Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusz-ellenesek! Ti fogjáto...

Abortusz-ellenesek! Ti fogjátok finanszírozni a semmire szült gyerekek életét?

Figyelt kérdés

Elöre kikötöm, hogy èn sem vagyok abortusz-párti, mert vèdekezni KELL,nem utólag elvetetni a besikerült babát, mègis megdöbbenek, amikor egy-egy kèrdès alatt megjelennek azok, akkk szerint minden körülmènyek között vállalni kell a gyereket.


Próbálják meggyözni a 16 èveseket, hogy sz*rják le a szülök vèlemènyèt ès szüljenek vègzettsèg nèlkül, a hàromgyerekesekkel próbálják elhitetni, hogy egy negyedik baba màr nem pènz, a munkanèlkülieknek meg azt tolják, hogy majd megoldják valahogy.



Kèrdem èn: ti fogjàtok finanszírozni a semmire megszült gyerekek kiadásait?


2013. okt. 6. 22:06
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
45%

Én lepontozom aki nem ért egyet velem,mert mások is lepontoznak:)

Szerintem meg születés szabályozást kellene érvénybe léptetni,mert ez már őrület ami Magyarországon folyik,boldog boldogtalan szüli a gyerekeket,nem számít,hogy nől fel, nem számít ki fogja etetni,semmi sem számít,de gyerek az kell,mert ezt nyomja a média, divatos dolog lett terhesnek lenni. A legtöbben szerintem csak azért csinálnak gyereket,mert attól érzik magukat "felnőttnek" pedig ha vállalnák a nevelést,attól lennének igazán érett felnőttek,de ez a része már túl nehéz, dugni sokkal egyszerűbb. A másik a bűnözés ezekből a csonka családokból, fiatal anya drogozik,apa iszik, legtöbben munkanélküliek, és lesz@rt gyerekekből vajon mi lesz mire megnőnek,naná,hogy nem ügyvéd meg orvos. Olyan ember lesz aki elvágja a torkod 5ft-ért,olyan ember aki miatt átmész a másik oldalra az utcán, olyan ember aki miatt a buszon az ablakon kifelé mersz csak nézni. Akkor, miért is kellene ezeknek élni? Kínában van születésszabályozás, de ott is későn vezették be.

2013. okt. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
96%
Nyilván nem. Itt mindenki szeret okosabbnak tünni a másiknál és "jó" tanácsokat osztogatni. Persze ha baj van akkor nincs senki aki segítene. Őszintén engem az akaszt ki mikor csak azért megy el a kedves hölgy kaparásra mert neki meg a párjának fontosabb a luxus élet meg a nyaralás és nem fér meg az életükben egy baba de védekezni nincs eszük. Vagy ha valaki évente kétszer megy el a műtétre. Na azért az eléggé bicska nyitogató.
2013. okt. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
42%

De volt szó 12 hétnél nagyobb magzatoknál is, az egyik válaszoló írta, hogy (szerencsére) kiskorúak esetében még több idő van gondolkodni..hát ez rémes.

Bennem van empátia, szeretet stb., de nem a nő, hanem a baba iránt, mert ne mondja nekem senki, hogy az abortuszok 100%-a a teljesen kilátástalan helyzet miatt történik. Mindenre van megoldás, vannak támogatások, segélyek, lehet dolgozni is esetleg, szülés után a babát bölcsibe adni (nem rosszabb neki, mint ha elvetetnék), de könnyű kifogásokat gyártani, ha az "anya" nem akarja a saját gyerekét.

Én a védtelenek iránt érzek empátiát és sajnálatot, mert én hála az anyámnak, aki 20 évesen bevállalt, élhetek, de rengeteg ártatlan gyermek végzi veszélyes hulladékként és ők jóval kiszolgáltatottabb helyzetben vannak, mint az anyának nem nevezhető nőszemély, aki ezt teszi velük. Nem fogom, nem is akarom ezt megérteni és nem is fogok mást sajnálni, csak a babát, aki az égvilágon semmiről nem tehet. Nekem ez a barbárság nem fér bele és ezért egyáltalán nem fogom szégyellni magam.

Aki képes rá, tegye, de pofátlanság együttérzést várnia mert ép eszű ember, akinek helyén a lelke, nem nagyon fogja sajnálni, esetleg a gyermeket, akiért (legyetek őszinték) nem küzdöttek eléggé.

2013. okt. 8. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
64%
Csak példának szeretném felhozni . Írta valaki ,hogy kiskorúaknál törvényesen több idő van megadva a nem kívánt terhesség megszakítására . Ez nem feltétlenül rémes . Tegyük fel van valakinek van egy tini gyereke(pl. 14-15 -16 éves ) ,aki a legalaposabb odafigyelés és szülői szigor ellenére a szülőknek ellenszegülve ,mert ő annyira nagynak és szabadnak érzi magát a nagy "szerelem- nek" engedve odaadja magát egy fiúnak ,aminek következtében terhes marad .Ebben az esetben nem mondja senki ,hogy az a normális ,ha a szülő abban partner ,hogy egy tinilány megszülje a gyerekét . Nekem ez agyrém lenne ,és kizárt ,hogy arra bíztatnám a lányomat ,hogy ha már így esett a dolog . Ebben az esetben tartom elfogadhatónak ,hogy több idő van mint 12 hét .Mert ugye a lány megijed és titkolja ,hogy nagy a baj ... jó esetben ha van egy kis esze azért csak bizalommal fordul a szülője felé és nem zárkózik el a terhességmegszakítás elől !
2013. okt. 8. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
70%
de a legjobb esetben már akkor a szülője fele fordul mielőtt szexre kerülne a sor és legeslegjobb esetben fel van kellőképpen világosítva, hogy hogyan védekezhet (óvszer pl., nem akkora cucc) ha netán szexre kerülne a sor, mi az abortusz (meg lehet neki nyugodtan mutatni 1-2 videót, nem horror, hogy betoljon rajta, de egy életre az eszébe vési, hogy VÉDEKEZZEN, ha már szexel. ha ezt nem teszi meg a szülő, nem beszél a gyermekével, nem világosítsa fel, akkor majd nincs miért csodálkoznia, ha az terhesen marad) stb. Ha ilyen dolgokat is meg tudnak beszélni családon belül, szerintem nagy a valószínűsége, hogy ha a védekezés és odafigyelés ellenére a lány terhes lesz, oda mer állni a szülei elé és el meri nekik mondani a dolgot még "időben".
2013. okt. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
0%
..és remélhetőleg nem akkor, mikor már rúg a baba és a nő a pocakja és meg kell szülnie a magzatot mert akkora, hogy nem lehet a fejét kiszedni..
2013. okt. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
63%
A legjobb eseteben igen így történik . De sajnos sokszor a szülői ,iskolai felvilágosítás ellenére sem !!! A tiniknél (ugye mindannyian emlékszünk rá ) ott a dackorszak ,lázadás ,úgy érzik övék a világ ,a nagy szerelmek időszaka ... akkor minden fontosabb mint a szülői féltés ,óvás ,intelem .. (Tisztelet a kivételnek ). Eljön a tini szerelem ami mindent jelent a szerelmes leányzó számára ,bármit bevállal imádottja kedvéért ... még a védekezés nélküli szexet is (mert ugye a fiúnak nem kényelmes gumiban szexelni) ... a fiú igéri ,majd vigyáz ,a lány mindent elhisz ...Megtörténik a dolog ... a menstruáció csak késik ,a lány fél ... otthon nem szól ,mert nem meri bevallani ,hogy védekezés nélkül volt a párjával + azt ,hogy nem szűz ... Igaz hány és hány ilyen történet van ? Ebben az esetben is az a normális ,ha a szülő még arra biztatja a megesett lányát ,hogy szülje meg a babát ? ... -.- Véleményem szerint NEM !!! Szerintem az a normális ha a bajban még lehet segíteni minél előbb fel kell keresni tini nőgyógyászatot és ha belefér az időbe (mert reméljük igen ! ) akkor a terhesség megszakítás a helyes út ! Ebben az esetben nem elítélendő az abortusz ... mert egy gyereklány számára ez bizony válsághelyzet ! Válsághelyzet természetesen kialakulhat bármikor felnőttkorban is ... nem tudhatjuk hol milyen sorsok vannak .. éppen ezért nem tisztességes elítélni valakit akinél nem áldott ,hanem áldatlan állapot jön létre és a magzatát nem tudja kihordani ,világra hozni . Ez volt ... van .. és lesz is mindig ! Egy nő mindig is mindent meg fog tenni azért hogy legyen gyereke ,vagy éppen hogy ne legyen . Persze ott a lerágott csont a VÉDEKEZÉS ... de amellett is mindig ott van az a pár % eshetőség ,hogy annak ellenére becsúszik ,megtörténik a baj ... Akár elismeritek ,akár nem ... van az a szituáció mikor segítséget ,megoldást jelent egy terhességmegszakítás . Lehet velem egyet érteni ,vagy sem ... az én véleményem ez volt és ez is marad .A két tábor sosem fog egyetértésre találni ,ez egy örök háború marad .Pedig nem kellene ... csak elfogadni a másik nézetét és mindenkinek saját magával törődnie ,hogy neki ne kelljen ilyen válsághelyzetbe kerülnie .
2013. okt. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
50%
Már leírtam egyszer de megismétlem. A nyomorba általában megszülik a gyerekeket, nem vetetik el. Az abortuszra járók többsége, felnőtt, munkahellyel rendelkező, sokszor értelmiségi nő. Meglepődnétek, ha megtudnátok kik járnak abortuszra. Ezek nem sok átvirrasztott, nehéz döntés következményeként mennek a kórházba. Kényelemből, önzésből, felelőtlenségből. Nagyon el vagytok tévedve.
2013. okt. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező és Válaszolók!

Beszélgettetek már abortuszra készülővel? Akár magánemberként, akár szakemberként?

Vagy készültetek ti magatok rá? Esetleg kényszerből kellett már műtétre befeküdnötök (missed ab)?

Csak az okoskodjon itt a kérdés alatt és az tegyen fel kérdést, akinél valamelyikre is igen a válasz!

Sokáig azt hittem, hogy ez elméleti vita! NEM AZ! Ennél gyakorlatiasabb és egyénenként változó, körülmények alapján mérlegelendő kérdés nincs a világon! Könnyű megmondani a frankót mindenféle "háttértudás" nélkül (bocsi attól, aki kivétel és már átélte bármelyiket is!)

Aki feküdt kórházban missed ab miatt, az valószínűleg találkozott abortuszosokkal is, ezért hoztam ide a missed ab kérdését is annak ellenére, hogy a missed ab genetikai, fejlődési rendellenesség, elhalás miatt muszáj!

2013. okt. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem lennék érintett a témában vagy így -vagy úgy ,nem írtam volna ....
2013. okt. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!