Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusz-ellenesek! Ti fogjáto...

Abortusz-ellenesek! Ti fogjátok finanszírozni a semmire szült gyerekek életét?

Figyelt kérdés

Elöre kikötöm, hogy èn sem vagyok abortusz-párti, mert vèdekezni KELL,nem utólag elvetetni a besikerült babát, mègis megdöbbenek, amikor egy-egy kèrdès alatt megjelennek azok, akkk szerint minden körülmènyek között vállalni kell a gyereket.


Próbálják meggyözni a 16 èveseket, hogy sz*rják le a szülök vèlemènyèt ès szüljenek vègzettsèg nèlkül, a hàromgyerekesekkel próbálják elhitetni, hogy egy negyedik baba màr nem pènz, a munkanèlkülieknek meg azt tolják, hogy majd megoldják valahogy.



Kèrdem èn: ti fogjàtok finanszírozni a semmire megszült gyerekek kiadásait?


2013. okt. 6. 22:06
1 2 3 4 5
 11/50 A kérdező kommentje:

Mièrt nem lehet a kèrdèsre válaszolni? Nem azt kèrtem, hogy èrveljetek a gyerekek jogai mellett, hanem hogy mondjátok el, mègis MIBÖL vállalja be a babát (mèg a kihordàsa is pènzbe, esetleg a munkahely elvesztèsèvel jàr), ha maga sem tud normálisan megèlni?


Egyèbkènt senkit nem pontozok le, nem vagyok paraszt.

2013. okt. 6. 22:30
 12/50 anonim ***** válasza:
69%

Inkább szenvedjen a gyerek árvaházban meg pótszülőknél, azon gondolkozzon, sírjon, vajon miért dobták el a szülei, vajon miért ilyen rossz az élete, miért nem lehet családja....akkor inkább megse szülessen.Vannak árvaházi ismerősem, hát amiket meséltek kedves abortuszellenesek nektek kéne megtapasztalni...

A másik.Senkinek semmi köze ahhoz ki mit csinál a saját testével, embriójával.Akkor ne is védekezzetek mert az is gyilkosság....

2013. okt. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
27%
Anyósomat örökbe fogadták, és nagyon örülök neki, hogy megszületett, így a párom is megszülethetett. Én is abortuszellenes vagyok maximálisan, sokan várnak örökbe fogadható babára, és ha a szülője lemond róla nem árvaházban fog felnőni, hanem egy családban. Mindemellett a felelős védekezés híve vagyok, és minden eset más, így nem lehet általánosítani. Más az, mikor stabil kapcsolatban előbb jön össze a baba, mint tervezték és más az, ha 14 évesen felelőtlenül szexelt egy felelőtlen pasival. De az örökbe adás itt is opció.
2013. okt. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
50%

Én is alapjába véve ellenzem az abortuszt, de van olyan helyzet, amikor indokoltnak gondolom.

De, szerintem nem menthetetlen helyzetben vannak akik pl munkanélküliek, vagy kicsi a lakás. Ez nem ok. Szerintem aki keres munkát az talál, akármilyet is. Még akkor is, ha terhes, el kell menni megszerezni a 180 munkanapot, hogy a gyedre - gyesre jogosult legyen, aztán meg inkább tegye korábban bölcsibe a gyereket, s menjen dolgozni. Ha keveset keres, akkor tanulni, másik állást keresni stb. Valamilyen szinte, minden ember saját maga sorsa kovácsa. Nyilván, ha ehhez nincs egy partner férj, vagy olyan területen él az illető, ahol nagy a munkanélküliség, akkor azért nem ennyire "egyszerű" a helyzet, de alapjába véve azt gondolom, hogy sok esetben meg lehetne oldani a becsúszott babát. Persze, kivételek itt is vannak, ezért hangsúlyozom, hogy ez nem minden estre vonatkozik.


Amúgy, ha mondjuk valaki túl fiatal és nincs szülői háttere, akkor én spec. megértem , ha az abortusz mellett dönt, mégha a szívem csordul is bele. Vagy pl. aki erőszak következtében fogant meg.

Én is pártolom az örökbeadást is, inkább azt, mint az abortuszt. Nem feltétlen intézetbe kerül a gyerek. Ha anyuka lemond, akkor hamar kerülhet szerető családba a baba.

Viszont inkább legyen abortusz, minthogy utána meg 1 évesen gyalogoljon a Dunába az anya gyerekkel... Számomra ez felháborítóbb!! :-(


De szerintem is beleszólni más döntésébe, nem lehet így. Nem láthatunk bele a részletekbe. Nyilván nem az abortusz ellenesek fogják finanszíírozni, és akikre vonatkozik a kérdés, nem fognak neked tetsző választ írni.

2013. okt. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
29%

7es válaszoló: ha megmenthetnék egy életet, én bizony megtenném és ha a saját méhemben, a saját tettem következményeként megfoganna egy baba, nem lenne kérdés, hogy mi lenne a sorsa. Nem az abortusz ellenesekkel van a baj, hanem a mai világgal, hogy úgy ölünk (! nincs miért szépíteni) magzatokat, mintha csak a fogunkat húzatnánk és ez senkinek nem sérti a szemét (lelkét). Az enyémet igen és ha a legmocskosabb, legkilátástalanabb helyzetbe kerülnék is, a saját gyerekemet nem szedetném semmiért darabokra, inkább választanám a 'nehezebbik' utat és adnám örökbe egy szerető párnak. Most erre lehet azzal válaszolni, hogy de az de nehéz és senki nem olyan hülye, hogy kihordjon, megszüljön egy babát, majd odaadja idegeneknek..na legyen olyan hülye és tegye meg, ha a babát össze tudta hozni! Ez a legnagyobb önzetlenség, amit csak el tudok képzelni. Nagy áldozat és nagy fájdalom, de vér nem fog a kezedhez tapadni és nem kell azzal a tudattal leélned az életed, hogy vajon fiú lett volna-e vagy lány.

A legtöbb abortusz meg azért van, mert úgy kényelmesebb, nem azért, mert a szülők annyira éheznének.


Egyszer terhes voltam, becsúszott, hát egyetemista vagyok, nincs munkám, semmim nincs, de már a pozitív tesztnél éreztem, hogy szeretem ezt a babát és nem tudnék neki ártani, hát bennem fejlődik és én jelentem neki az életet (még pár hónapig). Elment a baba, nagyon fáj még most is.


Szóval aki képes a méhéből kikapartatni a mozgó, élő magzatát, én azt soha nem fogom megérteni (az erőszakból fogant baba kivétel, de szegény csak azért, mert azt már megértem, hogy az anya nem tudná szeretni vagy nem tudna rá nyugodt lélekkel ránézni).

2013. okt. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
16%
Aki kitudja a mehebol kapartatni a sajat gyereket az nem ember,de.meg allatnak se.mondhato mert meg azok is ovjak,vedik a kicsinyeuket!! Ez a valaszom az amugyis.provokativ kerdesedre!!
2013. okt. 7. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
74%
Nem ember utolsó ?! Neked nincs jogod pálcát törni más felett !!! Nem tudhatod milyen okok vezettek oda ,hogy azt a bizonyos lépést megtegye !!! Mindenkinek szíve joga belátása szerint cselekedni . Az rájuk és csakis rájuk tartozik ! Aki nem akar gyereket védekezzen ,ha esetleg mégis rosszkor csúszott a és nem tudják vállalni joguk van dönteni a hogyan tovább-ról ... A törvény lehetővé teszi ,hogy valaki eldöntse mit akar ... Én bizony a nyomorba ,egy bizonytalan kapcsolatba ,vagy egyedülállóként egész biztos nem tartanék meg gyereket .Itt tartom jogosnak a kérdező kérdését is ,ti fogjátok finanszírozni a kiadásokat !? A szeretetből nem lesz meleg étel ,ruha stb stb . Örökbe adni ? Esetleg (!) akkor adnám örökbe a babát ha annyira későn derült ki a terhesség ,hogy már nincs lehetőség a terhesség megszakításra és végképp nem tudok biztosítani megfelelő körülményeket,egyébként biztos nem .Biztos nem tenném ,hogy hoppá ... ez a baba most becsúszott ... de nem baj ,ha már így alakult majd megszülöm és végül örökbe adom .sőt a saját gyerekemnek sem ezt tanácsolnám ! 12 hétig törvényes (fiatal korúanál még tovább ) és legális a terhességmegszakítás ...ami van mikor megoldást jelent .Lehetek bicskanyitogató ... vállalom ... sok abortusz ellenes is Az !!!! Ez a két tábor sosem fog egyetérteni ...ez van . El kell fogadni a másik értékrendjét ,ki így látja a dolgokat ,ki úgy .Én biztos nem beszélnék rá egy abortusz ellenest ,hogy de igenis vetesse el a magzatát ... Elfogadás emberek ....elfogadás ...
2013. okt. 7. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem azon gyermekek, akikről csecsemőkorban lemondanak a szülei, igen hamar találnak szerető pótszülőket, akinek ez az ajándék nem adatott meg. Kedves kérdező és árvaházzal vagdalkozók. Nem tudom jártatok-e már árvaházban, de a trend az, hogy az árvaházak a rejtett erőforrás gyermekeivel van tele, mert ebből is nyeresége van. Általában a csecsemőket már elviszik csecsemőkorban. És én is abortuszellenes vagyok, és a 3 gyermekem mellé igenis bevállalnék egy negyediket is...
2013. okt. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
35%
17: ha végiggondolod, szerintem normális megöletni (!) egy 18 hetes magzatot, aki már azt lehet mondani, hogy érez és pár hét múlva képes lenne önállóan élni és pont úgy néz ki mint egy csecsemő, csak kisebb és már rúg, mozog és mosolyog, mint örökbe adni olyan embereknek, akik úgy fogják szeretni, mintha csak a sajátjuk lenne? Én ezt nem fogom soha megérteni...hogy valakinek már nő a pocakja, érzi a saját gyermekét és annyira önző, hogy még ebben az előrehaladott korban is képes szenvedést okozni annak az ártatlan gyermeknek, halva megszülni és kidobni egy szemeteszsákba, ahelyett, hogy önzetlenül életet adna neki és lehetőséget arra, hogy ne veszélyes hulladékként végezze. Ez nem fér a fejembe...de amúgy kisebb babáknál is ugyanez a helyzet, a 1O hetes is pont úgy mozog és szopja az ujját. Nem fáj az anyának, mikor darabokra tépeti az ártatlan magzatát? Együtt lehet egy ilyen tettel élni?? Nem hiszem el..
2013. okt. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
42%
EGy 7-8 hetes és egy 18 hetes ( amiről senki nem beszélt !) terhességet megszakítani nem ugyanaz . Természetes hogy a 18 hetes terhesség (hacsak nem beteg a baba vagy az anya egészsége nem teszi lehetővé,avagy erőszakból fogant) kihordásra kerül . Ez egy meddő vita .... -.- .Én biztos nem tartanám meg a terhességet idegenek ráhatására . Kizárólag a páromra tartozna ,avagy kiskorú esetében a szülőkre ,hogy mi legyen a továbbiakban . Itt nem azzal van baj ,hogy megoszlanak a vélemények ... (ez mindig is így lesz) ,hanem az a baj ,hogy az abortusz ellenesekben nincs belátás ,együttérzés ,megértés .... nem értik meg ,hogy bizony létezik válsághelyzet és nem mindenki fogja örökbe adni a babáját ... szajkózzák ,hogy az abortusz bűn :/ ... gyilkosság ,nem értik meg a terhes nőt és az okokat amik oda vezetnek ,hogy ne tartsa meg a gyermekét . Olyanok ,mint a szemellenzős ló ... Ha ennyire érvelnek a magzat miatt ,akkor tessék összefogni ,segíteni az anyát amíg a gyermeke 18 éves nem lesz . Jaaaa ,hogy mégis ezt hogy gondolom ? Ti hogy gondoljátok ,hogy jogotok van beleszólni más emberek döntésébe ,és pálcát törni fölötte ?! Én nem ítélek el senkit ! Legfőképpen azokat a szülőket akik úgy döntenek ,hogy bizonyos okok miatt el kell vetessék a magzatukat .
2013. okt. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!