Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért vagy abortusz párti...

Miért vagy abortusz párti vagy abortusz ellenes?

Figyelt kérdés

Lehet hogy most vitát fogok gerjeszteni, de nem célom. Én szeretném megérteni mindkét "tábort", szeretném, ha elmondanátok mit és hogy gondoltok. Kultúráltan!


Íme az én véleményem:

Amiért én ellenzem az abortuszt, számos oka van. Lehet ez vallás, vagy emberség, felelősség.. Honnan kezdődik az élet?

Szerintem a megtermékenyülés után, a beágyazódást követően.

Bárki láthatja, mikent és hogyan fejlődik egy kis ember hétről hétre. Tudjuk már azt is, hogy egy 6 hetes embriónak például már vannak kezei, lábai, legalábbis kezdemények. Szíve már pulzál, és hát mi emberek nagyon szeretjük a szívünket az

Érzeseinkkel összekapcsolni.

A 6. Hétben már kialakul a hangszalag is, ami szerintem nagyon érdekes. És csak egy 6 hetesről beszélünk.

A 21. Században még mindig megdöbbent engem, hogy vannak nők, férfiak, akik abban a Hitben vannak, hogy 12.hétig (mert ugye Magyarországon eddig lehet abortálni tudtommal) csak egy sejt. Nem ember. Nem érez, nem képes semmire, csak egy sejt.

Jonnan tudjuk hogy nem érez? 8 hét körül már azt is látni milyen jókat ficánkol a kis ufó kezeivel, lábaival.

A 12 hetes magzat pedig már egészen emberi kinézetű.

Olvastam olyat, aki azt mondta, azért gondolja semmisnek az abortuszt, mert még életképtelen. Valóban az, szükség van az anyai táplálására hogy fejlodhessen, de hiszen ez nincsen másképp egy újszülöttnél sem. Ahogyan később sem.

Az "én testem, én döntésem" dologgal azért nem értek egyet, mert valóban a nő hordja ki a saját testében, de ha neki joga van a testéről dönteni, akkor a babának miért nincs? Az az ő teste.


Biztos láttátok már, vannak fent a neten mocskos képek az abortált babákról és a módszerekről, amiről az a véleményem hogy embertelen. Ha ugyanezt egy már megszületett babával, vagy felnőttel tennék, senkinek sem tetszene.

Gondolok itt a végtagok kitépésére, vagy a koponya összenyomására. Valahol a kései abortuszt is lehetővé teszik...


Meg van az, hogy akik nem szeretnének babát, mégse védekeznek... Tudom történnek balesetek, ám akkor még ha észreveszi van lehetőség esemény utáni tablettára. Viszont azt nem tudom felfogni, azt a gondolkozás, hogy nem védekeznek, "ha becsúszik majd megyek abortuszra"

Kicsit igazságtalannak is tartom, hogy ismerősömék például évek óta próbálkoznak hátha osszejon a baba, miközben azért fogadtak is már örökbe gyermeket, más pedig a kollégájának dicsekszik hogy túlesett ismét egy abortusz ön (kis tapasztalat az általam látottakból)


Röviden az én véleményem, én ezért nem támogatom az abortuszt. Számomra az élet fontos dolog, akkor is ha még kicsi.


És a te véleményed?


Kérlek benneteket normális megfogalmazású válaszokat szeretnék, én is igyekeztem nem támadó, bunkó lenni. Ne essünk egymásnak.



2020. máj. 20. 22:42
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 A kérdező kommentje:

Ne essunk egymásnak :)


Mindig a nő dönt, azt állítod. Nálad így működik, értem.

Sajtos nekem a húgom többször át esett abortuszon, mert rettentő felelőtlen, és ő hiába tartaná meg a babát, a pasija nem akarja. Rá kényszeríti az abortuszra, mert fél, hogy elhagyja őt. De védekezni mégsem óhajt.

Sok ilyet olvasni itt is, hogy a férfi azt akarja abortálja.

De ugyebár az abortuszt is a nő éli át.

2020. máj. 21. 12:23
 32/66 anonim ***** válasza:
64%
#28 éppen ezért kéne a nőknek jobban odafigyelni a védekezésre. Az én testem én mondom meg, hogy szexelek gumi nélkül vagy sem. A férfi eldöntetni, hogy így is szexel-e velem vagy keres olyat, aki bevállalja nélküle.
2020. máj. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 A kérdező kommentje:

32es így van.

De sok nő (kinek nem inge...) mikor a férfi gumi nélkül akarja, belemegy, mert megbízik benne, hogy úgysem enged belé semmit.

Aztán vagy úgy lesz vagy nem.

Aztán meg jön a pánik.

Nincs problémám a megszakításossal, én is csináltam. De mi úgy voltunk vele, ha jön a baba, akkor jön. Szerettünk volna, de még úgy voltunk vele majd ha jönni akar úgymond.

Vegul nem jött, később mikor már nem védekeztünk sehogy sem, mert elhatároztuk itt az idő, akkor össze is jött.

2020. máj. 21. 12:30
 34/66 A kérdező kommentje:

Egyébként ez az akarat ráerőszakolás a ferfinak is lehet rossz. Hangoztatta van hogy én döntésem, nőként.

De ha a pasi nem akar apa lenni? Akkor miért van raeroszakolva? Vagy ha ő akar apa lenni..? Ez igazából oda vissza játszik.

Az tény, hogy a nőnek több szerepe van a terhesség én, anyaságban, nem vitatom.

2020. máj. 21. 12:32
 35/66 anonim ***** válasza:
71%

Tévedsz, nem a te mondandódra reagáltam személyre szabva.. Pusztán számtalanszor kapálóznak azzal, hogy szegény férfiak nem dönthetnek meg a nőnek nincs joga egyedül dönteni és milyen önző, egoista perszóna, aki mégis megteszi. Én erre reagáltam. Legyen véleménye mindenkinek, nem izgat, csak nem kell degradalni azokat a nőket, akik maguk döntenek egy ekkora volumenű dologról.

Az pedig, hogy ki hogyan védekezik, mindenkinek a magánügye. A másik helyett védekezni úgy sem tudsz, továbbá nem gondolnám, hogy az utólagos "Miért nem védekeztel" barmire is megoldás lenne. Eső után köpönyeg. Azt sem gondolnám, hogy mondjuk azért mert valaki egyszer életében pl hibázott a védekezésben és teherbe esik, akarata ellenére rá kéne kényszeríteni az egészet.

És nincs 100%-os védekezés sem. Márpedig azokat a nőket is megszólják, mert hát nem számít, hogy véletlen csúszott be és nem akart gyereket, miért nem tartja meg. 🤷🏻‍♀️

2020. máj. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 anonim ***** válasza:
35%

"Az, hogy az 1980-as években, tehát 40!! évvel ezelőtt úgy gondolták az újszülött nem érez fájdalmat, még nincs összefüggésben azzal, hogy napjaink kutatásai alapján az embrió viszont valóban fejletlen ahhoz, hogy bármit is tudjon érezni. Azért az évek során meglehetősen sokat fejlődött az orvostudomány, szóval kár évtizedekkel ezelőtti dolgokkal dobálózni."


abban a cikkben benne van, hogy tudták, de tagadták és ferdítettek. Miért ne tehetnék meg most is? Nem egy ritka jelenség, hogy az átlag ember azt tudja, amit mondanak.

2020. máj. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:
84%

"Miért ne tehetnék meg most is?"


Vagy miért ne tehették meg volna abban a cikkben is..? Hisz ennyi erővel akkor azt is mondhatnánk, hogy az az állítás miszerint "elvileg tudták és tagadták", szintén csak egy ferdítés. Semmi értelme megkérdőjelezni mindent. Számtalan és még annál is több tanulmányban részletesen taglalják, hogy egy embrió milyen szervei vannak kifejlődve a különböző terhességi hetekben és több, egymástól független kutatócsapat is bebizonyította, hogy egyszerűen nincsenek kifejlődve a fájdalom értékeléséhez szükséges idegpályák és társai egy pár hetes embriónál. Értelmetlen lenne hazudni róla, de lényegében mindegy is, abortusz akkor is lesz, ennyi. Ha érez fájdalmat, ha nem.

Hisz sok esetben vannak kivételek, mikor 12.hét után is el lehet vetetni egy terhességet, pl ha kiskorúról van szó, élettel nem összeegyeztethető betegségről stb. Akkor is megcsinálják az abortuszt, tehát nem mérvadó, hogy érez-e vagy sem.

2020. máj. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim ***** válasza:
65%

"a daganat és a féreg megbetegít és meghalsz tőle.


A terhességgel nem ez a helyezet."


szerencsere mar nem mindig, de nagyon is benne van a pakliban. meg most a 21. szazadban is vannak nok akik belehalnak a terhessegbe, vagy maradando karosodast szenvednek.

2020. máj. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim ***** válasza:
86%
#38 Így van. Arról nem is beszélve, mennyi inkontinenciaval, szülés utáni súlyos depresszíóval, hónapokig sajgó gátmetszéssel, fájdalmas/élvezhetetlen szex problémákkal küzd sok nő...! Számtalan szövődménye és maradandó következménye lehet egy terhességnek és szülésnek, amit a NŐNEK kell elviselnie és neki kell azzal együtt élnie, szóval nehogy már természetesnek kelljen venni, hogy a férfi is beleszóljon a végső döntésbe. Véleménye lehet, beleszólása nem. És ez így van rendjén.
2020. máj. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező!

Azért ne legyél abortuszellenes, mert a drága okos hugocskád sajnál havi 2 ezer ftot fogamzásgátlóra és inkább eljár 30 ezrekért abortuszra. Nem minden nő ilyen buta...

Elég szar kifogás, hogy a pasija nem akar gumit húzni. Akkor ott van a másik 100 féle védekezési mód, amit hugod választhat. Ja hogy egyszerűbb abortuszra járkálni, ha becsúszik? Az már nem a mi hibánk. Én teljes mértékben támogatom az abortuszt, de maximum 2-ig. Akinek már 2x kellett mennie és menne a 3.-ra mert annyira rohadt felelőtlen idióta, azt simán elköttetném. Leszarnám az emberi jogokat, de sokan ezt védekezési módnak használják. Amikor a mai világban 1 ebéd árából megvan a havi fogamzásgátlód. Könyörgöm, nem afrikában vagyunk. Nyugodtan mutasd meg ezt a választ a hugodnak...Hátha felfogja, hogy milyen felelőtlen és buta.

2020. máj. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!