. Remélem tényleg segít a libidón is.

Remélem te is mihamarabb megkapod a krémet.

Igaz a hőgörbém nem lesz tökéletes, mert nem elejétől kezdtem, remélem bele se kell nagyon jönnöm a méricskélésbe.

2013. dec. 2. 15:06
 27/214 anonim ***** válasza:

Hűű...hát ez izgalmas.Én is utána olvastam és tényleg emeli a libidót is.Gondolod hogy ez az ovudat előre hozta?Mit is írtál hányadik napon vagy?

A hődet jó lett volna kicsit előbb elkezdeni mérni,mert most nem tudod mennyi az alaphőd ée nem fogod tudni pontosan mikor volt ovud,mert attol a napotol kezdve emlekedik.

Nekem sosem emelkedik meg hirtelen hanem 2-3 naponta 1-1 tizedet.Ez is progihiányra utal azt olvastam.Na mindegy,legyél nagyon kis ügyes és innentől minden reggel ugyanakkor mérd.Én rendesen szeretem mérni a hőmet.12 dpon mindig leesik és rá 2 napra meg is jön,ezért én hülye már 12 dpo reggelén már hajnalban kukorékolok mert izgulok hogy mi lesz...leesik vagy nem.

Vitaminokról csak annyit hogy nekem abba kellett hagyni,mert elkezdtem szedni egy fajtát,és az első tünetem hasmenés,majd jött pluszba a hányinger,aztán az egész testemen kivéve az arcomon,tele lettem kiütéssel.

Természetesen ez csak találgatás hogy attól volt mert több száz dollárért nem mentem orvoshoz kivizsgálásra,hanem abbahagytam simán és rá 1 hétre elmúltak a kiütések.

Egyébként te hová kened a krémet?Igaz hogy mindig máshová,de puha bőrfelületre kell kenni?

2013. dec. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/214 A kérdező kommentje:

Olvastam, hogy lehet kenni combra és talpra is. Na, hát oda nem hiszem, hogy kenni fogom, mert a talpunk elég vastag, a combunkon meg ott a háj. Mellkasra, nyakra, belső karra, kézre, lábfejre, arca és esetleg még mellre, habár az is háj, de azon én látok egy kis erezetet, oda kenem. Én is elgondolkodtam azon, hogy mindig váltani kell e. Úgy értem 2x kened egy nap, és egy napon belül is váltani kell? Eddig úgy kentem, hogy egy napon belül nem kentem ugyanarra a helyre, sőt, felírom naptárba, hova kentem, és így véletlen se kenem két nap ugyanoda rövid időn belül. Csináltam még egy ovutesztet nemrég, hátha nem volt elég koncentrált a nap közepén végzett vizeletminta. A kontrolcsík ugyanolyan halvány, de a tesztcsík halványabb. Szóval ma fenn kéne maradnom és rávennem az uram, hogy alkossunk. Elég nehéz ilyenkor neki. Múlt hónapban is kénytelenek voltunk direktbe csinálni. Én reggel 8-13-ig dolgozok, ő meg 13:30-24:00-ig, mikor hazaér már odalenn alszik rég, és nem nagyon lehet felébreszteni:S Elég nehezen ment múlt hónapban is:D De hátha a tegnapi katonák még élnek és már ott vannak, hogy meghódítsák a petémet. Mondjuk jó lenne utánpótlást küldeni, mert azok már biztos fáradtak.

Nem hozta előrébb a peteérésem, ilyenkor szokott lenni, menetrendszerűen jött. Szerinted, ha mindig érzem a peteérést, és most mondjuk ez a teszt is pozitív, ennek ellenére előfordulhat, hogy nincs peteérés? Remélem, hogy nem. Remélem, hogy csak a megtartással van gondom.

Olyan furcsa, szinte szégyellem, hogy nem tudok teherbe esni. De azt olvastam, általában így éreznek a nők...hogy miért?...

Majd írd meg te is, ha megérkezik a kenőcsöd és írd le, ha valamilyen tünetet produkál. Olyan furcsa érzésem van nekem a mellemben. Nem fáj, nem kellemetlen, inkább csak érzem, hogy ott van...Soha nem szerettem, néha kifejezetten kellemetlen érzés volt, de volt, hogy csak egész egyszerűen hidegen hagyott, ha párom foglalkozott velük. Terhességem alatt viszont végig jó volt, aztán megint nem. Most meg pár napja megint kellemes. Talán ez is a krém hatása....nem bánnám, ha így maradna:D

2013. dec. 2. 22:43
 29/214 anonim ***** válasza:

tudod,mit érzek a cicimben?Emlékszel a mikor szülés után megindult a tejed?Azt a furcsa bizsergő érzést...Akkor szerettem ezt az érzést most ez nem olyan jó.

Ovutesztről azt hallottam hogy hiába pozitív attól még nem biztos hogy elég érett volt a tüsző és megrepedt...Gondolom ezért kell hőmérőzni,mert ha fent marad ovu után a hőd akkor nagy valószínűséggel meg is repedt...Bár már lehet nem kéne ennyi mindent összeolvasni mert beleőrül az ember.Nekem a fiaimmal soha semmi "extrát' nem kellett tennem annak érdekében hogy babás legyek.Bár mindkettővel bevéreztem.A nagyobbikksl 10 hétig bent voltam,és amikor kiengedtek akkor mondták meg az ápolónők hogy nem gondolták hogy megmarad.(Ja,és 6 hetes voltam akkor)

Képzeld...Én meg ma vagyok a 10 dpon,és már visszaesett 36.7-re a hőm.Ami azt jelenti hogy meg fog jönni holnap után.Nagyon f...a ,mert akkor 24 napra fog megjönni ebben a hónapban.Esküszöm jövő hónaptól nem mérem.Már ilyenkor kész vagyok teljesen és bömbölök mint egy hüle gyerek.

Szerintem nem gond ha nálatok kimarad a ma este mert állítólag az a legjobb ha minden másnap szeretkeztek.És lehet hogy pont holnap lesz full pozi a teszted!Na akkor kapd el apát! :)))

2013. dec. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/214 anonim ***** válasza:
O...óóóóó...fennakadtam a trágárság szűrőn a kipontozott szavammal pedig először sem írtam ki teljesen :)))))))))
2013. dec. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!