Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért vagy abortusz párti...

Miért vagy abortusz párti vagy abortusz ellenes?

Figyelt kérdés

Lehet hogy most vitát fogok gerjeszteni, de nem célom. Én szeretném megérteni mindkét "tábort", szeretném, ha elmondanátok mit és hogy gondoltok. Kultúráltan!


Íme az én véleményem:

Amiért én ellenzem az abortuszt, számos oka van. Lehet ez vallás, vagy emberség, felelősség.. Honnan kezdődik az élet?

Szerintem a megtermékenyülés után, a beágyazódást követően.

Bárki láthatja, mikent és hogyan fejlődik egy kis ember hétről hétre. Tudjuk már azt is, hogy egy 6 hetes embriónak például már vannak kezei, lábai, legalábbis kezdemények. Szíve már pulzál, és hát mi emberek nagyon szeretjük a szívünket az

Érzeseinkkel összekapcsolni.

A 6. Hétben már kialakul a hangszalag is, ami szerintem nagyon érdekes. És csak egy 6 hetesről beszélünk.

A 21. Században még mindig megdöbbent engem, hogy vannak nők, férfiak, akik abban a Hitben vannak, hogy 12.hétig (mert ugye Magyarországon eddig lehet abortálni tudtommal) csak egy sejt. Nem ember. Nem érez, nem képes semmire, csak egy sejt.

Jonnan tudjuk hogy nem érez? 8 hét körül már azt is látni milyen jókat ficánkol a kis ufó kezeivel, lábaival.

A 12 hetes magzat pedig már egészen emberi kinézetű.

Olvastam olyat, aki azt mondta, azért gondolja semmisnek az abortuszt, mert még életképtelen. Valóban az, szükség van az anyai táplálására hogy fejlodhessen, de hiszen ez nincsen másképp egy újszülöttnél sem. Ahogyan később sem.

Az "én testem, én döntésem" dologgal azért nem értek egyet, mert valóban a nő hordja ki a saját testében, de ha neki joga van a testéről dönteni, akkor a babának miért nincs? Az az ő teste.


Biztos láttátok már, vannak fent a neten mocskos képek az abortált babákról és a módszerekről, amiről az a véleményem hogy embertelen. Ha ugyanezt egy már megszületett babával, vagy felnőttel tennék, senkinek sem tetszene.

Gondolok itt a végtagok kitépésére, vagy a koponya összenyomására. Valahol a kései abortuszt is lehetővé teszik...


Meg van az, hogy akik nem szeretnének babát, mégse védekeznek... Tudom történnek balesetek, ám akkor még ha észreveszi van lehetőség esemény utáni tablettára. Viszont azt nem tudom felfogni, azt a gondolkozás, hogy nem védekeznek, "ha becsúszik majd megyek abortuszra"

Kicsit igazságtalannak is tartom, hogy ismerősömék például évek óta próbálkoznak hátha osszejon a baba, miközben azért fogadtak is már örökbe gyermeket, más pedig a kollégájának dicsekszik hogy túlesett ismét egy abortusz ön (kis tapasztalat az általam látottakból)


Röviden az én véleményem, én ezért nem támogatom az abortuszt. Számomra az élet fontos dolog, akkor is ha még kicsi.


És a te véleményed?


Kérlek benneteket normális megfogalmazású válaszokat szeretnék, én is igyekeztem nem támadó, bunkó lenni. Ne essünk egymásnak.



2020. máj. 20. 22:42
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
88%

Én döntésparti vagyok és nem ítélem el az abortuszt, ha valakinek ez a legjobb választás és így döntés, akkor ki vagyok én, hogy ebben beleszóljak.

Egyébként a neve biológia és orvostudomány. Az mondja, hogy egy néhány hetes embrió még nem érez, ugyanis nincsenek az idegpályái kellőképpen kifejlődve ahhoz, hogy érezzen. És ez tény, szóval elég szánalmasnak hát, hogy valaki a saját nézetei bizonygatasa miatt hazugságokat terjeszt. Az embrió az abortusz pillanatában nem érez. Pont. Ez tény, független a véleményünktől. Mint ahogy nincs tudata sem, fel sem fogja, hogy egyáltalán létezik. Ez is tény.

Számomra is fontos az élet, éppen ezért ha egy már megszületett, érző, tudattal rendelkező felnőtt nő nem akarja magát feláldozni az anyaság szent oltárán, mert életének épp olyan szakaszában van, amikor nem adottak a körülmények egy gyerekhez vagy szimplán csak nem akar egyáltalán, akkor nem kényszerítenék rá 9 hónap terhességet, brutál fájdalmas szülést és minimum 20 évnyi gyereknevelést, puszta jófejségből. Mert számomra össze sem hasonlítható egy fejletlen embrió egy érző emberrel. És soha nem lesz előrébb való, mint egy már megszületett ember. Egy lapon sem lehet említeni a kettőt, elég csak biológiai szempontból ezt végiggondolni, az az embrió fel percig sem maradna életben a nő teste nélkül, levegőt sem lenne képes venni magától, márpedig az életfeltétel.

Ergo, amíg a nő testében fejlődik, ő általa képes létezni, gyarapodni stb, addig a nőé a döntés és ez így van rendjén. Mindenki a saját teste felett dönthet, másé felett nem.

2020. máj. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim válasza:
46%

Majdnem teljesen egyetértek kérdező... Bár ha figyelembe vesszük, hogy mennyi nőt megerőszakolnak, és ha ők teherbe esnek... Az azért az anyákra is rátesz még egy lapáttal. És szerintem normális anya-gyermeke kapcsolat létre sem jöhetne, hiszen ott van az a beivódott esemény emléke...

Szerintem ez az az eset amikor az abortuszt teljes mértékben érthető (A fiatalkori meggondolatlanságokról nem is beszélve)

2020. máj. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
84%

Maximálisan egyetértek az egyessel. Az, hogy nem érez még és nincs tudata sem egy 7-8 hetes embriónak, az puszta tény.

Nem gondolnám, hogy bárkinek is joga lenne megmondani, ki mit csináljon a testével. És de, az a nő teste és nem az embrióé. Az az embrió azért lehet egyáltalán ott és azért képes kifejlődni, mert a NŐ TESTE ezt lehetővé teszi. Az ő teste van kitéve 9 hónap terhességnek és az irtózatosan fájdalmas szülésnek! Az ő testi és lelki egészsége, épsége a tét, még jó hogy senki más nem szólhat bele a döntésbe, csak és kizárólag a nő. Akinek valóban annyira számít és fontos az emberi élet, az nem sz*arná telibe a már MEGLÉVŐ emberi életeket és mégsem fordulna a fejükben ráerőltetni a másikra a saját nézeteit és tiszteletben tartaná a másik döntését. Ja és főleg nem fosztana meg egy embert sem olyan alapvető jogától, mint a test feletti önrendelkezés joga.

Egy embriónak eleve nincsen semmilyen joga, lesz majd, HA élve megszületik, ami ugye a nő kizárólagos döntése. Maximum feltételes joga van.

Szóval több sebből vérzik itt elég sok "állítás".

2020. máj. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 ASegélyember válasza:
18%

A véleményem:

Undorító, hogy meg lehet ölni egy döntes és védekezésképtelen gyereket , aki nem dönthet, nem választhatja az életet, es aki pedig haldoklik, végstadiumba szenved azon meg nem lehet segiteni - eutanázia

2020. máj. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 ASegélyember válasza:
17%
kivéve ha erőszakbol lett terhes
2020. máj. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 anonim ***** válasza:
77%

Osztom az 1es és 3mas véleményét. Minden szavukkal egyetértek.

Számomra az a végtelenül undorító, hogy némelyek képesek a lennének egy terhességet, szülést és minimum 18-20 évnyi terhességet erőszakolni a másikra úgy, hogy ő maga nem akarja mindezt. Szóval szigorúan az "emberi élet nevében", kapásból hazavágnának rögtön 2-3-mat is... Most erre mit lehet mondani?? No komment.

Egészen addig, míg az embrió a NŐ! testében van, az ő testét használja, nagyjából mint a parazita és a gazdatest, addig nincs miről beszélni, egyértelműen a nőé a döntés. Ő viszi vásárra a bőrét, neki kell elszenvednie az egész terhesség-szülés duót, szóval fel nem foghatom hogy képzeli valaki, hogy rendben van ilyesmit a másikra erőszakolni. 🤷🏻‍♀️ Úgy gondolom más méhében semmi keresnivalója senkinek, mindenki foglalkozzon a magáéval.

2020. máj. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
45%

döntéspárti vagyok, mert ÉN szeretném eldönteni, hogy szülök-e vagy sem, és felőlem más is azt csinál, amit akar.

'vannak nők, férfiak, akik abban a Hitben vannak, hogy 12.hétig (mert ugye Magyarországon eddig lehet abortálni tudtommal) csak egy sejt'

senki nem hiszi ezt. 12 hetesen sejtCSOMÓ. aki odafigyelt bioszórán az tudja. amúgy a hit szó nem nagybetű.

2020. máj. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim ***** válasza:
34%

Akkor ítélem el, ha valaki úgy veteti el, hogy közben nem is védekezett.

A “kiveszem időben” meg a “csak az elején rakta csak be utána már gumival csináltuk” “már amugy is a ciklusom végén voltunk” nem számít annak.

Ha valakit megerőszakolnak, védekezik mert nincs olyan körülmény, hogy feltudná nevelni mégis terhes lesz (spirál, gyógyszer mellett is előfordul)

2020. máj. 21. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Kedves 7es válaszoló, képzeld el van olyan, aki ezt hiszi. Találkoztam már ilyen nővel!

És ha már ennyire szeretsz a helyesírásba belekötni, észrevehetted hogy van más hiba is a szövegben... Mivel a telefon kijavítja vagy én írom el. 🤦🏻‍♀️

2020. máj. 21. 04:49
 10/66 anonim ***** válasza:
42%

Ennyit a tényekről.

[link]


"Azt a tényt, hogy a magzatoknak és az újszülötteknek van fájdalomérzetük, sokáig nagyon komolyan vitatták, illetve tagadták. Bármennyire is hihetetlen, egészen az 1980-as évek közepéig számtalan kisbabának kellett leírhatatlan fájdalmakat elviselnie, mert a tudományos orvosi vélekedés szerint az ő esetükben még komoly műtéteknél sem volt szükség érzéstelenítésre."


Lehet, hogy kell még néhány évtized, hogy kiderüljön az igazság.

Én több verziót is el tudok képzelni.

1) tényleg nem érez semmit

2) érez, csak titkolják, az abortusz jobban megéri az államnak, mint felnevelni és támogatni sok sok gyereket


A döntéspárti szó nekem azért nem "tetszik"

1) a férfi "sejtcsomója" felett is dönt, a férfi nem szólhat bele, pedig neki is van benne része

2) a "sejtcsomó" felett is dönt

3) saját teste felett (ez jogos)


Ettől függetlenül én úgy állok hozzá, hogy mindenki azt csinál, amit akar. Senkinek sem fogom megmondani mit csináljon.

Én lelkileg nehezen vagy sehogy sem tudnék túljutni rajta. Éppen ezért kényesen ügyelek a védekezésre.

2020. máj. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!