Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Elvetessem, vagy már inkább...

Elvetessem, vagy már inkább maradjon?

Figyelt kérdés
Kicsit korábban jött a baba mint terveztük, még nem lesz meg az egy évem a csedhez illetve tartozásunk is van: babaváró, lakáshitel, illeték. Ebből az illeték részleteit mindenképpen szerettük volna letudni, meg jó lenne ha lenne csedem is. Én szïvem szerint megtartanám, a férjem viszont ragaszkodik a tervezett feltételek teljesüléséhez. szerintetek mi lenne a legjobb megoldás?
2021. jún. 22. 18:29
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 91/125 anonim ***** válasza:
87%
Ez egy jó kis harag keltő kérdés a férjed ellen.Az abortusz amúgy is olyan téma ami mindenkit érzékenyen érint ha pedig ráfogjuk a férjünkre, még könnyebb is a lelkünk nincs bűntudat.A döntés CSAK a tiéd de ezt nyílván nagyon jól tudod mert ha nem kell a gyerek csendben is elvetetnéd de haragszol a férjedre hogy nem borult a nyakadba a hír hallatán ami miatt meginogtál és inkább szépen bemocskolod,beállítod egy pénzéhes fosbödönnek.De a kommenteket olvasva még te is megsajnálod (talán-ha nem akkor füst az egész) a férjed mert te generáltad ezt a gyűlölet áradatot a részére.A döntésedről nincs véleményem,arról viszont,hogy életed párját,akivel közösen tervezel ennyire megalázod arról van.Nem hinném,hogy egy hasonló 'akadályt' kibírna a kapcsolatotok.Nem vagytok együttműködők egyikőtök sem veszi figyelembe a másik érzéseit ergo pont szartok egymás fejére de mivel működik a kémia így majd talán jó lesz.Hát nem.Tudom nem segítettem de a kérdést sem azért tetted fel,hogy tanácsot kapj hanem,hogy szapulják a férjed.Csá!
2021. jún. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/125 anonim ***** válasza:
13%
Lehet csak azért érint rosszul a kérdés, mert két hete vetéltem el, de a férjedet komoylan nem értem. Képes lenne azért elvetetni egy gyereket, mert a tervei nem valósultak még meg. Na ez a gyilkosság!!!! Babvárót 3 évig nem fizettek plusz kamatmentes lesz. Már ez segítség. Csededhez nem tudom mennyi idő kéne, de ha nincs panaszod simán tudsz dolgozni akár a 6. hónapig is. Komolyan nem értem, más ölni tudna azért, hogy végre egészséges terhessége legyen, mint pl én is. Leszarnám milyen fizetni valók vannak, mindent meg lehet oldani. Főleg, hogy még terveztétek is de előbb jött... Istenem, akkor addig védekezni kellett volna... Fuhhh észbontó.
2021. jún. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/125 anonim ***** válasza:
72%

"Képes lenne azért elvetetni egy gyereket, mert a tervei nem valósultak még meg. Na ez a gyilkosság!!!!" - szerintem meg sokkal inkább az (ha már...) ha valakit a terveiről lemondásra kényszerítenek egy biológiai véletlen bekövetkezte miatt... valójában meg természetesen egyik sem az, meggyilkolni csak azt lehet, aki előzőleg élve megszületett... ha tetszik, ha nem, egy terhes nő megölése is EGY RENDBELI emberölés.

"Komolyan nem értem, más ölni tudna azért, hogy végre egészséges terhessége legyen, mint pl én is." - eszerint NEKED ez a terved most, pont ezt akarod... de ehhez mi a bánat köze van másnak, aki a saját tervei szerint akarja élni a saját életét, épp úgy, ahogy te is a saját életed.

2021. jún. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/125 anonim ***** válasza:
72%

"de a tizes iq-dal probáld már meg felfogni, hogy az aki házas, felveszi a babavárot és gyereket akar " - jó az 140-nek is, másfelől fogd már fel, hogy a férj MOST NEM akar gyereket. Benne van a kérdésben...


"Nem abból kéne kiindulni, hogy akinek nincs is szexuális kapcsolata" - nem hinném, hogy a válaszadók között túl sok ilyen lenne...

2021. jún. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/125 anonim ***** válasza:
75%
94-es "Ő nagyon közel van a gyerekvállaláshoz és ebben az esetben igenis borzasztóan nagy kegyetlenség az abortusz, mivel akarnak gyereket!" - tudsz olvasni, vagy write only üzemmódban vagy??? "Én szïvem szerint megtartanám, a férjem viszont ragaszkodik a tervezett feltételek teljesüléséhez. szerintetek mi lenne a legjobb megoldás?"
2021. jún. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/125 anonim ***** válasza:
67%
"Most akkor utoljára,kb 100x leírom neked,te okos tojás,hogy a kedves férj,(elvileg)akar gyereket, hiszen aláírta a bankban" - és? Ez kb hasonló görény duma, mint az "akart gyereket, hisz nem húzott gumit"... bocs, de nekünk férfiaknak a világon semmi közünk az ilyen elmebeteg következtetésekhez, azt, hogy mit akarunk, azt képesek vagyunk elmondani a szánkkal. A Kérdező férje is elmondta, hogy most, ebben az élethelyzetben nem akarja a gyereket. Persze attől méga Kérdező megtarthatja, kérdés mire jut vele egyedül... mert ha most megszül, a férje csak idő kérdése, hogy lelépjen. De semmi gond,a Kérdező nyilván játszva megoldja GYES-ből a tartozások rá eső részét, meg önmaga és a gyereke eltartását... hajrá...
2021. jún. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/125 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem meg az a görény duma,hogy majd akkor jól elhagylak,ha most nem veteted el.Nem most,utólag kéne a kicsi számának járni,hogy mégse akarom most,hanem előtte kellett volna,hogy figyu szívem nem úgy terveztük,hogy rögtön teherbe esel,úgyhogy vedd be az esemény utáni tablettát,ha már úgy sikerült durvulnunk,hogy elszakadt a gumi.(Nekünk 18 év alatt ilyet nem sikerült összehozni a férjemmel,pedig mi is gumival védekezünk mikor nem akarunk gyereket.)
2021. jún. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/125 anonim ***** válasza:
76%
Ja és nem ugyanaz a duma,mint mikor nem húz gumit,és átverik,hogy csak nyugodtan,mert szedek gyógyszert,mert itt tudta a férj,hogy máshogyan nem védekeznek,csak a gumival,és ráadásul nem átverve lett,hanem ő maga ténylegesen beleegyezett a gyerekvállalásba,csak későbbre tervezte.De sokkal későbbre nem tervezhette,mert 5éven belül meg kell szülni azt a gyereket.Na de mindegy.A kérdés az volt,hogy szerintünk mi legyen?Mindenki leírta a saját nézőpontját.Ezzel feladat letudva,mindenki próbált segíteni a kérdezőnek,ki így,ki úgy.Véleményünk nem fog egymáshoz közeledni.Örülök,hogy személyesen nem ismerlek.Kevés hozzá az iq-m hogy megértselek.😉😂
2021. jún. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/125 anonim ***** válasza:
76%

"(Nekünk 18 év alatt ilyet nem sikerült összehozni a férjemmel,pedig mi is gumival védekezünk mikor nem akarunk gyereket.)" - És? Ez mit bizonyít?

El tudod olvasni ezt a monatot a Kérdésből "Kicsit korábban jött a baba mint terveztük, még nem lesz meg az egy évem a csedhez illetve tartozásunk is van: babaváró, lakáshitel, illeték. Ebből az illeték részleteit mindenképpen szerettük volna letudni, meg jó lenne ha lenne csedem is. " - tehát ez KÖZÖS TERV volt. Innentől kezdve azt is gondolhatjuk, hogy a Kérdező azért nem vett be esemény utánit, mert úgy volt vele, hogy akkor már vállalhatóbb az abortusz kb 10%-os esélye, mint a 100%-os esemény utáni sokezerért és utána rohangászásért.... Ebben sem látok semmiféle ördögtől valót, ilyen felállásban én se bíztatnám a páromat az esemény utánira, tudni illik az ő dolga, hogy a maga számára mi a haszon/kockázat eredmény lényege. Ha már előtte megbeszéltük, hogy milyen kondíciók mellett vállalunk gyereket, és ezek még nem teljesültek, akkor rémálmomban sem jutna eszembe, hogy a megtartással kalkulálna... hisz megbeszéltük...

2021. jún. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/125 anonim ***** válasza:
13%
Hát azért remélem, hogy az ilyen childfree egyének viszonylag ritkán veszik fel a babaváro hitelt, valahogy az én környezetemben csak azoknak van ilyen hitele akik terhesek és meg is tartják a babát.
2021. jún. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!