Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért vagy abortusz párti...

Miért vagy abortusz párti vagy abortusz ellenes?

Figyelt kérdés

Lehet hogy most vitát fogok gerjeszteni, de nem célom. Én szeretném megérteni mindkét "tábort", szeretném, ha elmondanátok mit és hogy gondoltok. Kultúráltan!


Íme az én véleményem:

Amiért én ellenzem az abortuszt, számos oka van. Lehet ez vallás, vagy emberség, felelősség.. Honnan kezdődik az élet?

Szerintem a megtermékenyülés után, a beágyazódást követően.

Bárki láthatja, mikent és hogyan fejlődik egy kis ember hétről hétre. Tudjuk már azt is, hogy egy 6 hetes embriónak például már vannak kezei, lábai, legalábbis kezdemények. Szíve már pulzál, és hát mi emberek nagyon szeretjük a szívünket az

Érzeseinkkel összekapcsolni.

A 6. Hétben már kialakul a hangszalag is, ami szerintem nagyon érdekes. És csak egy 6 hetesről beszélünk.

A 21. Században még mindig megdöbbent engem, hogy vannak nők, férfiak, akik abban a Hitben vannak, hogy 12.hétig (mert ugye Magyarországon eddig lehet abortálni tudtommal) csak egy sejt. Nem ember. Nem érez, nem képes semmire, csak egy sejt.

Jonnan tudjuk hogy nem érez? 8 hét körül már azt is látni milyen jókat ficánkol a kis ufó kezeivel, lábaival.

A 12 hetes magzat pedig már egészen emberi kinézetű.

Olvastam olyat, aki azt mondta, azért gondolja semmisnek az abortuszt, mert még életképtelen. Valóban az, szükség van az anyai táplálására hogy fejlodhessen, de hiszen ez nincsen másképp egy újszülöttnél sem. Ahogyan később sem.

Az "én testem, én döntésem" dologgal azért nem értek egyet, mert valóban a nő hordja ki a saját testében, de ha neki joga van a testéről dönteni, akkor a babának miért nincs? Az az ő teste.


Biztos láttátok már, vannak fent a neten mocskos képek az abortált babákról és a módszerekről, amiről az a véleményem hogy embertelen. Ha ugyanezt egy már megszületett babával, vagy felnőttel tennék, senkinek sem tetszene.

Gondolok itt a végtagok kitépésére, vagy a koponya összenyomására. Valahol a kései abortuszt is lehetővé teszik...


Meg van az, hogy akik nem szeretnének babát, mégse védekeznek... Tudom történnek balesetek, ám akkor még ha észreveszi van lehetőség esemény utáni tablettára. Viszont azt nem tudom felfogni, azt a gondolkozás, hogy nem védekeznek, "ha becsúszik majd megyek abortuszra"

Kicsit igazságtalannak is tartom, hogy ismerősömék például évek óta próbálkoznak hátha osszejon a baba, miközben azért fogadtak is már örökbe gyermeket, más pedig a kollégájának dicsekszik hogy túlesett ismét egy abortusz ön (kis tapasztalat az általam látottakból)


Röviden az én véleményem, én ezért nem támogatom az abortuszt. Számomra az élet fontos dolog, akkor is ha még kicsi.


És a te véleményed?


Kérlek benneteket normális megfogalmazású válaszokat szeretnék, én is igyekeztem nem támadó, bunkó lenni. Ne essünk egymásnak.



2020. máj. 20. 22:42
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:
73%
#20 tök mindegy, mi az oka. ha valaki szeretné, akkor adjunk neki lehetőséget. aki nem akarja, az ne csinálja.
2020. máj. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 anonim ***** válasza:
79%

"Azért egy emberi életet ne hasonlítsunk már egy galandféreghez..."


Én pusztán folytattam a TI logikátokat, miszerint "Csak az ő teste felett dönthet, másé felett nem". Hisz annak a galandféregnek is van teste, sőt érez is. Vagy bizonyos esetekben mégis dönthet arról mi van a testében valamikor meg hirtelen megfosztjuk ettől..?

Teljesen egyértelmű, hogy az embriónak szüksége van a NŐ testére, ergo a döntő szó is az övé, nem hinném hogy ezt olyan nehéz lenne belátni.


"És ha az apa magához venné születés után?"


Jaaa hát az mindjárt más, talán kihordani és megszülni is ő fogja?! Ő fogja vállalni a kockázatot, hogy akár a műtőasztalon maradhat? Az ő teste van kitéve a szülés viszontagságainak? Ugye, hogy nem!

Ha én egyszer nem akarom azt a gyereket, akkor sem kihordani, sem megszülni nem akarom.

Örökbeadni aztán meg végképp nem. Nyilván majd kihordom, megszülöm, kiesek a munkából, hazavagom a testem, majd elviselem hogy a környezetem elítél és megvet, csak hogy másnak jó legyen. Hát nem.

2020. máj. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 anonim ***** válasza:
11%
A felelőtlenség, a nemtörődömség, kisebb részben a tudatlanság, illetve a tiszteletlenség is. Az emberi ego annyira elhatalmasodott, hogy csak az számít, hogy én, én, én, nekem mi a jó, kit érdekel más. Még ha a saját gyerekükről is, vagy a párunkról van szó. Lásd: én testem, én döntésem. Lényegtelen, hogy ahhoz ketten kellettünk.
2020. máj. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 anonim ***** válasza:
77%

Semmi egoizmus nincs abban, hogy valaki nem kényszerít illetve nem hagyja magára kényszeríteni egy olyan dolgot, amitől mondjuk a hideg rázza.

A férfiaknak csak megcsinálni kell azt a gyereket, ergo szexelni kell hozzá, amit meglehetősen élveznek is, na ehhez képest a nő lássuk csak: kihordja 9 hónapig, elviseli az összes terhességgel járó kellemetlenséget, ami lehet állandó hányinger, hányás, vizesedés stb stb, majd egy kulcslyuk nagyságú lyukon át kell megszüljön egy 3-4 kilós gyereket. Jaa, mekkora szemétláda, hogy nem hagyja hogy a másik döntse ez el helyette. 🤦‍♀️ A férfiaknak úgy kell vállalniuk a szexet, hogy tisztában vannak vele, bármi is lesz, a nő DÖNT. Mert az ő élete és teste a tét, senki másé. Igen, akkor is ő dönt, ha a férfi nem akarja a gyereket, ő viszont mégis megtartja. Ez van. Az élet nem mindig igazságos, majd a férfiak akkor pampoghatnak, ha ők hordják ki és szülik meg. Addig nem. Lehet rajta hisztizni, de ez akkor is így volt, így van és így is lesz.

2020. máj. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 anonim ***** válasza:
7%
Szomorú, ha te ilyen férfiakkal vagy körülvéve, így persze, érthető a hozzáállásod. De normál esetben nem ilyenek. :)
2020. máj. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 anonim ***** válasza:
86%

"ha te ilyen férfiakkal vagy körülvéve"


Milyenekkel?! Olyanokkal, akik nem tudnak helyettem kihordani és megszülni egy gyereket és így érthető módon nem akarnak helyettem dönteni a testem és az életem felett?😅🤷🏻‍♀️ Jaa valóban, de szomorú.

Szerencsére olyan férfiakkal voltam mindig is körülvéve, akik tisztában voltak vele, hogy egy terhességet illetően a végső döntés MINDIG a nőé. :)

2020. máj. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 anonim ***** válasza:
27%

Olyanokkal, akik csak megcsinálják a gyereket és ennyi.

Nem értem miért kaptad fel a vizet és kötöttél bele a mondandómba, véleményt kérdeztek, illik elfogadni minden nézőpontot :)

2020. máj. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 anonim ***** válasza:
87%

Ki kötött a mondandódba?? Mert én biztos nem. A véleményemet írtam én is le. Te jöttél azzal, hogy én milyen férfiakkal vagyok körbevéve, úgy hogy nem is ismersz. Szóval hagyjuk inkább.

És sehol egy szóval nem írtam, hogy a férfiaknak csak ennyi a dolguk. A terhesség és szülést illetően van csak ennyi dolguk! Ők megcsinálják, onnantól a nőnek kell kihordani és megszülni is, sőt tovább megyek, az esetek 99%-ban a nők maradnak otthon az első években és ha válásra kerül a sor, akkor megint csak döntő többségben a nők azok, akik egyedül maradnak a gyerekkel. Egyáltalán semmi önzőség nincs abban, ha valaki ezt nem akarja bevállalni. Ugyanis itt most abortuszról van szó, az az nem kívánt gyerekről, tehát arról, hogy a nő nem szeretné megtartani, márpedig ebbe nincs beleszólása egy férfinak sem, hisz az előbb felsorolt terheket és kockázatokat nem nekik kell vállalniuk. Ennyi.

2020. máj. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 anonim ***** válasza:
34%

#22 a daganat és a féreg megbetegít és meghalsz tőle.

A terhességgel nem ez a helyezet.

Szóval valóban rossz hasonlat.

Ha a magzat vagy az anya élete között kell dönteni, nem kérdés, hogy az anyát mentik.

Itt inkább az önként elhajtott magzatokról szól a kérdés. És nem a tragikus terhességekről (erőszak, beteg magzat stb.) Egészséges "sejtcsomókról", akik nagy valószínűséggel felelőtlenségből jöttek létre. Valóban nincs 100%-os védekezés, de az 1-5% sem teszi ki a sok abortuszt.

2020. máj. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 anonim ***** válasza:
17%
De az én kommentemre reflektáltál teljesen felháborodva.. Ez nem vitaoldal, véleményeket kérdeztek. Kissé túldramatizálod a témát, a műtőasztalon maradással és társaival... Csak magadnak ártasz, ha ennyire hagyod, hogy felizgasson egy téma és a tény, hogy mindenkinek más a véleménye :D
2020. máj. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!