Nagyon szivtelen vagyok?

Figyelt kérdés
6 hetes terhes vagyok nem rég tudtam meg, nem szeretném megtartani. Van egy 3 éves párkapcsolatom, ahol minden héten összeveszünk de mindig kibékülünk de elég viharos. Becsuszott terhesseg nem tervezett. De jogom van ahhoz hogy az apanak ne szoljak a terhessegrol vagy az abortuszrol? Félek hogy rábeszélne arra hogy tartsuk meg, mivel ő szeretne gyereket (majd egyszer, de nem banna ha becsuszna) de én nem és őt ismerve lehet hogy 2ev mulva egyedulallo anya lennek. Szivtelen vagyok hogy nem szolok a baratomnak a terhessgemrol/abortuszomrol? Mindketten 21 évesek vagyunk

#terhesség #párkapcsolat ##abortusz ##buntudat
2020. febr. 8. 04:47
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
87%
Sejtem, mi zajlik benned. A pasi neked időtöltésnek megfelel, de családot alapítani nem akarsz vele, mert egy gyerek apjának már nem tartod alkalmasnak. Ha ez az igazság, akkor mondd el, és menj abortuszra, de már legyen folyamatban. Ne hagyd magad befolyásolni, mert 3 év alatt láthattál annyit belőle, ami alapján leszűrted ezt. Nem lesz jobb ember, nem lesztek harmonikus család, bármit mond, bármennyire kampányolna a baba mellett.
2020. febr. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
61%
Nem vagy szívtelen. Racionális döntés. A következő a szakítás, mert ennek nincs értelme.
2020. febr. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
31%
Nem tudom, milyen lehet a pasid, de te sem vagy különb, hisz te meg képes lennél a szemébe hazudni és eltitkolni, hogy apa lenne. Egyik kutya másik eb
2020. febr. 9. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
56%

Kérdező, szerintem ebben semmi szívtelenség sincs, elvégre is az, ha abortuszra mész az nem ró semmiféle kötelezettséget a párodra. (ha megtartanád, és arról nem szólnál, nos az tényleg necces lenne)

Persze jobb lenne, ha meg tudnátok egymással beszélni és a párod támogatna, de ha csak a feszkót növelné és a párod azon hisztizne, hogy miért nem tartod meg, te meg azon, hogy miért akarja rád erőszakolni a saját álláspontját, nos az tökéletesen értelmetlen dolog.

2020. febr. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
87%

Nem vagy szívtelen, de sajnos nem fogod tudni eltitkolni. Amit már előttem mondtak: indítsd el a folyamatot, de muszáj leszel elmondani, és egyszerűen közöld tényként. Azt is elmondható neki miért. Nyilván ha még akarja tartani ezen a ponton elkezd majd ígérgetni - ekkor kell leállítani, és megmondani: bizonyítani ilyen esetekben előre kell, amikor um nincs még tétje. Mert ne egy gyerek miatt legyen veled normális, hanem magad miatt.

De őszintén, én lehet átértékelném az egész kapcsolatot a helyedben. Viszont fiatalok vagytok nagyon. Ennyi idősen mi is sokat vitáztunk a mostmár férjemmel. De abban is biztos vagyok, hogy ha akkor bevállaunk egy gyereket ma nem lenne ilyen harmonikus a kapcsolat vagy egyszerűen külön lennénk. Egyszerűen idő kell felépíteni egy kapcsolatot, kell egy érettségi szint, ami szerintem az ember 21 éves korában még nincs meg. Ezt én 30 évesen mondom, úgy hogy párommal tizenévesen ismerkedtünk meg. Egy gyereknek sem lenne szabad "készülő" kapcsolatba születni.

Szerintem az egyetlen jó döntés az abortusz, de ezt el kell tudni mondani a párodnak. Az biztos, így vagy úgy, de ez vízválasztó lesz nálatok.

2020. febr. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
20%
Elvileg nem vagy köteles megmondani, de ha utólag derülne ki, az valószínűleg jobban megviselné a párodat (mondjuk valaki elmondaná, aki tud róla vagy valahogy rájönne). Szerintem jobb, ha megbeszélitek.
2020. febr. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
10%
Ha már becsúszott, én bizony megtartanám, mert nem akarom utólag megbánni, főleg ha a pasi is akarja, szerintem joga van tudni és joga van véleményt nyilvánítani, felnevelni is joga van. Nem egy rossz pulóverről van szó, amire azt mondom, hogy bocs, nem ezt akartam, hanem egy emberi életről. Érezzük a súlyát!
2020. febr. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
70%

Csak azért, mert becsúszott, még nem kell megtartania, főleg hogy nem akarja! Minden nőnek joga van szó döntenie a saját teste felett, a kérdező pedig már megtette, ennyi. Egy fejletlen embrió sem ér többet már meglévő, tudattal és érzésekkel rendelkező embernél. Senkinek sem kötelessége egy nem kívánt terhesség miatt az egész életét feláldozni, éppen ezért is van lehetőség az abortuszra. A pasinak egyetlen dologhoz van joga: tudomásul vennie a nő döntését, semmi máshoz, elvégre nem neki kell kihordania, megszülnie, majd felnevelnie!

Szóval kérdező, nem, eszembe nem jutna megtartani egy nem tervezett, becsúszott terhességet, pláne úgy nem bogy kimondtad, hogy NEM akarod és a párkapcsolatod is kb kukába való. Így biztos nem szülnék.

2020. febr. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a kedves/nem túl kedves kommentet. Nem azért nem mondom el neki mert nekem ilyen kedvem van , vagy azért mert hazudni támadt kedvem neki. 3 év alatt egyszer sem hazudtam ÉN ellenben ő sokszor. Azért nem mondom el neki mert ismerem annyira magamat és őt hogy tudjam rábeszélne arra hogy melletem lesz , és tartsam meg a gyereket. De nem tenné meg, még a gyerekért sem. 3 napos csoda lenne számára. És mint sokan irtátok “ez a kapcsolat kuka” persze tudom, de nem könnyű elszakadni egy olyan embertől akit 3 évig magadnál is jobban szerettél.

Emellet aki azt irta felelötlen lennék, “nem védekeztem” ÉN AKARTAM! Nem használhattam tablettát mert szerinte az elrontaná a testemet , és nem engedte. Úgy ahogy guniz sem használt mert nem szerette azt mondta megoldja bizzak benne, biztam! :) 3 év alatt ez volt az első olyan eset mikor becsuszott egy nem tervezett dolog!

2020. febr. 9. 23:32
 20/46 anonim válasza:
18%

Szerintem igenis joga van az apának is tudnia arról, hogy lehet, gyereke lesz, főleg ha ő szeretne. Mindenképp beszéljétek meg, hiszen a gyermek nem csak a tiéd, hanem az övé is. És lehet, hogy most nem szeretnél gyereket, de egy abortusz nagyon sokat ront a későbbi terhességi esélyeiden is, illetve, ha emiatt szakítasz a barátoddal, akkor ki tudja, mikor lesz egy olyan stabil párkapcsolatod, amiben bevállalsz majd egy gyereket. Ha pedig együtt maradsz a barátoddal, később se fogsz jobban gyereket vállalni, és a kapcsolat már a te részedről se lesz őszinte.

Nekem van olyan sulitársam, aki először szintén el akarta vetetni, mert neki is nagyon bizonytalan volt a kapcsolata, de együtt maradtak és megtartották, és ma már egy éves a baba. Most nagyon boldogok együtt, holott ő pont érettségi előtt állt, amikor ez beütött. De jól sült el!

Úgyhogy szerintem tartsd meg (egyenlőre biztosan) és beszéld meg a pároddal, aztán majd meglátod! De egy esélyt mindenképp adj neki!

2020. febr. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!