Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhes vagyok? Október 28-án...

Terhes vagyok? Október 28-án volt meg utoljára, a nemvárt napja után csináltam tesztet délutáni vizeletből, pozitív majd és azóta is amiket reggel vagy este csináltam pozitív. Van émelygés, mell feszülés, de pici kis has fájás is.

Figyelt kérdés
Milyen a hasfájás mekkora mértékű ami még belefér és betudható a terhességnek? Méh szalag nyúlás milyen?
2013. nov. 29. 10:10
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/71 sz.nikol ***** válasza:
Szia! Hogy vagytok? Képzeld a babánknak vesemedence tágulata van. :( Pénteken megyünk megint vizsgálatra. Ellenőrizni fogják folyamatosan a tágulat nagyságát. Az is felmerült, hogy ha elér egy bizonyos méretet, akkor hamarabb megszülesztik a babát, hogy kezelni tudják időben, mielőtt károsodna a veséje. Bár egyenlőre azt mondta a doki ne aggódjak, de most pénteken sok minden ki fog derülni. Remélem veletek minden rendben. Majd írj pár sort, hogy telnek a napjaitok.
2014. jún. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/71 sz.nikol ***** válasza:
Hétfőn befektetnek a kórházba, szerda reggel császároznak. Reméljük a legjobbakat.
2014. júl. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/71 A kérdező kommentje:
Szia! Ne haragudj hogy csak most irok! Istenem remélem jól vagytok??? Minden rendben? Hány hétre lett meg a babád igy? Súlya? Cm?
2014. júl. 13. 07:32
 64/71 sz.nikol ***** válasza:
2860 g és 48 cm-el született meg 34. hét + 3 napra a babánk. :) Elég nehéz volt a kórházban lenni, a császármetszés után nehéz volt a felépülés, sok vért vesztettem és sokáig szédültem. Viszont mikor kivették a gyönyörűmet és odatették az arcomhoz, elmondhatatlan érzés volt. Ami szörnyű volt, hogy ezt követően 3 napig nem láthattam, mert intenzív koraszülött odztályra került, egy másik épületbe és én a császár miatt nem tudtam átmenni hozzá korábban. Két hetet voltunk bent, a jobb veséje teljesen rendben van, a bal veséje hol javuló, hol rosszabbodó értékeket mutat. Folyamatos vizsgálatok lesznek, vizelet vizsgálat is két hetente. Augusztus 5.-én megyünk megint ultrahangra, majd augusztus 27.-én szintigráfia vizsgàlatra. Bízom a legjobbakban, az orvos azt mondta nem valószínű, hogy megússzuk a műtétet. :( viszont elvileg már ez sajnos rutin műtétnek számít és nem is nagyon terheli meg a babákat... Egyébként itthon vagyunk, sokat eszik, szeret nagyon fürdeni és ölbe lenni :) már 3 kg fölött van :) Ti hogy vagytok?
2014. júl. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/71 A kérdező kommentje:
Nagyon szép paraméterekkel született,gratulálok!:) Nagyon drukkolok,és a legjobbakat kívánom Nektek! Nagyon sok erőt,energiát,sikert és egészséget!!! Mi jól vagyunk a frontokhoz képest még mindig egyben! Már szeretném ha ki akarna jönni,de ő még nem akar!
2014. júl. 31. 01:14
 66/71 sz.nikol ***** válasza:
Na mi újság veletek? Már biztos megszületett a kisbabád! :) Mesélj! Hogy zajlott a szülés? Hogy telnek a napok?
2014. szept. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/71 A kérdező kommentje:
Szia! Sajnos nem a legjobb élmény volt a szülés aug.6án 14óra vajúdás után természetes úton 2500g és 52cm-rel megszületett a kislányom. Rekeszhiánnyal és gyenge volt. Még az nap vitték a pécsi Pic.-re,majd 08.08án megműtötték,5napig altatták,és 09.05én hozhattam haza. Addig mindennap mentem le hozzá,napi 200km-t utaztam és volt,hogy csak 20percre engedtek be hozzá. A műtét sikeres lett,annyi maradt vissza,hogy refluxos lett és így gyógyszeres tápszert kap és gyógyszert még mellé. Hasfájós,de amúgy minden rendben van. De nagyon féltünk,hogy nem éli túl,de meghallgatták imáinkat! :) Ti hogy vagytok?
2014. szept. 21. 06:42
 68/71 sz.nikol ***** válasza:

Szia! Nagyon örülök, hogy a műtét sikeres volt és már otthon lehettek vele. Down szindrómája van ? Szörnyű lehetett távol lenni tőle és folyamatosan aggódni, hogy mi lesz vele. Nekünk is borzasztó volt, hogy minden nap mondtak valamit, amitől megrémültünk. Egyszer, hogy műteni kell, ki kell vezetni a vizeletet az oldalán, lyukas a szíve, lehet aorta szűkülete van stb. stb. Az idegeinket felőrölte, amíg a kórházban voltunk. Viszont szerencsére a dokim addig benn tartott a kórházba, amíg a picim az intenzíven volt, így nem kellett folyton utazni. Áttudtam hozzá sétálni. Most már úgy néz ki rendben vagyunk. Az 27.-ei izotópos vizsgálat azt mutatta, hogy jelenleg úgy néz ki nem kell műteni.

Írtad, hogy hasfájós szegénykém, nem lehet egyszerű, de gondolom ez mit se számít, ezen is pik pak túl lesztek, csak az számít, hogy ott van veletek, együtt lehet a család. Remélem pár év múlva csak egy rossz rémálomnak fog tűnni az egész és elfelejthetjük a kezdeti nehézségeket.

2014. szept. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/71 A kérdező kommentje:
Én is nagyon remélem,hogy hamar feledésbe merülnek ezek a dolgok.Nem lett down-os hála istennek hanem ezek a rekesz nem fejődött ki. hogy hívják a babádat? Helyileg melyik kórházban voltatok?
2014. szept. 29. 13:52
 70/71 sz.nikol ***** válasza:
Miskolci kórházban voltunk. Igaz jelenleg Budapesten élünk, de Miskolc mellől származom és nagyon ragaszkodtam az ottani dokimhoz. Mindenképpen nála akartam szülni. Nem is bántam meg. Murányi Ábelnek hívják a drágámat. Az Ábel nevet a császár előtt két nappal választottuk. :) Szívből örülök, hogy nem lett Dawn-szindrómás a babátok. Még jó, hogy nem hallgattatok a dokikra anno. A ti kislányotoknak mi is a neve? Kell majd visszajárnotok kontroll vizsgálatokra?
2014. szept. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!