Nagyon szivtelen vagyok?

Figyelt kérdés
6 hetes terhes vagyok nem rég tudtam meg, nem szeretném megtartani. Van egy 3 éves párkapcsolatom, ahol minden héten összeveszünk de mindig kibékülünk de elég viharos. Becsuszott terhesseg nem tervezett. De jogom van ahhoz hogy az apanak ne szoljak a terhessegrol vagy az abortuszrol? Félek hogy rábeszélne arra hogy tartsuk meg, mivel ő szeretne gyereket (majd egyszer, de nem banna ha becsuszna) de én nem és őt ismerve lehet hogy 2ev mulva egyedulallo anya lennek. Szivtelen vagyok hogy nem szolok a baratomnak a terhessgemrol/abortuszomrol? Mindketten 21 évesek vagyunk

#terhesség #párkapcsolat ##abortusz ##buntudat
2020. febr. 8. 04:47
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
36%
Értékrendbeli különbség. Nekem aztán igazán szabálytalan életem volt, de soha egy percre sem feledkeztem meg arról, hogy gyereket akarok majd és ha "besikerült" volna, akkor megtartottam volna. Amikor a férjemmel összejöttünk, még a leendő anyósomnál lakott és ehhez képest elég sok mindent elértünk azóta együtt. Amikor eldöntöttük, hogy gyereket vàllalunk, igazán nem mondhattam, hogy ideálisak a körülményeink, de megoldottuk és azóta lediplomázott (már apaként), munka mellett. Akarat, elszántság, kitartás kellett hozzá meg persze némi szerencse is. Nem ugyanazok vagyunk már, mint huszonévesen, a legtöbb ember képes minőséget lépni. Ráadásul ha valaki feltesz egy kérdést, akkor vállalja, hogy kap hideget, meleget, én nem rontottam neki, hogy ezt kellene tennie, szimplán leírtam, hogy én hogyan gondolom.
2020. febr. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
66%

"Egyetértek azzal, hogy egy nem várt gyerek vállalása jól is elsülhet."

Hát ja, végülis az orosz rulett is túlélhető kis mázlival.


"Ráadásul elgondolkodtató, hogy itt akkor minden ab-párti nyilván szuper, felelősségteljes, minden szempontból stabil párkapcsolatba született bele, nyilván senkinek sem váltak el a szülei, akik persze diploma, autó, lakás és házasság után tiszta szívvel várták őket." - ennek ugye pont az ellenkezője a logikus, tehát aki megtapasztalja a saját környezetében, hogy milyen esetben volt hibás dolog gyereket vállalni, az lesz nagyobb eséllyel döntés-párti, és pont nem az, aki csupa jó tapaztalatot szerez a témában.

2020. febr. 12. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
80%

Az ideális körülmény sok mindentől függ, de nem tudom feltűnt-e, hogy itt eleve ott kezdődik a történet, hogy a kérdező NEM akarja megtartani. Ezt amúgy olvastátok..? Óriási különbség van a NEM TERVEZETT és a NEM KÍVÁNT, egyik vagy másik fél által nem akart terhesség között!! Mintha ez az infó néhányakhoz nem jutott volna el..

Itt nem arról van szó, hogy bár becsúszott, de akarják, itt már a legelején bukik a dolog, mert a kérdező nem akarja megtartani! Márpedig a gyerekvállalás ideális körülményei ott kezdődnek, hogy mindketten akarják a gyereket és nem ott, hogy az egyik félre megpróbálják ráerőszakolni az egészet! Ha valaki nem akarja, de nyomás hatására mégiscsak bevállalja, az egy jó nagy marha! Ilyen esetekben szinte garantáltan szakítás lesz a vége és nem happy end. Plusz ha a pasira lett rákényszerítve, akkor még az is vastagon benne van, hogy tojni fog a gyerekre utána, hisz ő nem akarta. Rengeteg ilyenről tudok! Olyanról viszont soha nem hallottam még, hogy a nő nem akart gyereket, mégis megtartotta a párja hatására és hű de csuda jó lett minden. Meg lehet nézni pl ezt a kérdést:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak..

De persze, nyilván biztos milyen sok esély van arra, hogy az egyik fél által nem kívánt, nem akart gyerek megtartása baromi jól fog végződni.. Ahogy az előttem lévő mondja, az orosz rulett is bejöhet nagy ritkán..

2020. febr. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
4%
Oké, tehát ha valakinek az a tapasztalata, hogy sz.r kapcsolatot látott maga előtt és szerinte ennél már az abortusz is jobb megoldás lett volna, akkor tulajdonképpen ezzel azt mondja, hogy bárcsak ő maga meg sem született volna.. Hát nem tudom, én se tökéletes, sőt inkább veszekedésekkel tarkított családba születtem, igaz nem részeges szülők közé, de soha egy percre sem fordult meg a fejemben, hogy mi a bánatnak létezem, hanem hálás vagyok érte. Tehát abból indulok ki, hogy az élet érték, lelki sebeket attól még szerezhetek, szereztem, de végső soron kézbe vettem az életemet és nem azt érzem, hogy megszívtam. Ettől még mindenki azt csinál, amit akar.
2020. febr. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
81%

Utolsó, én továbbra sem értem miről hadoválsz, de hogy nem a kérdésről, az biztos. Ugyanis a kérdésben a kérdező világosan leírta, hogy abortuszra fog menni, nem tartja meg!! Erre te jössz a "megfelelő és ideális" körülményekkel. Itt NINCS megfelelő körülmény, ugyanis a legalapvetőbb, legszükségesebb dolog hiányzik: az hogy mindketten (!!!) akarják ezt a terhességet! Innentől kezdve nincs miről beszélni!

És csak azért, mert valaki szerint inkább abortusz, mint részeg, állandóan veszekedő, esetleg verekedő család, az nem jelenti, hogy azt kívánja ő maga bárcsak meg sem született volna! Tanulj meg értelmezni. Szimplán annyit mondott, hogy számára vannak olyan körülmények/helyzetek, mikor inkább az abortusz mellett teszi le a voksát, látva maga előtt a saját példáját! Mert ugyan a gyerek sokak szerint ugye felnő kb bármilyen körülmények között, a lényeg, hogy kapjon legalább mindennap egy zsíros kenyeret meg vizet oszt'jóvan, de van aki azért ennél összetettebben tekint a gyerekvállalásra, mint olyanra.. Meg merem kockáztatni, hogyha van rá lehetősége, akkor inkább normális kapcsolatba vállalna gyereket, semmint állandóan verekedős, részeg kapcsolatba. Elképesztő, mi?! Simán kihathat és okozhat számos maradandó lelki sérülést egy ilyen gyerekkor, amitől ő teljesen érthető módon kímélné pl a saját gyerekét! Nem értem ezen mit nem lehet felfogni.

2020. febr. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
63%

Elég demamóg érvelés, amit az utolsó előtti ír.

Ugyanis az élet, a fejlődés egy folyamat, egy pár hetes magzat nem rendelkezik a később belőle kialakult ember élményeivel, egyéniségével, vágyaival, még ezek szerkezeti alapja is épp csak elkezd kialakulni.

Tehát az elabortált embrió nem egyenlő a belőle pl 25 év mulvára kialakult kommentelővel, ő 25 év mindenével együtt lehet hogy most azt gondolja, hogy jobb élni, mint nem, de ez egy más kérdés.

Nyilván akárhová vetsz el egy magot, ha már létrejön belőle az élet,.akkor az próbál majd megmaradni, talán szép vagy megható is lehet egy szakadék szélén küszködő torz törzsű fa, de ha Te vagy a kertész a kertedben, akkor az ilyen hajtást még azelőtt kitèped hogy elegendő tapasztalatot szerezne a szenvedés megéléséhez vagy olyan egyedisége alakulna ki, aminek a pusztulását értőn megéli

2020. febr. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
4%
Kérdésedre válaszolva: igen, nagyon szívtelen vagy. A korrektség megkívánja, hogy legyen annyi vér valakinek a pucájában, hogy odaáll a csávó elé és tudatja vele, hogy ez van. Ketten hozták össze, így akkor az a korrekt szerintem, ha így vagy úgy, de ketten állnak bele.
2020. febr. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
3%
Nem "hadováltam", hanem a #30-asnak válaszoltam, csak nem irtam ki. Kérdező, nekem ez egy kicsit olyan, amit írsz, hogy akkor leveszem a felelősséget a saját vállamról, de a pasiéról főleg, hogy nem szólok neki. Utolsó előtti: Itt az a bökkenő, hogyha felelősségteljesnek tartjuk azt a változatot, hogy valaki az abortuszt választja az élet helyett, akkor miért nem tartjuk eléggé felelősnek ahhoz, hogy át tudja gondolni, hogy kivel fekszik le, védekezik-e. Felteszem, aki pl. egy alkesz férfival/nővel szexelt, az számolt azzal is, hogy terhesség lehet belőle. Vagy ez a hoppszika, akkor mégsem, mert vele nem rontom el az életemet?? Kitáncolok valami nemkívánatosból és próbálom meg nem történtté tenni? Hát az nem egészen így működik.
2020. febr. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
48%

Ki mondta, hogy az abortusz felelősségteljes cselekedet?! Ettől függetlenül igen is van az a helyzet/körülmény, ahol az ab a felelősségteljesebb döntés. És nem kell az "élet helyett" demagóg duma. A SAJÁT életét választja egy embrióval szemben, ami teljesen érhető.

És de, pont így működik: ha nem kívántan lesz az ember terhes és nem akarja megtartani, akkor elveteti és éli tovább az életét. Az abortusz ugyanis e célt szolgálja, nem kívánt terhesség elvetetését.

Elmondani pedig szerintem el kellene mondania a fiúnak is, de ezt majd a kérdező eldönti.

2020. febr. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 A kérdező kommentje:
Akkor kedves #38as kivánom neked is, hogy nemkivánt helyzetbe kerülj, vagy ilyenbe vagy olyanba. HA JOGOM VAN DONTENI arról hogy megtartom e vagy nem tartom meg mi bajod? Neked nem lehet azért pattogsz ennyire? Nem arról szólt a kérdés hogy szerintetek MEGTARTSAM E? Meg hogy onzo e vagyok? Igen en is tudom hogy onzo vagyok hogy 21 évesen nem áldozom fel az életem egy olyan gyerekért aki nem stabil 3 éves kapcsolatból születne. Itt a párkapcsolatomról volt szó érdekelt a véleménye olyan embereknek akik ÁTÉLTÉK. nem tudom feltünt e itt jónéhány válaszolonak , de NEM TANÁCSOKAT KÉRTEM, vagy VÉLEMENYEKET AZ ABORTUSZRÓL?! Nem tudtok olvasni?
2020. febr. 13. 21:42
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!