Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért vagy abortusz párti...

Miért vagy abortusz párti vagy abortusz ellenes?

Figyelt kérdés

Lehet hogy most vitát fogok gerjeszteni, de nem célom. Én szeretném megérteni mindkét "tábort", szeretném, ha elmondanátok mit és hogy gondoltok. Kultúráltan!


Íme az én véleményem:

Amiért én ellenzem az abortuszt, számos oka van. Lehet ez vallás, vagy emberség, felelősség.. Honnan kezdődik az élet?

Szerintem a megtermékenyülés után, a beágyazódást követően.

Bárki láthatja, mikent és hogyan fejlődik egy kis ember hétről hétre. Tudjuk már azt is, hogy egy 6 hetes embriónak például már vannak kezei, lábai, legalábbis kezdemények. Szíve már pulzál, és hát mi emberek nagyon szeretjük a szívünket az

Érzeseinkkel összekapcsolni.

A 6. Hétben már kialakul a hangszalag is, ami szerintem nagyon érdekes. És csak egy 6 hetesről beszélünk.

A 21. Században még mindig megdöbbent engem, hogy vannak nők, férfiak, akik abban a Hitben vannak, hogy 12.hétig (mert ugye Magyarországon eddig lehet abortálni tudtommal) csak egy sejt. Nem ember. Nem érez, nem képes semmire, csak egy sejt.

Jonnan tudjuk hogy nem érez? 8 hét körül már azt is látni milyen jókat ficánkol a kis ufó kezeivel, lábaival.

A 12 hetes magzat pedig már egészen emberi kinézetű.

Olvastam olyat, aki azt mondta, azért gondolja semmisnek az abortuszt, mert még életképtelen. Valóban az, szükség van az anyai táplálására hogy fejlodhessen, de hiszen ez nincsen másképp egy újszülöttnél sem. Ahogyan később sem.

Az "én testem, én döntésem" dologgal azért nem értek egyet, mert valóban a nő hordja ki a saját testében, de ha neki joga van a testéről dönteni, akkor a babának miért nincs? Az az ő teste.


Biztos láttátok már, vannak fent a neten mocskos képek az abortált babákról és a módszerekről, amiről az a véleményem hogy embertelen. Ha ugyanezt egy már megszületett babával, vagy felnőttel tennék, senkinek sem tetszene.

Gondolok itt a végtagok kitépésére, vagy a koponya összenyomására. Valahol a kései abortuszt is lehetővé teszik...


Meg van az, hogy akik nem szeretnének babát, mégse védekeznek... Tudom történnek balesetek, ám akkor még ha észreveszi van lehetőség esemény utáni tablettára. Viszont azt nem tudom felfogni, azt a gondolkozás, hogy nem védekeznek, "ha becsúszik majd megyek abortuszra"

Kicsit igazságtalannak is tartom, hogy ismerősömék például évek óta próbálkoznak hátha osszejon a baba, miközben azért fogadtak is már örökbe gyermeket, más pedig a kollégájának dicsekszik hogy túlesett ismét egy abortusz ön (kis tapasztalat az általam látottakból)


Röviden az én véleményem, én ezért nem támogatom az abortuszt. Számomra az élet fontos dolog, akkor is ha még kicsi.


És a te véleményed?


Kérlek benneteket normális megfogalmazású válaszokat szeretnék, én is igyekeztem nem támadó, bunkó lenni. Ne essünk egymásnak.



2020. máj. 20. 22:42
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
84%
Persze szép dolgog az életvédelem de amíg nincs 100%os védekezési módszer és Magyarországon 40 év felett vagy 3 gyerek után köttetheti el magát egy nő, addig nincs miről beszélni.
2020. máj. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 A kérdező kommentje:

10es, köszönöm szépen.

Viszont, az a "sejtcsomó" mondjuk egy 12 hetes magzat már nagyon is emberi. Az agya is kifejlődött már, a méretek még nem ugyanazok. Ha valakit érdekel elolvashatja mit tud egy 12 hetes magzat.

Azért hangoztatom ezt, mert 12 hetesen még abortálják.

2020. máj. 21. 09:41
 13/66 A kérdező kommentje:

Hm ezt nem tudtam. Kicsit igazságtalan, hogy ilyen feltételek vannak. Én úgy tudom, ahhoz hogy egy férfi steril legyen, nem kellenek ilyenek, igaz?

Nekik minden könnyebb 🤷🏻‍♀️

2020. máj. 21. 09:42
 14/66 anonim ***** válasza:
23%
Én is egyetértek veled kérdező, számomra felfoghatatlan, hogy a mai felvilágosult világban ennyi abortusz van. Buta, tanulatlan nőknél valahol érthető, hogy abortuszra kényszerül, nem tehetnek róla, de értelmes,elvileg okos nők esetében érthetetlen, hogy ennyire félvállról vesznek egy másik életet. És igazságtalannak tartom, hogy a férfinak nincs semmi beleszólása. Az az ő gyereke is lenne.
2020. máj. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
68%

Számtalan kutatás foglalkozott azzal, hogy érez-e egy pár hetes embrió fájdalmat, aki tud angolul az utána tud olvasni.


Pl: "According to a statement from ACOG, a fetus's brain and nervous system "do not have the capacity to process, recognize or feel pain during the second trimester."


Az, hogy az 1980-as években, tehát 40!! évvel ezelőtt úgy gondolták az újszülött nem érez fájdalmat, még nincs összefüggésben azzal, hogy napjaink kutatásai alapján az embrió viszont valóban fejletlen ahhoz, hogy bármit is tudjon érezni. Azért az évek során meglehetősen sokat fejlődött az orvostudomány, szóval kár évtizedekkel ezelőtti dolgokkal dobálózni.


Én is egyébként döntéspárti vagyok és nem különösebben hat meg, hogy a férfi nem szólhat bele a végső döntésbe. Még jó hogy nem, elvégre ÉN kell kihordjam és megszüljem, az én testem van kitéve kockázatnak es nem az övé! Utána pedig nekem kell 2-3 évig otthon lenni és 0-24-ben ellátni azt a gyereket, tehát nehogy már más akarja megmondani, hogy nekem ezt vállalnom kell-e vagy sem.

Az embriónak is az ÉN testemre van szüksége ahhoz, hogy fejlődjön, az én testemen belül van, tehát innentől nincs miről beszélni, magától értetődő hogy én döntök.

Ennyi erővel a rákos daganatot se távolítsák el, mert hát ki vagyok én, hogy eldöntsem annak a sorsát?? Lényegtelen, hogy a testemben van, végülis más felett nem dönthetek. Vagy pl, akiben galandféreg van. Hogy jön ahhoz, hogy kivetesse, hisz az a féreg él és saját teste van. Ráadásul az embrióval ellentétben az a gusztustalan valami még érezni is képes. Mégis az ember első dolga eltávolítatni. Szóval elég gyengék ezek a "más teste felett nem dönthetsz" kifogások. Majd ha nem kell a női test ahhoz, hogy az embrió létre tudjon jönni és ki tudjon fejlődni, akkor majd mindenki azt csinál, amit akar..

Addig viszont a nőé a végső szó. Nagyon helyesen.

2020. máj. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 A kérdező kommentje:

Azért egy emberi életet ne hasonlítsunk már egy galandféreghez...


Ennyi erővel legyen mindenki vegetáriánus, sőt... Fotoszintetizáljunk.

2020. máj. 21. 10:51
 17/66 anonim ***** válasza:
87%

"Én is egyébként döntéspárti vagyok és nem különösebben hat meg, hogy a férfi nem szólhat bele a végső döntésbe. Még jó hogy nem, elvégre ÉN kell kihordjam és megszüljem, az én testem van kitéve kockázatnak es nem az övé! Utána pedig nekem kell 2-3 évig otthon lenni és 0-24-ben ellátni azt a gyereket, tehát nehogy már más akarja megmondani, hogy nekem ezt vállalnom kell-e vagy sem."


egyetértek

2020. máj. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 A kérdező kommentje:

És ha az apa magához venné születés után? Nem biztos hogy azért "harcol" az apa, hogy te neveld fel, hogy rád kényszerítse hogy gondoskodjon róla. Lehet hogy magához venné a saját gyerekét.

Vagy örökbefogadná valaki.

2020. máj. 21. 11:08
 19/66 A kérdező kommentje:
Gondoskodj*
2020. máj. 21. 11:08
 20/66 A kérdező kommentje:

Egyébként Mi az oka a rengeteg abortusznak?

Szerintem valamelyest a felelőtlenség.

Hogy nem védekeznek normálisan.

Megszakításossal, csak kicsit teszi be,nem veszi ki időben, vagy rosszul szedi az illető a fogamzásgátlót, stb.

Persze ha minden ok, ez lehet egy mentőöv az illetőknek,de legtöbb esetben nem ez áll a háttérben. Mert nehéz elkepzelni, hogy 98-99%os biztonságnál ennyi abortusz legyen.

2020. máj. 21. 11:12
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!