Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért vagy abortusz párti...

Miért vagy abortusz párti vagy abortusz ellenes?

Figyelt kérdés

Lehet hogy most vitát fogok gerjeszteni, de nem célom. Én szeretném megérteni mindkét "tábort", szeretném, ha elmondanátok mit és hogy gondoltok. Kultúráltan!


Íme az én véleményem:

Amiért én ellenzem az abortuszt, számos oka van. Lehet ez vallás, vagy emberség, felelősség.. Honnan kezdődik az élet?

Szerintem a megtermékenyülés után, a beágyazódást követően.

Bárki láthatja, mikent és hogyan fejlődik egy kis ember hétről hétre. Tudjuk már azt is, hogy egy 6 hetes embriónak például már vannak kezei, lábai, legalábbis kezdemények. Szíve már pulzál, és hát mi emberek nagyon szeretjük a szívünket az

Érzeseinkkel összekapcsolni.

A 6. Hétben már kialakul a hangszalag is, ami szerintem nagyon érdekes. És csak egy 6 hetesről beszélünk.

A 21. Században még mindig megdöbbent engem, hogy vannak nők, férfiak, akik abban a Hitben vannak, hogy 12.hétig (mert ugye Magyarországon eddig lehet abortálni tudtommal) csak egy sejt. Nem ember. Nem érez, nem képes semmire, csak egy sejt.

Jonnan tudjuk hogy nem érez? 8 hét körül már azt is látni milyen jókat ficánkol a kis ufó kezeivel, lábaival.

A 12 hetes magzat pedig már egészen emberi kinézetű.

Olvastam olyat, aki azt mondta, azért gondolja semmisnek az abortuszt, mert még életképtelen. Valóban az, szükség van az anyai táplálására hogy fejlodhessen, de hiszen ez nincsen másképp egy újszülöttnél sem. Ahogyan később sem.

Az "én testem, én döntésem" dologgal azért nem értek egyet, mert valóban a nő hordja ki a saját testében, de ha neki joga van a testéről dönteni, akkor a babának miért nincs? Az az ő teste.


Biztos láttátok már, vannak fent a neten mocskos képek az abortált babákról és a módszerekről, amiről az a véleményem hogy embertelen. Ha ugyanezt egy már megszületett babával, vagy felnőttel tennék, senkinek sem tetszene.

Gondolok itt a végtagok kitépésére, vagy a koponya összenyomására. Valahol a kései abortuszt is lehetővé teszik...


Meg van az, hogy akik nem szeretnének babát, mégse védekeznek... Tudom történnek balesetek, ám akkor még ha észreveszi van lehetőség esemény utáni tablettára. Viszont azt nem tudom felfogni, azt a gondolkozás, hogy nem védekeznek, "ha becsúszik majd megyek abortuszra"

Kicsit igazságtalannak is tartom, hogy ismerősömék például évek óta próbálkoznak hátha osszejon a baba, miközben azért fogadtak is már örökbe gyermeket, más pedig a kollégájának dicsekszik hogy túlesett ismét egy abortusz ön (kis tapasztalat az általam látottakból)


Röviden az én véleményem, én ezért nem támogatom az abortuszt. Számomra az élet fontos dolog, akkor is ha még kicsi.


És a te véleményed?


Kérlek benneteket normális megfogalmazású válaszokat szeretnék, én is igyekeztem nem támadó, bunkó lenni. Ne essünk egymásnak.



2020. máj. 20. 22:42
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2020. máj. 27. 10:30
 52/66 anonim ***** válasza:
41%

Olyan, hogy "abortuszpárti" eleve nincs. Az döntéspárti. Aki nem érzi magát felhatalmazva, hogy más méhében turkáljon és más helyett akarjon dönteni, ergo nem áll neki mocskolódni, amiért valaki abortuszra megy, az még nem lesz abortuszpárti. Én nem ítélem el, ha valaki erre a döntésre jut, hisz az ő élete és az ő teste, senkinek nincs joga helyette döntést hozni, sem elítélni.

Alapvető jogunk, hogy rendelkezzünk a testünk felett és lévén, hogy a nőknek kell kihordani és megszülni is azt a gyereket, így teljesen egyértelmű, hogy kinek van joga az abortuszról dönteni.

Számomra valóban fontos az emberi élet, pont ezért nem kakilom le és vágom haza a már meglévő életeket azzal például, hogy a saját nézeteimet próbálom letuszkolni a torkukon.

Az a pár hetes sejthalmaz még teljesen életképtelen, nincs tudata, nincs fájdalomérzete, a nő nélkül képtelen egyetlen másodpercig is életben maradni, nincsenek jogai sem, nem véletlen. Nem gondolnám, hogy ezt az embriót valaha is előbb kéne helyezni már meglévő, érző embereknél. Ha komplikáció merül fel a szülésnél, akkor is a nőt mentik teljesen egyértelműen és nem az újszülöttet. Ez ilyen, amíg világ a világ, abortusz mindig lesz és ez így van jól.

2020. máj. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 anonim ***** válasza:
56%

"Radnóti szerelmes verseit is hazugságnak tartom, miután kiderült, hogy a feleségét az ő saját kényelme miatt rendszeres abortuszokra kényszerítette."- azért ez a "kényszerítés" barokkos túlzás, egyszerűen úgy éltek, ahogy az a fogamzásgátlók megjelenése előtt szokás volt. Igen, akkoriban átlagos volt az 5 abortusz egy családban, egyéb ésszerű lehetőség híjján.

AZ meg szerintem pont az igaz szerelem bizonyítéka, hogy az ember nem helyez a társa elé semmiféle átkozottt rendet (sem államit sem vallásit) és főleg nem mond igent "becsusszanó" embriókra, ha az a kapcsolatuk ellen lenne.

2020. máj. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 anonim ***** válasza:
0%

54

Egyáltalán nem "úgy éltek, mint szokás volt", Radnóti nem volt hajlandó óvszert használni.

Egyáltalán nem volt "átlagos az 5 abortusz egy családban", hiába mosdatod.


Igaz szerelem bizonyítéka? Mármint hogy értve?

2020. máj. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 anonim ***** válasza:
16%
Egyáltalán nem volt akkorban általános. És baromira nem szerelem az, amikor kiteszed a párod ilyen procedúrának.. Csak használta, nem szerette.
2020. máj. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 anonim ***** válasza:
62%

Előző(k):

"Tisztában kell lenni azonban a kor tragikus körülményeivel, hiszen még nem léteztek fogamzásgátló tabletták. Az aktív szexuális életet élő nők tehát sokszor kerültek méltatlan helyzetbe a nem kívánt terhességük miatt. Igaz, az első világháború után enyhültek a törvények. Ha még nem is számított hivatalos eljárásnak, de szinte rutinszerűen hajtották végre az abortuszt.


Radnótiné ötször választotta a művi terhességmegszakítást Miklós mellett. Hogy biztonságban érezhesse magát, orvos testvérének kapcsolatai segítették ebben.


Az asszony több érvvel is magyarázta a döntéseit: megélhetési problémákra hivatkozott, és lakhatási nehézségekre: pöttöm lakásban éltek, és apró ajándékokat is csak nehezen tudtak venni egymásnak a jeles alkalmakkor.


Sajnos a politikai helyzet sem kedvezett annak, hogy a zsidó származású házaspár biztonságban érezhesse megfogant gyermekét."

[link]

2020. máj. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:
Egy wmn cikk? Valóban?
2020. máj. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 anonim ***** válasza:
Az. Mi ebben a poén?
2020. máj. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 anonim ***** válasza:

Ugyan már. A teljes magyar értelmiség Radnótit mentette, különböző szinteken. Mások az egzisztenciájukat kockáztatták személyesen őérte. Kis híján sikerült is.


Az asszonyok persze hogy igazolni próbálják a döntéseiket, a kádár-rendszerben is az volt az indok, hogy nincs rá hely, nincs elég pénz, stb.

De senki nem ellenőrizte, azt mondtak, amit akartak.

"Apró ajándékokat se tudtak venni" - gumióvszert meg nem akartak, mert a férjnek nem tetszett.

2020. máj. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 anonim ***** válasza:
21%
""Apró ajándékokat se tudtak venni" - gumióvszert meg nem akartak, mert a férjnek nem tetszett." - és? Ma is utálja az emberek fele, nemtől függetlenül.
2020. máj. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!