Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lennél petesejt donor? Adnál...

Lennél petesejt donor? Adnál sejtet olyan babára vágyó nőnek, akinek csak ez hiányozna ahhoz, hogy édesanya lehessen?

Figyelt kérdés
Vagy arra gondolnál, hogy abból a sejtből tulajdonképpen a TE gyermeked született meg?
2009. dec. 10. 14:41
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
34%
Én nem adnék. Szívből sajnálom azokat az embereket, akik szeretnének gyerekeket, de nem lehet nekik, mert biztosan megérdemelnék. Viszont az tulajdonképpen az én gyerekem lenne.
2009. dec. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 anonim ***** válasza:
42%

Boldogan kihordanám más anya gyermekét a méhemben, ha ő nem lenne rá képes. De sajnos Magyarországon a törvények ezt nem teszik lehetővé.


A petesejtemet azonban nem tudnám odaadni másnak, hogy ő nevelje fel. Ez olyan, mintha a saját gyerekemet adnám oda. Mélységesen sajnálom azokat a nőket és a párjukat, akiknek saját pete miatt nem lehet genetikailag saját gyermekük, de én ezt nem tudnám megtenni.

2009. dec. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:
58%
És ha nekem lenne rá szükségem... Jó a kérdés. Azt hiszem, összetörne a tudat, hogy nem szülhetek saját gyermeket, nem élhetem át a terhesség csodáját. De lábra tudnék állni belőle. Már csak azért is, mert tudnám, hogy nem az én genetikai anyagom van őbenne, tehát nem a "saját" gyerekem. Akkor meg mit változtatna, ha nem megszülném a más gyerekét, hanem örökbe fogadnám? Semmit. Szóval örökbe fogadnék, és nem tennék erőszakot a természeten, bármennyire fájna is.
2009. dec. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:
76%

Az a különbség, h örökbe szinte lehetetlen egész kicsit fogadni.

Azonkívül hosszú-hosszú éveket kell várni.

Ezzel szemben, ha találsz valakit, aki adna petesejtet, szinte azonnal lehet gyermeked, akit a szíved alatt hordasz,akinek életet adsz.

2009. dec. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
50%
Én sem lennék donor, mert nem tudnám odaadni senkinek a gyermekemet és végülis az én gyermekem lenne. Emellett noha rutinbeavatkozásnak számít a petesejt kivétele, azért merülhetnek fel komplikációk, tehát nem veszélytelen. Szerintem az emberek nagy része biztosan nem lenne donor. Könyörgöm, még a helyet sem adják át az időseknek meg a terheseknek a buszon nemhogy kockáztatnák az egészségüket egy vadidegen kedvéért. Ha én lennék ebben a cipőben, hogy nem lehet saját gyermekem, akkor örökbefogadnék. Jól írták itt korábban, hogy így sem és úgy sem lenne a te gyermeked biológiailag ezért az örökbefogadás éppen ugyanolyan.
2009. dec. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:
26%

nem tudom az örökbefogadás ezen részérée vonatkozó törvényeket,azt tudom,hogy én nem tudnék avval a gondolattal élni,hogy bármikor megjelehet az édesanya,és követelheti gyermekét,ez valószínűleg csak nyíltörökbe fogadás lehetne=szülök ismerik egymást,ha én örökbe fogadnék csak olyan gyermeket aki elmúlt 6 hetes(az anya eddig követelheti vissza),és csak is zárt örökbefogadással=szülökről és örökbefogadóról semmit nem tudni. Én szeretnék babát/gyereket örökbefogadni,ezért van vmi fogalmam a folyamatról. de az hogy én vkinek adjak petesejtet,max akkor ha nagyon közeli barát vagy rokon,de ott is ott lenne a gondolat,hogy az enyémet neveli egy olyan ember akit ismerek,és az a baba aki az ő hasába az ő életébe van,és neki okoz örömet(nem vagyok irigy,de nehezen tudom elképzelni,nemhogy egy "vadidegennek". akinek nem lehet gyermeke fogadjon örökbe,nekem van sajátom,de én mégis szeretnék örökbefogadni.annyira sok az árva,segítsünk inkább rajtuk. tudom nem ugyanaz a terhességet átélni,vagy "készen" kézbekapni a gyereket,de az a gyermek,ha idősebb és emlékszik,h örökbefogadták,akkor nagyon hálás lesz neked egész életébe,és tisztelni szeretni,imádni fog.


Az én elvem,hogyha a "Természet/Isten/Sors,stb..."nem akarja adni akkor mért kell kierőszakolni?

2009. dec. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:
79%

Én adnék. Ezek csak sejtek,nem gyerekek. Minden honapban távozik belőlem egy azoknak jobb sorsuk?:-D Szerintem vicces hogy gyereknek képzelitek..akkor van jópár gyerek bennetek.


Amugymeg abba bele se gondoltok,hogy nektek csak 1 db sejt a több ezer közül,másnak meg ez az egyetlen esélye babára!

2009. dec. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:
36%
Kérdező te adnál másnap petesejtet?Vagy akár talán több ilyen nőt támogatnál ily módon? Vagy esetleg neked van szükséged rá? Mesélj!
2009. dec. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 A kérdező kommentje:

Igen, én adnék, mert átéltem, milyen az, hogy nem lehet saját...

Ti ezt valószínűleg nem tudjátok, ezért írjátok, hogy nem adnátok sejtet.

Nekem a saját barátnőm, akinek két gyermeke van, és nem akar többet, ő sem akart adni, pedig tuti, hogy a mi gyermekeink nem szeretnének egymásba.

Ez csak egy sejt, szabad szemmel láthatatlan. És valóban minden hónapban távozik belőled. Ezekből nem lesz gyerek, pedig lehetne. Valakinek...

Köszi, hogy írtatok, igazából csak a véleményekre voltam kíváncsi.

NAGYON jól esett, akik azt írták, hogy adnának!!!

2009. dec. 11. 08:51
 20/63 anonim ***** válasza:
83%

Érdekes amit írtok arról, hogy a sors meg a természet azt akarta, hogy nekem ne legyen gyermekem, ezért fogadjak örökbe. És mi van a Férjemmel, akinek lehetne saját gyermeke? Ő is fogadjon örökbe, csak azért, mert nekem nem lehet és mondjon le a sajátról? Vagy hagyjon el?

Én bizony találkoztam egy lánnyal, akivel lombikozás közben ismerkedtem meg, jó barátnők lettünk. Neki mindig nagyon sok sejtje lett (ellentétben velem) és azt mondta, hogy ha szükségem lenne rá, ő adna! Vannak ilyen emberek is. És így a férjem saját gyermekét hordhattam volna a szívem alatt!

Aki nem élt át ilyen helyzeteket, nem szembesült ilyen problémákkal, az könnyen beszél.

2009. dec. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!