Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van értelme a védőnőnek? Az...

Van értelme a védőnőnek? Az összes környékbeli kismama és a barátnőim is lemondták és most én is vacillálok. Szerintetek?

Figyelt kérdés
2016. okt. 14. 18:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/85 anonim ***** válasza:
77%
Ok nelkul senkit nem vegzalnak. Sot, inkabb veluk pofatlankodik nemely primitiv anyuka. Tudnek meselni.
2016. okt. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/85 anonim ***** válasza:
86%

Fiatal védőnő vagyok, nem régóta a pályán, konkrétan 1.5 hónapja dolgozom területi védőnőként. Másfél hónap alatt vigasztaltam anyukát, akinek a szülés előtt letartóztatták a férjét, tanítottam anyukát rühöt és tetvet kezelni, elindítottam a javulás útján szülés utáni depressziós édesanyát, felismertem gyermekorvos által fel nem ismert izomfeszességet, 3 kórházban tápszerrel táplált újszülött vált kizárólagosan szoptatottá (erre különösen büszke vagyok), megmentettem egy frissen szült anyát a kórháztól, mert idejében észrevettem, hogy nem húzódott össze rendesen a méhe. Számtalan telefonbeszélgetést bonyolítottam le este és hétvégén, amikor anyukák kértek tanácsot, hogy ezzel a problémával ügyeletre menjenek, hívják az orvost vagy teljesen normális. Tudod mit? Hasznosnak érzem magam. ;)


Ha pedig komolyan szeretnéd megtudni, mi a feladatunk, olvasd el a 49/2004-es ESZCSM rendeletet, abban pontosan leírják!

2016. okt. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/85 anonim ***** válasza:
47%
Nekem magával ezzel a védőnői dologgal semmi bajom. A mi védőnőnkkel se tulajdonképpen, azt leszámítva hogy igazából le se... minket. Kb. kijött az elején 2-3 alkalommal és ennyi. Fél éves kora óta csak akkor látta a gyerekemet mikor a kötelező oltásra mentünk vagy státuszra. Nem hiányzik, megvagyunk nélküle. De ha rajta múlt volna nem derül ki hogy kell dévény torna a picinek. Amikor jött a gyerek aludt, pedig mondtam hogy ne akkor jöjjön, így nem igazán tudta megfigyelni hogy rendben fejlődik-e. Nekünk volt gyanús hogy valami nem oké és mentünk az orvoshoz. Érdemi tanácsot nem adott, amit elmondott azt a google is tudja, meg édesanyám, nagymamám. Semmit nem mondott el a hozzátáplálásról, lázcsillapításról... Nem mondtuk le, de olyan mintha nem is lenne, nem igazán foglalkozik velünk.
2016. okt. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/85 anonim ***** válasza:
8%

én nem bánom,ha valaki a depresszióját a szomszéd Marcsival kezelteti ahelyett,hogy pszichiáter szkorvoshoz fordulna,vagy ha a rühével se orvoshoz megy,az ő dolga.

Az mondjuk érdekesebb,hogy hogy "vizsgáltad meg",hogy összehúzódott-e a méhe,de tényleg szuper,hogy "meggyógyítottad".

Csak ne tegyék már kötelezővé ezt vajákoskodást.

2016. okt. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/85 anonim ***** válasza:
80%

En diplomas apolo vagyok, az elso ket evben kozosen tanultunk a foiskolan, egy evfolyam van, igy ismerem oket.

Haaat, volt koztuk olyan, akit nem szivesen engednek a hazamba, volt olyan gyogyeger , amelyik minden targybol tizszer potvizsgazott.

De volt sok ertelmes is.

2016. okt. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/85 anonim ***** válasza:
50%
Pszichiater utan sokan meg bolondabbak.
2016. okt. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/85 anonim ***** válasza:
3%

lehet,hogy még bolondabbak,de ez nem ok arra,hogy a védőnőhöz forduljak,ha depressziós leszek. Vagy az majd meggyógyít?

és egyébként is,most akkor "segíteni" van,és nélkülözhetetlen,meg hasznos,vagy akkor mégiscsak felügyelni küldik ránk,felnőtt emberek millióira,ellenőrizgetni?

akkor meg miért csodálkoznak ha nem szeretik őket,és miért csinálnak úgy

2016. okt. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/85 anonim ***** válasza:
100%
Jó hagyjuk, az 55%-os menthetetlen, jobban is jár az összes védőnő ha az őfélék lemondják. És igen képzeld el, nekem is a védőnő vette észre egyszer, hogy már nem él a babám napok óta, amit a drága és piadesztálra emelt orvosod nem vett észre, állítása szerint minden rendben volt.. hiába mondtam nem érzem mozogni jó ideje nem foglalkozott velünk. Aznap kellett mennem a védőnőhöz is, csak rám nézett, és azt mondta azonnal induljunk a kórházba. Kiderült a babám már napok óta halott volt, és kezdeti hullamérgezésem volt. Később elárulta, hogy már a bőrszínemen látta hogy baj van. Második alkalommal pedig szintén ő, a terhességi toxikózisomat vette észre, amit az orvos le se tojt... azonnali sürgősségi császár, így túléltük. A doki csak azt hajtogatta hogy ez ebben a trimeszterben már ritkán fordul elő... a védőnőm azonnal mentőt hívott és a fejem merem rátenni hogy ezzel mentette meg a fiamat. Ha neked vajákosság gratulálok, gondolom a védőnőd se sokáig győzködött hogy ne mond le...
2016. okt. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/85 anonim ***** válasza:
0%
mintha értenének valamihez?
2016. okt. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/85 anonim ***** válasza:
100%
Kezdem azt hinni, ugyanaz a szemely irogat rendszeresen vedono-ellenes kerdeseket.
2016. okt. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!