Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért van ennyire sok szélsősé...

Miért van ennyire sok szélsőségesen abortusz ellenes?

Figyelt kérdés
Alapjába véve saját magamra nézve én döntés párti vagyok, és teljes mértékben megértem azokat a nőket, akik erre rákényszerülnek. Találtam egy csoportot a Facebookon, Tégy az abortusz ellen névvel. Kíváncsi voltam rá, hogy vajon miket írnak oda, ha esetleg vitába keverednek, valós érvekkel támasztják e alá az állításaikat. El kellett keserednem. Olyan szinten szélsőségesen abortusz ellenes személyek irományait láttam, hogy az nekem már kissé sok. Beszélgetésbe elegyedtem egy taggal gondolván, értelmesnek tűnik, talán normálisan el lehet vele beszélgetni. Felhoztam egy ismerősöm kislányának az esetét, akit 11 éves korában egy nála jóval idősebb fiú megerőszakolt és mivel a lány már 9 éves kora óta menstruált és ez a borzasztó esemény a lehető legrosszabbkor történt, teherbe esett. A kislány nagyon, vékony volt, fiatal, gyenge, a teste nem bírta volna ki a terhességet, és mentális problémák is jelentkeztek nála. Megjárta a poklok poklát, ma már 15 éves, mindent megettünk, hogy helyre jöjjön, szerencsére már nagyjából jól van. Ezt a törénetet a velem beszélgető nő elolvasta, és csak annyit reagált rá, hogy nem kellett volna szét tennie a lábát, akkor nem lett volna belőle egy undorító gyilkos. Itt azonnal tiltottam is a szóban forgó nőt. Olvastam tovább az oldalon, és rájöttem, hogy kb 99%-uk ugyanilyen bicskanyitogató stílusban beszél az abortuszra kényszerült nőkről úgy, hogy nem is ismeri a hátterét a dolognak. Miért van ennyire sok, 8lyen szélsőségesen, károsan gondolkozó ember? Miért nem mindegy nekik, hogy ki mikor megy abortuszra, ha ők úgysem fogják igénybe venni?

2022. nov. 25. 22:35
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/132 anonim ***** válasza:
100%
Nincs sok, csak iszonyatosan hangosak, a kormány meg adja alájuk a lovat.
2022. nov. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/132 anonim ***** válasza:
87%

"A magzat pedig IGENIS(!) megérzi a szorongást/feszültséget/idegességet."


A gyerek meg azt érzi meg, ha olyan családban kell felnőnie, ahol rohadtul nem várták, hogy megszülessen és folyamatosan csak tehernek érzik. És egész gyerekkorában, aztán egész felnőttkorában is érezni fogja ezt, még akkor is, amikor a szülei már nincsenek.

2022. nov. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/132 anonim ***** válasza:
28%
Én pl azért mert nekem a testvetemet vetettek el és azóta azon gondolkodom hogy milyen lett volna illetve hogy én is lehettem volna a helyében és akkor soha nem is leteztem volna
2022. nov. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/132 A kérdező kommentje:
13 az, hogy neked lehetett volna testvéred, de végül nem lett, mert a szüleid gondolom nem véletlenül döntöttek úgy, ahogy, az nem magyarázza meg azt, hogy a másik abortuszába beleszólsz.
2022. nov. 28. 16:48
 15/132 anonim ***** válasza:
88%
#13 Ezen annyira felesleges rágódni. Ha téged vetetnek el, akkor neked már teljesen mindegy lenne, hogy hogyan alakult a sorsod. A testvéred esetében gondolom jó okuk volt rá, hogy így döntöttek. De ennyi erővel mindenki, akinek nincs testvére, rágódhatna azon, hogy mi lett volna, ha mégis van. Nekünk pl. lehetett volna egy egyedik testvérünk, de enyukám elvetélt. Így alakult, nem tudjuk, mi lett volna, ha nem így lesz. Nem szoktunk azon gondolkodni, hogy milyen ember lett volna belőle, mert felesleges.
2022. nov. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/132 anonim ***** válasza:
28%

Te azt kérdezted itt hogy miért vannak problémáim az abortusszal. Én meg válaszoltam

Azért érint érzékenyen a téma mert lett volna egy testvérem, akit szerettem volna, de el lett vetetve

2022. nov. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/132 A kérdező kommentje:

16 nem az volt a kérdés, hogy miért van bajod vele, hanem az, hogy miből gondolod azt, hogy jogod lenne turkálni más méhében és belerúgni még egyet azzal, hogy gyilkosnak nevezed úgy, hogy nem az. Anyukádéo pedig nem véletlenül döntöttek az abortusz mellett, és teljes mértékben érthető, hogy nem egy tudatlan kisgyerek véleményére alapozzák meg azt, hogy bele fér e nekik az, hogy millióból felneveljenek még egy gyereket.


Én is hozzok akkor már egy személyes példát, ha te is megtetted. A vérszerinti édesanyám rendszeresen dohányzott, és alkoholizált a terhessége alatt, amellyel az akkori férjének nem igazán volt problémája, és a vizsgálatokra sem járt el. Amikor megszülettem, nem sírtam fel, hetekig a sürgősségin voltam, több szervi problémával jöttem a világra. Végül haza engedtek vele. Nem kaptam rendesen enni, a betegségeim nem lettek kezeltetve. Körülbelül fél éves koromban kerültem árvaházban, szinte csont soványan, ahol bár legalább enni kaptam, de nem foglalkoztak velem. Amikor elkezdtem négykézláb mászni, meg totyogni, akkor már én is a 2 lábamon mentem ki az udvarra, ahol többször bántottak, volt, hogy egy kisfiú majdnem agyon vert egy hatalmas bottal. Nemsokkal azután, hogy a mostani szüleimhez kerültem, 5ször műtöttek szinte egymás után, amelynek köszönhetően szerencsére viszonylag teljes életet tudok élni, csak nem ihatok szénsavasat, nem ehetek sós, fűszeres vagy éppen túl édes dolgokat és nagyon kell vigyáznom magamra, emellett gyakran kell járnom ellenőrzésre, de legalább nem vagyok kórházi ágyhoz kötve.

Vissza térve arra a nőre, akit nem vagyok hajlandó édesanyámnak nevezni, születésem után pár évvel újra terhes lett egy nemi erőszakból, a forgatókönyv szinte teljesen ugyanaz, de a kisfiú szerencsére egészségesen jött világra. De az a nő éveken keresztül bántalmazta őt fizikailag és mentálisan egyaránt. Végül börtönbe került, a fiú pedig árvaházba, ahol sokat bántották....öngyilkos lett, csupán 15 évesen.



Úgy gondolom, a leírtak alapján teljesen érthető, hogy miért gondolom az abortuszt egy szükséges rossznak, ami ha tetszik, ha nem, amíg az emberiség létezik, addig ez is fog. Nálunk jobb lett volna, ha még sem születünk, mert bár az én életem rendbe jött valamelyest, az öcsémé nem, és bennem is mély nyomokat hagyott ez az egész.

Gondolkozz el ezen a másik oldalon is, és akkor rájössz, hogy amiben te élsz/éltél, az egy kicsi, rózsaszín buborék, és a valóság nem ilyen fekete fehér.

2022. nov. 28. 20:06
 18/132 anonim ***** válasza:
7%

Nem olvastam el

Téged meg baromira megsértett valaki amiért már többször is volt abortuszod, tipikus példa rá a “turkálni a méhben” megjegyzés

Forr benned a komplexus

2022. nov. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/132 A kérdező kommentje:

18 19 éves vagyok és eddig jobb dolgom is volt, mint teherbe esni. Egy abortuszom sem volt és nem is szeretnék.

Igen, a szélsőségesen abortusz ellenes emberek általában turkálnak a másik nő méhében, miközben egy falatot nem adnának az éhező gyermekeknek.

Ez a megjegyzés nem csak abortuszon átesett nők átlal kimondott tény, hanem a valóság.


Az intelligens vitára való képességed pedig....Már az első mondatoddal elérted, hogy a válaszod ne legyen relevánsnak tekinthető, ugyanis egy vitában mindkét fél meghallgatja a másik véleményét és arra ad esetlegesen egy ellenérvet.

2022. nov. 28. 21:13
 20/132 anonim ***** válasza:
87%

Na, eljutott a téma a személyeskedésig. Igaz, az eddigi válaszolók nagyrészt támogatták az abortuszt, úgy nem nehéz mellőzni a hozzászólók (de nem mások) sértegetését. Amit el kellene fogadnia a 13-as válaszolónak és a kérdezőnek is, hogy ez egy érzékeny téma, mindenki a saját családi szűrőjén keresztül látja és rohadt nehéz a másik helyébe képzelnie magát. Főleg, ha valakinek szélsőséges élettörténet jutott ki. Szóval nyugi!

Kérdező: Át tudod küldeni azt a cikket (hivatkozást, vagy legalább címet, szerzőket), amire hivatkoztál, hogy 14-18. hétig nem éreznek a magzatok?

#15: Még egy vetélésnél is óhatatlanul felmerül az emberben, hogy mi lett volna, ha... jó esetben nem rágódásként, de gondolatkísérletként. Egy abortusznál miért ne lehetne így? Ott ráadásul az anya - jó esetben - saját döntéséről van szó. Az érthető, ha valakinek az anyja elvetette a testvérét, felmerül benne, hogy mi lett volna, ha vele történik ez. Ez mondjuk még mindig könnyebben feldolgozható, mint ha belőle akartak volna "angyalt csinálni". Egyik barátom édesanyja egyszer elmesélte, hogy a Ratkó-korszakban mi mindent meg nem tett azért az ő anyja, hogy ne szülessen meg :S A végén hozzá is orvost kellett hívni, de a baba megmaradt. Az ajnározott első (fiú) gyerek úgy dobbantott külföldre, hogy hátra sem nézett, a mellőzött lány ápolta öreg napjaiban az anyját. Leginkább az ilyen "angyalcsinálások" miatt mondom azt, hogy az államnak nem tiltania, hanem szabályoznia kell. Igaz, nálunk Ratkóék visszafogottak voltak ahhoz képest, ami Ceaușescu idejében ment Romániában (770-es dekrétum). Most nem találtam meg róla a filmet, amit kerestem, de még végignézni is durva volt.

2022. nov. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!