Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit gondoltok az új abortusztö...

Mit gondoltok az új abortusztörvényről? ( Lengyelországban van ez , nem Magyarországon)

Figyelt kérdés
Az új abortusztörvény. Miszerint a súlyosan beteg magzatot is kötelező megszülni. Alapjáraton sosem voltam abortuszellenes. Ez egy lehetőség arra , hogy helyrehozzuk a hibáinkat. Hozzátenném nekem sosem volt abortuszom és nagyon odafigyelek,hogy ne is legyen , de azt is tudom hogy gyereket sem szeretnék soha . Viszont itt a kérdésem inkább arra irányulna, hogy mit gondoltok arról , amikor még a súlyosan beteg magzatokat is meg kell szülni? Véleményem szerint ez undorító és gyomorforgató . Hihetetlen hogy 2021ben ennyire visszafejlődik a társadalom a nők jogairól már nem is beszélve

2021. febr. 7. 10:00
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
8%

Alapvetően végtelenül undorítónak tartom az abortuszt, hogy valaki a saját gyerekét kórházi körülmények között kinyiratja, mint a fqlusi kölyökkutya agyonverés. Továbbá az a csúcsok csúcsa, hogy egyedül a nő dönt benne, az apja beleegyezése se kell az ő fia életének kioltására.

Viszont vannak esetek, amikor elfogadható lenne, pl. a súlyos betegség az apa beleegyezésévely amit hiba kihagyni, és egybemosni a csupán kényelmi okokból végeztetett gyilkosságokkal.

2021. febr. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
92%

Utolsó és az teljesen rendben van, hogy végignézik a szülők a szenvedést, esetleg halál tusáját?


Amúgy szerintem ha ez így marad, akkor rövidesen rohamosan csökkenni fog a lakosság, mivel mindenki 2x meggondolja, bevállaljon-e így gyermeket, valamint tele lesznek a gyermekotthonok olyan beteg/ fogyatékkal élő gyermekekkel, akikről születésük után lemondtak.

2021. febr. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:
5%
Rengetegen nevelnek beteg gyereket, de egyiktől sem hallotam még azt a kijelentést, hogy bárcsak megöltem volna...
2021. febr. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 A kérdező kommentje:
Pontosan isten jutalmaz érte 😂😂😂😂 nincs több kérdés , minden világos volt . Mèg jó , hogy semmi beleszólásod nincs abba , hogy ki mit csinál a testével és az életével
2021. febr. 7. 10:24
 15/65 anonim ***** válasza:
96%
És még többen vannak, akik elvetetik. Többen, mint amennyien bevállalják.
2021. febr. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 A kérdező kommentje:

Kedves 13as

Valószínűleg nem is mernék kimondani , mert már mindenért megbélyegeznek mindenkit . Mondom én hogy visszafejlődik az emberiség

2021. febr. 7. 10:25
 17/65 anonim ***** válasza:
92%
13-as mert majd pont úton-útfélen hirdeti, ha így is gondolja...
2021. febr. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 anonim ***** válasza:
6%
És azokkal mi van, akik egészséges gyereket szültek, de aztán történt egy baleset és élete végéig ápolhatja a szülő?! Még veletek is megtörténhet...
2021. febr. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:
82%

Na gondoltam, hogy itt nagy balhé lesz.

Én egy sejtcsomót, aminek nincsenek önálló gondolatai és érzelmei, tehát még bőven nem tudja feldolgozni, hogy mi zajlik körülötte, na azt nem igazán nevezném még életnek. Durva példa, de amikor valaki beleveri egy zsepibe, azzal is akkor több százmillió "életet" kiold?

Egyébként ez is egy erős másik véglet, de a régi általánosomban volt egy tanár, aki mélyen vallásos a férjével, és azt vallják, hogy nem védekeznek, ha jön a gyerek, az egy isteni ajándék. NYOLC gyereket csináltak így (vagy lehet hogy többet azóta). Csak képzeljük el, hogy élhetnek...

(Ezeket onnan tudom, hogy anyám ott dolgozik, ő mondta nekem.)

2021. febr. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:
86%

Undorító, gusztustalan és mindet arra kárhoztatnám hogy neveljék a rengeteg fogyatékos gyereket és éljék át az összes fájdalmat (lelki és testi) amit az anyáknak okoznak minden egyes alkalommal amikor beteg vagy halott gyerek születik, mert kötelező.

Az hogy egészséges magzatot nem lehet egy dolog, de hogy beteget sem az gusztustalan. Főleg hogy utána az állam pont annyit támogatja őket, mint a mienk. Semennyire.

2021. febr. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!