Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Munkahelyi probléma, hogyan...

Munkahelyi probléma, hogyan tudnám ezt megoldani?

Figyelt kérdés

Múlt hét pénteken volt az első inszeminációm.

Pénteken-szombat vasárnap teljesen stresszmentesen zajlott, még a tegnap is, viszont megint mérhetetlen stressznek vagyok kitéve a munkahelyemen.


Próbálok abszolút nyugodt lenni, de egyszerűen nem tudok, mert a munkahelyemen egyrészt a kolléganők rettentően szemetek velem, undokok, akadályoznak a munkában, nem adják át az információkat, viszont minden felelősség az én vállamat nyomja.


Az inszem előtt pontosan emiatt le sem tudtam szokni a dohányzásról sem, volt, hogy nem cigiztem napokig, hetekig, de amikor pattanásig feszül a húr, egyszerűen a sírógörcs kerülget, ilyenkor elvonulok a teraszra elszívni egy cigit.


A kék cigit fehérre cseréltem, és napi 1-2 szálnál nem szívok többet.


Mellette szigorú fehérje-zöldség-gyümölcs diétát tartok, otthon meditálok, naplót írok, szedem a gyógyszereket, vitaminokat.


Azért megyek ki rágyújtani, mert egyszerűen annyira sok a stressz a benti körülmények között, hogy szó szerint remegek az idegtől, mint a nyárfalevél, és szerintem az még többet árt ilyenkor.


A munkahelyen nem tudok felmondani, egyrészt mert nagyon drága az inszem, kell a pénz, kell a tb, és a gyed, és pont amiatt, hogy inszeminációzunk, a váltás sem jó megoldás.


Egyszerűen már sírok, hogy ilyenek velem a munkatársak, és minden az én felelősségem, és ahelyett, hogy segítenék egymást itt az emberek, inkább a gonoszkodás, szemétkedés megy folyton.


Még 10 nap van hátra a tesztig.


Az lenne a kérdésem, hogy mit tehetek ilyen helyzetben?

Tudom, hogy a cigi nem jó, próbálok mélyeket lélegezni, de napi kb 1-2x így is elszívok egy fehér 1-es cigit, mert már nem bírom idegileg, ami itt megy.


Ez a beágyazódást nagyon rontja? Vagy inkább a stressz ami árt?


Mit tegyek?


Amint terhes leszek és 6-7 hetes, tuti elmegyek táppénzre, de addig valahogy el is kellene jutni...



2017. máj. 16. 11:26
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:

Azért kell az inszem, mert mert antitesteket termelek a férjem ondója ellen. Amúgy szerencsére középidőben mindig 23-25 mm-es tüszőm van és 12 mm méhnyálkahártyám, a hormonjaim is mindig nagyon jók.


Szedek egyébként sokmindent, inofolic, e, c, d, b komplex vitamin, prement, most kell progeszteront is az inszem miatt, femibion, és normoxin az alacsony tsh miatt.


Szinte havonta csináltattam régebben hormonsort, és amikor kirúgtak (vagyis bedőlt a cég, emaitt elbocsátottak), akkor az egekbe ment a proaktinom, és akkor kezdtem el újra cigizni.


Egyébként nem eszem csak húst, toját, zöldséget és gyümölcsöt, meg kemény sajtot, ha nasizom, akkor csak sózatlan magot egy maréknyit.


Minden este orvosi javaslatra iszom egy pohár fullos, minőségi száraz vörösbort.

Minden nap óvatosan, de mozgok, gyaloglok, takarítok, de nem ugrálok és nem emelek súlyt sem.


Minden nap kb 3-3,5 l folyadékot iszok meg, ami ízesítetlen zöldtea, citromfűtea, vagy ásványvíz.


Nem fürdök, csak tusolok.


Tudom, már csak a cigit kellene letenni... és azon is vagyok.

2017. máj. 16. 14:04
 32/43 anonim ***** válasza:
61%

"csak" a cigit kellene letenned?!

Beültetés mellett cigizel?


Nem a kollégáid rosszfejsége cigizik helyetted, hanem te magad. A cigitől senki nem lesz nyugodtabb.


Egy éppen megfoganó embriónak nagyon ártalmas a nikotin, a kátrány és még az ezerféle méreg.

2017. máj. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
Már táppénz alatt is kirúghatnak?
2017. máj. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 A kérdező kommentje:

igen, az új munka törvénykönyve szerint igen, táppénz alatt is kirúghatnak. Kismamákat nem, úgy tudom, de ha csak simán vagy táppénzen, akkor már igen.


egyébként igen, igazatok van, csökkentem ezt a napi 1-2 szálat is, hogy néhány nap múlva már tényleg 0 legyen!

2017. máj. 16. 16:54
 35/43 anonim ***** válasza:
Menj táppénzre , az nem a te problémád hogy nincs olyan személy aki megcsinálja a munkát hanem a munkáltatódé. Legyen ez az ő baja. Én úgy tudom ilyen esetben is védett vagy ha inszem kezelésre jársz és nem rúghat ki. Ha így állsz hozzá és ennyit aggódsz sose leszel terhes. És a cigit azonnal felejtsd el! Döntsd el hogy babát szeretnél vagy dolgozni és cigizni. Ennyire egyszerű.
2017. máj. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
74%
én komolyan nem értem, nem fogjátok fel, hogyha elmegy táppénzre, akkor repül??? nem ismertek ilyen munkahelyet, látszik. Pedig van, nem is kevés. Nyilván első a gyerek, de azt a gyereket etetni is kell, ha egyáltalán sikerül...
2017. máj. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
87%

Felfogjuk, nyugi, csak ebben az esetben ha elmegy táppénzre is védett a munka törvénykönyve szerint: 65. 65.§ (1) A munkaviszonyt mind a munkavállaló, mind a munkáltató felmondással megszüntetheti.

(2) A felek megállapodása esetén - legfeljebb a munkaviszony kezdetétől számított egy évig - a munkaviszony felmondással nem szüntethető meg.

(3) A munkáltató felmondással nem szüntetheti meg a munkaviszonyt

a) a várandósság,

b) a szülési szabadság,

c) a gyermek gondozása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság (128. §, 130. §),

d) a tényleges önkéntes tartalékos katonai szolgálatteljesítés, valamint

e) a nő jogszabály szerinti, az emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelésének, de legfeljebb ennek megkezdésétől számított hat hónap tartama alatt.


És az inszemináció emberi reprodukciós eljárásnak minősül az 1997. évi CLIV. egészségügyről szóló törvényben



Az emberi reprodukcióra irányuló különleges eljárások általános feltételei

166. § (1) Emberi reprodukcióra irányuló különleges eljárásként (a továbbiakban: reprodukciós eljárás)

a) testen kívüli megtermékenyítés és embrióbeültetés,

b) a házastárs, illetve élettárs ivarsejtjeivel vagy adományozott ivarsejttel végzett mesterséges ondóbevitel,

c) ivarsejt adományozásával történő testen kívüli megtermékenyítés és embrióbeültetés,

d) embrióadományozással végzett embrióbeültetés,

e)531

f) a női ivarsejt megtermékenyülését, illetőleg megtermékenyíthetőségét, valamint a megtermékenyített ivarsejt megtapadását, fejlődését elősegítő egyéb módszer alkalmazható.


Szóval ha kirúgja a munkáltató, mert most elmegy 1-2 hét táppénzre, míg kiderül,hogy sikerült-e az eljárás és mondjuk otthon nyugiban van és nem stresszeli szét magát és tényleg teherbe tud esni, akkor munkaügyi bíróság, ahol tuti ő nyer és nem a munkáltató. Egyébként meg ha sikerül úgy is megy táppénzre és onnanstól kezdve a táppénz és a gyerek 3 éves koráig nem mondhat fel neki. Addig meg bármi történhet, simán lehetőség van új helyet keresni.


Én továbbra is a táppénzt választanám azonnal a sikeres inszemináció érdekében. Persze ez nem garancia semmire, de az hogy stresszelsz és ki vagy borulva minden nap nem segít a teherbe esésen.

2017. máj. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
ez rendben is van, de ha nem sikerül, amint lehet, páros lábbal küldik el, onnan meg nincs TB (tudom, 40x napig van, de az a kérdezőn nem segít), nincs fizu, csed, gyed
2017. máj. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 A kérdező kommentje:
Igen, pont az a gond, hogy nem biztos, hogy sikerül. Ha bejelentem, hogy inszemezünk, akkor pedig ezer százalék, hogy öt hó után repülök. Bár remélem sikerül. Egyébként meg ha most elmegyek táppénzre, akkor ha visszamegyek és nem sikerült, akkor szintén annyi... ez nem az a munkahely, ahonnan csak úgy le lehet lépni betegeskedni minden hónapban. Viszont a munkára, vagyis a munkaviszonyra meg szükségem van.
2017. máj. 16. 22:06
 40/43 anonim ***** válasza:
45%
Ne ostorozd magad a cigi miatt. Amint pozit tesztelsz biztos vagyok benne hogy már nem fogsz rágyújtani. Addig pedig nem annyira gáz. Nem azt mondom hogy hajrá, de megértem ha ekkora rajtad a nyomás. Pozi teszt utan meg szard le a melót! Menj mielőbb táppénzre.
2017. máj. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!