Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Munkahelyi probléma, hogyan...

Munkahelyi probléma, hogyan tudnám ezt megoldani?

Figyelt kérdés

Múlt hét pénteken volt az első inszeminációm.

Pénteken-szombat vasárnap teljesen stresszmentesen zajlott, még a tegnap is, viszont megint mérhetetlen stressznek vagyok kitéve a munkahelyemen.


Próbálok abszolút nyugodt lenni, de egyszerűen nem tudok, mert a munkahelyemen egyrészt a kolléganők rettentően szemetek velem, undokok, akadályoznak a munkában, nem adják át az információkat, viszont minden felelősség az én vállamat nyomja.


Az inszem előtt pontosan emiatt le sem tudtam szokni a dohányzásról sem, volt, hogy nem cigiztem napokig, hetekig, de amikor pattanásig feszül a húr, egyszerűen a sírógörcs kerülget, ilyenkor elvonulok a teraszra elszívni egy cigit.


A kék cigit fehérre cseréltem, és napi 1-2 szálnál nem szívok többet.


Mellette szigorú fehérje-zöldség-gyümölcs diétát tartok, otthon meditálok, naplót írok, szedem a gyógyszereket, vitaminokat.


Azért megyek ki rágyújtani, mert egyszerűen annyira sok a stressz a benti körülmények között, hogy szó szerint remegek az idegtől, mint a nyárfalevél, és szerintem az még többet árt ilyenkor.


A munkahelyen nem tudok felmondani, egyrészt mert nagyon drága az inszem, kell a pénz, kell a tb, és a gyed, és pont amiatt, hogy inszeminációzunk, a váltás sem jó megoldás.


Egyszerűen már sírok, hogy ilyenek velem a munkatársak, és minden az én felelősségem, és ahelyett, hogy segítenék egymást itt az emberek, inkább a gonoszkodás, szemétkedés megy folyton.


Még 10 nap van hátra a tesztig.


Az lenne a kérdésem, hogy mit tehetek ilyen helyzetben?

Tudom, hogy a cigi nem jó, próbálok mélyeket lélegezni, de napi kb 1-2x így is elszívok egy fehér 1-es cigit, mert már nem bírom idegileg, ami itt megy.


Ez a beágyazódást nagyon rontja? Vagy inkább a stressz ami árt?


Mit tegyek?


Amint terhes leszek és 6-7 hetes, tuti elmegyek táppénzre, de addig valahogy el is kellene jutni...



2017. máj. 16. 11:26
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%

Szornyu lehet, aterzem, bar szerencsere sosem voltak ilyen problemaim. (gyorsan le is kopogom!)


En mindig arra gondolok, hogy nehogy mar a munka iranyitsa az eletemet!!!


Kik ők, akik miatt ilyen allapotba kerulsz??? SENKIK!!!! Ne foglalkozz a szemrtsegeikkel, akiknek felelosseggel tartozol a munkadert, mondd el, h te ezt es ezt az infot kaptad xy-tol,ez alapjan dolgoztal tovabb. Amennyiben vmit rosszul csinaltal, vegyek elo azokat akik neked hianyos infot szolgaltattak!

Ha veluk nem ertesz szot, probalj szot erteni a feletteseddel,ne felj kinyitni a szad! Inkabb mint hogy remegj az idegtol! Ez nagyon durva!


Azt mondjuk en sem ertem, h miert nem mehetsz tappenzre! Ujfent csak azt tudom irni, h NE ENGEDD H A MUNKA IRANYITSA AZ ELETED! Ez egy nagyon fontos szabaly, amit probalj betartani, kukonben belerokkansz. (nem csak most, hanem ugy altalaban barmikor)

2017. máj. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:

Egyébként tényleg igyekszem ezt a stresszt a minimálisra csökkenteni, próbálok munka után pihenni, relaxálni, nagyokat sétálni, az irodában pedig dolgozni, és kizárni a feszkót, amennyire csak tudom.

Igyekszem nem magamra venni, hogy szemétkednek. Viszont nem tudom minden alkalommal. Sajnos.

2017. máj. 16. 12:59
 23/43 anonim ***** válasza:
Nem tudod megoldani, hogy otthonról dolgozz? Ha nem heti öt napot mennél be, már az is valami.
2017. máj. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:

Azért nem mehetek táppénzre, mert nincs aki át tudja venni a munkát. Senki nem ért ahhoz, ami az én dolgom.

Viszont határidőt mindig be kell tartani.


Fogalmam sincs, eddig hogy lett megoldva, mert ez tényleg gáz, de amikor idejöttem, bele sem gondoltam.


Igyekszem elmagyarázni. Pl van egy újság, aminek én vagyok a tördelője. Hiába vannak meg a cikkek, stb, ha a tördelő nem készíti el időre a nyomdai anyagot, akkor az egész havi cucc csúszik, kár keletkezik.

A tördelő pedig speciális programokkal dolgozik, viszont csak ő egyedül a cégnél.


Hasonló az én munkám is. Minden hónapban van egy leadási határidő, ami ha csúszik, milliós kár keletkezik, de csak én tudom összerakni az anyagot.


Egyébként reklámszakmában dolgozom.

És sajnos itt a profit az úr, és az emberek átgázolnak egymáson, a határidő pedig szent és sérthetetlen.

Az előző helyemen nem volt ezzel gond, mert nem én voltam egyedül ilyen szaktudással, volt még rajtam kívül, aki tudott helyettesíteni. De itt senki.

2017. máj. 16. 13:06
 25/43 anonim ***** válasza:
Baratnomek 6 evet vartak babara. Azalatt folyton stresszelt, utalta a munkahelyet, mindent. Mikor javasoltuk hogy inszem masnapjatol szabadsag majd tappenz, 6 ev utan vegre sikerult. De ez a 3. inszem volt, az elozoeknel nem akart tp-re menni (tudott volna, ugyanott dolgozunk), csak sirt bent hogy nem akar mert akkor kirugjak. Mikor mar vegre sikerult meggyozni hogy ne csinalja ezt a martirom baromsagot es vegye vegre elore a baba erdeket, vegre csodak csodaja - sikerult az inszem.
2017. máj. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudok otthonról sem dolgozni egyelőre, pozi teszt után viszont biztosan megpróbálnám, hogy azt mondom, otthonról dolgozok. Most még ebbe ezer%, hogy nem menne bele a vezetőség.
2017. máj. 16. 13:08
 27/43 A kérdező kommentje:
Tényleg nem tudok táppénzre menni, hát ha tudnék, akkor mennék! Viszont van saját irodám, megpróbálom magamra zárni. És nyugiban dolgozni.
2017. máj. 16. 13:10
 28/43 anonim ***** válasza:
100%
Nem ertem. Most nem tudsz de ha pozi lesz a teszt akkor meg tudsz??
2017. máj. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:

Csak végleges táppénzre tudok elmenni valószínűleg, veszélyeztetett terhesként. Vagy a védelem ismeretében azt kérni, hogy otthonról tudjak dolgozni legalább x. ideig.


Itt az én esetemben olyan, hogy 2 hét otthon, majd visszamegyek egy hónapra, majd vissza, de közben bármi történhet, azonnal otthon maradok, nincs.


Ami vicc, mert amúgy ha pl határidő előtti napon eltút egy kocsi és kórház? Nos, ezt a vezetőség se gondolta át, ez nem az én bajom, azt viszont tudom, hogy ha pl elmennék táppénzre 6 hetesen, akkor már nincs visszaút.

Viszont ilyen feszkóban meg nem lehet lenni, ezért már megoldás nincs.


De bárcsak már ezen lehetne agyalnom!

Addig is, hogyan vészeljem át a napokat itt a cégnél?


Egyébként, ha már terhes lennék, valószínűleg sokkal nyugodtabb lennék, és a sok hülye pi csát is könnyebben le tudnám tojni.

2017. máj. 16. 13:44
 30/43 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy árt, főleg ha eleve problémád van. Rontja a méhnyálkahártya vérellátottságát (igen, a 2 szál is), így a beágyazódás esélyét is (később pedig a korai vetélést, még később halvaszületés, oxigénhiány, koraszülés...).


A láncdohányos, de mellette full termékeny Gizikének, aki a 10. gyerekét várja, lehet meg se kottyan a beágyazódásnál 2 szál (de később ugyanúgy károsítja, nem véletlen, hogy a rossz szociális körülmények között élőknél nagyobb a koraszülés aránya...), de ha te inszemmel tudsz csak, lehet nem kéne kockáztatnod.

2017. máj. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!