Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Munkahelyi probléma, hogyan...

Munkahelyi probléma, hogyan tudnám ezt megoldani?

Figyelt kérdés

Múlt hét pénteken volt az első inszeminációm.

Pénteken-szombat vasárnap teljesen stresszmentesen zajlott, még a tegnap is, viszont megint mérhetetlen stressznek vagyok kitéve a munkahelyemen.


Próbálok abszolút nyugodt lenni, de egyszerűen nem tudok, mert a munkahelyemen egyrészt a kolléganők rettentően szemetek velem, undokok, akadályoznak a munkában, nem adják át az információkat, viszont minden felelősség az én vállamat nyomja.


Az inszem előtt pontosan emiatt le sem tudtam szokni a dohányzásról sem, volt, hogy nem cigiztem napokig, hetekig, de amikor pattanásig feszül a húr, egyszerűen a sírógörcs kerülget, ilyenkor elvonulok a teraszra elszívni egy cigit.


A kék cigit fehérre cseréltem, és napi 1-2 szálnál nem szívok többet.


Mellette szigorú fehérje-zöldség-gyümölcs diétát tartok, otthon meditálok, naplót írok, szedem a gyógyszereket, vitaminokat.


Azért megyek ki rágyújtani, mert egyszerűen annyira sok a stressz a benti körülmények között, hogy szó szerint remegek az idegtől, mint a nyárfalevél, és szerintem az még többet árt ilyenkor.


A munkahelyen nem tudok felmondani, egyrészt mert nagyon drága az inszem, kell a pénz, kell a tb, és a gyed, és pont amiatt, hogy inszeminációzunk, a váltás sem jó megoldás.


Egyszerűen már sírok, hogy ilyenek velem a munkatársak, és minden az én felelősségem, és ahelyett, hogy segítenék egymást itt az emberek, inkább a gonoszkodás, szemétkedés megy folyton.


Még 10 nap van hátra a tesztig.


Az lenne a kérdésem, hogy mit tehetek ilyen helyzetben?

Tudom, hogy a cigi nem jó, próbálok mélyeket lélegezni, de napi kb 1-2x így is elszívok egy fehér 1-es cigit, mert már nem bírom idegileg, ami itt megy.


Ez a beágyazódást nagyon rontja? Vagy inkább a stressz ami árt?


Mit tegyek?


Amint terhes leszek és 6-7 hetes, tuti elmegyek táppénzre, de addig valahogy el is kellene jutni...



2017. máj. 16. 11:26
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
100%

Tappenz.


Mas nem fog segiteni. Sem a dohanyzas, sem a kollegak kiosztasa.

2017. máj. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
100%
Utolso vagyok, akartam irni hogy igazabol inszem kornyekere eleve szabadsagot kellett volna kerned, amig rendesen beagyazodik, utana meg tappenz, ha ennyire szarok a munkakorulmenyeid. Kerj rendkivuli szabit.
2017. máj. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:

nem tudok táppénzre menni sajnos. Ha 40 fokos lázas lennék akkor is be kellene jönnöm.

Tudom, függő vagyok, nincs ezen mit szépíteni.


Munkahelyet nem tudok váltani sajnos. A kolléganőknek meg nem tudom, mi a bajuk velem, próbáltam velük barátkozni, aztán az egyik benyögte, hogy nem vagyok neki szimpi alapból, azóta fúr. A többi meg alapból mindig, mindenkit fúr, én lettem kikiáltva a leggyengébb láncszemnek gondolom, könnyebb összezárni.


Igyekszem letenni végleg a cigit. Már az is jó, hogy napi max. 2 szálra lecsökkentettem.

2017. máj. 16. 12:16
 14/43 anonim ***** válasza:
40%

jó a napi két szál?

persze jobb, mint a húsz...de mégis csak gyerekért küzdesz. bár kétlem ilyen hozzáállással

2017. máj. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:
Pénteken volt az inszem, akkor hazugsággal nem kellett bejönnöm, és hétvégén is végig pihiztem, plusz tegnap sikerült mindenkit elkerülnöm, és nyugi volt.
2017. máj. 16. 12:18
 16/43 anonim ***** válasza:
86%
Minden dohányos terhes azzal nyugtatja magát és abban a tévhitben ringatózik, hogy a dohányzás elhagyásával járó stressz mennyivel károsabb, mint az az 1-2 cigi. Pedig nem. Ilyen előzménnyel erre nincsen mentség. Mindig lesz stressz, ha mankó kell az elviseléséhez, az nem a munkahely hibája, mégha olyan pokoli roha.dékok is a kollegák. Nálam nagyobb bagós kevés nő volt, közel jártam a 2 dobozhoz, mikor úgy döntöttünk jöhet a gyerek, abba tudtam hagyni úgy is, hogy nem volt egészségügyi akadálya a teherbeesésnek. Viszont te így is mesterséges beavatkozásokra szorulsz és bevállalsz mellé egy ekkora rizikófaktort. Zöldség meg meditáció nem segít, ha füstölsz, ennyi erővel élhetnél hamburgeren meg kólán, ha nem dohányoznál mellette még mindig több esélyed lenne. Nem, nem belerúgok a földön fekvőbe, hanem szeretném felrázni. Hahó! Hagyd a bagót a fenébe, lehet még a nélkül is millió dolog, ami miatt nem jön össze, ne nehezítsd a dolgodat önként dalova evvel. Les.zarom tabletta nem működik. OKé. Akkor meg oszd ki őket úgy emberesen, ha nem is vagy főnök, tudják már hol lakik az úristen. Nem megy? Hagyd az inszemet és válts munkahelyet, szokj le és kezdjétek el akkor, amikor nem esküszik össze a világegyetem, köztük te magad, hogy ez sikerüljön is végre.
2017. máj. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
60%

Munkafuggo vagy? Hat nem tudom, ha gyereket akarsz talan elso hogy ezen valtoztass. Most komolyan, mi a fontosabb?


Bocs de nem ertelek. Evek ota vartok gyerekre, inszemed volt, de meg ezek ellenere is a cigi meg a munka fuggese az elso? Erre nincs mit mondanom, ne haragudj............

2017. máj. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
16%

"Naaaaaa, én ezt nem veszem be, ne haragudj!

Azért cigizel, mert függő vagy. Ezen nincs mit szépíteni."


ez nem igaz. én már 2 éve csak "kocabagós" voltam a baba előtt, terhesség alatt mégis elszívtam 2X1 szálat, mikor olyan munkahelyi stressz ért, hogy kellett a megnyugváshoz. Szóval aki szerint nem stresszlevezető, az sosem dohányzott, vagy sosem volt igazán stresszes. Egyik alkalommal ránk uszították a kutyákat, másodszor 4 gyerek intézetbeszállítása után történt.

Sajnos tudom, milyen ez, hogy nincs se szabi, se táppénz. Férjem fogtechnikus, ott ugyan ez a helyzet. Én is csak azt tudom javasolni, hogy valahogy próbáld kibírni, minimálisra redukálni velük a kapcsolatot, és a pozitív eredmény után azonnali táppénz 9es kóddal.

2017. máj. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
53%

A dohányzás valóban nem szép szokás, de amíg az anyai és a magzati vérkeringés nem kapcsolódik össze, addig nem oszt, nem szoroz.


Én egy nagyon durva ereszd-el-a-hajamat típusú nyaralás után teszteltem pozitívat. Az orvosnak elmondtam, hogy ott volt minden, ami nem hasznos, mi van ilyenkor?

Mondta, hogy semmi, ilyen korai szakaszban még nincs hatása, max tényleges mérgezésnek.


A stressz viszont tényleg káros, általában is és ilyen esetben is. Nyomja a kortizolt és az adrenalint a szervezetedbe, ami evoluciósan még nem állt át arra, hogy ez nem háborús helyzetet jelent, csak hülye kollégákat. Tehát fogja magát és védekezni fog a terhesség ellen - mert ugye éhínség, háború idején nem volt a legjobb teherbe esni néhány ezer éve.

2017. máj. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 A kérdező kommentje:

Nem vagyok munkafüggő, viszont szükségem van a munkára. Márcsak azért is, mert különben nem tudok elmenni se táppénzre, se gyed nem lesz, az inszemet is fizetni kell valamiből.

És igen, van olyan munkahely, hogy se szabi, se táppénz, mert repülsz. Ha hibázol...ugyanez. A kolléganőkkel én mindig segítőkész voltam, és valószínűleg az a bajuk, hogy nem tűrtem mosolyogva, hogy a saját dolgukat is az én nyakabma varrják, ahogy az elődömmel tették, hozzáteszem, mint kiderült, 2-3 hónapnál tovább nem bírta itt senki sem.


De már nem akarok visszatáncolni, mert a táppénz is csak úgy jár, ha nincs megszakítás. Aztán 3 hó próbaidő lenne a kövi helyen, ha váltanék, kockázatos és tisztességtelen is inszem közben új helyre menni.


Tudom nagyon jól, hogy nem jó a cigi, utálom, gyűlölöm, de amikor már ott vagyok, hogy vagy szétverem az öklöm az asztalon, vagy felmondok, vagy kimegyek, és szívok 1-2 slukkot, akkor konkrétan kimegyek, rágyújtok, 1-2 slukk után meg vissza, igyekszem elterelni a figyelmemet, és dolgozom tovább. Ha nem lennék olyan helyzetben, hogy szükségem van a bejelentett munkaviszonyra, és a pénzre de nagyon, akkor dobbantanék, de ezt nem tehetem meg.


Igyekszem inkább kibírni.

És imádkozom, hogy pozitív legyen a tesztem.

2017. máj. 16. 12:54
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!