Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lennél petesejt donor? Adnál...

Lennél petesejt donor? Adnál sejtet olyan babára vágyó nőnek, akinek csak ez hiányozna ahhoz, hogy édesanya lehessen?

Figyelt kérdés
Vagy arra gondolnál, hogy abból a sejtből tulajdonképpen a TE gyermeked született meg?
2009. dec. 10. 14:41
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
51%
nem hordanám ki más gyermekét mert ahhoz már kötődnék.de nagyon szívesen adnám óda a petesejtemet.ahhoz,hogy egy anya álma teljesüljön vele én biztos megtenném.van két álom szép lányom és tudom milyen kincs anyának lenni.
2009. dec. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
51%
Egyetértek a kommenttel. Nekem nagyon nehezen jön össze stimuláció után a petesejt. Sokan csak a donorban bízhatnak, ami más nőnek nem jelent gondot. Gondoljátok át lányok, bár senkit nem tudok elintélni azért, ha nem ad.
2009. dec. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
47%
Nem tudom, hogy adnék e... Valószínű nem. Egy ismerősömmel viszont hasonló dolog történt. Lombikon voltak a párjával, sikerült is volna, de mire be ültették volna neki megromlott a kapcsolatuk, már be volt adva a válóper és mégsem kérték a beültetést. Azt mondták nekik két választásuk van, vagy engedélyezik, hogy odaadják olyannak akinek nem lehet vagy megsemmisítik. A nő azt mondta nekem, hogy ő nem tudta volna elviselni, hogy megsemmisítsék, de ő sem akarta kihordani mert nem akarta, hogy emlékeztesse őt a gyerek apjára ezért azt mondta adják oda olyannak akinek nem lehet saját gyereke. Úgyhogy lehet, hogy az a baba meg is született és azóta is él valahol. Aláírattak vele egy papírt, hogy soha nem keresheti meg a babát, semmilyen információt nem kaphat a gyerekről és a szülőkről sem. A dolog érdekessége, hogy azóta a nőnek volt egy másik kapcsolata amiből született egy kislánya, de a gyerek apjával megint csak szétmentek mikor már terhes volt a leányzóval, most nem kellett beültetésre menniük mert természetes úton fogant a kislány. Onnan tudom ezeket, hogy együtt szültem ezzel a nővel, egy szobában is voltunk, az én fiam szombaton született az ő lánya vasárnap és még egy faluban is lakunk. Azóta is tartjuk a kapcsolatot. Nagyon meglepődtem azon amiket mesélt. Szerintem nagy hibát követett el amikor lemondott a gyerekéről... Lehet, hogy már meg is bánta, ez a kislány elég későn lett neki. Én biztos, hogy mondtam volna le róla, még akkor sem nagyon megutáltam volna a gyerek apját, mert az a kis élet nem tehet semmiről... Én nem tudnék úgy élni, abban a bizonytalanságban, hogy lehet, hogy van van valahol egy gyerekem akit soha nem láthatok és soha semmit nem tudhatok róla, de az is lehet, hogy nincs mert végül nem született meg. Nagyon kemény dolog...
2009. dec. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
60%
Adnék! És boldoggá tenne a tudat, hogy valakit boldoggá tettem...
2009. dec. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
50%
Belegondolva,hogy mennyire érzékeny vagyok és hogy biztosan nem bírnám ki,hogy ne keressem meg a gyermekemet, akit más szült meg, nem adnék. Mert nem bírnám ki és egész életemben őt keresném,nem bírnám ki,hogy ne tartsam vele a kapcsolatot. Ha ezt megtehetném,akkor adnék,hiszen tudom milyen ézés,amikor valaki évekig csak próbálkozik és nem jön a baba. De ha nem ismerhetném meg a gyermeket, akkor biztosan nem adnék.. Az egész életem szenvedés lenne.. Tudom!
2009. dec. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
33%

Nem adnék petesejtet, nem hordanám ki más babáját sem, és még örökbe sem fogadnék.

Ezek mind ellentmondanak a természetnek.

2009. dec. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
68%
Én csak azt nem értem, hogy ez miért tiltott dolog Magyarországon? A fiúk bármikor elmehetnek a spermabankba, adnak spermát, még talán pénzt is kapnak érte.Azt miért lehet? Akkor most minden pasi aki adott már spermát, gondolkodjon azon, hogy valahol él egy gyerek, aki félig az övék? Miért kell ezt ennyire felfújni? a petesejt adományozás miben más???
2009. dec. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
50%

Én adnék, csak ne tudjam, kinek adtam. De ez nem ilyen egyszerű kérdés.

Ráadásul annak, aki ad, át kell mennie egy kiadós hormonkezelésen és a leszívás sem fájdalommentes. És elfogadni sem lehet könnyű. Az egyik legjobb barátnőmnél is ez a gond, de teljesen elzárkózik tőle.

2009. dec. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
73%

Szia!

Én adnék,olyan szívszorító ha egy nő mindent megtenne azért hogy babája legyen,de sehogy sem akar sikerülni.Ha ez lenne az utolsó mentsvára és épp én lennék az megfelelő donor,adnék szívesen.Viszont egy kicsit szeretnék én is bekerülni a "családba" pl. mint keresztanya vagy nagynéni vagy ilyesmi:)

2009. dec. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
50%

Nagyon sajnalom hogy ilyen helyzetbe kerultel.Ez azert nagyon szornyu foleg egy gyermekre vagyo nonek.Most igy elgondolkodva a kerdeseden az elso gondolatom az volt hogy nem tudom hogy adnak-e de ha bele gondolok hogy egy no aki enyire vagyik gyermekre hiszen ugy szeretne mint en aki adna a petesejtet(vagy meg jobban).Amugy meg attol hogy adunk petesejtet csak egy negyed resz a mienk hiszen kell hozza az ondosejt is ami az apa genjeit orokiti azutan meg ovni kell a pocakunkban.Felnevelni ,ovni ,dedelgetni,szertni egy eleten at.Hiszen van szamtalan pelda amikor nem az az anya aki megszuli hiszen eldobjak!

Ebbol a szembontbol a donor az egy majdnem teljesen jelentektelen dolog es megis nelkule nem lehetne.

Tudod azert valahol en mindenkit akin erzem hogy barmit megtenne a piciert es nem lehet neki nagyon meg tudok sajnalni nem erre van szukseged tudom.

Igazad van ezt csak az tudja aki bene van ebben a szornyu dologban csak az tudja igazan hogy mit is jelent az biztos hogy en is fogal korommel kuzdenek azert hogy nekem is lehessen ha nem lehetne.

2009. dec. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!