Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 18 évesen terhes vagyok és...

18 évesen terhes vagyok és barátom szakított. Járt valaki hasonló cipőben? Esetleg vélemény normális hangnemben? Leírásban a többi.

Figyelt kérdés
Barátom szintén fiatal csak 18 ő is. A kapcsolatunk a baba előtt is gyenge lábakon áltt,de elvileg szerettük egymást. Amikor közöltem hogy mi a helyzet kétségbeesett ami természetes. Nem tudja feldolgozni hogy én szeretném a babát ő nem. A napokban mondta hogy már nem szerelmes és erre rá fog menni a kapcsolatunk stb. Nagyon fáj,hogy a döntésem miatt ez történik és a picinek nem lesz teljes családja valószínűleg soha,pedig én szeretem őt.Én egyetemre készültem emiatt ezt elkell halasztanom,ő még tanul. Szülei ellenzik és konfliktus van a családjukban is emiatt amit szintén sajnálok,enyémek támogatnak ahogy tudnak. Nem akartam fájdalmat okozni senkinek és ugy erzem hogy én vagyok a hibás mert szeretném megtartani,pedig ez a kettőnk hülyesége volt.

2018. ápr. 30. 20:59
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/145 anonim ***** válasza:
56%
29-es, bármilyen furcsa, de az ilyen közhelyek, mint hogy a egy kamaszanyából semmi nem lesz, az olyan típusú embert, mint a kérdező, csak megerősítenek. Ami vele megtörtént, az érett, vezető beosztásban dolgozó nőkkel is megtörtént már, konkrétan az egyiknél voltam sok-sok évvel ezelőtt babysitter. Ez semmit nem jelent. Vannak 30 évesen anyák, akik főzni nem tudnak és 40 évesek, akik képtelenek lépést tartani az örökmozgó gyerekükkel. Soha nem mondjuk, hogy soha. 6 milliárd ember él a földön és te egy ilyen közhellyel jössz, amit dédnagyanyáink kiabáltak vagy kb. falun tudom még ezt elképzelni úgy 60-70 éves korosztály szájából. Sajnos nem úgy van már mint régen, hogy a házasság holtomiglan-holtodiglan. Régen együtt maradtak, a házasság az még valódi biztonságot jelentett egy nőnek, joggal aggódhattak az idősebbek, ha egy fiatal lány teherbe esett, mert úgy már nem kellett senkinek és nem volt olyan társadalmi szerepvállalás, mint most. A kérdező egyetemre készül, ez azért elárul valamit a lehetőségeiről és a képességeiről.
2018. máj. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/145 anonim ***** válasza:
59%
Igen hogy almodozik ezt tudjuk meg rola
2018. máj. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/145 anonim ***** válasza:
71%

"Lehet ugy gondolod,hogy pofatlansag a szuleimre tamaszkodni,de ha 27évesen szülnék és elhagyna a párom lehet szüleim már nem élnének nekem dolgoznom kéne mivel lenne jobb? Meghálálom még nekik egyszer amint tudom"



Ebből látszik még, hogy gyerek vagy! 27 évesen, végzettséggel, munkatapasztalattak kapsz GYES-t és GYED-et és valószínűleg gyerektartást is! Így viszont 0 Ft lesz a bevételed!

2018. máj. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/145 anonim ***** válasza:
45%

Bátor vagy, ês főleg van benned SZERETET, hogy akármilyen körülmények között is fogant, nem ölnéd meg a kisbabádat. Én sajnos anno bezárkóztam magamba a problémámmal, rossz döntést hoztam, elvetettem a babámat, és 17 ÉVE MINDEN NAP MEGBÁNOM!!! Mindent meg lehet oldani, azt az egyet kivéve, hogy ha valaki elvetette a gyerekét, őt már soha nem sírhatod vissza az életbe.

Kitartás, szurkolok nagyon, sok boldogságot a picihez! Nekem lett azóta 3 gyerekem, és leírhatatlan boldogság!!!

2018. máj. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/145 anonim ***** válasza:
80%

Én nem mondom, hogy vetesd el, mert csak azt a pár sort tudom rólad, amit leírtál. Az kevés. Őszintén szólva nem is értem miért írtál ki egy ilyen komoly kérdést egy komolytalan oldalra. Egy valamit viszont ajánlok a figyelmedbe: A gyerek megtartása mellett kommentelők nagy része elég önző pl: "17 ÉVE MINDEN NAP MEGBÁNOM" Elhiszem, hogy ő bánja, de a gyerekkel mi a helyzet. Persze sok 30-as is elválik, de őket hagyjuk, így viszont esélye sincs a gyerekednek egy teljes családra. Hogy rossz apát választottál, az biztos. Ez a te hibád, így helyette is helyt kell állnod, mert a te hibád is hogy nem jó emberben bíztál meg. Készen vagy erre? Persze mind követünk el hibákat, nagyobbakat is, de neked éppen nem volt szerencséd, viszont nem csak a te életedről van szó. Ha ezt számításba vetted, és úgy érzed megbirkózol a feladattal, akkor hajrá!

Amúgy meg ne ránk hallgass, csak összezavarunk! Mindkét oldalról vannak jó érvek.

2018. máj. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/145 anonim ***** válasza:
62%
Kedves Kérdező! 1 kamasz lány, 2 kiskamasz fiú (plusz 2 kicsi) gyermekek anyukája vagyok. Az apuka velünk van , jó édesapa, de ha meglépett volna annak idején, az elsőnél, vagy akár a másodiknál (vagy akár most elmenne, mert találna fiatalabbat vagy stb...) egy dolgot nem bánnék, azt hogy a gyermekeim megszülettek! Soha nem bánnám meg, ez az a soha, amit bizton merek állítani! A körülmények egy pillanat alatt tudnak megváltozni. De az, hogy a megfogant magzatod életére igent mondasz, eltörpül a sok külső éppen aggódásra okot adható körülménytől (bár én nem látok aggódásra okot nálad). Mindenki arról álmodik, hogy a szerelme, az akiben megbízik, aki párjának mondja (hazudja) magát, valóban társ és lehet rá számítani. Sajnos amiben most vagy, 25, 30, 35, de még 50 éves korban is megtörténik. Az apuka simán kihátrál a helyzetből. A szülei, és sokan itt is felmentést adnak neki. Pedig igazából nincs mire felmentést kapjon, mert a barátnőjének tartott, azt mondta szeret, de ez hazugság volt, mert kilépett a gyermeketek "okán"(?) Szomorú és dühítő egyben. 18 évesen egy kis óvodást látok, nem egy felnőtt, érett gondolkodású embert. Te viszont ezzel szemben egészen másnak tűnsz, az alapján, ahogy és amint megnyilvánultál, sokkal érettebben gondolkodsz és szükséges is! Meg fogod találni a társad gyermekkel is, aki megérdemli majd, hogy édesapja legyen a kicsinek! Ne foglalkozz a többivel. Az álmaidat, céljaidat el fogod tudni érni egy kis "utánfutóval" is, akinek a mosolya igenis kárpótolni fog. (hogy az apja...) Ott leszel neki Te, a nagymamija és a nagypapija is, meg a nagybácsik! Hidd el, nem olyan savanyú, mint ahogy itt lefestették!
2018. máj. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/145 anonim ***** válasza:
33%
Még annyit, hogy messze NEM "hibáztál", nem kell lelkiismeret furdalást érezz! Nem neked kell édesapának lenni! A mai társadalomban az édesapák nagy százalékban hiányoznak, de ez nem az anyák "bűne". Hogy hol romlott el, nem tudom, de hogy itt most a fiú szülei is ludasak, az biztos!
2018. máj. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/145 anonim ***** válasza:
21%
"Mindenki arról álmodik, hogy a szerelme, az akiben megbízik, aki párjának mondja (hazudja) magát, valóban társ és lehet rá számítani. " - pontosan... aztán kiderül róla, hogy egy embrió valójában fontosabb neki a párjánál...
2018. máj. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/145 anonim ***** válasza:
39%

Utolsó te értelmezted amit a kérdező irt???

A pasija le lépett mikor megtudta hogy terhes. Szerinted akkor kinek mi a fontos? Gondolkozz...

Itt a kérdező egy embrióval ami már dobogó szivvel rendelkezik maradt egyedül. Mert a kis barátja berezelt és inkabb azt vágta hozzá hogy már nem szereti. Ahelyett hogy ha igazán fontos lett volna neki a lány azt mondta volna megoldjuk együtt.

Én itt teljes mértékben a kérdezőt támogatom és csodálom hogy ennyiberővel és kitartással rendelkezik.

Az meg hogy most a szüleinél lakik...és akkor mj van???

Ti nem voltatok eltartott kis anyaszemefényei?

Énis az voltam. És?? Honnan tudjátok hogy fog másképp alakulni az élete.. milyen jogon oltjátok le és szoltok be neki. Ezekből a megnyilvánulásokbol csak azt szűröm le hogy ti minden meggondolás nélkül elvetetnétek ha ilyen helyzetbe kerülnétek.

Lehet igy is tovább élni. Tanulni. Dolgozni.

Nem egy iskolas társam volt anno x éve aki terhesen csinálta végig a sulit. És utána gyerek mellett jött tovább másik suliba...

Szoval semmi sem lehetetlen.

És ismeretlenül senkit sem kell megszolni mert ennyiböl titeket is meglehetne.

Kérdező hogy vagy? Hogy érzed magad?

Az idiotákkal meg ne foglalkozz!!!

Ez egy ilyen oldal... 🤔🤔😊😊😊

Viki

2018. máj. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/145 anonim ***** válasza:
77%
"A kapcsolatunk a baba előtt is gyenge lábakon áltt,de elvileg szerettük egymást. Amikor közöltem hogy mi a helyzet kétségbeesett ami természetes. Nem tudja feldolgozni hogy én szeretném a babát ő nem."
2018. máj. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!