Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért vagy abortusz párti...

Miért vagy abortusz párti vagy abortusz ellenes?

Figyelt kérdés

Lehet hogy most vitát fogok gerjeszteni, de nem célom. Én szeretném megérteni mindkét "tábort", szeretném, ha elmondanátok mit és hogy gondoltok. Kultúráltan!


Íme az én véleményem:

Amiért én ellenzem az abortuszt, számos oka van. Lehet ez vallás, vagy emberség, felelősség.. Honnan kezdődik az élet?

Szerintem a megtermékenyülés után, a beágyazódást követően.

Bárki láthatja, mikent és hogyan fejlődik egy kis ember hétről hétre. Tudjuk már azt is, hogy egy 6 hetes embriónak például már vannak kezei, lábai, legalábbis kezdemények. Szíve már pulzál, és hát mi emberek nagyon szeretjük a szívünket az

Érzeseinkkel összekapcsolni.

A 6. Hétben már kialakul a hangszalag is, ami szerintem nagyon érdekes. És csak egy 6 hetesről beszélünk.

A 21. Században még mindig megdöbbent engem, hogy vannak nők, férfiak, akik abban a Hitben vannak, hogy 12.hétig (mert ugye Magyarországon eddig lehet abortálni tudtommal) csak egy sejt. Nem ember. Nem érez, nem képes semmire, csak egy sejt.

Jonnan tudjuk hogy nem érez? 8 hét körül már azt is látni milyen jókat ficánkol a kis ufó kezeivel, lábaival.

A 12 hetes magzat pedig már egészen emberi kinézetű.

Olvastam olyat, aki azt mondta, azért gondolja semmisnek az abortuszt, mert még életképtelen. Valóban az, szükség van az anyai táplálására hogy fejlodhessen, de hiszen ez nincsen másképp egy újszülöttnél sem. Ahogyan később sem.

Az "én testem, én döntésem" dologgal azért nem értek egyet, mert valóban a nő hordja ki a saját testében, de ha neki joga van a testéről dönteni, akkor a babának miért nincs? Az az ő teste.


Biztos láttátok már, vannak fent a neten mocskos képek az abortált babákról és a módszerekről, amiről az a véleményem hogy embertelen. Ha ugyanezt egy már megszületett babával, vagy felnőttel tennék, senkinek sem tetszene.

Gondolok itt a végtagok kitépésére, vagy a koponya összenyomására. Valahol a kései abortuszt is lehetővé teszik...


Meg van az, hogy akik nem szeretnének babát, mégse védekeznek... Tudom történnek balesetek, ám akkor még ha észreveszi van lehetőség esemény utáni tablettára. Viszont azt nem tudom felfogni, azt a gondolkozás, hogy nem védekeznek, "ha becsúszik majd megyek abortuszra"

Kicsit igazságtalannak is tartom, hogy ismerősömék például évek óta próbálkoznak hátha osszejon a baba, miközben azért fogadtak is már örökbe gyermeket, más pedig a kollégájának dicsekszik hogy túlesett ismét egy abortusz ön (kis tapasztalat az általam látottakból)


Röviden az én véleményem, én ezért nem támogatom az abortuszt. Számomra az élet fontos dolog, akkor is ha még kicsi.


És a te véleményed?


Kérlek benneteket normális megfogalmazású válaszokat szeretnék, én is igyekeztem nem támadó, bunkó lenni. Ne essünk egymásnak.



2020. máj. 20. 22:42
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 anonim ***** válasza:
72%

"Azért ne legyél abortuszellenes, mert a drága okos hugocskád sajnál havi 2 ezer ftot fogamzásgátlóra és inkább eljár 30 ezrekért abortuszra. Nem minden nő ilyen buta..."

ez teljesen jogos.

kerdezo, a testvered felnott ember, at kene latnia hogy ez igy nem oke. a leirasbol nekem az jon le hogy ez egy mergezo kapcsolat, amibol ki kene lepnie mine elobb.

2020. máj. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/66 A kérdező kommentje:

Nem ezen okból vagyok abortusz ellenes. :) leirtam a véleményemet, hogy miért vagyok az.

A húgommal kapcailatban meg annyit, hogy igazából nem tudok vele mit kezdeni, én már próbáltam beszélni vele, de hiába.

2020. máj. 21. 14:36
 43/66 A kérdező kommentje:

Sajnos sokan így fogják fel a dolgot, mint ő.

Minek védekezni? Majd megy abortuszra, ha mégis becsuszik. És ez a legszomorubb.

2020. máj. 21. 14:37
 44/66 anonim ***** válasza:
61%
@42 sajnos helyette nem tudod megoldani ezt, neki kell lepnie.
2020. máj. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/66 anonim ***** válasza:
34%

"Miért vagy abortusz párti vagy abortusz ellenes?" - Kérdező, "abortusz párti" nem létezik, döntés párti van, meg abortusz ellenes. Én magam döntés párti vagyok, tehát azt gondolom, hogy az ember joga a saját önreprodukciója feletti döntés minden szinten.

Az általad leírtakban azért van néhány tárgyi tévedés is mint pl. az embrió-magzat fájdalomérzetével kapcsolatos dolgok. ld:

[link]

[link]

Az ezzel ellenkező állítások mögött érdekes módon mindig ott találsz valami vallást, vagy vonalas magzatvédő szervezeteket...

...amelyek voltaképp azt vitatnák el, hogy a adott embereké a végső döntés.

(ami nézetem szerint eleve aljas indok, nem létezHET olyan autorítás, felettünk, aminek feltétlen engedelmességgel tartoznánk, sem valamiféle vallás istene, sem az állam, sem a szüleink nem ilyenek. Illetve amelyik ezek közül erre pályázna, az szigorúan eltaposandó.)

Na, ilyenek.

Úgyhogy én a nők biológiai abortusza mellett maximálisan támogatom a férfiak jogi abortuszát is, senkire ne lehessen utódot erőszakolni semmilyen módon.

2020. máj. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/66 anonim ***** válasza:
85%
Nem vagyok abortuszellenes, persze aki nem védekezik azon meglepődöm. De annyi mindenen meg lehet nem csak ezen. Na szóval a legkevésbé sem érdekel idegen nők abortusza. Az annál jobban felháborít ha megszüli kötelességéből és neveli, de közben bántja. Téged meg valószínűleg a húgod miatt érdekel, talán neki adhatnál fogamzásgátlási tanácsokat.
2020. máj. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 anonim ***** válasza:
90%
De azért remélem azt tudod kérdező, hogy a többség szerencsére nem olyan, mint a te húgod, hogy fogamzásgátlónak használja az abortuszt. Nyilván ilyen is van, de sokaknál egyszerűen csak egy egyszeri hibáról van szó, amikor nem védekeztek megfelelően, esetleg elkapta őket a hév egy atbulizott éjszaka után és kimaradt a fogamzásgátlás, sőt olyanok is vannak, akik foggátló vagy épp eseményutani tabletta mellett lesznek terhesek.. Nem lehet mindenkit egy kalap alá vonni és konzekvensen elítélni. Nem tudhatjuk a másik miért döntött úgy, ahogy. És nem is a mi tisztünk ezt firtatni. Emberek vagyunk, hibázunk.
2020. máj. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/66 anonim ***** válasza:
72%

40-es vagyok.

Sajnos van egy ilyen ismerősöm, mint a hugod. A harmadik abortuszánál (20 évesen) volt úgy, hogy ezt már inkább megtartja. Mindenki, még az anyja is próbálta lebeszélni, mert a kislánynak 1 havi munkatapasztalata sincs. Apuka egy 20on éves szakács,feketén dolgozik de ő sem régóta. 0 ft megtakarítás . Albérletben élnek, de ismerősök segítsége nélkül be sem tudták volna rendezni. A megélhetésre nincs elég pénzük, nemhogy élettapasztalatuk. A kislánynak 1 db ruhája volt, azt is ismerősök adtak a babának, mert a 20 éves anyuka még ruhát sem tudott venni a gyereknek. Azóta is mások jóindulatára vannak szorulva, ha elromlik a mosógépük még hitelből sem tudnának újat venni mert egyikőjük sem hitelképes. Ez élet? Mennyivel jobb lett volna annak a gyereknek, ha még az elején abortálják. Mennyivel lesz most jobb éhezni meg szakadt ruhákban járni óvodába, iskolába? Az anyja garantáltan nem fog tudni normális munkát kapni kisgyerekkel 0 iskolával és 0 tapasztalattal. Örökre albérletben fognak nyomorogni, a család nem segít és 70% rá az esély, hohy a pasi is ott fogja hagyni pár éven belül (feketemunkából meg ugye gyerektartás sem lesz). Jobb ez az élet annak a gyereknek???

2020. máj. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 A kérdező kommentje:

Azért lehet találni munkát kisgyerekesen is, csak akarni kell.

Gyárakban, vagy ahol emberhiany van ott mindegy. Raszorulas alapján lehet önkormányzati lakást igényelni,nem muszáj az albérlet. De nem látok bele az életükbe, nem tudhatom mit hogy...

2020. máj. 21. 17:46
 50/66 anonim ***** válasza:
12%

Igazából nem vagyok se abortuszpárti, se ellenes. Inkább életpárti vagyok.

Egyszer láttam egy vitaműsort -angolul-, amiben egy-egy neves keresztény, zsidó és muzulmán fejtette ki az álláspontját arról, hogy mikor kezdődik az élet. Ami nálunk, keresztényeknél a fogantatáskor.

Ezért én egészséges megfogant gyereket embernek tartok, és az abortálását bűnnek. Még akkor is -bocsánat-, ha erőszakból fogant.


Radnóti szerelmes verseit is hazugságnak tartom, miután kiderült, hogy a feleségét az ő saját kényelme miatt rendszeres abortuszokra kényszerítette.

2020. máj. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!