Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lennél petesejt donor? Adnál...

Lennél petesejt donor? Adnál sejtet olyan babára vágyó nőnek, akinek csak ez hiányozna ahhoz, hogy édesanya lehessen?

Figyelt kérdés
Vagy arra gondolnál, hogy abból a sejtből tulajdonképpen a TE gyermeked született meg?
2009. dec. 10. 14:41
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
34%

Könnyen beszél... Nem hinném. Aki ide írt, mind átgondolta, hogy mit beszél. Csak éppen másképp gondolja.


Én vagyok az, aki azt írta, hogy szívesen lenne dajkaanya. A testemet, a méhemet boldogan kölcsönbe adnám, nem okozna gondot lemondani a bennem növekvő, de más genetikai anyagát hordozó gyermekről, hiszen az más gyereke. De a saját genetikai anyagomat már nem tudnám odaadni másnak, hogy másban fejlődjön ki, más nevelje fel, hiszen az meg az én gyerekem lenne. Én így gondolom, így érzem, és higgyétek el, évek óta töröm már rajta a fejemet, átgondoltam alaposan.


De nem ítélem el, aki másképp gondolja, hiszen annak biztosan más érzés. Az ő számára nem a saját gyermeke nő egy idegen nő testében, majd egy idegen családban. Az számára csak egy sejt.


Van egy barátnőm, akinek kivették a méhét. Megvan mindkét petefészke, van petesejtje, egészséges egyébként. A férjének is lehetne gyereke. Lehetne közös, genetikailag saját gyerekük. "Pusztán" nem tudják kihordani. És a magyar törvények megtiltják nekem, hogy ingyen és bérmentve a segítségükre legyek. Ezt csak egyenesági nőrokon tehetné meg, az meg sajnos nincs a barátnőmnek, mert csak fiútestvére van, az anyja már meghalt, az unokahúgai még gyerekek. Ez talán tisztességes?

2009. dec. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:
68%

Ha rám célzol, én sem ítélek el senkit, ne érts félre.

Csak leírtam, hogy van egy barátnőm, aki adott volna.

És igen, a törvények ezt sem engedték volna, hogy ő adjon nekem.. egyébként nagyra értékelem, hogy megtennéd a barátnőd boldogságáért ezt a lépést! Ezt sem sokan vállalnák.


Szeretnélek megkérni, hogy gondold bele magad ebbe a helyzetbe: van egy egészséges férjed, szeretne saját gyermeket. Neked úgy néz ki, hogy nem lehet. A sejtadományozás viszont segíthetne rajtad, mert ki tudnád hordani a babát, aki a férjed babája! Mit tennél?

2009. dec. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
33%

Nem fogadnám el.


De ami még fontosabb: a férjem se fogadná el. Én pedig tisztelem az ő véleményét, ahogy tőle is megkapom ugyanezt. Ezt már megbeszéltük az esküvőnk előtt. Tudjuk, mire lennénk képesek, mit vállalnánk be, és mit nem. Ha nem lehetne genetikailag közös gyerekünk lombikkal se, akkor nem fogadnánk el se a petesejtet, se a spermát senkitől, hanem örökbe fogadnánk.


Én valahogy nem tudnám a sajátomként kihordani a más petéjéből vagy hímivarsejtjéből származó gyermeket. Talán ezért is tudnék lemondani róla, ha a barátnőmét hordanám ki. Talán összefügg a kettő.

2009. dec. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
54%

Más lenne a helyzet, ha a férjem nem ő lenne, ha nem ilyen lenne, és ragaszkodna hozzá, hogy a gyerek legalább félig az ő génjeit hordozza. Bevallom, ebbe a helyzetbe még nem gondoltam bele, hiszen szóba se jöhetne a mi házasságunkban.


Hogy ebben a helyzetben mit tennék? Ha a férjem nagyon akarná? Nem tudom.

2009. dec. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
34%
Nagyon nehéz ez a téma, mert itt tényleg a saját sejtjeid kell odaadnod egy idegen embernek, és hát a gyermek majd nyilván nem a khordó anyukára fog hasonlítani, hanem az apukára, meg a sejtadományozó biológiai anyára.Szóval ez nehéz kérdés,de a mai világban már veszélyesnek találom az ilyen dolgokat, mert tényleg visszaüthet.Nagyon sajnálom azt, akinek nem lehet gyermeke, mert tudom milyen amikor éveket kell várni egy babára, és milyen nehéz lehet gyerek nélkül élni, megöregedni... Szóval két oldala van az éremnek, sajnálom azokat a nőket, akinek nem termelődik petesejtjük, vagy más okból nem tudnak teherbe esni.Mélységesen eggyüttérzek, DE,nem tudnám megtenni, hogy odaadjam a testem egy részét valakinek, aki nincs életveszélyben.Mert ha más okból ad valaki pl. szervet azt aláírom, hogy az életmentő, és ilyen helyzetben nem lehet gondolkoni, adni kell!De ez a petesejtadományozás azért más dolog, mert télleg ebből lesz ám a baba, és valahol él egy gyermek aki az enyém, de mégsem az enyém, hanem idegenek nevelik, és egy idegentől fogant? Hát nekem fura lenne így élnem.Tehát sajnos lelki okok miatt nem adnék.:(
2009. dec. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
75%

Én két gyermek édesanyja vagyok. A barátnőmék már egy évvel előttünk szerettek volna babát, viszont nálunk már a második is megszületett, amikor náluk még mindig nem volt. Átéltem velük először hónapról hónapra a csalódást, aztán a rengeteg vizsgálatot, később ötször próbálkoztak egy beavatkozással, ami még nem a lombik, de sikerrel járhatott volna, és végül a lombik-programot. Nagyon sokszor megfordult a fejemben, hogy bárcsak segíthetnék. IGEN, ha tudtam volna, a barátnőmnek segítettem volna. A petesejtemet is odaadnám, a gyermekét is kihordanám, csak élhesse át ezt a csodát, ami a gyermek. Szerencsére az első beültetés sikerrel járt, a kisfiúk már 5 hónapos.

A válaszom tehát IGEN!!!

2009. dec. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
76%

Sziasztok

Én adnék petesejtet Sőt ki is hordanám más gyermekét de sajna az utóbbit már nem tehetem meg. 3 saját gyermekem van és bár elég zűrös terhességek és szülések voltak az utolsóba majdnem bele is haltam alig 5 hónapja, De annál felemelőbb érzés mint hogy életet adsz nincs ezen a világon. És ha azzal hogy sejtet adományoznék lehetőséget adok más nőknek is ,hogy átélhessék ezt a csodát. Akkor IGEN!

2009. dec. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
52%

IGEN ADNÉK!!!!,hisz ahogy előttem írták néhányan az "csak" egy sejt, nem a gyermekem, hisz nem az én férjem hímivarsejtjével párosul, nem fogom ismerni és érzelmileg semmi nem köt hozzá.Én 4 kegyetlen évet éltem át hogy végre átélhessem azt a csodát hogy egy gyermeknek adhassak életet, tudom milyen érzés mikor nincs remény és ha ezzel tudnék segíteni, miért ne tenném?

Volt egy válaszoló aki azt írta nem adna, de béranya lenne, hisz a gyermekhez nem ragaszkodna.Ha volt már terhes akkor hogy tud jobban ragaszkodni egy petesejthez, mint egy gyermekhez aki 9 hónapon keresztül benne és belőle fejlődött???Ne mond hogy arról könnyen lemondanál, petesejtet meg nem adnál?Nem értem az embereket, bár akinek könnyen jön, soha nem is fogja ezt megérteni és talán még értékelni sem azt a csodát ami egy új élet.

2009. dec. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
42%
Azért arra nagyon kíváncsi lennék, hogy aki igent mondott az éles helyzetben bevállalná-e. Mindenesetre ha valaki megkeres egy itteni hozzászólót ilyen ügyben, az feltétlenül írja be, hogy tényleg kötélnek állt-e a felajánlkozó donorjelölt. Mert azt látom, hogy aki őszinte volt és leírta, hogy nem vállalja be (mindegy milyen okból kifolyólag) az nagyon csúnyán le lett pontozva. Pedig írni könnyű, hogy "igen, én vállalnám" de a megvalósításnál már a 99%-uk visszalép.:-(
2009. dec. 29. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
63%
Igen, adnék. Nem a petesejthez kötődök, hanem a gyerekemhez. Akárki akármit mond,nem a sejtbe szeretsz bele halálosan, hanem a megszületett gyermekre. S én nem is szülés napján éreztem ezt,hanem napról napra egyre jobban szerettem. Tehát valószínűleg egy petesejtet simán odaadnék bárkinek.
2009. dec. 29. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!