Nagyon szivtelen vagyok?

Figyelt kérdés
6 hetes terhes vagyok nem rég tudtam meg, nem szeretném megtartani. Van egy 3 éves párkapcsolatom, ahol minden héten összeveszünk de mindig kibékülünk de elég viharos. Becsuszott terhesseg nem tervezett. De jogom van ahhoz hogy az apanak ne szoljak a terhessegrol vagy az abortuszrol? Félek hogy rábeszélne arra hogy tartsuk meg, mivel ő szeretne gyereket (majd egyszer, de nem banna ha becsuszna) de én nem és őt ismerve lehet hogy 2ev mulva egyedulallo anya lennek. Szivtelen vagyok hogy nem szolok a baratomnak a terhessgemrol/abortuszomrol? Mindketten 21 évesek vagyunk

#terhesség #párkapcsolat ##abortusz ##buntudat
2020. febr. 8. 04:47
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező (#19) ne stresszelj... aki a terhesség megszakítása kérdéseknél a védekezéssel jön, az eleve rosszul van bekötve (védekezni a terhesség létrejötte előtt lehet, utána már nem) másfelől a te döntésed, hogy kinek mondod el, és kinek nem. Az, amit itt többen mondtak, hogy "úgyse fogod tudni eltitkolni" az korántsem ilyen egyértelmű... mondhatsz spontán AB-ot is, mellesleg jól leszúrva, hogy "na így védekezett" és miatta kerültél ebbe a helyzetbe, és ez alkalommal ultimátumot is adhatsz neki, hogy ezentúl vagy fogamzásgátló, vagy csinálja a saját markával...

kb ennyi.

2020. febr. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
80%

Kedves 20-as! El vagy tévedve de nagyon.... Az abortusz valóban lehet kockázat későbbi terhességre nézve, de igencsak erős túlzásokat írsz. Ezzel vígasztalsz egy missed abos nőt is? Ekkora kamut...

" illetve, ha emiatt szakítasz a barátoddal, akkor ki tudja, mikor lesz egy olyan stabil párkapcsolatod, amiben bevállalsz majd egy gyereket"

Tudod az emberek jó esetben nem a gyerekre alapozzák a kapcsolatot, hanem a jó kapcsolatra a gyereket.... Ha nem lesz, hát nem lesz! Majd lesz előbb utóbb! Nem minden nőnek egyedüli vágya a világban, hogy teherbe rakódjon azt' kész küldetés teljesítve... 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️


"Ha pedig együtt maradsz a barátoddal, később se fogsz jobban gyereket vállalni, és a kapcsolat már a te részedről se lesz őszinte"

Szintén ugyanaz a problémakör: akkor most csak emiatt gyorsan vállaljon be egy gyereket a sz*rba, nehogy később annyira sz*r legyen, hogy véletlenül se akarjon gyereket?


"Nekem van olyan sulitársam, aki először szintén el akarta vetetni, mert neki is nagyon bizonytalan volt a kapcsolata, de együtt maradtak és megtartották, és ma már egy éves a baba. Most nagyon boldogok együtt, holott ő pont érettségi előtt állt, amikor ez beütött. De jól sült el!"


Nah erről majd nyilatkozz olyan 2-3 év múlva...


" Úgyhogy szerintem tartsd meg (egyenlőre biztosan) és beszéld meg a pároddal, aztán majd meglátod! De egy esélyt mindenképp adj neki!"

Mert a gyerek az olyan, hogy meg tartom aztán majd meglátom....

Anyám borogass itt mióta van ennyi könnyelmű ember?

2020. febr. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
71%
Nahát ez az... az embernek a gyerekvállalást/szülést kell az ember életéhez ütemezni, és nem az életét a szüléshez...
2020. febr. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
13%
Ebben nem vagyok biztos utolsó. Szerintem nagyon jó dolgok is ki tudnak sülni egy nem várt terhességből is.
2020. febr. 11. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
80%
Lényegtelen, hogy te miben vagy biztos és miben nem... A lényeg hogy a kérdező nem akarja ezt a terhességet! Márpedig magyarázhatod akárhogy, de abból semmi jó nem sül ki, ha valaki akarata ellenére, nyomás hatására szül. Ha nem akarja, hát nem akarja! Ez nem egy ruha, ami ha mégsem tetszik visszaviszem a boltba, hogy köszi inkább nem kell..
2020. febr. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
76%

#24, biztosan van fehér holló is:) - én mindenesetre csak azt a koreográfiát ismerem, amikor nagyon rossz dolgok sültek ki a nem várt terhességből.

Elvégre is egy párkapcsolatot többnyire még a várt és tervezett terhesség és szülés is megvisel valamennyire, hát még ha az van az egyik félben - vagy mindkettőben - hogy ő rohadtul nem ezt akarta az élete ezen szakaszában... szerintem még az is irodalmi ritkaság, hogy ilyen felállásban a pár egyáltalán együtt maradjon hosszabb távon.

2020. febr. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim válasza:
20%

Kedves 22-es!

Nem azt mondom, hogy a gyerek a lényeg egy ember életében, mert az ő élete az övé, de a gyerek egy fontos szempont, HA SZERETNE VALAMIKOR. Szerintem éppúgy fel kell rá készülni, mint bármi másra. Lehet, hogy neked édesmindegy, lesz-e gyereked, és egy pillanatnyi döntéstől függ, de ennél lehet tudatosabban is tervezni az életet szerintem.

Illetve azt szerettem volna érzékeltetni, hogy a tökéletes körülményekre az ember örökké várhat, olyan sose lesz, hogy most van stabil párkapcsolat, pénz, otthon... stb, tehát jöhet a gyerek. És persze ennél nehezebb helyzetbe se nagyon kerülhet, mint amiben most van, de az abortusszal együtt a kapcsolatát is kidobná az ablakon, mert nem tudom elképzelni, hogy akár hazudik neki, akár őszinte ez így működhetne, ha a barátja nem tesz bele ennyi energiát. Kérdés, hogy így megéri-e neki. De ezt el tudja dönteni ő maga, csak szempontokat szerettem volna felsorolni.

És miért ne láthatná meg később? Egy hét múlva is elmehet abortuszra, ha beszélt a barátjával, sőt a kórházban is lehet hagyni szülés után (bár tudom, akkor kilenc hónap, meg még aztán is idő, mire a teste visszaáll normálisra).

Én csak úgy gondolom, hogy a gyerek mindkét szülőé, és egy abortusz testileg-lelkileg megviselő, tehát alaposan át kell gondolni, és nem feltétlen lesz rossz a vége.

2020. febr. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
37%
Egyetértek azzal, hogy egy nem várt gyerek vállalása jól is elsülhet. Ráadásul elgondolkodtató, hogy itt akkor minden ab-párti nyilván szuper, felelősségteljes, minden szempontból stabil párkapcsolatba született bele, nyilván senkinek sem váltak el a szülei, akik persze diploma, autó, lakás és házasság után tiszta szívvel várták őket. Ugyan persze. Az élet nem mindig ilyen, sőt a legtöbbször nem ilyen, produkál dolgokat. Én sem adtam volna egy lyukas garast azért 10 évvel ezelőtt, hogy az lesz a férjem, aki, pedig ismertem már akkor, azon pedig egyenesen besírtam volna, ha azt jósolják, lesz két csodálatos gyerekünk, mert annyira komolytalan emberek voltunk. Ha pedig az abortuszt jó megoldásnak tartjátok, akkor nem értem, miért van mégis ekkora nagy jelentősége/miért okoz hezitálást, miért téma, miért írnak ki erről napi min. 2 posztot, ha nincs súlya? Talán mert mégsem akkora a jelentősége, hogy akkor ma piros bugyit vegyek fel vagy kéket?
2020. febr. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
69%

Ti a gyerekvállalást állítjátok be úgy, mintha jelentéktelen ügy lenne.

És igen, gyerek stabil kapcsolatba való, amikor van saját ingatlan, munkaviszony, pénz, ha szükséges akkor autó (ez környékfüggő), akkor, amikor mindkét fél akarja q babát, a nő szed babaváró vitamint stb

2020. febr. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
59%

Kedves 28-as, nem, nem mind stabil kapcsolatba születtünk, nálunk pl apukám szeretett otthon részegen verekedni. Valahogy ezt senkinek sem kívánom, inkább az abortusz,de ez csak egyféle alkalmatlanná, valószínűleg számtalan aspektusa van a nem megfelelő családi környezetnek, egy a közös nevező: a gyerek szenved maradandó lelki sebeket.


"Micii" pedig leszel szíves korrepetáltatni magad értő olvasásból, mert nagyon nem én vagyok az, akinek pillanatnyi döntés kérdése a gyerekvállalás....de látszik, hogy nagyon kislány vagy még, és még halovány elképzelésed sincs semmiről, arról nem is beszélve, hogy a saját írásod képtelen vagy értelmezni....


Jah, mielőtt ezzel kezdtek el vagdalózni: nem vagyok gyerekgyűlölő, van egy imádnivaló férjem, szerencsések vagyunk, mert van házunk, munkánk, stb, és mostmár valóban van hova bevállalnunk a babát.

Nem az a baj, hogy ha nem tökéletesek a körülmények, az mindenki saját mérlegelése/lelkiismerete/bátorsága... De sz*r kapcsolatba gyereket vállalni, csak hogy legyen.... Hát, a világon a legnagyobb önzőség.

2020. febr. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!