Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért vagy abortusz párti...

Miért vagy abortusz párti vagy abortusz ellenes?

Figyelt kérdés

Lehet hogy most vitát fogok gerjeszteni, de nem célom. Én szeretném megérteni mindkét "tábort", szeretném, ha elmondanátok mit és hogy gondoltok. Kultúráltan!


Íme az én véleményem:

Amiért én ellenzem az abortuszt, számos oka van. Lehet ez vallás, vagy emberség, felelősség.. Honnan kezdődik az élet?

Szerintem a megtermékenyülés után, a beágyazódást követően.

Bárki láthatja, mikent és hogyan fejlődik egy kis ember hétről hétre. Tudjuk már azt is, hogy egy 6 hetes embriónak például már vannak kezei, lábai, legalábbis kezdemények. Szíve már pulzál, és hát mi emberek nagyon szeretjük a szívünket az

Érzeseinkkel összekapcsolni.

A 6. Hétben már kialakul a hangszalag is, ami szerintem nagyon érdekes. És csak egy 6 hetesről beszélünk.

A 21. Században még mindig megdöbbent engem, hogy vannak nők, férfiak, akik abban a Hitben vannak, hogy 12.hétig (mert ugye Magyarországon eddig lehet abortálni tudtommal) csak egy sejt. Nem ember. Nem érez, nem képes semmire, csak egy sejt.

Jonnan tudjuk hogy nem érez? 8 hét körül már azt is látni milyen jókat ficánkol a kis ufó kezeivel, lábaival.

A 12 hetes magzat pedig már egészen emberi kinézetű.

Olvastam olyat, aki azt mondta, azért gondolja semmisnek az abortuszt, mert még életképtelen. Valóban az, szükség van az anyai táplálására hogy fejlodhessen, de hiszen ez nincsen másképp egy újszülöttnél sem. Ahogyan később sem.

Az "én testem, én döntésem" dologgal azért nem értek egyet, mert valóban a nő hordja ki a saját testében, de ha neki joga van a testéről dönteni, akkor a babának miért nincs? Az az ő teste.


Biztos láttátok már, vannak fent a neten mocskos képek az abortált babákról és a módszerekről, amiről az a véleményem hogy embertelen. Ha ugyanezt egy már megszületett babával, vagy felnőttel tennék, senkinek sem tetszene.

Gondolok itt a végtagok kitépésére, vagy a koponya összenyomására. Valahol a kései abortuszt is lehetővé teszik...


Meg van az, hogy akik nem szeretnének babát, mégse védekeznek... Tudom történnek balesetek, ám akkor még ha észreveszi van lehetőség esemény utáni tablettára. Viszont azt nem tudom felfogni, azt a gondolkozás, hogy nem védekeznek, "ha becsúszik majd megyek abortuszra"

Kicsit igazságtalannak is tartom, hogy ismerősömék például évek óta próbálkoznak hátha osszejon a baba, miközben azért fogadtak is már örökbe gyermeket, más pedig a kollégájának dicsekszik hogy túlesett ismét egy abortusz ön (kis tapasztalat az általam látottakból)


Röviden az én véleményem, én ezért nem támogatom az abortuszt. Számomra az élet fontos dolog, akkor is ha még kicsi.


És a te véleményed?


Kérlek benneteket normális megfogalmazású válaszokat szeretnék, én is igyekeztem nem támadó, bunkó lenni. Ne essünk egymásnak.



2020. máj. 20. 22:42
1 2 3 4 5 6 7
 61/66 anonim ***** válasza:
25%

61

Megint egy megalapozatlan állítás, az abortusz igazolására.

2020. máj. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/66 anonim ***** válasza:
30%

#62, "az abortusz igazolására." ajánlom figyelmedbe... (meg a Kérdezőébe is)

Alkalmazott Pszichológia 2019, 19(1): 7–26. 7

DOI: 10.17627/ALKPSZICH.2019.1.7

AZ ABORTUSZSTIGMA MEGJELENÉSE

A MAGYAR ONLINE MÉDIÁBAN


[link]


Az abortusz nem szorul semmiféle igazolásra, az egy szabad döntése az embereknek.

2020. máj. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/66 anonim ***** válasza:
40%
Kivéve, ha rábeszélik, rákényszerítik a másikra, vagy olyan helyzetbe hozzák ami miatt nem tud másképp dönteni. Mindezt a szerelem jegyében.
2020. máj. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/66 anonim ***** válasza:
33%

ELTE... Erről ennyit, ismerjük; sajnos.


Hogy egy "szabad döntés nem szorul igazolásra", azt honnan szalajtották? Az ELTE filozófia képzéséről? vagy Etika kurzusról? KI írta ezt, így állításként, érdekes lenne tudni.

2020. máj. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/66 anonim ***** válasza:
58%

"ELTE... Erről ennyit, ismerjük; sajnos."

Úgy érted, hogy nem valami átkozott valláserkölcsöt akar emberek nyakába eröszakolni - természetesen csakis a vallásszabadság nevében?

A szerzők meg természetesen ott vannak felsorolva az elején.


"Kivéve, ha rábeszélik, rákényszerítik a másikra, vagy olyan helyzetbe hozzák ami miatt nem tud másképp dönteni. Mindezt a szerelem jegyében." - ez meg valami vérfemi agyszülemény... természetesen a férfinek is pont annyi joga van a _SAJÁT_ érdekét képviselni, mint a nőnek. Ezt hívják egyenjogúságnak...

2020. máj. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/66 anonim ***** válasza:
57%

Én abortusz pàrti vagyok.


- egy embrió/ magzat még nem élő, létező, lélegző ember, tudattalan, érzéketlen, fejletlen, magkezdemény, csak egy méhen kívül életképtelen sejthalmaz, semmi több. Ebből adódóan az abortuszt is tàmogatom, mint terhesség megszakítàsi eljàràst, hiszen nem vesz el emberi életet.

- a magzat egy lehetőség,hogy majd, ha a nő akinek a testében van, úgy dönt, vàllalja, akkor, hónapok múlva egy kisember vàlhat belőle. Az màr egy gyerek.

- a nőnek van joga dönteni ebben a kérdésben, mivel az ő testében van, benne élősködik a magzat, belőle szívja a tàpanyagokat, neki kell kihordani, illetve az ő életére lesz a legnagyobb hatàssal, ha a vilàgra jön, minden téren. ( Had ne soroljam fel). Ha akarja vâllalja, akkor megszüli, ha nem akarja, elveteti. Kész.

- nem gondolom, hogy ha pl valaki felelőtlen volt annyira, hogy nem védekezett, arra egy gyerek életét rà lehetne bízni nyugodt szívvel.

- nem gondolom, hogy mindenàron minden nőnek aki teherbe esik, meg kéne tartani a magzatàt. Plàne ha a hàta közepére se kívànja a minimum 18 évig tartó nyüglődést. Màr csak azért sem, mert bizony a föld túl van népesedve.

- Nem mindenkinek való gyerek. Sok olyannak sem aki szült, de màr nem tudja visszacsinàlni...többeket ismerek akik őszintén beszéltek róla, hogy rég megbàntàk. Mai eszükkel inkàbb élnének szabadabb életet a pàrjukkal.

- aki akar szül, aki nem az nem, szíve joga minden nőnek az abortusz mellett dönteni, senkinek sem lenne jó , ha az a magzat egy nem kívànt gyerekként születne meg. Soha nem lesz olyan a kapcsolat az anyjàval egy ilyen gyereknek, mint egy olyannak akit tiszta szívből akartak.

Egyik legjobb baràtnőm amúgy becsúszott, megtartottàk, de rossz a kapcsolata az szülőkkel. Évek óta nem is beszélnek. Sokszor éreztették vele hogy nem akartàk őt. Apja is anyja is verték. Egyszer megkapta azt is, hogy el kellett volna vetetni annak idején. Kinek jó ez?

Semmi garancia nincs egy nem kívànt gyereknek arra, hogy normàlis élete legyen, plusz a szülei életét is elcseszi.

Engem se terveztek a szüleim. Éreztették is. Csak azóta vagyok boldog, amióta nem velük élek. Hàzas vagyok:). Gyereket viszont soha nem akarunk! Ha becsúszna, a lehető leggyorsabban elvetetném.


Összegezve, szerintem minden nőnek joga van dönteni és nem KÖTELEZŐ szülni, se megtartani a terhességet, csak azért mert teherbe esett. Ha màs út nem maradt, akkor abortusz. De persze ajànlott elsősorban a megelőzésre fokozott figyelmet fordítani.

2020. jún. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!