Nagyon szivtelen vagyok?

Figyelt kérdés
6 hetes terhes vagyok nem rég tudtam meg, nem szeretném megtartani. Van egy 3 éves párkapcsolatom, ahol minden héten összeveszünk de mindig kibékülünk de elég viharos. Becsuszott terhesseg nem tervezett. De jogom van ahhoz hogy az apanak ne szoljak a terhessegrol vagy az abortuszrol? Félek hogy rábeszélne arra hogy tartsuk meg, mivel ő szeretne gyereket (majd egyszer, de nem banna ha becsuszna) de én nem és őt ismerve lehet hogy 2ev mulva egyedulallo anya lennek. Szivtelen vagyok hogy nem szolok a baratomnak a terhessgemrol/abortuszomrol? Mindketten 21 évesek vagyunk

#terhesség #párkapcsolat ##abortusz ##buntudat
2020. febr. 8. 04:47
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem, ha én lennék ebben a helyzetben, és ennyire súlyos dolgot kellene átélnem, és nem merném a páromnak elmondani, tőle titkolandó érzesekkel küszködnèk, mert alkalmatlannak tartom a fogadásukra - ez tuti a kapcsolat vége lenne.
2020. febr. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
6%

#35 Nemi erőszaknál, igen, ott elhiszem, hogy nem akarta, nem tervezte, nem így tervezte és nem is kívánja. Még mielőtt nekem esel, a nemi erőszakból fogant élet is ugyanolyan értékes, csak ott a nőt felmentem, ha azt mondja, hogy képtelen vállalni a felelősséget.


Kérdező, két gyerekem van és 21 évesen is ugyanúgy gondolkoztam, mint most.

2020. febr. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
80%

#35 Nemi erőszaknál, igen, ott elhiszem, hogy nem akarta, nem tervezte, nem így tervezte és nem is kívánja."


Te most komolyan azt hiszed, hogy csak az nem tervezett terhességet, akit megerőszakoltak?! Jó ég.

A kérdező is világosan leírta: " Becsuszott terhesseg nem tervezett."

Vagy pl szerinted az is tervezte, aki foggátló/spriál/egyéb mellett lesz terhes, akarata ellenére?! Megsúgom, hogy nem. Tehát amit írtál ismét értelmetlen. Nehogy azt hidd, hogy minden ember csak és kizárólag gyerekcsinálás céljából szexel...


"Még mielőtt nekem esel, a nemi erőszakból fogant élet is ugyanolyan értékes, csak ott a nőt felmentem"


Felmented?:D:D Miért ki vagy te, hogy bárkit is "felments"? Felmenteni a bíróság szokott valakit pl egy bűncselekmény alól, ha teszem azt kiderül, hogy az illető nem bűnös. Az abortusznál mégis miféle felmentésről prédikálsz? Nem kell senkit felmenteni, mert semmi bűnt nem követ el, aki abortáltat egy pár hetes, tudattalan, fájdalmat nem érző embriót.

Egyébként tipikus magzatfanatikus vagy te is, mert szerinted ugye óriási bűn, sőt egyenesen gyilkosság az abortusz, de persze ha a TE NÉZETEIDBEN az erőszak által fogant embriót el lehet vetetni, akkor az hirtelenjében máris nem gyilkosság, hisz hát te nem annak tartod és a te olvasatodban ekkor elfogadható az ab..

Hagyjuk már ezt. Ha egyszer gyilkosságnak kiáltod ki, akkor minden fajtája az, nem csak amit annak gondolsz és ezáltal meg egyik szavaddal ütöd a másikat. Bár a dolog már ott bukik, hogy az ab ugye nem gyilkosság, de ezt már ne is firtassuk..

2020. febr. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
34%
Miért lennél szívtelen? Remélem azóta már voltál dokinál, és elindítottad a folyamatot. Jó lenne, ha beavatnád a párod, mert úgysem tudod eltitkolni előtte, viszont semmilyen körülmények között ne hagyd, hogy lebeszéljen a műtétről! Ez a te tested, a te döntésed!
2020. febr. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:

A gyerek az első. Torz családban ne nőljön fel, nagyon meg fogja szenvedni, ha apu meg anyu utálja egymást. Az ellenkező nemhez is nagy eséllyel úgy fog viszonyulni, ahol a szülőktől látta.


Azt meg jól gondold meg, hogy a gyerekkel ott maradsz-e egyedül. Nagyon sok egy gyerekes anyuka neveli egyedül a gyerekét, mert apu gondolt egyet, talán sok volt a felelősség és behúzta a kukikáját és eliszkolt. Gyerekkel nem lesz könnyű új kapcsolatot találni.

2020. márc. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 A kérdező kommentje:
Már voltam abortuszon, minden magzatfanatikus fájdalmára. Nem tervezett becsuszott terhesség volt, mégis büntudatom volt miatta. De ez volt a jó döntés , hiszen 1-2 napra ahogy az abortusz megtörtént kiderült hogy megcsalt a párom nem is egyszer. A kapcsolatnak is vége lett. És ha egyszer úgy érzem hogy megfelelő körülményeket tudok biztositani , stabil kapcsolattal, eszem ágában sem lesz elvetetni egy életet.
2020. máj. 11. 05:02
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!