Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit gondoltok az új abortusztö...

Mit gondoltok az új abortusztörvényről? ( Lengyelországban van ez , nem Magyarországon)

Figyelt kérdés
Az új abortusztörvény. Miszerint a súlyosan beteg magzatot is kötelező megszülni. Alapjáraton sosem voltam abortuszellenes. Ez egy lehetőség arra , hogy helyrehozzuk a hibáinkat. Hozzátenném nekem sosem volt abortuszom és nagyon odafigyelek,hogy ne is legyen , de azt is tudom hogy gyereket sem szeretnék soha . Viszont itt a kérdésem inkább arra irányulna, hogy mit gondoltok arról , amikor még a súlyosan beteg magzatokat is meg kell szülni? Véleményem szerint ez undorító és gyomorforgató . Hihetetlen hogy 2021ben ennyire visszafejlődik a társadalom a nők jogairól már nem is beszélve

2021. febr. 7. 10:00
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
83%
49 en nem vagyok ab ellenes mert rengeteg egyébként egészséges babát fognak így eltitkolni és megölni szules után is. Ahogy volt már ez korábban is. De. Ezt a torvenyt ép elme nem gondolhatja komolyan. Nem is ertem, kert nem ég még a lengyel parlament és az összes templom.
2021. febr. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 anonim ***** válasza:
3%
#51 Talán azért, mert akkor égne e gyújtogatók háza is.
2021. febr. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 anonim ***** válasza:
17%
50, az csak kifogás. Aki tényleg nem akar gyereket az odafigyel erre. Az ab-k legtöbbje hanyagságból, nemtörődömségből és igénytelenségből fakad.
2021. febr. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim ***** válasza:
87%
52 mármint mitől is? Ki is gyújtaná fel annak a többmillió lakosnak az otthonát aki hónapok óta kéri, hogy ne csináljanak ekkora baromságot?! Ja mondjuk a szent katolikus egyháztól ez valóban kitelik. Tettek már rosszabb dolgokat is a gyújtogatásnál. Ez a törvény pl semmivel sem kevéssé karos 🤔
2021. febr. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 anonim ***** válasza:
89%

#7: Akkor szerintem megüzenhetnéd az érintett lengyel nőknek, hogy az ÖSSZES beteg, értelmi és testi fogyatékos, valamint haldokló csecsemőt viheti hozzád, mert te ellátod és felneveled(?) őket, egytől egyig. Ugye? Vagy csak kíbicként nagy a pofád, de tenni semmit nem tennél ezekért a gyerekekért.


Az alapkérdésről a véleményem: vissza a sötét középkorba. Undorító!

2021. febr. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 anonim ***** válasza:
3%
#54 Azok, akiknek nem tetszik, hogy ég a Parlament meg hogy nem tudnak templomba menni néhány lelkironcs miatt.
2021. febr. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 anonim ***** válasza:
89%

Azt gondolom, hogy ritka undorító és gusztustalan törvény és szánalmas hogy idehaza is vannak ilyen vallássérült emberek, akik képtelen mások véleményét és döntését tiszteletben tartani és mindenáron le akarják tuszkolni mindenki torkán a beteges, elmeháborodott nézeteiket.

Minden nőnek joga van a testéhez! Ez egy alapvető emberi jog, ezzel a törvénnyel pedig abszolút megvonták a lengyelektől ezt a jogot és ez végtelenül felháborító. Bele sem gondolnak, hogy ezzel mit indítanak be a háttérben, mert nőként igen is jogom van eldönteni, hogy minek van és minek nincs keresnivalója a méhemben, főleg ha még egy bizonyítottan súlyosan fogyatékos magzatról van szó. Aki nem akarja megtartani a terhességét vagy nem akarja felnevelni az egész hátralevő életét tönkretéve a beteg gyereket, az így vagy úgy, de meg fogja oldani és majd mennyivel sokkal jobb lesz, mikor megnövekednek a csecsemőgyilkosságok vagy a “sufni” abortuszok.

Senki, a világon senki nem kényszeríthető és kötelezhető arra, hogy az egyetlen életét beáldozza, mindent feladjon és 0-24-ben a fogyatékos gyerekét gondozza. Undorító. És a “poén”, hogy ezek a nagypofájú, gyilkosozó vallásfanatikus egyedek fognak elsőként felszívódni, mikor arról van szó, hogy anyuka lelkileg tönkrement abban, hogy ilyesmire kényszerítték vagy nem bírja anyagilag azt, hogy 0-24-ben a gyerek mellett kell legyen, mert úgy elég nehéz dolgozni és még lehetne sorolni. Könnyű a kanapé mögül osztani a nem létező eszed, de majd akkor is ilyen nagy szád legyen, mikor pontosan abban megy tönkre a nő, hogy ilyesmit kényszerítenek rá. Emberek vagyunk és nem két lábon járó tenyészkancák!

Amúgy annyira nevetséges, hogy ez a vallássérült is a poklot emlegeti, miközben szerinte semmi gond azzal, hogy ilyen undorító dologra kényszerítik a nőket. Az aki ekkora szenvedést okoz már meglévő embereknek és megfosztja őket az alapvető emberi jogaiktól, talán nem fog a pokolra kerülni?? Dehogynem, ők lesznek az elsők! Már ha ugye feltételezzük, hogy létezik pokol, mert hogy ez itt nem a hittérítő csoport és közel sem minden ember ennyire betegesen vallásos, közel sem hisz ám mindenki a bibliának nevezett mesében, én a tényekben és a bizonyítékokban hiszek, nem az ilyen jól kitalált és megírt halandzsa történetekben, tehát megint ott tartunk, hogy a saját értékrendünket ne akarjuk már másra erőltetni!

2021. febr. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 anonim ***** válasza:
85%

Elképesztően undorító, és szomorú hogy 2021-ben Európában ilyen megtörténhet. Engem őszintén nem érdekel hogy ki mit gondol erről saját hatáskörben, ha szerinted az abortusz főbenjáró bűn és Isten akaratának a megtagadása, akkor ne menj abortuszra, tanítsd ezt a gyerekeidnek és támogassátok egymást ebben a hitben a hitközösségeddel. De a te vallásod nekem nem parancsol, az én testem felett nem rendelkezik mert szekuláris államban élünk (meg elvileg a lengyelek is) ahol jogom van másban hinni mint neked, nem hivatkozhat törvény Isten akaratára és nem emelhetik egy vallás moralitását a többi fölé.

Az sem érdekel ha tévedtem, és tényleg a te Istened az igazi, és tényleg pokolra jutok mert támogatom az abortuszt. Akkor ráb*sztam, de az államnak akkor sem joga vagy kötelessége engem vallási parancsolatok betartására kötelezni.

2021. febr. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat
2021. febr. 8. 04:53
 60/65 anonim ***** válasza:
100%
Azok akik itt osztják az észt hogy ez a törvény helyes és ők nem lesznek gyilkosok azok igazából csak a saját lelkivilágukra gondolnak. Megszülnék a beteg babát hogy elmondhassák hogy ők bizony nem 'gyilkosok', de abba nem gondolnak bele hogy utána az a gyerek örökre szenvedni fog. Biztos nagyon jó lehet mindennapos fájdalommal, kezelésről kezelésre, esetleg öntudat nélkül vegetálva élni. A beteg gyerekek hatalmas fájdalmakat élnek át nap mint nap betegségtől függően, esetleg még saját magukról sem tudnak , és akkor ne is beszéljünk arról milyen lehet a testvérnek (ha van/lesz) és mi lesz a beteg gyerekkel ha a szülők nem lesznek, mert bizony a testvértől nem elvárható hogy ápolja és az otthonok meg nem egy rózsaszín álomvilágok. De igen, jár a taps amiért megszülnéd, megnyugodhat a lelkivilágod.
2021. febr. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!