Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Elvetessem, vagy már inkább...

Elvetessem, vagy már inkább maradjon?

Figyelt kérdés
Kicsit korábban jött a baba mint terveztük, még nem lesz meg az egy évem a csedhez illetve tartozásunk is van: babaváró, lakáshitel, illeték. Ebből az illeték részleteit mindenképpen szerettük volna letudni, meg jó lenne ha lenne csedem is. Én szïvem szerint megtartanám, a férjem viszont ragaszkodik a tervezett feltételek teljesüléséhez. szerintetek mi lenne a legjobb megoldás?
2021. jún. 22. 18:29
 81/125 anonim ***** válasza:
42%

#80 "hanem egyszerűen nem gondolták, hogy rögtön összejön,Murphy meg úgy döntött, hogy mégis" - simán lehetséges... de ugye ez alapban szerencsére nem az a helyzet, amikor nincs más választásod, mint a becsicskulás az életed feletti uralmat ellopni szándékozó Isten, sors, Murphy (stb) előtt, símán vissza lehet szerezni a kontrollt. Ehhez csak annyi kell, hogy a Kérdező és a párja egyetértsenek ebben, hogy márpedig a saját életükben ők az urak, nem a felsoroltak... szóval a helyzet simán megoldható, a megoldást terhesség-megszakításnak hívják...

AZ már ciffrább helyzet, ha a Kérdező meg a párja nem értenek egyet ebben. Mert ugye az embernek a szabad akarata ellenében a nyakába varrt gyerek nem motiváló, hanem éppenséggel demotiváló tényező. (ebben volt részem nekem is, első kézből tudom, minden percét utáltam) Mint kiderült eddig, a Kérdezőék a hitel miatt ez esetben még válni sem tudnának simán... Szerintem, ha a mai eszemmel lennék a Kérdező férjének a helyében, és a Kérdező ilyen előzményekkel megtartaná a terhességet a tiltakozásom ellenére, az első dolgom az lenne, hogy keressek egy szeretőt... akinek én magam vagyok a fontos, nem az embrió és nem a hitel... és aki értelmet tud adni számomra a következő évek életének - amíg nem tudok szabadulni a hitel miatt. Ilyen módon már a férfi életében is lenne valami pozitív, amiért érdemes a továbbiakban is felkelni, dolgozni, élni...

2021. jún. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/125 anonim ***** válasza:
75%
#80 "De ez a baj,hogy ők a hitelért házasodtak össze,meg vállalták papíron a gyereket,csak az ürge ezt nem gondolta át alaposan." - egyébként ebben van igazságod, mi is házfelujításban vagyunk, évek óta, mikor mennyire futja, és minket is találtak már meg "jót akarók", hogy miért nem vállalunk be majdani gyerekeket... de arra jutottunk, hogy szó sem lehet róla, ha így 10 év lesz a felújítás, akkor annyi...
2021. jún. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/125 anonim ***** válasza:
100%
Jajj 80-as!Már annyira uncsi vagy!Amúgy ja!A hitel miatt el sem válhatnak,meg gyereket is kötelező lesz gyártani,ugyanis ezt írták alá mindketten.Vagy gyereket se kell csinálni,meg lehet válni is,csak akkor kamatostul kell perkálni.Ez van.82-es,igen,ez a felelős magatartás.Nem baj amúgy,ha valaki bevállalja,mi pl tudtuk,hogy több gyereket szeretnénk,lettek is,így akár bevállalhattunk volna előre is,de akkor még nem volt babaváró.Az sem baj,ha valaki egyáltalán nem akar hitelt felvenni,mert tud nélküle is boldogulni.A gond az,ha valaki nem biztos magában,vagy a másikban,vagy hazudik a másiknak.Mert itt sanszos,hogy a férfinek esze ágában sincs gyereket vállalni.Itt valaki mindenképpen szívni fog,lehet,hogy mindenki.
2021. jún. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/125 anonim ***** válasza:
36%
".Mert itt sanszos,hogy a férfinek esze ágában sincs gyereket vállalni." - én ezt nem tartom valószínűnek, szerintem csak egyszerűen kényes rá - ahogy én magam is - hogy a saját életében a kontroll mindig nála legyen. Anno nekem se lett volna kifogásom, ha az exem akkor szül, ha rendben van az anyagi helyzete. "Itt valaki mindenképpen szívni fog,lehet,hogy mindenki." - hát, ha a Kérdező bevállalja a férje ellenében és megszül, akkor bizony sanszosan mindenki.
2021. jún. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/125 anonim ***** válasza:
27%
Na hát ez az,amit percre pontosan nem lehet irányítani,mellesleg nem csak a saját élete felett akarja a kontrollt,mert pont a nő élete változik nagyobbat.Aki irányítás mániás,annak ez gázos helyzet.Csak kibújt a szög a zsákból,hogy az a bajod,hogy téged átverték.Én gondoltam, hogy ez van a háttérben.Ha megszüli, akkor valóban mindenki szív,mert a férj nem fogja támogatni,és ez a gyereknek sem lesz jó,ha nem akkor a nő, illetve lehet,hogy akkor is mindenki.Ugyanis,ha akkorát csalódik most a feleség a férjében, amekkorát én csalódnék a helyében, akkor lehet,hogy utána meg már szarik egy ilyen alaknak szülni.Itt ugye akkor a kamatos hitel a szívás.
2021. jún. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/125 anonim ***** válasza:
36%
Jaj már, ez a f@szi már több ilyen abortuszos kérdés alatt is letolta a hülyeségeit, rá lehet ismerni mindig ugyanaz a nóta, a nő önző mert megtart egy babát amit ő nem akar akkor viselje egyedül a terhét, hogy lehet egy magzat fontosabb mint a párja stb stb. Aztán persze kiderül, hogy az exe megcsinálta ezt vele, inkább a babát választotta mint őt( nyilván) aztán az egoja ezt nem birta el😆 minden ilyen kérdés alatt alig várja, hogy ezt elmondhassa és vitázhasson , egy vicc a pali
2021. jún. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/125 anonim ***** válasza:
37%
"Aztán persze kiderül, hogy az exe megcsinálta ezt vele, inkább a babát választotta mint őt( nyilván)" - nincs ebben semmi titok, és semmi nyilvánvaló sincs benne... a mostani páromnál ez elképzelhetetlen lenne... ma már bottal se piszkálnék meg olyan nőt, akinek egy fejletlen embrió fontosabb, mint a párja...
2021. jún. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/125 anonim ***** válasza:
63%
#85 ".Ugyanis,ha akkorát csalódik most a feleség a férjében, amekkorát én csalódnék a helyében, akkor lehet,hogy utána meg már szarik egy ilyen alaknak szülni.Itt ugye akkor a kamatos hitel a szívás." - de ugye a feleségnek is... sőt, ha neki kisebb a jövedelme, akkor neki a nagyobb szívás...
2021. jún. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/125 anonim ***** válasza:
59%

Nekem már ez a szint meghaladja a felfogó értelmezőszintemet, ezért leírom a palacsinta receptjét.


-1 litee tej

-300 ml viz

-4 ek cukor

-1 tk so

-4 tojas


... A tojásokat keverjük.....

2021. jún. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/125 anonim ***** válasza:
74%

#89, étolajat is érdemes bele tenni... jóval kevésbé ragad le...

Egyébként mit nem értettél. Mivel ketten vették fel a hitelt, nyilvánvaló, hogy visszafizetni is kettejüknek kell, ha nem lesz gyerek... ha elválnak, akkor (egyéb infó híjján) nyilván fele-fele... és akkor nyilván azt érinti ez jobban, akinek kevesebb jövedelemből kell kifizetnie az azonos összeget.

2021. jún. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!