Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Győrben illetve a környékén...

Győrben illetve a környékén tudok-e jó orvost? PCOS-t diagnosztizáltak.

Figyelt kérdés
PCOS-t diagnosztizáltak, babát szeretnénk, de egyenlőre sikertelenül. Így Győrben, illetve a környékén keresünk jó orvost. -23kg, Merckformin, folyamatos diéta, sport, műtét és sajnos egyenlőre semmi. Tudtok-e ajánlani valakit?

2012. jan. 2. 16:09
1 2 3 4 5
 11/49 anonim válasza:
Mar lassan egy eve jarok hozza... Igazabol 3eve nem esek teherbe de csak marcius ota szedtem a met-et...most mar tobb mint egy honapja Abba kellett hagynom mert megcsinaljak a mutetet....nem is jott meg utana a menzeszem ...de most decemberbe megjott sajat magatol...ez jo jel lehet??:))
2012. jan. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
Szerintem az jó jel, ha magától jön meg és nem gyógyszertől! Nekem is mondta hogy hagyjam abba a merckformint. mióta próbálkozunk (1,5 éve) szedem és nekem nem használt. mellette kellett androcurt szednem és utána meg norculutot és úgy jött meg. Rajtam már úgymond mindent megycsinált (gyógyszeres kezelések, injekció, 2 hsg és egy lapar) és mondta ha így sem lesz baba muszáj elirányítania meddőségibe. hát jött egy lehetőség hogy hamar kaptunk időpontot és mondta a doktornő hogy akkor ne várjunk hanem menjünk el, de ha a valami gondom van nyugodtan szóljak neki. Én teljesen meg vagyok elégedve vele!
2012. jan. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim válasza:
Tegnap elött tulestem a laparoszkopián...szerencsére átjárható volt mindkét petevezetékem..jol sikerült a mütét...de nagyon fájt utánna..most már elviselhető csak eegy kicsit huzodik a köldökömben a varrat..az orvosom mondta hogy pár nap mulva ha kibirom már elkezdhetünk probálkozni..:)) remélem minél elöbb sikerül a baba :)
2012. jan. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:

2-es 3-as vagyok.

Met nélkül sokkal nagyobb a vetélés esélye, még akkor is, ha összejön a babó!

Én nem merném met nélkül megkockáztatni.

Összesen nekem is 2 év volt, mire teherbe estem (ebből másfél év metformin és fél év Avandamet terápia-úgy tűnt nem használnak, de az Avandamettől rendszeresek lettek a ciklusaim, lett peteérésem és utána sikerült is az első babánk!), már majdnem belementem én is a műtétbe (kb.fél évente meg kell ismételni a műtétet, mert addigra visszatérnek a ciszták, minden egyes műtét roncsolja a petefészek állományát!-már ha a drillinget csinálták meg nektek), de végül nem vállaltam és mégis spontán összejött és mindkettő meg is maradt az első 12 hétben és utána is!

Gondoljátok át attól függetlenül, hogy most a sikeres teherbeesés a célotok, fontos, hogy veletek is maradjon a picur, ha már összejön!

Szóval én a műtét után és a hormonkezelések mellett is szedném a metet, valamint keresnék egy profi endokrinológust, aki megpróbálja az Avandamet terápiát is!

De ti tudjátok, én csak segíteni szeretnék, hisz már túl vagyok egy nagyon reménytelen helyzetből induló két sikeres teherbeesésen és egy babám már egészségesen megszületett 15 hónapja, a másik pedig 20 hetes pocaklakó!

Nem volt spontán mensesem egyáltalán (évek óta, 10 évig fogamzásgátlót szedettek velem is, mint oly sokakkal), a hormon laboreredményeim az egekben voltak, nem volt peteérésem és még sorolhatnám...

Ja igen és én mindkét terhességem alatt szedtem/szedem továbbra is a metet és persze diétázom és még így is mindkettővel terhességi cukorbeteg lettem, szóval ez a PCOS nem gyerekjáték, mindenkinél inzulinrezisztencia áll a háttérben, még ha egyes nem túl tájékozott orvosok az ellenkezőjét is mondják!

A hormonkezelések még jobban rontják az inzulinrezisztenciát és még nehezebbé teszik a teherbeesést és a baba megtapadását és megmaradását, főleg, ha nincs mellette a met, ami ezt kicsit ellensúlyozná.

Tudom mit beszélek, eü-s vagyok és legutóbb a PCOS-ből írtam a szakdolgozatomat!

2012. jan. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
nekem a drilling-et csinálták. A doktornőm és a kaáliba is azt mondták, hogy kb 2 év múlva alakulnak ki újból a ciszták. nekem a merckformin semmit sem használt. a dokim tanácsára hagytam abba, mert mondta ha megyünk a kaáliba ott majd megmondják hogy szedjem-e vagy nem. első konzultáción nem mondták hogy szedjem. nekem a menstruációm sem állt be tőle. mellette kellett androcurt vagy norculutot szednem. és a műtét óta 1 szer már megjött gyógyszerek nélkül! nálam már ez is sokat jelent! Így nagyon bízok benne, hogy talán most összejön!
2012. jan. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim válasza:

ÉN is ugy tudtam hogy 1-1,5 év mire vissza jönnek a ciszták.....és a dokim azt mondta hogy 2-3honap alatt általában össze szokott jönni a baba...

Sándor Henrietta remélem neked is összejön minél hamarabb drukkolok neked :))

2012. jan. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen Kedves Utolsó Válaszoló!!! Szorítok Neked is!!!! nagyon bízom benne hogy sikerül minél előbb, mert a dokim mondta hogy a műtét után nagyobb az esély!!!
2012. jan. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim válasza:
December ota nem sikerült még teherbe esned? Mütét után mennyi idö mikor kezdtetek el probálkozni??
2012. jan. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
Még sajnos nem sikerült :( dec. 8-án volt a műtét az csütörtök volt. és már azon a hétvégén (vasárnap) megpróbáltuk. persze csak óvatosan. és utána kb minden másnap volt. azt hittük hogy egyből sikerült, mert utoljára nov. 29-én jött meg. csináltam 3 tesztet és mind - lett. aztán jan. 5-én mentünk a Kaáliba és ott csináltak 1 uh-t. mondta a doki, hogy van 1 cisztám de már elég nagy és hogy hamarosan megjön. hát másnapra meg is jött. rendesen, gyógyszer nélkül! most meg sajnos nem lehetünk együtt mert a férjem hétfőn megy ejakulátum vizsgálatra. de a jövőhéten leszek félidőben, talán most összejön!!! az a baj hogy a ciklusaim nagyon rendszertelenek.
2012. jan. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
nekem a doktornő azt mondta hogy nyugodtan lehet próbálkozni a műtét után ha nem vérzek és nem zavarnak a varratok. mert ilyenkor nagyobb az esély. neked mi miatt kellett a műtét?
2012. jan. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!